Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν μου έβγαλε τέτοια επιλογή, θα είναι ήδη πατσα(βου)ριασμένο. Είναι από το σχετικό thread στο xda. Εγώ το έβαλα και έκτοτε αλλάζω από τη μία rom στην άλλη για πλάκα. Η διαδικασία είναι η γνωστή που περιγράφουν και οι miui_art, lallasgr στους οδηγούς και έχει ως εξής:

 

Είχε βγει ένα ανάλογο πριν λίγες μέρες και σου δινε την επιλογή μετα την εγκατάσταση ρομ να φλασάρεις και το boot.img.

Εγώ προτιμώ το ΕΛΛΗΝΙΚΟ, φτιαγμένο από Έλληνα, δοκιμασμένο πάνω σε δικές μας ρομ , βγαλμένο για τις δικές μας ρομ, TWRP RECOVERY

Υπάρχει προεγκατεστημένο στην 7.3.2.0 και έχει βγει και αναβάθμιση ..

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γινεται οπως το περιγράφεις αλλα γιατι δεν περνάς κατευθειαν αφου εχεις china stable το play store που χρειάζεσαι δεν ειναι δύσκολο,το βρίσκεις και μεσω νετ του κινητου το κατεβάζεις και το κάνεις εγκατάσταση μεσα απο το κνητο,ας ειναι κα σε κινέζικα το play store που θα βρεις,μετα επιλεγεις ποιες εφαρμογες θα βαλεις,εκτος και αν θες αποκλειστικα να περασεις την global stable τοτε αλλάζει,το mi suite το βαζεις σαν διαχειριστείς το τρεχεις και το συνδέεις με το καλώδιο του στο pc ,βαλε την νεα global stable στο αποθηκευτικό χωρο του κνητου χύμα και μετά μεσα απο το mi suite πρεπει να την δει και δοκίμασε να το αναβαθμισεις ,αν δεν τρεξει θελει με αλλο οδηγο

 

Ευχαριστώ πολύ.θα προσπαθήσω .πιστεύω να τα καταφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που γράφεις τις αλλάζεις τις rom ετσι οπως το περιγράφεις δεν δουλεύει σε όλους κ δεν γίνεται με όλες να περνάμε rom με αυτο που εβαλες οδηγο με ολες τις rom απο την μια στην άλλη,:rolleyes:

 

πάντως εγώ την έκανα την δοκιμή με global stable από ελληνική dev και δεν ειχα κανένα θέμα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Author: MIUI Official TeamVersion: V7.3.2.0.LHOMIDD (MIUI7) Size: 1.1G

Redmi Note 3 Qualcomm Global stable

http://en.miui.com/download-301.html#438

 

EXEI ΕΛΛΗΝΙΚΑ;;;;

Όχι

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οποτε η ελληνικη stable 7.3.2.0 ειναι μονοδρομος !!!

 

:lol::lol: Ρεεε bbtp ακόμη ψάχνεις;:lol::lol:

Ξεκίνα τις δοκιμές στο ξανα είπα..

Να ξέρεις καμία official ρομ δεν έχει Ελληνικά..(ακόμη)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

μηπως το σουπερ ντουπερ κινητακι μας εχει αναμεσα στ αλλα χαρισματα, το "διπλο αγγιγμα οθονης για ξυπνημα?".

ηταν βολικο στα nokia lumia το χαρακτηριστικο αυτο.

 

προς το παρον εχω βολευτει, με το "κλειδωμα οθονης οταν μπαινει σε τσεπη/μαλακη επιφανεια θήκης" οποτε κλεινωντας το καπακι θηκης mofi, κλειδωνει αυτοματα. ανοιγοντας το πορτακι, φωτιζεται η οθονη.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Τα λες εξαιρετικά, απλά να προσθέσω οτι αν εχουμε ήδη βαλει twrp, μπορούμε να μην χρησιμοποιήσουμε υπολογιστή. Kατεβάζουμε το αρχείο στο κινητό, και το φλασάρουμε μέσω του ήδη υπάρχοντος twrp (install-->image-->recovery).

 

+1 paraskevas δεν το ήξερα ότι αυτό κάνει το πλήκτρο image :)

 

Που λες deni77, δεν είναι δικές μου οι οδηγίες, είναι παράθεση από το miui.gr εδώ (το πρώτο σκέλος, που αφορά την αλλαγή του recovery από official σε custom).. η πρόταση που κάνω είναι να αντικατασταθεί το img που προτείνεται στον οδηγό με αυτό του cofface. Εάν το ήξερα, θα γλύτωνα πολύ φασαρία ο ίδιος. Έβαλα το link στο προηγούμενο post για παν ενδεχόμενο.

 

Εγώ προτιμώ το ΕΛΛΗΝΙΚΟ, φτιαγμένο από Έλληνα, δοκιμασμένο πάνω σε δικές μας ρομ , βγαλμένο για τις δικές μας ρομ..

