Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλαράκι, είσαι απίστευτος!!!

Θα ήθελα να είχα μαγαζί και να σε είχα πελάτη. Εισαι η χαρά του καταστηματάρχη... Και συγκεκριμένα, είσαι η χαρά του λαμόγιου καταστηματάρχη.

Σου πουλάνε bootloop και σε πείσανε ότι - μάλλον - το λύσανε με τις νέες πλακέτες.

Σου πουλάνε image retention - που δεν μπορούν να λύσουν - αλλά δεν πειράζει.... να μη κάνουν και αυτοί ένα λαθάκι...

Σου πουλάνε "τερματισμούς κλήσεων" - που δε θα το διορθώσουν ποτέ - και σε πείσαν ότι το κάνει σπάνια και όχι σε όλους!!!

 

Και το συμπέρασμα: Το κινητό είναι κορυφή!!

Για αυτό λέω.... Είσαι απίστευτος.

 

Απλά αναγνωρίζω το οποίο πρόβλημα μπορεί να έχει το κινητό και δεν είμαι hater για να το θαβω όλη την ώρα χωρίς λόγο. Με την λογική σου όλο το forum θα έπρεπε να είναι γεμάτο με θάψιμο όλων των κινητών επειδή κανένα δεν είναι τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα αυτοκινητα τα παμε συνήθως καθε χρονο για σερβις ε εγω το g3 Το εστειλα στα 2 χρονια μια φορα. Βασικα στους 15 μηνες το πουλησα , το l fino στα 2 χρονια 2 πλακετες καμενες το g4 το καμαρι μου δευτερη φορα σε ενα χρονο κ 10 μερες αρα οντος δεν ειναι αυτοκινητο, αλλα ουτε τηλεφωνο οταν κανει επανεκκίνηση οταν το χρειάζεσαι κ δε ξερει ποτε θα αποφασισει να ανοίξει.... Οσο για το ιρ ασε νταξ Δεν ειναι προβλημα το αναγνωρισε η lg οποτε ολα καλα, εχω 4 lg exo κ το lg g4c με λες και hater νομιζω.... Εγω φταιω που δεν εδεινα σημασια και τα θεωρουσα καλα.... Edited by Gasmanian
Link to comment
Share on other sites

Οσοι λεμε το αυτονοητο για το προβλημα , ειμαστε hater και μαλιστα το θαβουμε ΧΩΡΙΣ λογο. Διασκεδαστικος και απολαυστικος ταυτοχρονα.

 

Κανενα δεν ειναι τελειο, συμφωνοι. Και ελαχιστα θαβονται. Αντε να καταλαβεις ομως το γιατι...Να μπω στον κοπο να εξηγω; Αδικος κοπος... Ο apkor απαντησε και με καλυψε 1000%

Παμε παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

εχθες ανοιγω google maps για να βρω μια διευθυνση και τσουυυυπ!καλως ηρθες bootloop!το ευχαριστο ειναι οτι σε 15 μερες τελειωνε η εγγυηση οποτε ευτυχως που ηρθε τωρα παρα αργοτερα...το δυσαρεστο ειναι πως ενω εκανα συγχρονισμο με τον λογαριασμο μου συνεχεια,εχασα πανω απο 100 τηλεφωνα που ειχα αποθηκευσςι το τελευταιο εξαμηνο και για καποιον λογο δεν υπαρχουν στον λογαριασμο μου...να την βρασω λοιπον την τεχνολογια οταν δυσλειτουργει...

τυπικα να αναφερω πως το τηλ ειναι σειρα 505 και πως εως τωρα δεν ειχε παει στο σερβις παρα την σκληρη χρηση που του εκανα

manaros
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον στα τελευταία τηλέφωνα που αποθήκευες σου είχε ξεφύγει η επιλογή να αποθηκεύονται στο google account σου και πήγαιναν στη συσκευή, γιαυτό και τα έχασες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα το κινητο στην procordia την Πέμπτη με bootloop μου ειπαν την Παρασκευη θα ειναι ετοιμο λογικα.

Την Παρασκευη μου ειπανε οτι δεν εχουν πλακετες μου στειλανε και μηνυμα και θα με ενημερώσουν οταν ειναι να παραλαβω Δευτέρα ή Τρίτη. Ακόμα τίποτα. Είναι δυνατόν με τετοιο θέμα να μην έχουν φροντισει να έχουν πλακέτες?

