Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά . Έχει εγκαταστήσει κανείς την τελευταία China Developer ROM 6.5.26???? ( αν και ξέρω οτι είναι Dev με οτι αυτό συνεπάγεταιι ) στην τελευταία έκδοση εχω πρόβλημα με το wifi . Σε κανονική χρήση (facebook , browsing ) δεν φαίνεται να κομπιάζει αλλα όταν ειναι να κατεβάσω ενα μεγάλο μέγεθος αρχείο (κάνα μεγαλο παιχνίδι , χάρτες + 400mb> ) μπορεί να κάνει και 40 - 50 λεπτα η και να μην το κατεβασει καθόλου . Πριν απο China dev ειχα Multi του Vickmall και δεν ειχα κανένα πρόβλημα οσο αφορά την ταχυτητα του wifi , συνδεδεμένο με το ίδιο ρουτερ , αρα ψιλοαποκλειω να είναι hardware το πρόβλημα. Υπόψιν με τα δεδομένα δν εχω παρατηρήσει αισθητή μειωση της ταχυτητας που το δοκίμασα .

Επειδη σε καμμια 20 μέρες θα βγει MIUI 8 (και βαριέμαι να μπω στην διαδικασια να περάσω ελληνική Ρομ , σεταρισματα , περασμα εφαρμογών κτλ) και πολυ πιθανό με την νεα έκδοση να λυθει το πρόβλημα μου. Υπαρχει κανένας που να εχει αντιμετωπισει καποιο παρόμοιο πρόβλημα , η πιθανο κατι να μου ξέφυγε η εχει να προτεινει κατι να δοκιμασω ? ? ? περα απο το να κανω υπομονη :lol::lol::lol:

(RMN3 PRO 32GB)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά . Έχει εγκαταστήσει κανείς την τελευταία China Developer ROM 6.5.26???? ( αν και ξέρω οτι είναι Dev με οτι αυτό συνεπάγεταιι ) στην τελευταία έκδοση εχω πρόβλημα με το wifi

Επειδη σε καμμια 20 μέρες θα βγει MIUI 8 (και βαριέμαι να μπω στην διαδικασια να περάσω ελληνική Ρομ..

 

Δεν βάζεις την 6,5,26 γτ την θεωρείς "beta" , που να δεις τι θα είναι η νέα..:X

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη twrp-3.0.2-2-kenzo.img η τελευταια εκδοση;;;;

 

ευχαριστω

 

Αν έχεις βάλει Ελληνική 7.3.2 έχει (πορτοκαλί) Ελληνικό recovery να αναβαθμίσεις.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από tsigpan >

Εδω εισαι φιλε.

δηλαδη twrp-3.0.2-2-kenzo.img η τελευταια εκδοση;;;;

 

ευχαριστω

Ναι

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Ποια dev rom ελληνική του πέρασες , τι γραφεί αν είναι καλή να την δοκιμάσω,λέω να φύγω απο τις συνηθισμένες ελληνικές Stable,αν και η τελευταία είναι αρκετά καλή και σταθερή ,βλέπω ότι έχει αρχίσει να στρώνει και η μπαταρίας της μετά τις 3 φορτίσεις.:ninja::ninja::cool:
GTV 6.5.12 dev κατα την μη επαρκη και μεση γνωση μου το τηλφωνο τα σπαει! μονο φωτος δεν εχω βγαλει ακομα.. Edited by saili
Link to comment
Share on other sites

GTV 6.5.12 dev κατα την μη επαρκη και μεση γνωση μου το τηλφωνο τα σπαει! μονο φωτος δεν εχω βγαλει ακομα..

 

Εχεις δοκιμασει ή καποιος αλλος την νεα DEV xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_GTV-6.5.19.zip ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.Μια ερώτηση - αυτή εδώ η τιμή φαίνεται λογική;

http://shop.gizchina.com/redmi-note-3-pro-/xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-gray-707.html

 

πολύ μικρή μου φαίνεται - σε ευρώ είναι 212 κ το 16άρι 180,και απο ευρωπαική αποθήκη.

