Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από την dev να γυρίσουμε σε global?? Δεν το αναφέρει ο οδηγός

 

Στάλθηκε από το ASUS_T00G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την dev να γυρίσουμε σε global?? Δεν το αναφέρει ο οδηγός

Για μένα ξεκλειδώνεις Bootloader βάζεις custom recovery και φλασάρεις από εκεί την global και μετά to universal_boot.img_patcher.

Μπορείς να το κάνεις και με Miflash....

Μπορείς να δοκιμάσεις με τη λειτουργία R.FLASH (SHIFT+R.FLASH) του mi pc suite.

Είσαι οκ;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπω σε recovery Mode η σε download Mode?

 

Στάλθηκε από το ASUS_T00G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος..

Θέλεις να ξεκλειδώσεις και να το κάνεις από εκεί;

Έχεις ξεκλειδώσει;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γίνονται συνέχεια οι ίδιες ερωτήσεις και δεν είναι καλό να γεμίζουμε το νήμα με τέτοια παρακαλώ κάποιον "μεγάλο" να αναρτήσει το επόμενο μήνυμα στην πρώτη σελίδα.

 

Στείλε πμ σε κάποιον μεγάλο μην περιμένεις να το δούνε. Μιλάμε για τόσα threads και τόσα posts.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξεκλειδώσει και επειδή ο χρόνος μου είναι περιορισμένος το καλοκαίρι και μιας και τα gapks δεν δουλεύουν στην dev ( σε εμένα τουλάχιστον ) θέλω να περάσω την stable global να βάλω τα gapks μέχρι να έρθει ο χειμώνας!! Που θα έχω χρόνο!!

 

Στάλθηκε από το ASUS_T00G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξεκλειδώσει και επειδή ο χρόνος μου είναι περιορισμένος το καλοκαίρι και μιας και τα gapks δεν δουλεύουν στην dev ( σε εμένα τουλάχιστον ) θέλω να περάσω την stable global να βάλω τα gapks μέχρι να έρθει ο χειμώνας!! Που θα έχω χρόνο!!

 

Στάλθηκε από το ASUS_T00G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα gapps και όχι gapks, είναι προεγκατεστημενα στην global.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξεκλειδώσει και επειδή ο χρόνος μου είναι περιορισμένος το καλοκαίρι και μιας και τα gapks δεν δουλεύουν στην dev ( σε εμένα τουλάχιστον ) θέλω να περάσω την stable global να βάλω τα gapks μέχρι να έρθει ο χειμώνας!! Που θα έχω χρόνο!!

 

Στάλθηκε από το ASUS_T00G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι αλλά δεν είπες ποια διαδικασία ακολούθησες για τα gapps

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δεν είπες ποια διαδικασία ακολούθησες για τα gapps

Αυτό ακριβώς θα έλεγα μπράβο φίλε kodorevi8uli..

Είναι πολύ πιο εύκολο-γρήγορο να βάλεις gapps από το να γυρίσεις σε global και μετά πάλι σε dev.

Θα στο ξαναπώ.. βρες λίγο χρόνο και ξεκλείδωσε..

Η όλη διαδικασία θα σου πάρει 30 λεπτά max.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

sim 1 micro

sim 2 nano

 

δεδομένα όπου θες (νομίζω, δεν έβαλα sim2 ακόμα)

(σε παλιότερα κινητά να ήθελε στην sim 1 τα δεδομένα ναι , εσύ σε τι περίπτωση είχες πέσει που τα ήθελε στην 2 ;;;; :)

 

Ανάποδα το είπα φίλος.. Είχα στο μυαλό μου ότι για να λεοτουργησουν οι εφαρμογές του παροχου για τις κλήσεις πρέπει να είναι στην 1η.. Οπότε αναγκαστικά έβαλα στη δεύτερη θέση τα δεδομένα.

 

Να υποθέσω το ίδιο θα ισχύει και εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά gapks τα λεω εγώ!! Το θέμα ότι τα gapps που είναι στην αρχική σελίδα δεν μπορώ να τα εκατοστήσω

 

Στάλθηκε από το ASUS_T00G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά gapks τα λεω εγώ!! Το θέμα ότι τα gapps που είναι στην αρχική σελίδα δεν μπορώ να τα εκατοστήσω

 

Ακολούθησε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

να βάλεις κανα widget / shortcut στην επιφάνεια ίσως ;

Super Widgets από το play store.

Έχει και μόνο διακόπτη για την επιφάνεια εργασίας (τον οποίο εγώ χρησιμοποιώ για το 3G-->2G).

πόσο πιο γρήγορα το θες ; σκήνη από ταινία με "Hacker" Μου ήρθε στο μυαλό που τον καταλάβανε και πάτησε το κουμπί καταστροφής και έβαλε δίσκους και λοιπά στο φούρνο μικροκυμάτων

:lol: :lol:

 

Δεν έχω ξεκλειδώσει και επειδή ο χρόνος μου είναι περιορισμένος το καλοκαίρι και μιας και τα gapks δεν δουλεύουν στην dev ( σε εμένα τουλάχιστον ) θέλω να περάσω την stable global να βάλω τα gapks μέχρι να έρθει ο χειμώνας!! Που θα έχω χρόνο!!

