Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την απάντηση. Βρηκα και τις φωτος σου (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540&page=289)

Την νύχτα όμως έχει καλή απόδοση οπως το nexus?

 

Δεν το χω πλέον το κινητό (νεξους) για να σου πω αλλά γενικά το redmi δεν έχει τόσο καλή "απόδοση" την νύχτα..

Απ ότι θυμάμαι ούτε το nexus δεν είναι σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οτι πει ο αρχοντας..εμενα μου ειπε με προετρεψε και εγω προσπαθησα και εχω τωρα ενα κινητο πολυ καλο! αν ο geoanto555 ειπε αυτην που εχεις ειναι νομος..χαχα...αν εσυ θελεις να ασχολεισαι κανε do as y want

Εμενα δεν με προτρέπει κανένας αν μου καθίσει θα αρχίσω ξανα τα πειράγματα ,αυτο που με παραξένεψε ηταν που ο demakhs ήθελε να γυρίσει απο dev σε ελληνική stable 7.3.2..μπορεί αύριο μεθαύριο να δοκιμάσω και την βαρεθώ αυτήν να περάσω dev,δεν υπάρχει τίποτα στανταρ.:cool::cool::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο οδηγός που αναφέρεσαι( που λες να αλλαχτεί το recovery) λέγετε " Flash την Ελληνική ROM στο RedMi Note 3 PRO (Για πρώτη φορά)"

Βγήκε για να μπορεί ο καθένας από μας να βάλει ΕΛΛΗΝΙΚΗ ρομ.

Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες ,δηλαδή να πας να φλασάρεις ΕΛΛΗΝΙΚΗ ρομ δεν υπάρχει ούτε 1 στο εκατομμύριο να το μπρικάρεις.

Τώρα αν εσύ δοκίμασες να φλασάρεις official zip με τον ίδιο οδηγό θα σου πω (φιλικά πάντα) δεν ήξερες,, δεν ρώταγες;

Που δεν το μπρίκαρες.. ένα boot.img έριξες και έστρωσε.

 

Δεν σου κάνω επίθεση, προς θεού. Απλά θέλω να ξέρει ο καθένας εδώ μέσα το τι εξυπηρετεί ο κάθε οδηγός και φυσικά ότι δεν είναι όλοι οι οδηγοί για όλα.

Αυτο εννοούσα πριν στο φιλο οτι δεν γίνεται με ολες τις rom με ρώτησε γιατί δεν γίνεται,αν το μπρίκαρις το κινητό που ευτυχώς ανασταίνεται και υπάρχουν τρόποι με δικη σου ευθύνη και το οδηγό που έβαλε το παλικαρει το έχω δει και διαβάσει αρκετές φορές γιατί μου τον υπέδειξε νωρίτερα.:cool::cool::confused:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω ξεκλειδώσει το τηλέφωνο και προσπαθώ να βάλω την ελληνική ROM με βάση τον οδηγό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/

 

Αλλά έχω θέμα με το recovery mode: έχω κάνει πολλές προσπάθειες και παρόλο που στο command window τα βήματα γίνονται σωστά, μου δείχνει ότι μπαινει σε fastboot και όταν κραταω πατημενο το volume up το τηλεφωνο σβηνει με μια μικρη δονηση και δεν ξανανοιγει. επίσης καποια στιγμη που ξαναεκανα το πατημα volume up χωρις να ειναι συνδεμενο με το pc το τηλ μεσω usb έβγαλε και μια εικονα που δειχνει το κινητο να φορτιζει και αμεσως μετα εβγαλε μια μπαρα στο τελος της οθονης κατω φορτωσε για 3 λεπτα την μπαρα μετα ανοιξε το τηλ κ τιποτα,,, θελω την βοηθεια σας παιδιαααα ;):wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδι

 

έχω ξεκλειδώσει το τηλέφωνο και προσπαθώ να βάλω την ελληνική ROM με βάση τον οδηγό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/

 