Κάθομαι εγω και χρησιμοποιώ μια μπακατέλα χωρις ιντερνετ και GPS που το χρειάζομαι και στην δουλειά μου ενω εδωσα 400 ευρω για ναυαρχίδα.

Ευχαριστώ LG αλλά ποτε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα το κινητο στην procordia την Πέμπτη με bootloop μου ειπαν την Παρασκευη θα ειναι ετοιμο λογικα.

Την Παρασκευη μου ειπανε οτι δεν εχουν πλακετες μου στειλανε και μηνυμα και θα με ενημερώσουν οταν ειναι να παραλαβω Δευτέρα ή Τρίτη. Ακόμα τίποτα. Είναι δυνατόν με τετοιο θέμα να μην έχουν φροντισει να έχουν πλακέτες?

Κάθομαι εγω και χρησιμοποιώ μια μπακατέλα χωρις ιντερνετ και GPS που το χρειάζομαι και στην δουλειά μου ενω εδωσα 400 ευρω για ναυαρχίδα.

Ευχαριστώ LG αλλά ποτε ξανά.

Αν σε παρηγορεί δεν εισαι ο μονος που εισαι σε αυτη τη κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα,

 

χθές το αγαπημένο μου LG G4 6 μηνών (αλλά παρτίδα 602) έκλεισε ξαφνικά δείχνοντας μια άδεια μπαταρία και 0% κάτι που δεν είχα ξαναδεί καταρχήν (αφού πάντα μου κλείνει στο 3% - είναι άραγε φυσιολογικό ?) και κατά δευτερον λίγο πρίν η μπαταρία ήταν στο 50%. Να σημειώσω ότι το τηλέφωνο ήταν πολύ ζεστό όταν το έπιασα εκείνη τη στιγμή.

 

Όταν το άνοιξα, αφού έκανε αρκετή ώρα, ανέφερε ότι η micro SD (samsung EVO 32GB πορτοκαλί), είναι corrupted και να την διορθώσει.

Την έβγαλα την έβαλα στον υπολογιστή αλλά τίποτα. Φυσικά έχασα τα πάντα (κυρίως φωτογραφίες τις οποίες αποθήκευα εκεί γιατί φοβόμουν bootloop).

Την κάρτα πλέον ότι και αν έχω δοκιμάσει δεν μπορώ να την φορμάρω τόσο στον υπολογιστή όσο και στο τηλέφωνο) ούτε φυσικά να πάρω τα αρχεία της ενώ βλέπω τους φακέλους στον υπολογιστή...

 

Από όσα έχουν ειπωθεί εδώ λέτε ότι σχετίζεται με μητρική? είναι κάτι άλλο?

Καμιά Ιδέα?

Ξέχασα να πω ότι τώρα τελευταία (λές και έχει μεγάλη χρήση) έκανε κάνα δυό και τρία ίσως restart μόνο του ενώ είχα αρκετές περιπτώσεις που δεν τερμάτιζε τις κλήσεις... Να ανυσηχώ?

 

Ευχαριστώ

Edited by cdrov
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι αλλο πρεπει να συμβει για να ΜΗΝ ανησυχεις...

Κατι που ξεχασες να πεις, ειναι αν το τηλεφωνο μετα απο ολα αυτα λειτουργει "κανονικα ". Ειπες οτι το ανοιξες, αλλα συνεχιζει κανονικα;

Αυτο με την καρτα SD δε το ειχα ξαναδει. Εχω 14 μηνες το κινητο με την sd χωρις προβλημα (η sd). Επισης το προβλημα με τον τερματισμο της κλησης μου το κανει συχνα-πυκνα. 1 random restart μονο βιωσα. Δεν ανησυχω, οσο ειμαι στην εγγυηση.

Εσυ ομως τωρα που εχασες τα αρχεια σου, εχεις ενα λογο παραπανω να ανησυχεις.

 

Κανενα easeus ή recuva δοκιμασες μηπως και σε αφησει να παρεις αρχεια; Αν και χλωμο το κοβω..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα,

 

χθές το αγαπημένο μου LG G4 6 μηνών (αλλά παρτίδα 602) έκλεισε ξαφνικά δείχνοντας μια άδεια μπαταρία και 0% κάτι που δεν είχα ξαναδεί καταρχήν (αφού πάντα μου κλείνει στο 3% - είναι άραγε φυσιολογικό ?) και κατά δευτερον λίγο πρίν η μπαταρία ήταν στο 50%. Να σημειώσω ότι το τηλέφωνο ήταν πολύ ζεστό όταν το έπιασα εκείνη τη στιγμή.

