Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ότι και σε υπόλοιπες συσκευές,όλα παιζουν.Εγώ στο g2 μου έχω swiftkey γτ έχω προσωπικό λεξιλόγιο ετών εκεί μεσα.Αλλά και το νέο google keyboard(το v.5 νομίζω) είναι πολύ καλό.

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ίσως το παιδί να εννοεί τα κινέζικα που υπαρχουν μέσα σε διάφορες εφαρμογές,όπως μουσική,yellow pages στον dialer κλπ

Προφανώς αυτο εννοεί ας τα βάλει σε ενα φάκελο και θα περιμένει μεχρι οταν πάρει το οκ να ξεκλειδώσει,οταν έρθει η ωρα η καλη :p:p:D:D θα το βοηθήσουμε όπως κάνουμε σε όλους ,το είναι άχρηστο μου κάθισε κάπως ενώ το γνώριζε όταν το παράγγειλε κ όλα τα υπόλοιπα που θα εχει και θα ακολουθήσουν.

Τωρα ας κάνει λιγο υπομονή μεχρι να περάσει την ελληνική.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

1Ο ημερες οχι 20 που γραφεις, περιμένεις και ξεκλειδώνεις και μετα ελληνικα και δεν γίνεται να περάσεις ελληνικά καθαρά χωρίς ξεκλείδωμα και δεν ειναι άχρηστο το κινητό μην γράφεις χαζά,μια χαρά ειναι τα κινεζικά τα βάζεις σε ενα φάκελο και σαν γλωσσά εχεις αγγλικά.

Πολλοί εδω μεσα αγοράζεται κ παίρνετε το κινητό ενω δεν έχετε ορεξη να ασχοληθείτε και λιγο με αυτό και ενώ το γνωρίζεται οτι είναι κλειδωμένο έχει κινεζικά κτλπ και μετα γράφεται επιπόλαια πράματα,όλα τα θέλετε έτοιμα μου φαίνεται.

Έχει εκτός απο κινεζικά κ αγγλικά η rom που έχεις επέλεξε τα αγγλικά. :X:X:ninja:

 

Δεν ξαναλεω τιποτα.

:X

Link to comment
Share on other sites

@geoanto, χώσε στον οδηγό σουτο πληκτρολόγιο swiftkey ή google keyboard για Ελληνικά

Έτοιμο... Φαντάζομαι ισχύει και για την global έτσι;Εγώ το έγραψα να μαι σίγουρος..;)

..που αρχίζω να πιστεύω ότι τον έχουν γραμμένο στα....παλιά τους τα παπούτσια, sorry ε...

:X:X

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το παιδί να εννοεί τα κινέζικα που υπαρχουν μέσα σε διάφορες εφαρμογές,όπως μουσική,yellow pages στον dialer κλπ

 

 

Πας να κάνεις κάτι σου πεταει στα κινεζικα ΝΑΙ ή ΟΧΙ ? :):blink:

Link to comment
Share on other sites

Μια μίνι χαζή ερώτηση - υπάρχουν κολλοσιαίες διαφορές ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ μεταξύ του 2bg ram κ του 3gb μοντέλου;Αναφέρομαι στην διαχείρηση μνήμης του MIUI.
Link to comment
Share on other sites

Πας να κάνεις κάτι σου πεταει στα κινεζικα ΝΑΙ ή ΟΧΙ ? :):blink:

 

Έχει δίκιο ο denis απλά υπερβάλει λίγο.

Δεν είναι άχρηστο ,, και στην τελική ποιος φταίει;

Επιλογή σου ήταν να το πάρεις και επιλογή σου ήταν να μην κάνεις αίτηση ξεκλειδώματος με την αγορα.

Υπομονή λοιπόν... και με το καλό να έρθει και το SMS.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια μίνι χαζή ερώτηση - υπάρχουν κολλοσιαίες διαφορές ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ μεταξύ του 2bg ram κ του 3gb μοντέλου;Αναφέρομαι στην διαχείρηση μνήμης του MIUI.

