Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ή τελευταία gtv 6.5.26 φαίνεται καλή από θεμα μπαταρίας. Γιατί τις επόμενες εβδομάδες δεν προβλέπεται νέα ROM, ενόψει της miui 8, που ακούγεται ότι θα βγει 17/6...

 

Sent from my MI PAD using Tapatalk

 

ναι αλλά , αν και είναι της εποχής τους , κράτα μικρό καλάθι (θα τα έχω φάει εγώ)

το 17/6 αν γίνει 17/7 δε χάλασε και ο κόσμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά μερικές ερωτήσεις επειδή είμαι μεταξύ xiaomi redmi 3, ulefone vienna, ulefone future και redmi note 3 pro απο οθόνη, κάμερα, μπαταρία, λαγκαρισματα πως πάει; Επίσης καρτακι έξτρα μνήμης παίρνει τελικά; otg NFC υποστήριξη; το θέλω για ένα φιλο. Κάτοχος ZenFone 2

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μερικές ερωτήσεις επειδή είμαι μεταξύ xiaomi redmi 3, ulefone vienna, ulefone future και redmi note 3 pro απο οθόνη, κάμερα, μπαταρία, λαγκαρισματα πως πάει; Επίσης καρτακι έξτρα μνήμης παίρνει τελικά; otg NFC υποστήριξη; το θέλω για ένα φιλο. Κάτοχος ZenFone 2

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μεταξύ των ανωτέρω σαφέστατα προτείνω το του θέματος.

Από εκεί και πέρα κάρτα μνήμης παίρνει (αντί 2ης sim όμως), otg όπως όλα σχεδόν δέχεται κανονικά. NFC όμως δεν έχει (όπως και κανένα από τα παραπάνω νομίζω).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά,από σήμερα το πρωί δεν αναγνωρίζει η συσκευή την sim,δουλεμένο το κινητό 2 εβδομαδες.Μου ζητάει pin αλλά δεν συνδέεται στο δίκτυο κινητής.Έχουν γίνει τα εξής.

Εγκατάσταση από multi global stable σε china dev, ξεκλείδωμα bootloader και πέρασμα gtv stable greek.Wipe data,cache,calvin, προσπάθεια ενεργοποίησης δικτύου με *#*#4696#*#* χωρίς επιτυχία.Σε όλες τις rom έκανε το ίδιο,δεν αναγνώριζε τη sim,καμιά ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά,από σήμερα το πρωί δεν αναγνωρίζει η συσκευή την sim,δουλεμένο το κινητό 2 εβδομαδες.Μου ζητάει pin αλλά δεν συνδέεται στο δίκτυο κινητής.Έχουν γίνει τα εξής.

Εγκατάσταση από multi global stable σε china dev, ξεκλείδωμα bootloader και πέρασμα gtv stable greek.Wipe data,cache,calvin, προσπάθεια ενεργοποίησης δικτύου με *#*#4696#*#* χωρίς επιτυχία.Σε όλες τις rom έκανε το ίδιο,δεν αναγνώριζε τη sim,καμιά ιδέα??

 

Να μην ρωτάμε τα αυτονόητα.Άλλη σιμ δοκίμασες; Σε άλλο σλοτ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά,από σήμερα το πρωί δεν αναγνωρίζει η συσκευή την sim,δουλεμένο το κινητό 2 εβδομαδες.Μου ζητάει pin αλλά δεν συνδέεται στο δίκτυο κινητής.Έχουν γίνει τα εξής.

Εγκατάσταση από multi global stable σε china dev, ξεκλείδωμα bootloader και πέρασμα gtv stable greek.Wipe data,cache,calvin, προσπάθεια ενεργοποίησης δικτύου με *#*#4696#*#* χωρίς επιτυχία.Σε όλες τις rom έκανε το ίδιο,δεν αναγνώριζε τη sim,καμιά ιδέα??