 

Όταν το άνοιξα, αφού έκανε αρκετή ώρα, ανέφερε ότι η micro SD (samsung EVO 32GB πορτοκαλί), είναι corrupted και να την διορθώσει.

Την έβγαλα την έβαλα στον υπολογιστή αλλά τίποτα. Φυσικά έχασα τα πάντα (κυρίως φωτογραφίες τις οποίες αποθήκευα εκεί γιατί φοβόμουν bootloop).

Την κάρτα πλέον ότι και αν έχω δοκιμάσει δεν μπορώ να την φορμάρω τόσο στον υπολογιστή όσο και στο τηλέφωνο) ούτε φυσικά να πάρω τα αρχεία της ενώ βλέπω τους φακέλους στον υπολογιστή...

 

Από όσα έχουν ειπωθεί εδώ λέτε ότι σχετίζεται με μητρική? είναι κάτι άλλο?

Καμιά Ιδέα?

Ξέχασα να πω ότι τώρα τελευταία (λές και έχει μεγάλη χρήση) έκανε κάνα δυό και τρία ίσως restart μόνο του ενώ είχα αρκετές περιπτώσεις που δεν τερμάτιζε τις κλήσεις... Να ανυσηχώ?

 

Ευχαριστώ

στο λ fino επαθα ακριβως το ιδιο σαμσουνγ καρτα μνημης τη βγαζω δεν μπορουσα να παρω ουτε τα αρχεια αλλα τελικα εμεινε κ με μπουτ λουπ μετα απο 3 μερες με τυχαιες εππανεκινησεις......

Link to comment
Share on other sites

Λύπαμε πολύ παιδιά που ακόμα έχετε το θέμα το κινητό το είχα και εγώ για έξι μήνες περίπου ήταν σειρά 602 τελικώς το πούλησα και σκεφτόμουν να το ξανά πάρω και να δώσω το zuk z2 που έχω άλλα με αυτά που ακόμα διαβάζω δύσκολα, δύο χρόνια τώρα αντί να το φτιάξουν απλά το σκεπάζουν κάτω από το χαλί, δεν είμαι hater είχα g2, nexus 5,g4, Gpad αλλά η εταιρεία πλέον είναι ασοβαρη
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα,

 

χθές το αγαπημένο μου LG G4 6 μηνών (αλλά παρτίδα 602) έκλεισε ξαφνικά δείχνοντας μια άδεια μπαταρία και 0% κάτι που δεν είχα ξαναδεί καταρχήν (αφού πάντα μου κλείνει στο 3% - είναι άραγε φυσιολογικό ?) και κατά δευτερον λίγο πρίν η μπαταρία ήταν στο 50%. Να σημειώσω ότι το τηλέφωνο ήταν πολύ ζεστό όταν το έπιασα εκείνη τη στιγμή.

 

Όταν το άνοιξα, αφού έκανε αρκετή ώρα, ανέφερε ότι η micro SD (samsung EVO 32GB πορτοκαλί), είναι corrupted και να την διορθώσει.

Την έβγαλα την έβαλα στον υπολογιστή αλλά τίποτα. Φυσικά έχασα τα πάντα (κυρίως φωτογραφίες τις οποίες αποθήκευα εκεί γιατί φοβόμουν bootloop).

Την κάρτα πλέον ότι και αν έχω δοκιμάσει δεν μπορώ να την φορμάρω τόσο στον υπολογιστή όσο και στο τηλέφωνο) ούτε φυσικά να πάρω τα αρχεία της ενώ βλέπω τους φακέλους στον υπολογιστή...

 

Από όσα έχουν ειπωθεί εδώ λέτε ότι σχετίζεται με μητρική? είναι κάτι άλλο?

Καμιά Ιδέα?

Ξέχασα να πω ότι τώρα τελευταία (λές και έχει μεγάλη χρήση) έκανε κάνα δυό και τρία ίσως restart μόνο του ενώ είχα αρκετές περιπτώσεις που δεν τερμάτιζε τις κλήσεις... Να ανυσηχώ?

 

Ευχαριστώ

 

Το 0% μπαταρία είναι φυσιολογικό(το έχω δει και στο δικό μου πολλές φορές). Το θέμα με τις κλήσεις είναι άσχετο με το bootloop αλλά bug του λογισμικού που δεν λέει να διορθώσει η lg..αυτό που θα με προβλημάτιζε είναι οι επανεκκινήσεις.