 

Έχει κανείς σας εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα?Ένας γνωστός μου είχε αγοράσει πριν απο λίγο καιρό απο το εν λόγω και ,αν και έμεινε ευχαριστημένος απο την εξυπηρέτηση (απο την άποψη συνεχούς επικοινωνίας,παραλαβή σε 3 εργάσιμες απο eu αποθήκη) έκαναν το λάθος να του στείλουν το απλό κ όχι το pro.Δεν ξέρω τί έγινε μετά για να είμαι ειλικρινής..

Link to comment
Share on other sites

GTV 6.5.12 dev κατα την μη επαρκη και μεση γνωση μου το τηλφωνο τα σπαει! μονο φωτος δεν εχω βγαλει ακομα..

Μην με προτρέπεις τώρα ξανά να αρχίσω το φλασαρισμα,ο καλός φίλος geoanto555 την δοκίμασε και λέει να μείνω στην νέα πολύ καλή και σταθερή Stable-V7.3.2.0 :rolleyes::rolleyes::wacko::wacko::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μην με προτρέπεις τώρα ξανά να αρχίσω το φλασαρισμα,ο καλός φίλος geoanto555 την δοκίμασε και λέει να μείνω στην νέα πολύ καλή και σταθερή Stable-V7.3.2.0 :rolleyes::rolleyes::wacko::wacko::cool:

Καμία σχέση η dev με την stable

Βάλτε αυτό το twrp.img για να περνάτε και stock και custom rom κατά το δοκούν

Είναι το recovery που έχει σαν επιλογή να φλασάρεις μετά την εγκατάσταση και το universal_boot.img_patcher;;;:this:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.Μια ερώτηση - αυτή εδώ η τιμή φαίνεται λογική;

http://shop.gizchina.com/redmi-note-3-pro-/xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-gray-707.html

 

πολύ μικρή μου φαίνεται - σε ευρώ είναι 212 κ το 16άρι 180,και απο ευρωπαική αποθήκη.

 

Έχει κανείς σας εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα?Ένας γνωστός μου είχε αγοράσει πριν απο λίγο καιρό απο το εν λόγω και ,αν και έμεινε ευχαριστημένος απο την εξυπηρέτηση (απο την άποψη συνεχούς επικοινωνίας,παραλαβή σε 3 εργάσιμες απο eu αποθήκη) έκαναν το λάθος να του στείλουν το απλό κ όχι το pro.Δεν ξέρω τί έγινε μετά για να είμαι ειλικρινής..

Βαικα δεν εχω αγοράσει ποτε απο αυτό το κατάστημα ,η τιμή του για το 32 είναι πολυ καλή αν είναι και να το πάρεις απο ευρωπαϊκή αποθικη,εχει και την διασφάλιση του Paypal απο οτι είδα. :mad::mad::rolleyes::wacko:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση η dev με την stable.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είναι το recovery που έχει σαν επιλογή να φλασάρεις μετά την εγκατάσταση και το universal_boot.img_patcher;;;:this:

 

καμια σχεση σημαινει οτι η dev ειναι καλυτερη απο την stable;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση η dev με την stable

 

Είναι το recovery που έχει σαν επιλογή να φλασάρεις μετά την εγκατάσταση και το universal_boot.img_patcher;;;:this:

Μα αυτό σκέφτομαι και εγώ οι dev ειναι δοκιμαστικές για αυτό βγαίνουν πολύ συχνά ενω stable ,σταθερές και με λίγα προβλήματα...:rolleyes::X:X:cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση ===σημαινει οτι η dev ειναι καλυτερη απο την stable;;;;;;

 

το λέει ο φίλος εδώ.