 

επίσης βγάλε μια (από άλλη συσκευή) το Pin

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους τελικά δούλεψαν τα gapps με τον οδηγό του YouTube... Με την γραμματοσειρά υπάρχει κάποια λύση που δεν αναγνωρίζει όλα τα γράμματα?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους. Εχω πάρε εδώ και καιρό τη συσκευή για φιλο. Αφού τελικά την κολλησαμε το έστειλα πισω στο vickmall. Αλλαξε mainboard μου είπε η σελινα. Της έστειλα και μου ξεκλειδωσε τον bootloader με το λογαριασμό μου και περασε την ελληνική gtv που της έστειλα σε λινκ,νομίζω την 6.5.12. Πλέον το περιμένω. Η ερώτηση μου μιας κι εχω κατι μηνες να μπω στο νήμα :πλέον θα χει περαστει και twrp και θα μπορω να φλασαρω μεσω recovery? Και πια ρομ ελληνική προτείνεται ως καλύτερη ( ειτε gtv, ειτε stable)? Ευχαριστώ πολύ...

Υ. Γ. Στον τομέα της φωτογραφικς έχει υπάρξει βελτιωση? Μιας και σκεφτόμουν να το πάρω για μένα αλλά με αποθαρρυνε η καμερα. Εχω ως εναλλακτική το leeco le 2

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Να μην ρωτάμε τα αυτονόητα.Άλλη σιμ δοκίμασες; Σε άλλο σλοτ;

 

Έχω δοκιμάσει και δεν αναγνωρίζει τη sim.Θα δοκιμάσω να βγάλω και το pin αλλά απο ότι βλέπω πάει για Κινα το κινητό.Απο minideal πως είναι το support?Έχει εμπειρία κανείς?

Edited by skegeo
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους. Αφού τελικά την κολλησαμε το έστειλα πισω στο vickmall. Αλλαξε mainboard μου είπε η σελινα. Της έστειλα και μου ξεκλειδωσε τον bootloader με το λογαριασμό μου και περασε την ελληνική gtv που της έστειλα σε λινκ,νομίζω την 6.5.12. Πλέον το περιμένω. Η ερώτηση μου μιας κι εχω κατι μηνες να μπω στο νήμα :πλέον θα χει περαστει και twrp και θα μπορω να φλασαρω μεσω recovery? Και πια ρομ ελληνική προτείνεται ως καλύτερη ( ειτε gtv, ειτε stable)? Ευχαριστώ πολύ...

Υ. Γ. Στον τομέα της φωτογραφικς έχει υπάρξει βελτιωση?

 

Γεια σου Νίκο..Καλά πως την καταφέρατε;

Από την στιγμή που σου πέρασε Ελληνική ρομ τότε σίγουρα θα έχει και custom recovery.

Ανάμεσα σε stable και dev (φαντάζομαι αυτό εννοείς)εγώ θα σου προτείνω την stable.. γιατι υποτίθεται το λέει το όνομά της.

Στην φωτογραφία τώρα θα δεις έχουμε ανεβάζει αρκετές και έχουν βελτιωθεί πολύ σε σχέση με την πρώτη ρομ.

Να μην σε βάζω να ψάχνεις.. δες.. :):lol::p:D:rolleyes::X

Έχω δοκιμάσει και δεν αναγνωρίζει τη sim.Θα δοκιμάσω να βγάλω και το pin αλλά απο ότι βλέπω πάει για Κινα το κινητό.Απο minideal πως είναι το support?Έχει εμπειρία κανείς?

Από τις ρυθμίσεις της σιμ δες μην είναι τίποτα απενεργοποιημένες.. Μου έτυχε μία φορά όταν έστησα Miui στο inew v3.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους τελικά δούλεψαν τα gapps με τον οδηγό του YouTube... Με την γραμματοσειρά υπάρχει κάποια λύση που δεν αναγνωρίζει όλα τα γράμματα?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Κατέβασε και περνά πληκτρολόγιο SwiftKey και επέλεξε ελληνικά.:ninja::ninja::ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Kάτι γίνεται με μερικά μηνύματα και δεν φαίνονται όλα...μου χε τύχει και χθες.

Εγώ με την παράθεση τις βλέπω, αλλά κάτι δεν έχεις κ΄νει σωστά...:blink:

Η υπογραφή σου είναι πλέον τέλεια.....:D :p ;)

 

Σε μένα τις δίνει σωστά.. Τέλος πάντων. τις ανάρτησες κ εσύ πλέον ;)

Link to comment
Share on other sites

......και ποια καταλήξατε είναι η καλύτερη ρομ για φωτογραφίες??