 

Κάρτα μνήμης ποια samsung έχεις; evo, evo+ ;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι αλλο πρεπει να συμβει για να ΜΗΝ ανησυχεις...

Κατι που ξεχασες να πεις, ειναι αν το τηλεφωνο μετα απο ολα αυτα λειτουργει "κανονικα ". Ειπες οτι το ανοιξες, αλλα συνεχιζει κανονικα;

Αυτο με την καρτα SD δε το ειχα ξαναδει. Εχω 14 μηνες το κινητο με την sd χωρις προβλημα (η sd). Επισης το προβλημα με τον τερματισμο της κλησης μου το κανει συχνα-πυκνα. 1 random restart μονο βιωσα. Δεν ανησυχω, οσο ειμαι στην εγγυηση.

Εσυ ομως τωρα που εχασες τα αρχεια σου, εχεις ενα λογο παραπανω να ανησυχεις.

 

Κανενα easeus ή recuva δοκιμασες μηπως και σε αφησει να παρεις αρχεια; Αν και χλωμο το κοβω..

 

Καλημέρα, ναι δουλέυει μια χαρά αν και νομίζω ότι η μπαταρία τη τελευταία εβδομάδα διαρκεί σημαντικά λιγότερο σε σχέση με πριν...

Δοκίμασα και τα δύο προγράμματα αλλά δεν κατάφερα κάτι. Ότι αρχείο και αν ανασύρει απλά είναι corrupted.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 0% μπαταρία είναι φυσιολογικό(το έχω δει και στο δικό μου πολλές φορές). Το θέμα με τις κλήσεις είναι άσχετο με το bootloop αλλά bug του λογισμικού που δεν λέει να διορθώσει η lg..αυτό που θα με προβλημάτιζε είναι οι επανεκκινήσεις.

Κάρτα μνήμης ποια samsung έχεις; evo, evo+ ;

 

Το 0% το έχω δεί μόνο μια φορά πάντα κλείνει στο 3% και όχι στο 0%- Αυτό είναι φυσιολογικό?

 

Κάρτα μνήμης είχα την πορτοκαλί Samsung EVO 32gb και τώρα έβαλα την EVO+ 64GB. Παρόλα αυτά με την EVO+ είναι σημαντικά πιο laggy το τηλέφωνο σε σχέση με πρίν (αν φταίει η κάρτα και όχι κάτι άλλο). Σε benchmark η EVO+ λέει 78 read και 22 write

 

Λέτε το όλο θέμα να σχετίζεται με το Βοοtloop? Άραγε οι νέες πλακέτες διορθώθηκαν?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ναι δουλέυει μια χαρά αν και νομίζω ότι η μπαταρία τη τελευταία εβδομάδα διαρκεί σημαντικά λιγότερο σε σχέση με πριν...

Δοκίμασα και τα δύο προγράμματα αλλά δεν κατάφερα κάτι. Ότι αρχείο και αν ανασύρει απλά είναι corrupted.

 

Well... Τι να πω. Η μπαταρια δεν ηταν το δυνατο σημειο του G4. Συντομα θα αλλαξω κι εγω γιατι ειναι περιεργη η συμπεριφορα της.

 

 

Το 0% το έχω δεί μόνο μια φορά πάντα κλείνει στο 3% και όχι στο 0%- Αυτό είναι φυσιολογικό?

 

Κάρτα μνήμης είχα την πορτοκαλί Samsung EVO 32gb και τώρα έβαλα την EVO+ 64GB. Παρόλα αυτά με την EVO+ είναι σημαντικά πιο laggy το τηλέφωνο σε σχέση με πρίν (αν φταίει η κάρτα και όχι κάτι άλλο). Σε benchmark η EVO+ λέει 78 read και 22 write

 

Λέτε το όλο θέμα να σχετίζεται με το Βοοtloop? Άραγε οι νέες πλακέτες διορθώθηκαν?

 

Εμενα κλεινει στο 1%. Περιεργο δε το λες, το λες περιεργο μονο λογω του γεγονοτος οτι πηγε πολυ γρηγορα απο το 50 στο 0.