Αλλά έχω θέμα με το recovery mode: έχω κάνει πολλές προσπάθειες και παρόλο που στο command window τα βήματα γίνονται σωστά, μου δείχνει ότι μπαινει σε fastboot και όταν κραταω πατημενο το volume up το τηλεφωνο σβηνει με μια μικρη δονηση και δεν ξανανοιγει. επίσης καποια στιγμη που ξαναεκανα το πατημα volume up χωρις να ειναι συνδεμενο με το pc το τηλ μεσω usb έβγαλε και μια εικονα που δειχνει το κινητο να βαλεις το usb και αμεσως μισο λεπτο εβγαλε μια μπαρα στο τελος της οθονης κατω χαμηλα,,φορτωσε για 3 λεπτα την μπαρα μετα ανοιξε το τηλ κ τιποτα,,, θελω την βοηθεια σας παιδιαααα ;):wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδι

 

έχω ξεκλειδώσει το τηλέφωνο και προσπαθώ να βάλω την ελληνική ROM με βάση τον οδηγό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/

 

Αλλά έχω θέμα με το recovery mode: έχω κάνει πολλές προσπάθειες και παρόλο που στο command window τα βήματα γίνονται σωστά, μου δείχνει ότι μπαινει σε fastboot και όταν κραταω πατημενο το volume up το τηλεφωνο σβηνει με μια μικρη δονηση και δεν ξανανοιγει. επίσης καποια στιγμη που ξαναεκανα το πατημα volume up χωρις να ειναι συνδεμενο με το pc το τηλ μεσω usb έβγαλε και μια εικονα που δειχνει το κινητο να βαλεις το usb και αμεσως μισο λεπτο εβγαλε μια μπαρα στο τελος της οθονης κατω χαμηλα,,φορτωσε για 3 λεπτα την μπαρα μετα ανοιξε το τηλ κ τιποτα,,, θελω την βοηθεια σας παιδιαααα ;):wacko:

Πανε και κανε ακριβώς αυτα τα βήματα στης μέσης τις σελίδας που παραθέτει ο φιλος geoanto555 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540&page=268 σε fastboot mode μπαίνεις?? :cool::cool:

Κανε ενα ενα τα βηματα κ προσεχτικά αν εχεις απορια ξαναρώτησε.

Αφου μπαίνεις σε fastboot θα γίνει η δουλειά,ξεκλείδωσες κ εχεις del rom σωστά.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

 

Κατι που με καίει γιατι περιμενω κοριτσάκι τον αύγουστο. :) Βγάζει καλύτερες φωτογραφιες απο Nexus 5 την ημερα και την νυχτα; (Ξερω οτι έχει μεγαλύτερα Megapixels το note)

 

Επίσης έχει τιποτα προβληματα το Note (είναι stable κινητο με άλλα λόγια)

 

Πανε και κανε ακριβώς αυτα τα βήματα στης μέσης τις σελίδας που παραθέτει ο φιλος geoanto555 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540&page=268 σε fastboot mode μπαίνεις?? :cool::cool:

Κανε ενα ενα τα βηματα κ προσεχτικά αν εχεις απορια ξαναρώτησε.

Αφου μπαίνεις σε fastboot θα γίνει η δουλειά,ξεκλείδωσες κ εχεις del rom σωστά.

εχω ξεκλειδωσει κανονικα κ εχω μπερδεψει σε αυτα που αναφερω παραπανω,, εχω την official rom με μονο αγγλοκινεζικα,, θα κανω ξανα τα βηματα κ ξαναρωταω αν δεν παει καλα,,

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

 

Κατι που με καίει γιατι περιμενω κοριτσάκι τον αύγουστο. :) Βγάζει καλύτερες φωτογραφιες απο Nexus 5 την ημερα και την νυχτα; (Ξερω οτι έχει μεγαλύτερα Megapixels το note)

 

Επίσης έχει τιποτα προβληματα το Note (είναι stable κινητο με άλλα λόγια)

 

Πανε και κανε ακριβώς αυτα τα βήματα στης μέσης τις σελίδας που παραθέτει ο φιλος geoanto555 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540&page=268 σε fastboot mode μπαίνεις?? :cool::cool:

Κανε ενα ενα τα βηματα κ προσεχτικά αν εχεις απορια ξαναρώτησε.