Stable 7.2.2 ή 7.3.2?

 

Σε όλα τα υπόλοιπα, εμπειρία χρήσης, διάρκεια μπαταρίας κ.λ.π. δε πρέπει να τίθεται θέμα σοβαρών διαφοροποιήσεων, οπότε η επιλογή ρομ εξαρτάται κατά το μεγαλύτερο μέρος από την ποιότητα της φωτογραφικής...;)

Link to comment
Share on other sites

......και ποια καταλήξατε είναι η καλύτερη ρομ για φωτογραφίες??

Stable 7.2.2 ή 7.3.2?

 

Αν σου πω ότι δεν κατέληξα ακόμη.

Άκου(διάβασε) πως έχουν τα "πράματα"..

Στις κοντινές λήψεις έχω την εντύπωση ότι η 7,3,2 βγάζει λίγο καλύτερες.

Στις μακρινές όμως από τις 5 φωτογραφίες που θα βγάλεις (με την 7,3,2) οι 4εις θα είναι ίδιες με την 7,2,2.

Η μία όμως θα είναι πολύ "θολή". Δεν ξέρω τι γίνεται.. δεν έχω καταλήξει γιατί το κάνει αυτό.Πάντως μου το κανε 3-4 φορές...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό. Ολά καλά Dev και engl εκανα αίτηση για ξεκλειδωμα... Τώρα τι κάνω; περιμένω 20 μέρες; δηλαδή ουσιαστικά το κινητό είναι άχρηστο; δεν γίνεται με κανέναν τροπο να περάσω ελληνικά ή έστω αγγλικά χωρίς να έχει κινέζικα ; playstore δεν παιζει... :(
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό. Ολά καλά Dev και engl εκανα αίτηση για ξεκλειδωμα... Τώρα τι κάνω; περιμένω 20 μέρες; δηλαδή ουσιαστικά το κινητό είναι άχρηστο; δεν γίνεται με κανέναν τροπο να περάσω ελληνικά ή έστω αγγλικά χωρίς να έχει κινέζικα ; playstore δεν παιζει... :(

 

 

Για playstore εδώ - το έκανα σε συσκευή φίλου (δεν την έχω εγω) ,ειναι πολύ εύκολο.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13772-Πως-να-εγκαταστήσουμε-το-Google-Play-Store-σε-Redmi-3-Pro-για-αρχάριους/

 

Για Αγγλικά δεν γνωρίζω,εξαρτάται απο την rom που έχεις ήδη πιστεύω.Αλλά Αγγλικά νομίζω όλες έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχουνε αλλα εχει άπειρα κινέζικα προγράμματα. Γενικά ειναι κουραστικό. Θα το σοκιμασω τώρα για playstore

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα με ενδιαφέρει άμεσα η αγορά του κινητού απο eu warehouse και εχω δει αυτο http://shop.gizchina.com/redmi-note-3-pro-/xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-680.html το γνωριζει κανεις το μαγαζί ειναι αξιόπιστο??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εχουνε αλλα εχει άπειρα κινέζικα προγράμματα. Γενικά ειναι κουραστικό. Θα το σοκιμασω τώρα για playstore

Ευχαριστω

 

Τπτ,για ότι θες ρωτάς τα παιδιά εδώ αλλά και στο https://xiaomi-miui.gr/community/

 

Βtw απο πού το πήρες αν επιτρέπεται;Ψάχνω μπας και βρω καμια καλή τιμή γτ θέλω να "συνταξιοδοτήσω" το απέθαντο,τιτατομέγιστο lg g2 που έχω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα στην παρέα με ενδιαφέρει άμεσα η αγορά του κινητού απο eu warehouse και εχω δει αυτο http://shop.gizchina.com/redmi-note-3-pro-/xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-680.html το γνωριζει κανεις το μαγαζί ειναι αξιόπιστο??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γνωστός το πήρε απο εκει την προηγούμενη βδομάδα.Το έστειλαν σε 3 εργάσιμες απο την στιγμή της παραγγελίας..αλλά του έστειλαν το απλό κ όχι το pro..!Δεν μπορώ να πω πως ευθύνονται αυτοί ή ο φίλος μου έκανε λάθος παραγγελία,αλλά δεν νομίζω γτ τόσα πλήρωσε κι αυτός,230-240 (μεσα οι φόροι κλπ)