 

Αν σχετιζεται με το bootloop δε το ξερουμε, αλλα , με λιγη προσευχη, μπορεις να υποθεσεις οτι διορθωθηκαν οι πλακετες. Για να βγαινουν ακομη πλακετες, καποιο λακκο εχει η φαβα παντως...Οταν σε λιγο κυκλοφορει το...g6... (αποκλειω το να πουλαει ακομη μετα απο ολες τις φημες που το συνοδευουν... )

 

Οταν μπει για τα καλα το καλοκαιρι το φετινο, θα φανουν πολλα για το αν τα bootloops σχετιζονται με καλοκαιρι και τις ζεστες ή οχι. Εγω πιστευω πως οχι ,μιας και ειναι απολυτα τυχαιο γεγονος (εξαλλου σχεδον χειμωνα αρχισαν τα πρωτα κρουσματα). Δε μπορουμε να εχουμε ασφαλη συμπερασματα ουτε απο

1) τις μαρτυριες στο φορουμ αυτο και σε αλλα

ουτε απο

2) την ανακοινωση που εβγαλε η LG τον ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ του 2016, απλα λεγοντας οτι παραδεχεται το προβλημα και οτι ΘΑ το λυσει. Μακαρι να το ελυσε και να ειναι απολυτως μεμονωμενα τα οποια γεγονοτα.

 

Κοινως το κινητο ειναι λαχειο το αν θα δουλευει απροσκοπτα και χωρις bootloop μετα απο καποιες παρτιδες. Δε το ξερουμε και μαλλον, δε θα το μαθουμε ποτέ.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...εγώ έχω το V10 είχα θέμα στην υποδοχή των ακουστικών...δεν εκανε κανένα ζευγαρι ακουστικών καλή επαφή, και νόμιζα ότι με μία αλλαγή της υποδοχής, θα είμαι οκ... Έλα όμως που η Procordia λέει οτι είναι θέμα motherboard και πως το κινητο είναι ρουτ... αρα δεν καλύπτομαι απο εγγυηση, ενώ δεν το εχω πειραξει καν ποτε...

 

Μου είπαν οτι και εδώ κάποιοι με το G4 είχαν παρομοια θέματα... τους παρακαλώ να μου πούν τι έγινε στην περιπτωσή τους... Ευχαριστώ εκ των προτέρων

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

το λιγότερο αστείοι. ήδη εχει μια βδομαδα που εφυγε το κινητο και ΣΗΜΕΡΑ εστειλαν SMS οτι λογω ελειψης ανταλλακτικού θα καθυστερήσει η επισκευη :lol:
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

το λιγότερο αστείοι. ήδη εχει μια βδομαδα που εφυγε το κινητο και ΣΗΜΕΡΑ εστειλαν SMS οτι λογω ελειψης ανταλλακτικού θα καθυστερήσει η επισκευη :lol:

 

για τι επισκευη φιλε;boot loop ;

Link to comment
Share on other sites

Το 0% το έχω δεί μόνο μια φορά πάντα κλείνει στο 3% και όχι στο 0%- Αυτό είναι φυσιολογικό?

 

Κάρτα μνήμης είχα την πορτοκαλί Samsung EVO 32gb και τώρα έβαλα την EVO+ 64GB. Παρόλα αυτά με την EVO+ είναι σημαντικά πιο laggy το τηλέφωνο σε σχέση με πρίν (αν φταίει η κάρτα και όχι κάτι άλλο). Σε benchmark η EVO+ λέει 78 read και 22 write

 

Εμένα πάντα κλείνει στο 2% αλλά έχω δει και 0% όταν έχει σβήσει και βάζω τον φορτιστή.

Για την κάρτα μνήμης κι εγώ την evo+ 64gb έχω και μου δίνει την εντύπωση ότι έχει κάνει λίγο πιο αργό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό του αδελφού μου έπαθε bootloop. παρτίδα 512. το έχει 1 χρονο και 4 μηνες. Εγώ ευτυχώς το πούλησα και γλίτωσα.... απαράδεκτοι :mad:

 

