Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3GB RAM 5.0 inch Android 5.1 Snapdragon 616

Όπως βλέπεις ειναι το redmi 3 pro και όχι το note 3 pro

Παιδιααααααα το κινητό σε προσφορά το PRO με τα 3gb!!!! 148 ευρώ!!!!!!

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_349208.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.0525&email=b2t8c2FraXMxMjEwMTk3OEB5YWhvby5ncnw2NjQ0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κάτι τέτοιο συνέβει και σε μένα στην αρχή και με πήρε από κάτω αλλά δεν χρειάζεται να απογοητεύεσαι.

 

έχεις περάσει TWRP; Πές μας ακριβώς τα βήματα που έκανες και πού έφτασες;

ευχαριστω και εσενα και τους αλλους φιλους για το ενδιαφερον και την ουσιαστικη βοηθεια και κυριως μαθηση..το τηλεφωνο με τις οδηγιες και τις προτροπες σας το "ξεμπρικαρα" και τωρα "πεταει" με την ελληνικη dev rom...οσο ζω θα μαθαινω!ευχαριστω και παλι ολους!:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και εσενα και τους αλλους φιλους για το ενδιαφερον και την ουσιαστικη βοηθεια και κυριως μαθηση..το τηλεφωνο με τις οδηγιες και τις προτροπες σας το "ξεμπρικαρα" και τωρα "πεταει" με την ελληνικη dev rom...οσο ζω θα μαθαινω!ευχαριστω και παλι ολους!:D:D:D

Πραγματικά μπράβοοοο..

Ωχ sorry από την χαρά μου δεν το πρόσεξα

Μην αγχώνεσαι.. Αρκεί να μην παρήγγειλες..:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε μήπως υπάρχει κάποιος και αν δεν .. εδώ είμαστε.
φιλε geonanto555 multi ευχαριστω για την συμπαρασταση σου και τις γνωσεις σου που βοηθησαν να "ζωντανεψω" το τηλεφωνο και να περασω και την ελληνικη dev...go on φιλε..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό σε 1080p και σε 4k αντίστοιχα ποσά frames τραβάει; (ξέρω, 4k με Google κάμερα μόνο)

Ρωτάω μηπως άλλαξε τίποτα με τα sw updates

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και εσενα και τους αλλους φιλους για το ενδιαφερον και την ουσιαστικη βοηθεια και κυριως μαθηση..το τηλεφωνο με τις οδηγιες και τις προτροπες σας το "ξεμπρικαρα" και τωρα "πεταει" με την ελληνικη dev rom...οσο ζω θα μαθαινω!ευχαριστω και παλι ολους!:D:D:D

Ποια dev rom ελληνική του πέρασες , τι γραφεί αν είναι καλή να την δοκιμάσω,λέω να φύγω απο τις συνηθισμένες ελληνικές Stable,αν και η τελευταία είναι αρκετά καλή και σταθερή ,βλέπω ότι έχει αρχίσει να στρώνει και η μπαταρίας της μετά τις 3 φορτίσεις.:ninja::ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ποια dev rom ελληνική του πέρασες , τι γραφεί αν είναι καλή να την δοκιμάσω,λέω να φύγω απο τις συνηθισμένες ελληνικές Stable,αν και η τελευταία είναι αρκετά καλή και σταθερή ,βλέπω ότι έχει αρχίσει να στρώνει και η μπαταρίας της μετά τις 3 φορτίσεις.:ninja::ninja::cool:

deni σαν να πηρες φόρα.

Εγώ είμαι έτοιμος να γυρίσω στην 7.3.2.0

Link to comment
Share on other sites

...και το θεματάκι με την κάμερα;

 

Δεν ξέρω αν διάβασες κάποια σχόλια μου χθες..

Την πρώτη φορά που έβαλα την 7,3 πρέπει να είχε κάτσει κάπως η εφαρμογή τη κάμερας..

Έβγαζε ότι να ναι φωτογραφίες. Προχθές την ξανα έβαλα κ έκανα δοκιμές... μέχρι κ σήμερα το πρωί δοκίμαζα.

Κατέληξα ότι βγάζουν ίδιες φωτογραφίες, 'η τουλάχιστον ειναι πολύ κοντά..

Link to comment
Share on other sites

deni σαν να πηρες φόρα.

Εγώ είμαι έτοιμος να γυρίσω στην 7.3.2.0

Οκ τότε αν είναι έτσι,ας παραμείνουμε στην νέα και αν βγει καμία καλύτερη την περνάμε,βασικα είναι καλή ή τελευταία και σταθερή δεν τρελενομαι για την κάμερα γνώριζα ότι δεν είναι κάτι εξωτερικό στην συσκευή,ισως βελτιωθεί σε μελλοντική αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα ότι βγάζουν ίδιες φωτογραφίες, 'η τουλάχιστον ειναι πολύ κοντά..

 

Έχουμε κανένα νέο δείγμα για συγκριση;

α)κοντινό πλάνο, β) μακρινό πλάνο, γ) χαμηλές συνθήκες φωτισμού

Στις φωτογραφίες που έχουν ανέβει μέχρι τώρα στο forum, παρατήρησα ότι αυτές με την 7.3.0. έχουν υπερβολικά κορεσμένα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Τι απίστευτες φωτογραφίες βγάζει το κινητό πλέον?