Αφου μπαίνεις σε fastboot θα γίνει η δουλειά,ξεκλείδωσες κ εχεις del rom σωστά.

εχω ξεκλειδωσει κανονικα κ εχω μπερδεψει σε αυτα που αναφερω παραπανω,, εχω την official rom με μονο αγγλοκινεζικα,, θα κανω ξανα τα βηματα κ ξαναρωταω αν δεν παει καλα,,

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

miui version 7 6.5.19 αυτη μου γραφει μεσα το τηλ ,, ειναι η dev κινεζικη ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι η dev Κινέζικη είναι.

 

Άκυρο το προηγούμενο μήνυμά μου, μιας και έχεις ξεκλειδώσει όπως λες.

 

Μήπως να ξανάκανες τα βήματα του @geoanto555, από την αρχή και προσεκτικά... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540&page=268

Link to comment
Share on other sites

εχω ξεκλειδωσει κανονικα κ εχω μπερδεψει σε αυτα που αναφερω παραπανω,, εχω την official rom με μονο αγγλοκινεζικα,, θα κανω ξανα τα βηματα κ ξαναρωταω αν δεν παει καλα,,

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

miui version 7 6.5.19 αυτη μου γραφει μεσα το τηλ ,, ειναι η dev κινεζικη ?

dev κινεζική πρέπει να έχεις... όπως ακριβώς λέει και ο φιλος demakhs κανε τα βήματα που σου εγραψα νωρίτερα,

Αυτην εχεις http://en.miui.com/thread-282387-1-1.html και ειναι dev Κινέζικη

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

παραγγελνω το note 3 pro με 32gb.

ποια ρομ συστηνετε?

με νοιαζουν οι OTA αναβαθμισεις και να μην υπαρχουν bags

ελληνικα ή αγγλικα αδιαφορο.

το vickmall εχει τις εξης rom:

Multi-language Rom&Google play store installed

Official Global Rom&Google play store(No Greek)

Official Developer Rom (Only Chinese&English)

αν θεωρειτε καλυτερη καποια αλλη ρομ ειμαι ολος αυτια.

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

(ενας συντομα παλιος κατοχος του redmi note 3g.....)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

παραγγελνω το note 3 pro με 32gb.

ποια ρομ συστηνετε?

με νοιαζουν οι OTA αναβαθμισεις και να μην υπαρχουν bags

ελληνικα ή αγγλικα αδιαφορο.

το vickmall εχει τις εξης rom:

Multi-language Rom&Google play store installed

Official Global Rom&Google play store(No Greek)

Official Developer Rom (Only Chinese&English)

αν θεωρειτε καλυτερη καποια αλλη ρομ ειμαι ολος αυτια.

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

(ενας συντομα παλιος κατοχος του redmi note 3g.....)

 

Αφού δεν σε νοιαζουν τα ελληνικά και θέλεις ότα, global stable.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

παραγγελνω το note 3 pro με 32gb.

ποια ρομ συστηνετε?

με νοιαζουν οι OTA αναβαθμισεις και να μην υπαρχουν bags

ελληνικα ή αγγλικα αδιαφορο.

το vickmall εχει τις εξης rom:

Multi-language Rom&Google play store installed

Official Global Rom&Google play store(No Greek)

Official Developer Rom (Only Chinese&English)

αν θεωρειτε καλυτερη καποια αλλη ρομ ειμαι ολος αυτια.

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

(ενας συντομα παλιος κατοχος του redmi note 3g.....)

Αυτην Official Developer Rom (Only Chinese&English) το παραγγέλνεις ,παίρνει και δέχεται κανονικά τις ενημερώσεις από την μαμα του στην κινα ,αν αυριο θέλεις ελληνικά ξεκλειδώνεις και περνάς μονο με αυτήν ελληνικά με καμιά άλλη.:ninja::ninja::ninja::wacko:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

dev κινεζική πρέπει να έχεις... όπως ακριβώς λέει και ο φιλος demakhs κανε τα βήματα που σου εγραψα νωρίτερα,

Αυτην εχεις http://en.miui.com/thread-282387-1-1.html και ειναι dev Κινέζικη

το εγραψα κ παραπανω αυτην εχω,,, ειναι η κινεζικη dev 7 6.5.19 ο demakhs λεει οτι ειναι η κινεζικη... τελικα ειναι η δεν ειναι βρε παιδια??... εχω ξεκλειδωσει κανονικα ,, απλα εκατσε να μην μπορει να κανει το recovery , θα το κανω ξανα κ ο θεος βοηθος...:rolleyes: κ οπου στραβωσει παλι ξαναρωταω ...