Στην ουσία είναι στα 400-600mb η διαφορά στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Πας να κάνεις κάτι σου πεταει στα κινεζικα ΝΑΙ ή ΟΧΙ ? :):blink:

 

Ρώτα παιδί ότι θες,το άλλο παιδί παραπάνω απο αγάπη τα λέει γτ είναι ένα θέμα που επαναλαμβάνεται πολύ συχνά στο forum.Δεν ήθελε να σε αποπάρει.Αλήθεια ποιά rom φοράς και απο ποιό κατάστημα το πήρες (και πόσο);Καλό θα ήταν να μοιραστείς μαζί μας και αυτην την εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Γνωστός το πήρε απο εκει την προηγούμενη βδομάδα.Το έστειλαν σε 3 εργάσιμες απο την στιγμή της παραγγελίας..αλλά του έστειλαν το απλό κ όχι το pro..!Δεν μπορώ να πω πως ευθύνονται αυτοί ή ο φίλος μου έκανε λάθος παραγγελία,αλλά δεν νομίζω γτ τόσα πλήρωσε κι αυτός,230-240 (μεσα οι φόροι κλπ)

 

Κάποιος άλλος αν έχει εμπειρία απο το συγκεκριμένο κατάστημα;

 

απο που συμπερανες οτι ειναι το απλο απο το κουτι του ? μεσα στο μενου τι επεξεργαστη εχει..

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς ξεκινάς προπόνηση flash-αρισματος. Περνάς global stable για 8-10 μέρες, μετά ξαναπερνας China dev ξεκλειδώνεις και περνάς ελληνική.

Το πολύ πολύ να brickαρει αλλά έτσι και αλλιώς από ότι κατάλαβα δεν θα το χρησιμοποιείς μέχρι να ξεκλειδωσεις.

 

Geoanto555 συγχαρητήρια!!! Ο οδηγός είναι τρομερος

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο denis απλά υπερβάλει λίγο.

Δεν είναι άχρηστο ,, και στην τελική ποιος φταίει;

Επιλογή σου ήταν να το πάρεις και επιλογή σου ήταν να μην κάνεις αίτηση ξεκλειδώματος με την αγορα.

Υπομονή λοιπόν... και με το καλό να έρθει και το SMS.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην ουσία είναι στα 400-600mb η διαφορά στην πράξη.

 

Το εψαξα Παρασκευη δεν προλαβα να ασχοληθω τοσο πολυ. (τωρα είδα και τον καταπληκτικο ΟΔΗΓΟ!!!)

Το σαββατο το πηρα το κινητο απο παληκαρι (σφραγισμενο με eng dev).

Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα Παρασκευη δεν προλαβα να ασχοληθω τοσο πολυ. (τωρα είδα και τον καταπληκτικο ΟΔΗΓΟ!!!)

Το σαββατο το πηρα το κινητο απο παληκαρι (σφραγισμενο με eng dev).

Διάβασε κάποια βήματα για να είσαι έτοιμος.. Μην αγχώνεσαι.. κ εγώ με κινέζικα το πήρα.;)

Geoanto555 συγχαρητήρια!!! Ο οδηγός είναι τρομερος

Να σαι καλά φίλε μου. Ελπίζω να φανεί χρήσιμος..

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα παιδί ότι θες,το άλλο παιδί παραπάνω απο αγάπη τα λέει γτ είναι ένα θέμα που επαναλαμβάνεται πολύ συχνά στο forum.Δεν ήθελε να σε αποπάρει.Αλήθεια ποιά rom φοράς και απο ποιό κατάστημα το πήρες (και πόσο);Καλό θα ήταν να μοιραστείς μαζί μας και αυτην την εμπειρία

 

Ψαχτικα να αγορασω κινητο μετα την προσφορα του UMI (?) κατι τέτοιο και ψαχνωντας είδα οτι το xiaomi είναι χαλαρα καλυτερο κινητο. Το έψαξα για αγορα μόνο και βρηκα ενα παληκαρι που ειχε 2 κινητα (το ενα το ειχε για εκεινον και το αλλο του ειχε μείνει σφραγισμενο στο κουτι του) και το αγορασα εχτες. Που και παλι δεν προλαβα λογω εργασιων στο σπιτι να το ψαξω. Είμαι απο nexus 5 και εχω γραψει προγραμματα για το nexus 5 μιας και ασχολουμαι λιγακι.