Έχω πάθει πλάκα!!!! :blink: :blink:

 

demakhsκοροϊδεύεις εεε;

Σαββατοκύριακο μάλλον θα πάρω ένα redmi για ξεκλείδωμα και περασμα Ελληνικής.

Εκεί θα γίνει Η σύγκριση που θα τα χω και τα 2 με ίδιες συνθήκες..

 

Υπόψιν μεσιέ demakhs

demakhs1

demakhs2

demakhs3

 

Με μια μικρή επεξεργασία όλα φαίνονται τέλεια..;)

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν διάβασες κάποια σχόλια μου χθες..

Την πρώτη φορά που έβαλα την 7,3 πρέπει να είχε κάτσει κάπως η εφαρμογή τη κάμερας..

Έβγαζε ότι να ναι φωτογραφίες. Προχθές την ξανα έβαλα κ έκανα δοκιμές... μέχρι κ σήμερα το πρωί δοκίμαζα.

Κατέληξα ότι βγάζουν ίδιες φωτογραφίες, 'η τουλάχιστον ειναι πολύ κοντά..

 

 

Μετά και από κάποιες δικές μου δοκιμές, εκεί κατεληξα. Ενδεχομένως να είναι λιιιιγο πιο σκοτεινές σε κάποια σημεία (ίσως άλλαξαν λιγάκι το ISO στο auto mode?) αλλά και πάλι δεν μπορώ να είμαι απολύτως σίγουρη ότι όταν τράβηξα τις νέες φωτός ημουν 100% σε ίδιες συνθήκες φωτισμού..

Για μένα δεν είναι λόγος αυτός να αλλαχθεί ή ρομ. Το μόνο που μένει να τεσταρω είναι η μπαταρία αλλά χρειάζονται τουλάχιστον 3 φορτίσεις γι αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Μετά και από κάποιες δικές μου δοκιμές, εκεί κατεληξα

 

Μαρία ανέβασε καμία αν έχεις χρόνο...:D

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν μηνύματα με προσωπικές αντιπαραθέσεις.

Αν συνεχιστούν τέτοιου είδους συζητήσεις θα δοθούν και οι σχετικές ποινές!

 

Μείνετε στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. Παρέλαβα σήμερα από minideal και έχω χάσει το τόπι. Ούτε να ξεκλειδώσω το bootloader δεν έχω καταφέρει ακόμα. Εχω διαβάσει κάποιες οδηγίες αλλά έχω μπερδευτεί εντελώς. Φοράει 7.1.18.0 stable (en/ch). Πως θα το ξεκλειδώσω και θα περάσω άλλη rom; οεο;;;;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. Παρέλαβα σήμερα από minideal και έχω χάσει το τόπι. Ούτε να ξεκλειδώσω το bootloader δεν έχω καταφέρει ακόμα. Εχω διαβάσει κάποιες οδηγίες αλλά έχω μπερδευτεί εντελώς. Φοράει 7.1.18.0 stable (en/ch). Πως θα το ξεκλειδώσω και θα περάσω άλλη rom; οεο;;;;;;;;;;

 

Κατέβασε από εδώ την developer (νομίζω Version: 6.4.9)

Βάλτην στο κινητο χυμα / μπες στον updater και κάνε αναβάθμιση.

Αν δεν τα καταφέρεις κάνε αναβάθμιση ΄μέσω ιντερνετ την stable πρώτα και μετά κατέβασε την τελευταία dev.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα .Τελικά πήρα την απόφαση να αλλάξω το honor 6 αφού δυστηχως η μπαταρία είναι σε απογοητευτικά όρια παρα την αλλαγή την οποία έγινε .Τεσπα αυτά θα ανήκουν σύντομα στο παρελθόν !

Για έναν χρήστη απλο χωρίς να θέλει πειραματισμούς και χωρίς το αγγλικό μενού να αποτελει εμπόδιο ποια ρομ να επιλέξει ώστε να παίρνει όλα τα updates?.Ξεκίνησα να διαβάζω το νήμα αλλά κατάλαβα ότι οι περισσότεροι χρήστες είστε προχωρημένοι και αλλάζετε τις ρομ σαν τα πουκάμισα :)

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από εδώ την developer (νομίζω Version: 6.4.9)

Βάλτην στο κινητο χυμα / μπες στον updater και κάνε αναβάθμιση.

Αν δεν τα καταφέρεις κάνε αναβάθμιση ΄μέσω ιντερνετ την stable πρώτα και μετά κατέβασε την τελευταία dev.

 

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Το πρώτο το δοκίμασα ήδη και δεν παίζει. Με πετάει καπάκι στον updater. Θα δοκιμάσω και το δεύτερο (αν δεν το έχω σπάσει από τα νεύρα μου) και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ επιβεβαιόνεται ότι στην 7.3.2.0 εμφανίζονται αφύσικα υπερκορεσμένα χρώματα.

 

Κοίτα .. η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να κρίνεις γτ...

Δεν είναι τραβηγμένη ακριβώς την ίδια στιγμή.Βέβαια προσπάθησα να την βγάλω σε ίδιο φωτισμό-συννεφιά αλλά και πάλι δεν μπορείς να ξέρεις.

Δοκίμασε την.....;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...