Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι θέμα να υπάρχει; Μια χαρά είναι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

 

μην δεν δεχεται 2α και εχουμε αλλα..

 

οκ ευχαριστω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να μην μπερδευόμαστε. Ο φορτιστής μπορεί να δώσει μέχρι και 2α σου λέει.

Όχι ότι φορτίζει με 2α. Το κινητό τραβάει όσο θέλει-πρέπει.

 

αυτο νταξει το ψιλοηξερα απλα να ειμαι σιγουρος.ανταπτορακια εχουμε .αμα δεν εκανε να το αλλαζα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για και απο μενα. εχω καταφερει να μπρικαρω το redmi note 3 pro το οποιο μπαινει σε recovery (unlock) kai fastboot mode. πως μπορω να το επαναφερω γιατι δεν μπαινει σε download mode;

to miflash mporei na to kanei ; γιατι μου βγαζει ακαθοριστο σφαλμα. το mp csuit βγαζει σφαλμα επισεις. υπαρχει αλλο προγραμμα;

με τα mtk τα παω καλυτερα δεν περιμενα να κολλησω ετσι με το qualcomm

Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρεις και περάσεις Dev rom,πρέπει να κάνεις πρώτα τις αναβαθμησεις απο την κινεζική που έχεις τώρα με ανοιχτώ Hi-Fi μεσώ νετ,να ενημερωθεί δηλ η rom, με τις τελευταίες ενημερώσεις και μετά όπως περιγράφεις περνάς Dev rom,πρέπει να ειναι η τελευταία έκδοση Dev rom,αλλιώς παλιότερη έκδοση δεν την δέχεται και μετά τα βήματα που γράφει ο οδηγός απο εκεί και κάτω δηλαδη.

Πέρασμα custom recovery και Ελληνική ρομ .:rolleyes::rolleyes::cool::ninja:

 

Ναι ξεκινάς από εκεί. Φαντάζομαι έχεις στείλει το αίτημα και περιμένεις - έχεις πάρει sms.

 

Για να μην μπερδευόμαστε. Ο φορτιστής μπορεί να δώσει μέχρι και 2α σου λέει.

Όχι ότι φορτίζει με 2α. Το κινητό τραβάει όσο θέλει-πρέπει.

 

Δεν το χω κάνει και δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά τι παίζει....

Πάντως γίνεται και με flashify..

 

εμενα μου ηρθε με την ΜΙUI global 7.1.8.0 και μολις το συνδεσα στο WIFI μου εβγαλε μηνυμα για αναβαθμιση στην 7.3.2.0 global official.

 

Πρεπει πρωτα να κατεβασω αυτό το update και μετα να κατεβασω την China DEV (MIUI Official TeamVersion: 6.5.26 (MIUI7) Size: 927M) απο το site :

http://en.miui.com/download-301.html#439

 

το ξεκλειδωμα του bootloader δεν γινεται με την global dev;;; μονο με την china dev;;;

 

η μεθοδος με το flashify δειχνει πιο ευκολη... Γιατι δεν την προτεινετε ;;; ποιος την εχει δοκιμασει;;;

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12830-Redmi-3-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Flashify/

Link to comment
Share on other sites

για και απο μενα. εχω καταφερει να μπρικαρω το redmi note 3 pro το οποιο μπαινει σε recovery (unlock) kai fastboot mode. πως μπορω να το επαναφερω γιατι δεν μπαινει σε download mode;

to miflash mporei na to kanei ; γιατι μου βγαζει ακαθοριστο σφαλμα. το mp csuit βγαζει σφαλμα επισεις. υπαρχει αλλο προγραμμα;

με τα mtk τα παω καλυτερα δεν περιμενα να κολλησω ετσι με το qualcomm

 

Με τι οδηγό προσπάθησες να το κάνεις; Με αυτόν;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμενα μου ηρθε με την ΜΙUI global 7.1.8.0 και μολις το συνδεσα στο WIFI μου εβγαλε μηνυμα για αναβαθμιση στην 7.3.2.0 global official.

Πρεπει πρωτα να κατεβασω αυτό το update και μετα να κατεβασω την China DEV (MIUI Official TeamVersion: 6.5.26 (MIUI7) Size: 927M) απο το site :

http://en.miui.com/download-301.html#439

το ξεκλειδωμα του bootloader δεν γινεται με την global dev;;; μονο με την china dev;;;

 

Πριν κάνεις αναβάθμιση δοκιμάζεις.. Αν δεν πιάσει, κάνεις και συνεχίζεις.. Θέλει και λίγο τύχη.