Δεν ειναι οτι βαριέμαι απλα τρεχω λιγο με δουλειες - μερεμετια στο σπιτι κτλ και δεν ειχα πολυ χρονο να ασχοληθω ουσιαστικα. Ο οδηγος ειναι τέλειος και μπραβο και για την κοινοτητα εδω αλλα και για την xiaomi στην Ελλαδα με τις ROM κτλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ROM εχω DEV / ENG και μετα απο μια online αναβαθμιση 6.5.26 / beta

Link to comment
Share on other sites

:X:X

 

καλημερα εγω που δεν εχω γραμμενο τον οδηγο αλλα διαβαζω το θεμα καθε μερα εχω καποιες αποριες λογω περιορισμενων γνωσεων:D

 

1. το πηρα με αγγλοκινεζικη developer rom απο vickmall, (αν κ δεν μου χει ερθει ακομα απο τις 13/5 που εγινε η παραγγελια. το τρακ ειναι κολλημενο: "SEND ITEM ABROAD,SINGAPORE,2016-05-20 14:56" )

 

2. μολις ερθει με το καλο θα πρεπει να ξεκινησω απο το βημα "Ξεκλείδωμα bootloader" του οδηγου στην υπογραφη σου?

Link to comment
Share on other sites

απο που συμπερανες οτι ειναι το απλο απο το κουτι του ? μεσα στο μενου τι επεξεργαστη εχει..

 

Όχι,ανοίχτηκε προφανώς,τσεκαρίστηκε,επεξεργαστής,κάμερα κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψαχτικα να αγορασω κινητο μετα την προσφορα του UMI (?) κατι τέτοιο και ψαχνωντας είδα οτι το xiaomi είναι χαλαρα καλυτερο κινητο. Το έψαξα για αγορα μόνο και βρηκα ενα παληκαρι που ειχε 2 κινητα (το ενα το ειχε για εκεινον και το αλλο του ειχε μείνει σφραγισμενο στο κουτι του) και το αγορασα εχτες. Που και παλι δεν προλαβα λογω εργασιων στο σπιτι να το ψαξω. Είμαι απο nexus 5 και εχω γραψει προγραμματα για το nexus 5 μιας και ασχολουμαι λιγακι.

Δεν ειναι οτι βαριέμαι απλα τρεχω λιγο με δουλειες - μερεμετια στο σπιτι κτλ και δεν ειχα πολυ χρονο να ασχοληθω ουσιαστικα. Ο οδηγος ειναι τέλειος και μπραβο και για την κοινοτητα εδω αλλα και για την xiaomi στην Ελλαδα με τις ROM κτλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ROM εχω DEV / ENG και μετα απο μια online αναβαθμιση 6.5.26 / beta

 

Πώς σου φαίνεται η συσκευούλα ως τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο κινητο εξωτερικα με πολυ καλο φινιρισμα. Είχα ψαξει και το SAR 0,5w αρκετα χαμηλο. (οχι οπως το lenovo note 1,7watt) Το ξεκλειδωμα με το δακτυλικο αποτυπωμα ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

Εκανα και antutu εβγαλε πανω απο 70000 (δεν θυμαμαι το ακριβες νουμερο)

Θελει ακομα ψαξιμο...

Edited by Shimpaku
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό. Ολά καλά Dev και engl εκανα αίτηση για ξεκλειδωμα... Τώρα τι κάνω; περιμένω 20 μέρες; δηλαδή ουσιαστικά το κινητό είναι άχρηστο; δεν γίνεται με κανέναν τροπο να περάσω ελληνικά ή έστω αγγλικά χωρίς να έχει κινέζικα ; playstore δεν παιζει... :(

 

6,5 ημέρες...