Το κινητό στάλθηκε 19/5 παρασκευή και σήμερα 30/5 ήρθε με αλλαγμένη πλακέτα αριθμό 703, φρέσκο πράμα.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω να γραψω στο forum κανα χρονο περιπου γιατι τα εχω παρατησει.Επισκεφθηκα μαγαζι στην Πατησιων για να παρω μια μπαταρια που ηθελα και επιασα συμπτωματικα συζητηση με εναν τεχνικο.Ο ανθρωπος μου ειπε οτι το θεμα ειναι καθαρα hardware.Μου ανεφερε οτι το bootloop συμβαινει γιατι οταν το κινητο ζοριζεται ζεσταινεται υπερβολικα ειτε ο επεξεργαστης,ειτε η μνημη με αποτελεσμα να "ξεκολλανε" απο την θεση τους και το κινητο να κανει bootloop.Μου ειπε οτι ειναι καθαρα θεμα σχεδιασμου και ποιοτητας των parts.Γι'αυτο θελει προσοχη το καλοκαιρι στις υψηλες θερμοκρασιες να μην ζοριζεται το τηλεφωνο με παιχνιδια,εναλλαγες 4g/3g και εντονο σερφαρισμα.Εχει επισκευασει καμποσα g4 (που ηταν εκτος εγγυησης φυσικα) κανοντας refloating στην μνημη.Δηλαδη,αν καταλαβα καλα ζεσταινει την μνημη και την ξανακολλαει επανω στην μητρικη ωστε το τηλεφωνο να μπορεσει να δουλεψει για οσο διαστημα αντεξει και να μπορεσουν οι κατοχοι να τραβηξουν τα αρχεια τους.Οσες μητρικες και να αλλαχτουν το ιδιο θμθα συμβαινει.Η λυση ειναι απλη.Οταν εχει πολυ ζεστη δεν ζοριζουμε το κινητο.Και εμενα επαθε bootloop περσυ τον Αυγουστο οταν ημουν παραλια με 40 βαθμους θερμοκρασια,φωτεινοτητα 100% και σερφαρισμα και τραβηγμα βιντεο και φωτο.Αυτο ειναι το θεμα.Πορευομαστε ετσι.
Link to comment
Share on other sites

Εχει επισκευασει καμποσα g4 (που ηταν εκτος εγγυησης φυσικα) κανοντας refloating στην μνημη.

 

Δεν υπάρχουν εκτός εγγύησης g4 παρά μόνο τα ρουταρισμένα. Στα πρώτα που κυκλοφόρησαν τώρα συμπληρώνεται η διετία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω να γραψω στο forum κανα χρονο περιπου γιατι τα εχω παρατησει.Επισκεφθηκα μαγαζι στην Πατησιων για να παρω μια μπαταρια που ηθελα και επιασα συμπτωματικα συζητηση με εναν τεχνικο.Ο ανθρωπος μου ειπε οτι το θεμα ειναι καθαρα hardware.Μου ανεφερε οτι το bootloop συμβαινει γιατι οταν το κινητο ζοριζεται ζεσταινεται υπερβολικα ειτε ο επεξεργαστης,ειτε η μνημη με αποτελεσμα να "ξεκολλανε" απο την θεση τους και το κινητο να κανει bootloop.Μου ειπε οτι ειναι καθαρα θεμα σχεδιασμου και ποιοτητας των parts.Γι'αυτο θελει προσοχη το καλοκαιρι στις υψηλες θερμοκρασιες να μην ζοριζεται το τηλεφωνο με παιχνιδια,εναλλαγες 4g/3g και εντονο σερφαρισμα.Εχει επισκευασει καμποσα g4 (που ηταν εκτος εγγυησης φυσικα) κανοντας refloating στην μνημη.Δηλαδη,αν καταλαβα καλα ζεσταινει την μνημη και την ξανακολλαει επανω στην μητρικη ωστε το τηλεφωνο να μπορεσει να δουλεψει για οσο διαστημα αντεξει και να μπορεσουν οι κατοχοι να τραβηξουν τα αρχεια τους.Οσες μητρικες και να αλλαχτουν το ιδιο θμθα συμβαινει.Η λυση ειναι απλη.Οταν εχει πολυ ζεστη δεν ζοριζουμε το κινητο.Και εμενα επαθε bootloop περσυ τον Αυγουστο οταν ημουν παραλια με 40 βαθμους θερμοκρασια,φωτεινοτητα 100% και σερφαρισμα και τραβηγμα βιντεο και φωτο.Αυτο ειναι το θεμα.Πορευομαστε ετσι.

 

Και τι θα πει ρε συ αυτο; Πηραμε ναυαρχιδα και δε θα τη ζοριζουμε γιατι ξεκολλανε κομματια;; Εσενα σου φαινεται οτι αυτο για το οποιο πληρωσες αξιζει τα λεφτα του; Αυτος σου ειπε οτι @@ρια διαβασε στο ιντερνετ, ως αιτια. Ολα αυτα τα εχουμε ξαναδιαβασει πολλακις. Και η LG στην ανακοινωση της το Γεναρη του 16 , αυτα ελεγε , για loosen parts. Γελαει ο κοσμος δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...