Φυσικά wifi ανοιχτό συνέχεια...

Ξεκλείδωμα γίνεται με οποιαδήποτε dev... αρκει να σαι τυχερός και εδώ

Link to comment
Share on other sites

Με τι οδηγό προσπάθησες να το κάνεις; Με αυτόν;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πριν κάνεις αναβάθμιση δοκιμάζεις.. Αν δεν πιάσει, κάνεις και συνεχίζεις.. Θέλει και λίγο τύχη.

Φυσικά wifi ανοιχτό συνέχεια...

Ξεκλείδωμα γίνεται με οποιαδήποτε dev... αρκει να σαι τυχερός και εδώ

 

Aχ!!! φίλε μου... Αν και εσυ ο γκουρού το έριξες στην τυχη τι να πουμε και εμεις οι αδαεις !!!!!!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν αξιζει και κυριως αν αυξανει τον ογκο του κινητου αυτο το πισω το καλυμα?

 

Newest Tempered Glass Back Cover For Xiaomi redmi note 3 pro Smartphone

 

Επισης αυτο για την Ipaky που λενε οτι το κανει πολυ ογκώδες ισχυει? ξερει κανεις? Επομενη μου εναλλακτικη αλλα λιγοτερο προστατευτικη να παρω τη διαφανη Ultra slim! :p

 

Περίεργη θήκη.. Λογικά δεν θα προσθέτει πάχος.

 

@kyrgro1978 Φίλε το tempered glass που πήρες για την πλάτη δεν καλύπτει τα πλαϊνά και το φοβάμαι.

 

Καλύτερα διάφανη σιλικόνης ή διάφανη σκληρή? Φαντάζομαι η δεύτερη θα προστατεύει από βαθουλωματα σαν του φίλου στο buy and sell

Link to comment
Share on other sites

για και απο μενα. εχω καταφερει να μπρικαρω το redmi note 3 pro το οποιο μπαινει σε recovery (unlock) kai fastboot mode. πως μπορω να το επαναφερω γιατι δεν μπαινει σε download mode;

to miflash mporei na to kanei ; γιατι μου βγαζει ακαθοριστο σφαλμα. το mp csuit βγαζει σφαλμα επισεις. υπαρχει αλλο προγραμμα;

με τα mtk τα παω καλυτερα δεν περιμενα να κολλησω ετσι με το qualcomm

Αν μπήκε σε fastboot mode πατας συνεχως το μικρο πλήκτρο open ,το κάτω πλήκτρο απο την ένταση δηλ που εχει με τα 2 κουμπια ,αν δεν επανέλθει πάτα 2 με 3 φόρες και επανέλθει σίγουρα θα μπει στο μενού του και θα αρχίσει να φορτώνει.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Aχ!!! φίλε μου... Αν και εσυ ο γκουρού το έριξες στην τυχη τι να πουμε και εμεις οι αδαεις !!!!!!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχα

 

H xiaomi έχει το πρόβλημα.. Πίστεψέ με...

Άλλες στιγμές πιάνει και άλλες όχι.

Δοκίμασε ότι περνάει από το χέρι σου, αλλίως πάνε στο βήμα 2.

Link to comment
Share on other sites

H xiaomi έχει το πρόβλημα.. Πίστεψέ με...

Άλλες στιγμές πιάνει και άλλες όχι.

Δοκίμασε ότι περνάει από το χέρι σου, αλλίως πάνε στο βήμα 2.

 

εννοεις δηλαδη με το MiSuite θα δουλεψει σιγουρα;;;

Link to comment
Share on other sites

εννοεις δηλαδη με το MiSuite θα δουλεψει σιγουρα;;;

 

Αν σου δώσει την dev ρομ ναι.

Υπάρχει περίπτωση όμως να μην στην δώσει..

Γι αυτό σου είπα ξεκίνα όπως είσαι τις δοκιμές...

Εγώ είχα 7,1,8 stable έβαλα την πρώτη dev μέσω updater και κομπλέ.