22/5 11:00μμ έκανα την αιίτηση, σήμερα 29/5 6:00πμ έλαβα την άδεια.

Να φανταστείς, ακόμη δεν πρόλαβα να το παραγγείλω...

Link to comment
Share on other sites

6,5 ημέρες...

22/5 11:00μμ έκανα την αιίτηση, σήμερα 29/5 6:00πμ έλαβα την άδεια.

Να φανταστείς, ακόμη δεν πρόλαβα να το παραγγείλω...

 

Ενταξει βγάζω ακρη σιγα σιγα. :)

 

Κατέβασα και το tool της ΜΙ και με ενημερωνει για το ξεκλείδωμα... :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού παρέλαβα σήμερα τον κωδικό ξεκλειδώματος, προχώρησα στην παραγγελία του κινητού από το vickmal με την Dev Rom.

Παρήγειλα το 3/32 $214.99 γκρί χρώματος +$15.00, μαζί με Nillkin Tempered glass +$8:99 και ακουστικά +$9.99 =σύνολο $248.97

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ

Εάν άφηνα το Paypal να κάνει την μετατροπή από $ σε € θα με χρέωνε συνολικά με 233€, δηλαδή 10€ περισσότερα από ότι με χρέωσε η τράπεζα συνολικά 223€.

Edited by stratosmav
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν αξιζει και κυριως αν αυξανει τον ογκο του κινητου αυτο το πισω το καλυμα?

 

Newest Tempered Glass Back Cover For Xiaomi redmi note 3 pro Smartphone

 

Επισης αυτο για την Ipaky που λενε οτι το κανει πολυ ογκώδες ισχυει? ξερει κανεις? Επομενη μου εναλλακτικη αλλα λιγοτερο προστατευτικη να παρω τη διαφανη Ultra slim! :p

Link to comment
Share on other sites

myredmi.png

 

μου ηρθε με official global. Σωστα;;; Θελω να βαλω ελληνική stable ROM.

 

οποτε συμφωνα με τον "Οδηγός ΣΧΕΔΟΝ για τα πάντα"

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6738929#post6738929

 

"Έχω official stable και θέλω να βάλω Dev rom για να ξεκλειδώσω bootloader.

Έχουμε 3 επιλογές

1.Κατεβάζουμε την ρομ (ZIP) στον υπολογιστή μας και την αντιγράφουμε στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου μας.Ανοίγουμε την "εφαρμογή" updater και από τις 3εις τελίτσες

επιλέγουμε το Choose update package. "

 

ακολουθω την 1η επιλογή και μετα ξεκλειδωνω bootloader και μετα φλασαρω την ελληνική stable ROM.

 

το τελευταιο βημα (FLASH GREEK STABLE ROM - Πέρασμα custom recovery και Ελληνική ρομ) μπορω να το κανω με το FLASHIFY ;;;;

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

myredmi.png

 

μου ηρθε με official global. Σωστα;;; Θελω να βαλω ελληνική stable ROM.

 

οποτε συμφωνα με τον "Οδηγός ΣΧΕΔΟΝ για τα πάντα"

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6738929#post6738929

 

"Έχω official stable και θέλω να βάλω Dev rom για να ξεκλειδώσω bootloader.

Έχουμε 3 επιλογές

1.Κατεβάζουμε την ρομ (ZIP) στον υπολογιστή μας και την αντιγράφουμε στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου μας.Ανοίγουμε την "εφαρμογή" updater και από τις 3εις τελίτσες

επιλέγουμε το Choose update package. "

 

ακολουθω την 1η επιλογή και μετα ξεκλειδωνω bootloader και μετα φλασαρω την ελληνική stable ROM.