Link to comment
Share on other sites

κάνε τα βήματα από τον οδηγό του @geoanto555 αυτή τη φορά, αφού με τον άλλο οδηγό δεν βλέπεις προκοπή!! :lol: ;)
Link to comment
Share on other sites

το εγραψα κ παραπανω αυτην εχω,,, ειναι η κινεζικη dev 7 6.5.19 ο demakhs λεει οτι ειναι η κινεζικη... τελικα ειναι η δεν ειναι βρε παιδια??... εχω ξεκλειδωσει κανονικα ,, απλα εκατσε να μην μπορει να κανει το recovery , θα το κανω ξανα κ ο θεος βοηθος...:rolleyes: κ οπου στραβωσει παλι ξαναρωταω ...

Με πρόλαβε ο φιλος demakhs :lol::lol::lol::p σου εγραψα οτι είναι China Developer η ROM 6.5.19 που εχεις,κανε προσεκτικά τα βήματα και μετα ξαναρώτησε αν κολλήσεις κάπου.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

οκ τωρα που ξερουμε οτι ειναι η dev αυτη :rolleyes: θα κανω ξανα τα βηματα προσεκτικα παλι,, κ καντε κ εσεις την προσευχη σας :lol::lol:μπας κ πιασει αυτην την φορα :D
Link to comment
Share on other sites

Και μια τελευταια ερωτηση. Ο φακος (φως) του είναι δυνατος; (έστω οπως του nexus?)

Αν εννοείς το led , είναι διπλό, Ένα λευκό και ένα πορτοκαλί για να βγάζει πιο "θερμό" φως.

Είναι αρκετά δυνατό.. Εώς πολύ.

οκ τωρα που ξερουμε οτι ειναι η dev αυτη :rolleyes: θα κανω ξανα τα βηματα προσεκτικα παλι,, κ καντε κ εσεις την προσευχη σας :lol::lol:μπας κ πιασει αυτην την φορα :D

Αν έχεις adb φάκελο στον C διέγραψε τον πρώτα.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά , μια βοήθεια θέλω . ενώ κάνω το τηλέφωνο hotspot συνδέω πάνω τον υπολογιστή και δεν έχω ίντερνετ και δεν μου ανοίγει καμιά σελίδα. παρόλα αυτά το εικονίδιο του υπολογιστή δείχνει οτι ειναι συνδεδεμένο και όταν ακουμπάω τον κέρσορα πάνω γράφει κανονικά πρόσβαση στο ίντερνετ. τι μπορεί να φταίει ?? ( εννοείται ότι τα δεδομένα τα έχω ανοιχτά στο τηλ.)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά , μια βοήθεια θέλω . ενώ κάνω το τηλέφωνο hotspot συνδέω πάνω τον υπολογιστή και δεν έχω ίντερνετ και δεν μου ανοίγει καμιά σελίδα. παρόλα αυτά το εικονίδιο του υπολογιστή δείχνει οτι ειναι συνδεδεμένο και όταν ακουμπάω τον κέρσορα πάνω γράφει κανονικά πρόσβαση στο ίντερνετ. τι μπορεί να φταίει ?? ( εννοείται ότι τα δεδομένα τα έχω ανοιχτά στο τηλ.)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6609431#post6609431

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Αυτην Official Developer Rom (Only Chinese&English) το παραγγέλνεις ,παίρνει και δέχεται κανονικά τις ενημερώσεις από την μαμα του στην κινα ,αν αυριο θέλεις ελληνικά ξεκλειδώνεις και περνάς μονο με αυτήν ελληνικά με καμιά άλλη.:ninja::ninja::ninja::wacko:

 

ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...