Από τότε όμως άλλαξαν λίγο τα πράματα γι αυτό δοκιμάζεις...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να φλασάρω το recovery, αλλά στο adb μου λέει device not found. Πήγα διαχείριση συσκευών και έχει κίτρινο θαυμαστικό δίπλα στο ADB Interface και στο android. Νομίζω πως χρειάζομαι τον driver του κινητού. Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος; και λινκ αν γίνεται. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα θεμα,,, εχω βαλει την ελληνικη ρομ ,,, πηγα να κατεβασω το google mesenger μου ζηταει κωδικο για να ανοιξω το play store ? λεει βαλε pin ?? τι εννοει ο ποιητης ?:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να φλασάρω το recovery, αλλά στο adb μου λέει device not found. Πήγα διαχείριση συσκευών και έχει κίτρινο θαυμαστικό δίπλα στο ADB Interface και στο android. Νομίζω πως χρειάζομαι τον driver του κινητού. Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος; και λινκ αν γίνεται. Ευχαριστώ!

Κατεβασε pnet http://pdanet.co/a/ σαν διαχειριστείς,εχθές την ιδια ερώτηση δεν διαβάζει κανένας φαίνεται προηγούμενα post.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδες εχω ενα θεμα,,, εχω βαλει την ελληνικη ρομ ,,, πηγα να κατεβασω το google mesenger μου ζηταει κωδικο για να ανοιξω το play store ? λεει βαλε pin ?? τι εννοει ο ποιητης ?:wacko::wacko:

Προφανώς το σχέδιο απο το δαχτυλικό αποτύπωμα σ λέει που έφτιαξες.

Το το play store μήπως το κλείδωσες μεσα απο το κέντρο ασφαλείας.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Εγώ παρατηρώ ότι από το wifi και δεδομένα κιντης, απενεργοποιούνται μόνα τους μετά από λίγη ώρα.

 

Δε ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω αλλά αφου τα ανοιξω μετα απο λίγη ώρα τα βλέπω κλειστά...

Ελληνική ρομ έχω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να φλασάρω το recovery, αλλά στο adb μου λέει device not found. Πήγα διαχείριση συσκευών και έχει κίτρινο θαυμαστικό δίπλα στο ADB Interface και στο android. Νομίζω πως χρειάζομαι τον driver του κινητού. Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος; και λινκ αν γίνεται. Ευχαριστώ!

 

Κατέβασε αυτό που σου λέει ο denis και το πιο καινούριο mi pc suite

Link to comment
Share on other sites

Στο TWRP έκανα wipe system, data, cache, dalvik επειδή είμαι χαζός και δεν ακολούθησα τις οδηγείες. Πήγα να φλασάρω την ελληνική ROM και απέτυχε λέγοντας Failed to extract dir from "system" to "/system".

Updater process ended with ERROR:7

Error installing zip file '/sdcard/xiaomi......zip

Προσπάθησα να φλασάρω ξανά και πέτυχε, λέει όμως unmount of /system failed; no such volume.

Φοβάμαι να κάνω reboot μήπως κολλήσω σε bootloop. Τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ ότι από το wifi και δεδομένα κιντης, απενεργοποιούνται μόνα τους μετά από λίγη ώρα.

Δε ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω αλλά αφου τα ανοιξω μετα απο λίγη ώρα τα βλέπω κλειστά...

Ελληνική ρομ έχω.

Αν πας στις ρυθμίσεις -προσθετες-μπαταρία- διαχ,χρήσης μπαταριας εφαρμογών και δες την λειτουργία εξοικονόμησης.

Στο TWRP έκανα wipe system, data, cache, dalvik επειδή είμαι χαζός και δεν ακολούθησα τις οδηγείες. Πήγα να φλασάρω την ελληνική ROM και απέτυχε λέγοντας Failed to extract dir from "system" to "/system".

Updater process ended with ERROR:7

Error installing zip file '/sdcard/xiaomi......zip

Προσπάθησα να φλασάρω ξανά και πέτυχε, λέει όμως unmount of /system failed; no such volume.

Φοβάμαι να κάνω reboot μήπως κολλήσω σε bootloop. Τι κάνω?

Καταρχήν πες μου πιο recovery έχεις..

