Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα. Από China dev πως μπορω να πάω global stable? Επίσης, από ελληνική σε global?

 

Μία σελίδα πίσω αν διαβάσεις λέει...

Από την στιμγή που είσαι dev ξεκλείδωσε bootloader πέρνα custom recovery και από κει μέσα περνάς την global.

Το ίδιο ισχύει και από Ελληνική.

Μέσα απο recovery (έχεις βάλει την ρομ στον αποθηκευτικό) κάνεις wipe/advanced / data,cache,dalvik και install.

*Μην ξεχάσεις το boot.img στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!

Εγω εχω το Redmi Note 3 και ο κολλητος μου παρελαβε πριν 3 μερες το Pro.

Παμε να βαλουμε το δακτυλικο αποτυπωμα για ξεκλειδωμα, οταν μπαινουμε στην επιλογη του μενου Κωδικος & Δακτυλικο Αποτυπωμα για 3" δεν κανει τιποτα το κινητο και μετα τον ξαναβγαζει στην προηγουμενη οθονη.

Θυμαμαι να εχω κι εγω αντιστοιχο θεμα οταν πριν λιγους μηνες πηρα το δικο μου κινητο αλλα δε θυμαμαι πως το ελυσα χαχαχα

Εψαξα στο thread αλλα δεν βρηκα τη λυση, εχουν σουξε τα συγκεκριμενα κινητα και οι απαντησεις ειναι παρα πολλες

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εγω εχω το Redmi Note 3 και ο κολλητος μου παρελαβε πριν 3 μερες το Pro.

Παμε να βαλουμε το δακτυλικο αποτυπωμα για ξεκλειδωμα, οταν μπαινουμε στην επιλογη του μενου Κωδικος & Δακτυλικο Αποτυπωμα για 3" δεν κανει τιποτα ..

 

Έχει multi rom;

Δες ποια ρομ έχει.Βασικά αν έχει Ελληνικά το πρόβλημα που λες προέρχεται από την ρομ.

Έχει άλλα 100 προβληματα..

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλαμε με την multilanguage που δινει το to2c.com και απλως βαλαμε την ελληνικη γλωσσα στο μενου.

Οταν λες αλλα 100 προβληματα εννοεις οτι θα πρεπει να περιμενουμε την ελληνικη ρομ να βγει και να την περασουμε για να λυθουν αυτα τα 100 προβληματα ή καταλαβα λαθος;

 

Ο φιλος μου μονο με το δακτυλικο κολλαει, κατα τ'αλλα δεν εχει θεμα. Υπαρχει λυση για το δακτυλικο;

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλαμε με την multilanguage ...

Οταν λες αλλα 100 προβληματα εννοεις οτι θα πρεπει να περιμενουμε την ελληνικη ρομ να βγει και να την περασουμε για να λυθουν αυτα τα 100 προβληματα ή καταλαβα λαθος;Ο φιλος μου μονο με το δακτυλικο κολλαει, κατα τ'αλλα δεν εχει θεμα. Υπαρχει λυση για το δακτυλικο;

Με αυτήν την ρομ δεν νομίζω να έχει βρεθεί λύση για το δαχτυλικό αποτύπωμα.

Με τις σιμ δεν έχει θέμα; Έχει 2 κάρτες μέσα;

Απ ότι βλέπω δεν είσαι καθόλου ενημερωμένος.

Ελληνική ρομ υπάρχει εδώ κ μήνες. Μπες στο λινκ της υπογραφής μου και ότι απορία έχεις μας λες.

Link to comment
Share on other sites

Oχι, με τις ΣΙΜ μια χαρα παει, δεν εχει προβλημα.

Ενημερωμενος δεν ειμαι γιατι δεν εχω κ@υλα με τα γκατζετ και μεχρι να παραλαβω το δικο μου κινητο (πριν 3 μηνες) διαβασα αρκετες σελιδες του thread redmi note 3 και μπερδευτηκα/κουραστηκα και τα παρατησα...

Ρομ στο δικο μου τηλ ενας αλλο φιλος μου την εβαλε και δεν το πειραξα απο τοτε.