 

Κάποιος άλλος αν έχει εμπειρία απο το συγκεκριμένο κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό. Ολά καλά Dev και engl εκανα αίτηση για ξεκλειδωμα... Τώρα τι κάνω; περιμένω 20 μέρες; δηλαδή ουσιαστικά το κινητό είναι άχρηστο; δεν γίνεται με κανέναν τροπο να περάσω ελληνικά ή έστω αγγλικά χωρίς να έχει κινέζικα ; playstore δεν παιζει... :(

 

1Ο ημερες οχι 20 που γραφεις, περιμένεις και ξεκλειδώνεις και μετα ελληνικα και δεν γίνεται να περάσεις ελληνικά καθαρά χωρίς ξεκλείδωμα και δεν ειναι άχρηστο το κινητό μην γράφεις χαζά,μια χαρά ειναι τα κινεζικά τα βάζεις σε ενα φάκελο και σαν γλωσσά εχεις αγγλικά.

Πολλοί εδω μεσα αγοράζεται κ παίρνετε το κινητό ενω δεν έχετε ορεξη να ασχοληθείτε και λιγο με αυτό και ενώ το γνωρίζεται οτι είναι κλειδωμένο έχει κινεζικά κτλπ και μετα γράφεται επιπόλαια πράματα,όλα τα θέλετε έτοιμα μου φαίνεται.

Έχει εκτός απο κινεζικά κ αγγλικά η rom που έχεις επέλεξε τα αγγλικά. :X:X:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

1Ο ημερες οχι 20 που γραφεις, περιμένεις και ξεκλειδώνεις και μετα ελληνικα και δεν γίνεται να περάσεις ελληνικά καθαρά χωρίς ξεκλείδωμα και δεν ειναι άχρηστο το κινητό μην γράφεις χαζά,μια χαρά ειναι τα κινεζικά τα βάζεις σε ενα φάκελο και σαν γλωσσά εχεις αγγλικά.

Πολλοί εδω μεσα αγοράζεται κ παίρνετε το κινητό ενω δεν έχετε ορεξη να ασχοληθείτε και λιγο αυτό και ενώ το γνωρίζεται οτι είναι κλειδωμένο έχει κινεζικά κτλπ και μετα γράφεται επιπόλαια πράματα.

Έχει εκτός απο κινεζικά κ αγγλικά η rom που έχεις επέλεξε τα αγγλικά. :X:X:ninja:

 

Ίσως το παιδί να εννοεί τα κινέζικα που υπαρχουν μέσα σε διάφορες εφαρμογές,όπως μουσική,yellow pages στον dialer κλπ

Link to comment
Share on other sites

@geoanto, χώσε στον οδηγό σου (που αρχίζω να πιστεύω ότι τον έχουν γραμμένο στα....παλιά τους τα παπούτσια, sorry ε...:X).....το πληκτρολόγιο swiftkey ή google keyboard για Ελληνικά στην dev Αγγλοκινέζικη, γιατί το κινητό με αυτήν, ουσιαστικά είναι άχρηστο για τις 10 ολόκληρες μέρες που θα περιμένεις τον κωδικό για το ξεκλείδωμα!!

Ούτε τηλέφωνα θα μπορείς να παίρνεις, ούτε μηνύματα να γράφεις, ούτε ένα Ελληνικό βίντεο στο youtube να δεις!! :!: :blink: :X :mad: :wacko: :confused: :dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα πράγματι έπαιξε δεν το εκανα ακριβώς όπως στον οδηγό. Δεν χρησιμοποίησα δηλαδή το PC.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα πράγματι έπαιξε δεν το εκανα ακριβώς όπως στον οδηγό. Δεν χρησιμοποίησα δηλαδή το PC.

Τι ελληνικό πληκτρολόγιο έχετε βάλει!;;;

 

ότι και σε υπόλοιπες συσκευές,όλα παιζουν.Εγώ στο g2 μου έχω swiftkey γτ έχω προσωπικό λεξιλόγιο ετών εκεί μεσα.Αλλά και το νέο google keyboard(το v.5 νομίζω) είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...