Για να καταλάβω, δεν έχεις χρόνο να περάσεις τα gkaps το καλοκαίρι και έχεις χρόνο να αλλαξεις ρομ?? :blink:

Έκανες δηλαδή αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6640621#post6640621 και δεν πέρασαν τα gpaks??

Είναι πολύ πιο εύκολο να βάλεις gapps από το να γυρίσεις σε global και μετά πάλι σε dev.

Τι, σε αντιγράφω ?? :O

 

@geoanto555 , δεν κρατιεσαι βλέπω!!!

Πότε προλάβες βρε θηρίο??

 

Πολλά πολλά μπράβο για τη συμπυκνωμένη γνώση που προσφέρεις!! :clap: :up: :bow:

(Μας έφαγες τη δόξα όμως...:D)

 

Δες αν μπορείς να ενσωματωσεις κ τα παρακάτω, που θεωρώ σημαντικα:

1)Google gapps (ή gpaks ή pakgs ή gkaps ή pakgs ή όπως τελωσπαντων λέγονται...:lol:): http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6640621#post6640621

2) εγκατάσταση pdanet και επανεκκίνηση τον υπολογιστή,

3)Χρησιμοποιούμε παντα το "μανισιο" καλώδιο του τηλεφώνου όταν το συνδεουμε στο pc

4) σε περίπτωση που έχετε πρόβλημα με τους drivers της συσκευής και σας βγάλει"unauthorized device" όταν γράψετε την εντολή "adb devices", αφού εγκαταστήσετε το πρόγραμμα pda net στον υπολογιστή σας (επιλέγοντας "always allow usb debuging), κάντε τα εξής:

Disconnect device

run "adb kill-server"

run "adb start-server"

Reconnect the device

run "adb devices"

5) Πρέπει να είναι ενεργοποιημένος ο συγχρονισμός για όλα τα τα mi options ( mi Cloud, mi message....)

 

Θα θυμηθω και άλλα....

 

Υ.Γ. 1: δεν κατάλαβα γιατί με ευχαρίστησες προκαταβολικά στο μήνυμα με τον οδηγό σου, αφού μόλις τώρα προσπάθησα να συνεισφέρω λιγουλάκι..:blink: :p :blink:

 

Υ.Γ. 2:

Οδηγός ΣΧΕΔΟΝ για τα πάντα ?? :blink: :

Μα για τα πάντα?? :lol:

Κοψε κάτι κ συμπλήρωσε στο τέλος: ...για το RN3 PRO...:p

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Mε εργοστασιακες ρυθμισεις δεν θα με γυρισει παλι στη multi language rom? Με την οποια μου ειχε ερθει το κινητο?? :mad::mad:

ΟΧΙ ..................................:ninja::ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

demakhs Είχα λόγο που σε ευχαρίστησα..

Εκτός την βοήθεια σου με τους οδηγούς, δίνεις και μια ευχάριστη νότα στην συζήτηση.:tease:

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. δεν κατάλαβα γιατί με ευχαρίστησες προκαταβολικά στο μήνυμα με τον οδηγό σου, αφού μόλις τώρα προσπάθησα να συνεισφέρω λιγουλάκι..:blink: :p :blink:

Πάει demakhs ο φίλος geoanto555 με τους οδηγούς του σε έχει σβήσει 3 θέση στο εξώστη θα έχεις τώρα...:lol::lol::lol::lol::p:p:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Πάει demakhs ο φίλος geoanto555 με τους οδηγούς του σε έχει σβήσει 3 θέση στο εξώστη θα έχεις τώρα...:lol::lol::lol::lol::p:p:lol:

Ντροπή....:X

να εκεί φτάσαμε κύριοι , να βλέπουμε τα ερωτοτροπήματα τώρα μεταξύ geo και demakhs :)))

Δεν πιστεύω νσ θέλεις να έρθεις κ εσύ στην παρέα;:love:

Link to comment
Share on other sites

να εκεί φτάσαμε κύριοι , να βλέπουμε τα ερωτοτροπήματα τώρα μεταξύ geo και demakhs :)))

 

Μ' αυτά απ αυτά που διαβάζω, θ αλλάξω......θέμα....:lol: :rotfl: :lol:

 

Ξανα-μυριζομαι τρολλ!!

Μόλις χτύπησε στο προηγούμενο ποστ.

Συναγερμός :!: :!: :!:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

να εκεί φτάσαμε κύριοι , να βλέπουμε τα ερωτοτροπήματα τώρα μεταξύ geo και demakhs :)))

Τι επινοείς χα χα:lol::lol::lol::D γνωρίζεις κάτι παραπάνω,αυτοί είχαν παλιότερα και μια μικρή ασήμαντη παρεξήγηση που έχει τελειώσει πλέων.:rolleyes::ninja::X:p:p:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Έκανα βήμα προς βήμα τον οδηγό του YouTube https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/a6958df2b2782e718ce51878694f0d2f.jpg

 

Στάλθηκε από το ASUS_T00G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα βήμα προς βήμα τον οδηγό του YouTube

Εκκαθάριση δεδομένων google play κ αν δεν, σβήσε λογαριασμό google και ξανα βάλτον

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Πάει demakhs ο φίλος geoanto555 με τους οδηγούς του σε έχει σβήσει 3 θέση στο εξώστη θα έχεις τώρα...:lol::lol::lol::lol::p:p:lol:

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Του ανήκει δικαιωματικά η θεση, με το ρεκόρ, δε θυμάμαι καλα, μία σελίδα/hr!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...