Επομενως να του μεταφερω οτι χωρις τοποθετηση της τελευταιας ελληνικης ρομ στο κινητο, δακτυλικο αποτυπωμα να μην περιμενει... Ειναι και πιο σκραπας απο μενα φαντασου... Ευχαριστω για το χρονο σου, αν παρ'ελπιδα υπαρχει καποιος που εχει ανακαλυψει καποια λυση, ας με ενημερωσει. Επαναλαμβαων Redmi Note 3 PRO, παρεληφθη πριν 3 μερες με multilanguage rom απο to2c.com

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γινεται οπως το περιγράφεις αλλα γιατι δεν περνάς κατευθειαν αφου εχεις china stable το play store που χρειάζεσαι δεν ειναι δύσκολο,το βρίσκεις και μεσω νετ του κινητου το κατεβάζεις και το κάνεις εγκατάσταση μεσα απο το κνητο,ας ειναι κα σε κινέζικα το play store που θα βρεις,μετα επιλεγεις ποιες εφαρμογες θα βαλεις,εκτος και αν θες αποκλειστικα να περασεις την global stable τοτε αλλάζει,το mi suite το βαζεις σαν διαχειριστείς το τρεχεις και το συνδέεις με το καλώδιο του στο pc ,βαλε την νεα global stable στο αποθηκευτικό χωρο του κνητου χύμα και μετά μεσα απο το mi suite πρεπει να την δει και δοκίμασε να το αναβαθμισεις ,αν δεν τρεξει θελει με αλλο οδηγο

 

καλησπερα,

ποια ειναι η διαδικασια για να βαλω το mi suite σαν διαχειριστης?

εχω πελαγωσει...

αυτο που θελω να κανω ειναι να παω απο china stable σε global stable ,με σχετικα ευκολη για μενα πορεια.

στην china stable ,ενω εβαλα το google play,και ολα τα υπολοιπα που ειχε μεσα ο installer, μολις βαζω το εμαιλ μου για να συνδεθω ,μου λεει οτι ξαναδοκιμαστε αργοτερα,(παραλληλα σε αλλη συσκευη που εχει το email μου ,μου λεει οτι εγινε προσπαθεια συνδεσησ του λογαριασμου σασ.

Link to comment
Share on other sites

Oχι, με τις ΣΙΜ μια χαρα παει, δεν εχει προβλημα.

παρ'ελπιδα υπαρχει καποιος που εχει ανακαλυψει καποια λυση, ας με ενημερωσει. Επαναλαμβαων Redmi Note 3 PRO, παρεληφθη πριν 3 μερες με multilanguage rom απο to2c.com

Μακάρι να υπάρχει λύση.. περίμενε μήπως σου έχει απαντήσει κάποιος άλλος.

Για μένα κάνε μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Πολύ πιθανό να στρώσει...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό θα πρότεινα... Με factory reset τέτοιες παρενέργειες συνήθως φεύγουν. Συνιστάται βέβαι η αλλαγή ρομ καθώς η Multi των καταστημάτων ειναι α) παλιά (άρα και χωρίς πολλά πρόσθετα χαρακτηριστικά που προσφέρθηκαν μεταγενέστερα) β) προβληματική καθώς βασίζεται σε πρώιμη ρομ πριν την επίσημη κυκλοφορία του κινητού (πχ πρόβλημα με 2 σιμ), γ) δεν δέχεται αναβαθμίσεις/ΟΤΑ ούτε υποστήριξη (και η ελληνική δεν έχει ΟΤΑ αλλά έχει αναβάθμιση -μέσω twrp και αν μη τι άλλο μπόλικη υποστήριξη).

 

Geoanto555 ΜΠΡΑΒΟ για την υποστήριξη που προσφέρεις. Σίγουρα ο οδηγός θα λύσει τα χέρια σε πολλούς, αν και οι ίδιες κλασικές ερωτήσεις δεν θα σταματήσουν ποτέ να ερωτώνται και να γεμίζουν το θέμα -πράγμα βέβαια που γεμίζει το θέμα μας και του δίνει ιδιαίτερη δυναμική :lol:. Πάντα φαίνεται στα πρώτα θέματα:p!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά , αύριο θα παραγγείλω το κινητό, με ποια rom λέτε να το πάρω και από ποιο κατάστημα??

 

 

ps: έλα , πλακα κάνω :lol::lol:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χτες παρέλαβα το κινητό και πέρασα επιτόπου την ελληνική 7.3.2.0. Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με το wifi που αποσυνδέεται μόνο του κάθε τρεις και λίγο. Η επιλογή που λέει όταν είναι sleep να μένει ανοιχτό ήταν ήδη στο always και το wifi frequency απο αυτόματο το έχω πάει σε 2.4 Ghz. Όσο δούλεψα και τα data μου φαίνεται ότι κάνει τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

αυτο που θελω να κανω ειναι να παω απο china stable σε global stable ,με σχετικα ευκολη για μενα πορεια.