Χαχαχα, εσύ το θες σπιτικό, φταγμένο απ' τα χεράκια μας :lol: Πάω πάσο, perception is reality που λένε στο χωριό :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μηπως το σουπερ ντουπερ κινητακι μας εχει αναμεσα στ αλλα χαρισματα, το "διπλο αγγιγμα οθονης για ξυπνημα?".

ηταν βολικο στα nokia lumia το χαρακτηριστικο αυτο.

 

Καλησπέρα ΘΒ, tap2wake όχι δεν έχει, αλλά έχει τον αισθητήρα δαχτυλικού αποτυπώματος που κάνει την ίδια δουλειά (ξεκλείδωμα)

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

η πρόταση που κάνω είναι να αντικατασταθεί το img που προτείνεται στον οδηγό με αυτό του cofface. Εάν το ήξερα, θα γλύτωνα πολύ φασαρία ο ίδιος.

 

Γιατί φασαρία μιλάς; Δεν σε κατάλαβα. Και γιατί να αντικατασταθεί;

Το recovery αυτό προτείνεται μόνο σε αυτούς που πάνε από Ελληνική σε official λόγο του μη ενσωματωμένου-τροποποιημένου boot.img το οποίο το κάνεις(ακόμη και το δημιουργείς) μόνος σου.

Ετσι;

Link to comment
Share on other sites

οποτε η ελληνικη stable 7.3.2.0 ειναι μονοδρομος !!!

 

Απ' ότι φαίνεται αποτελεί μονόδρομο, που καταλήγει σε αδιέξοδο!!! :lol: :p ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην με προτρέπεις τώρα ξανά να αρχίσω το φλασαρισμα,ο καλός φίλος geoanto555 την δοκίμασε και λέει να μείνω στην νέα πολύ καλή και σταθερή Stable-V7.3.2.0 :rolleyes::rolleyes::wacko::wacko::cool:
οτι πει ο αρχοντας..εμενα μου ειπε με προετρεψε και εγω προσπαθησα και εχω τωρα ενα κινητο πολυ καλο! αν ο geoanto555 ειπε αυτην που εχεις ειναι νομος..χαχα...αν εσυ θελεις να ασχολεισαι κανε do as y want
Link to comment
Share on other sites

οτι πει ο αρχοντας..εμενα μου ειπε με προετρεψε και εγω προσπαθησα και εχω τωρα ενα κινητο πολυ καλο! αν ο geoanto555 ειπε αυτην που εχεις ειναι νομος..χαχα...αν εσυ θελεις να ασχολεισαι κανε do as y want

 

αυτη εδω, παιδια, ξερετε αν ειναι latest? "xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_GTV-6.5.19.zip"

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο για αυτό που λες, είναι όπως τα άλλα και επιπλέον δεν κινδυνεύεις να μπρικάρεις το τηλέφωνο αν πας να περάσεις official rom.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο για αυτό που λες, είναι όπως τα άλλα και επιπλέον δεν κινδυνεύεις να μπρικάρεις το τηλέφωνο αν πας να περάσεις official rom.

 

Ο οδηγός που αναφέρεσαι( που λες να αλλαχτεί το recovery) λέγετε " Flash την Ελληνική ROM στο RedMi Note 3 PRO (Για πρώτη φορά)"

Βγήκε για να μπορεί ο καθένας από μας να βάλει ΕΛΛΗΝΙΚΗ ρομ.

Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες ,δηλαδή να πας να φλασάρεις ΕΛΛΗΝΙΚΗ ρομ δεν υπάρχει ούτε 1 στο εκατομμύριο να το μπρικάρεις.

Τώρα αν εσύ δοκίμασες να φλασάρεις official zip με τον ίδιο οδηγό θα σου πω (φιλικά πάντα) δεν ήξερες,, δεν ρώταγες;

Που δεν το μπρίκαρες.. ένα boot.img έριξες και έστρωσε.

 

Δεν σου κάνω επίθεση, προς θεού. Απλά θέλω να ξέρει ο καθένας εδώ μέσα το τι εξυπηρετεί ο κάθε οδηγός και φυσικά ότι δεν είναι όλοι οι οδηγοί για όλα.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ήρθα..:lol::lol:

1Ξεκλειδώνεις...bootloader με dev όπως ειπαμε.

2Κατέβασε την 7,2,2,0 Ελληνική την βάζεις , παίρνεις backup απο TWRP (την ρομ εννοώ). Την δοκιμάζεις ...