 

το τελευταιο βημα (FLASH GREEK STABLE ROM - Πέρασμα custom recovery και Ελληνική ρομ) μπορω να το κανω με το FLASHIFY ;;;;

 

Αν καταφέρεις και περάσεις Dev rom,πρέπει να κάνεις πρώτα τις αναβαθμησεις απο την κινεζική που έχεις τώρα με ανοιχτώ Hi-Fi μεσώ νετ,να ενημερωθεί δηλ η rom, με τις τελευταίες ενημερώσεις και μετά όπως περιγράφεις περνάς Dev rom,πρέπει να ειναι η τελευταία έκδοση Dev rom,αλλιώς παλιότερη έκδοση δεν την δέχεται και μετά τα βήματα που γράφει ο οδηγός απο εκεί και κάτω δηλαδη.

Πέρασμα custom recovery και Ελληνική ρομ .:rolleyes::rolleyes::cool::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

myredmi.png

 

μου ηρθε με official global. Σωστα;;; Θελω να βαλω ελληνική stable ROM.

 

οποτε συμφωνα με τον "Οδηγός ΣΧΕΔΟΝ για τα πάντα"

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6738929#post6738929

 

"Έχω official stable και θέλω να βάλω Dev rom για να ξεκλειδώσω bootloader.

Έχουμε 3 επιλογές

1.Κατεβάζουμε την ρομ (ZIP) στον υπολογιστή μας και την αντιγράφουμε στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου μας.Ανοίγουμε την "εφαρμογή" updater και από τις 3εις τελίτσες

επιλέγουμε το Choose update package. "

 

ακολουθω την 1η επιλογή και μετα ξεκλειδωνω bootloader και μετα φλασαρω την ελληνική stable ROM.

 

το τελευταιο βημα (FLASH GREEK STABLE ROM - Πέρασμα custom recovery και Ελληνική ρομ) μπορω να το κανω με το FLASHIFY ;;;;

 

Να το κάνεις όπως το λέει ο οδηγός με τις εντολές.

Καλησπερα,να ρωτησω με τον φορτιστη που ειναι 2α δεν υπαρχει θεμα ε;

Τι θέμα να υπάρχει; Μια χαρά είναι.

 

Ξερει κανεις αν αξιζει και κυριως αν αυξανει τον ογκο του κινητου αυτο το πισω το καλυμα?

 

Newest Tempered Glass Back Cover For Xiaomi redmi note 3 pro Smartphone

 

Επισης αυτο για την Ipaky που λενε οτι το κανει πολυ ογκώδες ισχυει? ξερει κανεις? Επομενη μου εναλλακτικη αλλα λιγοτερο προστατευτικη να παρω τη διαφανη Ultra slim! :p

 

Εγώ πήρα αυτήν εδώ http://m.ebay.com/itm/FUNDA-de-GEL-FINA-ULTRA-THIN-0-3mm-TRANSPARENTE-XIAOMI-REDMI-NOTE-3-NOTE-3-PRO-/141850529261?txnId=1266977052004. Πολύ καλή και έρχεται και γρήγορα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

1. το πηρα με αγγλοκινεζικη developer rom απο vickmall, (αν κ δεν μου χει ερθει ακομα απο τις 13/5 που εγινε η παραγγελια. το τρακ ειναι κολλημενο: "SEND ITEM ABROAD,SINGAPORE,2016-05-20 14:56" )

2. μολις ερθει με το καλο θα πρεπει να ξεκινησω απο το βημα "Ξεκλείδωμα bootloader" του οδηγου στην υπογραφη σου?

Ναι ξεκινάς από εκεί. Φαντάζομαι έχεις στείλει το αίτημα και περιμένεις - έχεις πάρει sms.

Καλησπερα,να ρωτησω με τον φορτιστη που ειναι 2α δεν υπαρχει θεμα ε;

Για να μην μπερδευόμαστε. Ο φορτιστής μπορεί να δώσει μέχρι και 2α σου λέει.

Όχι ότι φορτίζει με 2α. Το κινητό τραβάει όσο θέλει-πρέπει.

το τελευταιο βημα (FLASH GREEK STABLE ROM - Πέρασμα custom recovery και Ελληνική ρομ) μπορω να το κανω με το FLASHIFY ;;;;

Δεν το χω κάνει και δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά τι παίζει....

Πάντως γίνεται και με flashify..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...