στην china stable ,ενω εβαλα το google play,και ολα τα υπολοιπα που ειχε μεσα ο installer, μολις βαζω το εμαιλ μου για να συνδεθω ,μου λεει οτι ξαναδοκιμαστε αργοτερα,(παραλληλα σε αλλη συσκευη που εχει το email μου ,μου λεει οτι εγινε προσπαθεια συνδεσησ του λογαριασμου σασ.

 

Σαν διαχειριστής; Δεξί εκτέλεση ως διαχειριστής(το άνοιγμα της εφαρμογής)

Λοιπόν για να μην μπερδεύεσαι.

Αν είναι ο λόγος που θες να πας από china σε global το email σου κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ξανα προσπάθησε να τα βάλεις από την αρχή.(και google apps και μειλ)

Αν όχι κατέβασε την global ρομ σε μορφή zip. Πχ από εδώ

Ελπίζω να έχεις drivers σωστά περασμένους.

Άνοιξε το mi pc suite και σύνδεσε το κινητό σου στον υπολογιστή.

Βάλε το κινητό σε recovery mode.

Πατάς πάνω εκεί που λεέι update και την δεύτερη επιλογή θα την πατήσεις μαζί με το shift δλδ SHIFT+R.FLASH

Επέλεξε την ρομ που κατέβασες... (δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω στο θέμα mipcsuite γτ δεν έχω το μαμά recovery )

Αν είσαι τυχερός θα πετύχει, αν όχι χρειάζεσαι πιο δύσκολο τρόπο.

Περιμένω νέα..

 

Πάρε μια ιδεά από εδώ

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που έφτιαξες κ τον οδηγό...:X

 

Ο @Coolgreek έχει απόλυτο δίκιο.

 

Δεν υπάρχει σωτηρία!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σαν διαχειριστής; Δεξί εκτέλεση ως διαχειριστής(το άνοιγμα της εφαρμογής)

Λοιπόν για να μην μπερδεύεσαι.

Αν είναι ο λόγος που θες να πας από china σε global το email σου κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ξανα προσπάθησε να τα βάλεις από την αρχή.(και google apps και μειλ)

Αν όχι κατέβασε την global ρομ σε μορφή zip. Πχ από εδώ

Ελπίζω να έχεις drivers σωστά περασμένους.

Άνοιξε το mi pc suite και σύνδεσε το κινητό σου στον υπολογιστή.

Βάλε το κινητό σε recovery mode.

Πατάς πάνω εκεί που λεέι update και την δεύτερη επιλογή θα την πατήσεις μαζί με το shift δλδ SHIFT+R.FLASH

Επέλεξε την ρομ που κατέβασες... (δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω στο θέμα mipcsuite γτ δεν έχω το μαμά recovery )

Αν είσαι τυχερός θα πετύχει, αν όχι χρειάζεσαι πιο δύσκολο τρόπο.

Περιμένω νέα..

 

Πάρε μια ιδεά από εδώ

 

μαλλον με τους drivers εχω προβλημα.στο mi suite συνδεεται κανονικα.οταν ομωσ ειναι σε recovery mode (μαμισιο απο οτι συμπερανα ,αφου εχω κλειδωμενο bootloader),τοτε ψαχνει τον usb mtp driver......και δεν συνδεεται.

εχω 64bit windows εαν αυτο παιζει ρολο,και εχω εγκαταστησει το miphone2015731 αρχειο που βρηκα με drivers.

εχειs καποιο αλλο πακετο με driver?

σε ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον με τους drivers εχω προβλημα.στο mi suite συνδεεται κανονικα.οταν ομωσ ειναι σε recovery mode (μαμισιο απο οτι συμπερανα ,αφου εχω κλειδωμενο bootloader),τοτε ψαχνει τον usb mtp driver......και δεν συνδεεται.

εχω 64bit windows εαν αυτο παιζει ρολο,και εχω εγκαταστησει το miphone2015731 αρχειο που βρηκα με drivers.

εχειs καποιο αλλο πακετο με driver?

σε ευχαριστω εκ των προτερων.

 

31072015 ποιο είναι;

Αν δεν είναι αυτό απ-εγκατέστησε το και βάλε το καινούριο..