Ακολουθείς κάποιον οδηγό;

Το error 7 δεν είναι κάτι τρομερό. Συνήθως δεν περνάει έναν έλεγχο.. και μένα μου το κανε και άνοιξε.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα το δικό σου οδηγό. Έχω το twrp που περιέχεται στο adb.rar που πρέπει να κατεβάσω. Ήμουν σε china dev, ξεκλείδωσα bootloader, μπήκα twrp (3.0.0-0) και έκανα τα προλεχθέντα. Έκανα wipe και το system πριν φλασάρω. Αυτό με προβληματίζει. Ελπίζω να βοήθησα!
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα το δικό σου οδηγό. Έχω το twrp που περιέχεται στο adb.rar που πρέπει να κατεβάσω. Ήμουν σε china dev, ξεκλείδωσα bootloader, μπήκα twrp (3.0.0-0) και έκανα τα προλεχθέντα. Έκανα wipe και το system πριν φλασάρω. Αυτό με προβληματίζει. Ελπίζω να βοήθησα!

 

Κατέβασε αυτό 3.0.2-2 TWRP βάλτο στον αποθηκευτικό χώρο και ακολούθησε τις οδηγίες που χω για αναβάθμιση recovery.

Μετά αφού κάνεις reboot recovery στο 3.0.2-2 κάνε ένα wipe cache, dalvik και φλασαρε την ρομ..

Τσέκαρε και το αρχείο της ρομ αν ειναι οκ..

 

Εγω στην θέση σου θα έκανα επανακκίνηση βέβαια....

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αλλάξω το Redmi 1S ύστερα από 2 χρόνια ανηλεές σκισίματος. Κράτησε ως τώρα αλλά πλέον τώρα που σφίγγουν οι ζέστες οι υπερθερμάνσεις δημιουργούν πλέον προβλήματα.

Πάω για το Note 3 Pro 3/32.

Στο Vickmall (το οποίο το εμπιστεύομαι ύστερα από 6 αγορές που έχω κάνει) το έχει 204 €

Το Minideal το έχει 190 € μη αμελητέα διαφορά. , (+δώρο tempered glass το οποίο το vickmall to χρεώνει).

Τo minideal γενικά το εμπιστευόμαστε σωστά ;

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αλλάξω το Redmi 1S ύστερα από 2 χρόνια ανηλεές σκισίματος. Κράτησε ως τώρα αλλά πλέον τώρα που σφίγγουν οι ζέστες οι υπερθερμάνσεις δημιουργούν πλέον προβλήματα.

Πάω για το Note 3 Pro 3/32.

Στο Vickmall (το οποίο το εμπιστεύομαι ύστερα από 6 αγορές που έχω κάνει) το έχει 204 €

Το Minideal το έχει 190 € μη αμελητέα διαφορά. , (+δώρο tempered glass το οποίο το vickmall to χρεώνει).

Τo minideal γενικά το εμπιστευόμαστε σωστά ;

 

To minideal μια χαρά μαγαζί ειναι αλλά εσύ μάλλον μπερδεύεσαι με τις ισοτιμίες

5 δολάρια διαφορά έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Τo minideal γενικά το εμπιστευόμαστε σωστά ;

Σωστά ........................................α.:lol::lol::p

Αυτό πως το έβγαλες Το Minideal το έχει 190 € μάλλον λαθος κάνεις εδώ.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Στο TWRP έκανα wipe system, data, cache, dalvik επειδή είμαι χαζός και δεν ακολούθησα τις οδηγείες. Πήγα να φλασάρω την ελληνική ROM και απέτυχε λέγοντας Failed to extract dir from "system" to "/system".

Updater process ended with ERROR:7

Error installing zip file '/sdcard/xiaomi......zip

Προσπάθησα να φλασάρω ξανά και πέτυχε, λέει όμως unmount of /system failed; no such volume.

Φοβάμαι να κάνω reboot μήπως κολλήσω σε bootloop. Τι κάνω?

 

Το ίδιο έκανε και σε μένα αλλά bootαρε κανονικά, χωρίς πρόβλημα.

Αυτή τη στιγμή είμαι με την ελληνική stable αλλά νομίζω ότι η κάμερα είναι χειρότερη σε σχέση με την official chinese stable που το παρέλαβα.

1. Είναι ιδέα μου ή έχει παρατηρηθεί?

2. Για να περάσω την global official ακολουθώ τον οδηγό από unofficial σε official;

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-Ελληνικός-οδηγός-αλλαγής-Rom-από-Unofficial-σε-Official-για-το-Redmi-Note-3-Pro/?postID=131353#post131353

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...