Ρίχνεις την 7,3,2,0 την φλασαρεις με wipe cache,dalvik (δεν χάνεις τίποτα) την δοκιμάζεις, Δεν σ αρέσει; restore από TWRP Κ έχεις καθαρή 7,2,2,0. ( Αν περάσεις πρώτα την 7,3,2,0 και κάνεις επιστροφή σε 7,2 θα χάσεις τα πάντα λόγο factory reset (δεν σε συμφέρει)

3 Ακολουθείς τους οδηγούς από miui.gr

Αν-Όταν αποτύχεις.. πολύ πιθανό :p γυρίζεις στον δικό μου.

Στην περίπτωση που βάλεις από τον δικό μου (οδηγό) το recovery και μείνεις με 7,2,2,0 καντο μια αναβάθμιση σε 3,0,2-2.

 

 

 

 

 

Νομίζω πως όχι αλλά δεν το έχω ψάξει κιόλας..

 

Αμμμμ δεν σε συμφερει ρωτα και εμενα αχχα :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να αγοράσω το Note 3 32gb με dev rom πρέπει να προσέξω κάτι άλλο; (Vickmall.com) σκέφτομαι να κάνω την αγορά.

Σε αυτά τα λεφτά είναι οτι καλύτερο;

(έχω nexus 5 32gb)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

 

Κατι που με καίει γιατι περιμενω κοριτσάκι τον αύγουστο. :) Βγάζει καλύτερες φωτογραφιες απο Nexus 5 την ημερα και την νυχτα; (Ξερω οτι έχει μεγαλύτερα Megapixels το note)

 

Επίσης έχει τιποτα προβληματα το Note (είναι stable κινητο με άλλα λόγια)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωστες !! ειμαι αναμεσα στο redmi note 3 pro 2/16 ή το redmi 3 pro 3/32!!

αν δεν ενδιαφερομουν για το μεγεθος θα πηγενα στο note !! αλλα θα προτιμουσα 5 ιντσες !

Εσεις τι λετε ?? Σας ευχαριστω !!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Κατι που με καίει γιατι περιμενω κοριτσάκι τον αύγουστο. :) Βγάζει καλύτερες φωτογραφιες απο Nexus 5 την ημερα και την νυχτα; (Ξερω οτι έχει μεγαλύτερα Megapixels το note)

Επίσης έχει τιποτα προβληματα το Note (είναι stable κινητο με άλλα λόγια)

Καταρχήν θεωρώ ότι το nexus 5 είναι ένα από τα καλύτερα κινητά που κυκλοφόρησαν χωρίς ίχνος λαγκ .

Το ίδιο πιστεύω και για το χιαομι πλέον .

Στην κάμερα το χιαομι είναι καλύτερο..Πριν κάνα 1-2 εβδομάδες ανέβασα φωτογραφίες nexus 5 vs p8 lite vs redmi note 3 pro.

Κάνε μια αναζήτηση.. Δεν είναι τίποτα σπουδαία σύγκριση, αλλά θα πάρεις μια ιδέα.

καλησπερα γνωστες !! ειμαι αναμεσα στο redmi note 3 pro 2/16 ή το redmi 3 pro 3/32!!

αν δεν ενδιαφερομουν για το μεγεθος θα πηγενα στο note !! αλλα θα προτιμουσα 5 ιντσες !

Εσεις τι λετε ?? Σας ευχαριστω !!

Καλύτερα να δεις αν υπάρχει θέμα ανοιχτό με την σύγκριση των (2).

Αν δεν.. άνοιξε ένα, γιατί εδώ είσαι εκτός θέματος.

To note δεν συγκρίνεται με το μικρό...εδώ μέσα μην περιμένεις να ακούσεις κάτι αλλο.;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωστες !! ειμαι αναμεσα στο redmi note 3 pro 2/16 ή το redmi 3 pro 3/32!!

αν δεν ενδιαφερομουν για το μεγεθος θα πηγενα στο note !! αλλα θα προτιμουσα 5 ιντσες !

Εσεις τι λετε ?? Σας ευχαριστω !!

 

1 εκατοστό διάφορα, κλαϊν μαϊν...:lol:

Δεν υφίσταται διαφορά στην πράξη...

Πάρε τη συσκευαρα και μην το πολυσκεφτεσαι...;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση. Βρηκα και τις φωτος σου (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540&page=289)

Την νύχτα όμως έχει καλή απόδοση οπως το nexus?

Link to comment
Share on other sites

Author: MIUI Official TeamVersion: V7.3.2.0.LHOMIDD (MIUI7) Size: 1.1G

Redmi Note 3 Qualcomm Global stable

http://en.miui.com/download-301.html#438

 

EXEI ΕΛΛΗΝΙΚΑ;;;;

ΟΧΙ ισως στο απώτερο μέλλων μπορεί με τις ενημερώσεις αν θέλουν να προσθέσουν και τα ελληνικά και άλλες γλώσσες ακόμη περισσότερες, άλλα αφού το τηλέφωνο δεν πρωτογνωριζόταν για Ευρώπη μάλλον απίθανο.:confused:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...