Link to comment
Share on other sites

Aς κατεβάσει κ εγκαταστήσει το pdanet: http://pdanet.co/a/ , ας κάνε μια επανεκκίνηση το pc μόλις τελειώσει η εγκατάσταση και ας ξεκινήσει τη διαδικασία από την αρχή...;)
Link to comment
Share on other sites

μαλλον με τους drivers εχω προβλημα.στο mi suite συνδεεται κανονικα.οταν ομωσ ειναι σε recovery mode (μαμισιο απο οτι συμπερανα ,αφου εχω κλειδωμενο bootloader),τοτε ψαχνει τον usb mtp driver......και δεν συνδεεται.

εχω 64bit windows εαν αυτο παιζει ρολο,και εχω εγκαταστησει το miphone2015731 αρχειο που βρηκα με drivers.

εχειs καποιο αλλο πακετο με driver?

σε ευχαριστω εκ των προτερων.

Κατεβασε αυτο pdanet http://pdanet.co/a/και το τρέχεις ως διαχειριστείς.;);)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aς κατεβάσει κ εγκαταστήσει το pdanet: http://pdanet.co/a/ , ας κάνε μια επανεκκίνηση το pc μόλις τελειώσει η εγκατάσταση και ας ξεκινήσει τη διαδικασία από την αρχή...;)

ΜΕ πρόλαβες demakhs χα χα :lol::lol::p:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάρω τα σκήπτρα μου πισω, αλλά εσύ απαντάς σαν πολυβόλο, που να σε προλαβω...:blink: :blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εγω εχω το Redmi Note 3 και ο κολλητος μου παρελαβε πριν 3 μερες το Pro.

Παμε να βαλουμε το δακτυλικο αποτυπωμα για ξεκλειδωμα, οταν μπαινουμε στην επιλογη του μενου Κωδικος & Δακτυλικο Αποτυπωμα για 3" δεν κανει τιποτα το κινητο και μετα τον ξαναβγαζει στην προηγουμενη οθονη.

Θυμαμαι να εχω κι εγω αντιστοιχο θεμα οταν πριν λιγους μηνες πηρα το δικο μου κινητο αλλα δε θυμαμαι πως το ελυσα χαχαχα

Εψαξα στο thread αλλα δεν βρηκα τη λυση, εχουν σουξε τα συγκεκριμενα κινητα και οι απαντησεις ειναι παρα πολλες

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Δεν έχω την συσκευή αλλά έχει βάλει γενικά κλείδωμα; Πιν ή μοτίβο;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ούτε να σας διαβάσω δεν προλάβαινω πια !! Γλιστριδα φαγαμε? Χαχα

@geo Τελειο post αυτό με τους οδηγούς! Άντε, μπας και γλιτωσεις τα πολλά πολλά τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ούτε να σας διαβάσω δεν προλάβαινω πια !! Γλιστριδα φαγαμε? Χαχα

@geo Τελειο post αυτό με τους οδηγούς! Άντε, μπας και γλιτωσεις τα πολλά πολλά τώρα!

 

Να σαι καλά Μαρία.. Αν έχεις κάτι για να συμπληρώσουμε πες το...;)

Link to comment
Share on other sites

Επισης, αυτό που είχα πει τις προαλλες περί "συμβατότητας" με τα Google apps. Κι όμως... όσο είχα τις China Roms, το play store μου έκανε τρελά force close, και γενικά φαινόταν ότι δεν "είχαν κάτσει" πολύ καλά τα gapps, ενώ τυπικά είχαν περαστεί κανονικά.

Αντιθέτως, από τότε που έβαλα ελληνική δεν αντιμετώπισα το παραμικρό θέμα και είμαι σίγουρη ότι το ίδιο ισχύει και με την global stable.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σαι καλά Μαρία.. Αν έχεις κάτι για να συμπληρώσουμε πες το...;)

Δεν μου έρχεται κάτι τώρα! Είστε σαινια, προφανώς τα βαλατε όλα.

Αν παρόλα αυτά, κάποιος κατορθώσει και το μπρικαρει , υπάρχει και οδηγός ξεμπρικαρισματος

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

 

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Αν παρόλα αυτά, κάποιος κατορθώσει και το μπρικαρει , υπάρχει και οδηγός ξεμπρικαρισματος

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Είναι ο ίδιος οδηγός που αλλάζεις την multi ρομ..

Thanks.. θα συμπληρώσω την πρόταση σου..;)

Link to comment
Share on other sites

Ή τελευταία gtv 6.5.26 φαίνεται καλή από θεμα μπαταρίας. Γιατί τις επόμενες εβδομάδες δεν προβλέπεται νέα ROM, ενόψει της miui 8, που ακούγεται ότι θα βγει 17/6...

 

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...