Παράθεση από deni77 >

"Μην με προτρέπεις τώρα ξανά να αρχίσω το φλασαρισμα,ο καλός φίλος geoanto555 την δοκίμασε και λέει να μείνω στην νέα πολύ καλή και σταθερή Stable-V7.3.2.0"

Ψηφίζω stable.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση σημαινει οτι η dev ειναι καλυτερη απο την stable;;;;;;

Μάλλον είσαι αδιάβαστος εδω η dev ειναι δοκιμαστικές ,μπορεί να τύχει να είναι και πολύ καλές δεν το αμφισβήτησε κανένας αυτο,άλλα η stable εχουν ποιο λίγα προβλήματα.Μπες και διάβασε λίγο στο XDA.

Άλλα και εδω http://en.miui.com/thread-20371-1-1.html :rolleyes::rolleyes::X:cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το λέει ο φίλος εδώ.

Παράθεση από deni77 >

"Μην με προτρέπεις τώρα ξανά να αρχίσω το φλασαρισμα,ο καλός φίλος geoanto555 την δοκίμασε και λέει να μείνω στην νέα πολύ καλή και σταθερή Stable-V7.3.2.0"

Ψηφίζω stable.

Εγω μιλάω με απόδειξης αυτό το γνωρίζω χρονιά τώρα και απο τα άλλα τηλ προηγούμενα που είχα κ τα πείραζα λίγο,,αν θέλει ο φίλος του συνάπτω και απαντήσεις με πολύ μεγάλες συζητήσεις για το θέμα και απο XDA..

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.εχω την τελευταία china stable.

Υπάρχει κάποιος οδηγός για να περάσω την τελευταία global stable?

1.Την κατεβαζω πρώτα στα pc?

2.Μετά ανοίγω το mi suite?

3.Θα γλυτωσω από τις κινεζιες που έχω μέσα?

4.Θα έχει play store; (τώρα δεν έχω.)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.εχω την τελευταία china stable.

Υπάρχει κάποιος οδηγός για να περάσω την τελευταία global stable?

1.Την κατεβαζω πρώτα στα pc?

2.Μετά ανοίγω το mi suite?

3.Θα γλυτωσω από τις κινεζιες που έχω μέσα?

4.Θα έχει play store; (τώρα δεν έχω.)

Διάβασε πριν 2 με 3 σελιδες προηγούμενες και λίγο,δεν κάνουν κακό,συγνώμη αλλα οι περισσότεροι που μπαίνουν εδώ μεσα δεν κοιτάνε καν να ρίξουν μια ματιά αυτό που θέλω να ρωτήσω μήπως εχει 50 φόρες ξανά ερωτηθεί,τι θέλω να κάνω μην έχει ξανα ερωτηθεί και απαντηθεί αλλες 50 φορές,μάλλον προφανώς για να μην κουραζόμαστε μπαίνουμε εδώ μεσα και μόνο ρωτάμε...επειδή έχουν την πολυ καλή πρόθεση να βοηθήσουμε,οπως μας βοήθησαν και εμάς,κάνεις δεν γνωρίζει αλώστε τα πάντα και απαντάμε ενω έχουν απαντηθεί δεκάδες φορες σχεδόν όλα που αφορούν το τηλέφωνο μας.

Εχει καταντήσει κ κουραστικό όμως οι ίδιες ερωτήσεις και οι ίδιες.:O:O:cool::cool::ninja::wacko:

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν σε κουρασα.

Έχω διαβάσει όχι 2 αλλά 300 σελίδες.

Έχω καταλάβει αρκετά .

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι πως όταν ανοίγω το mi suite ,και έχω βάλει το κινητό σε download mode ,θα τραβηξω την global stable για να την φλασαρω.

Την έχω ήδη κατεβάσει στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το recovery που έχει σαν επιλογή να φλασάρεις μετά την εγκατάσταση και το universal_boot.img_patcher;;;:this:

Δεν μου έβγαλε τέτοια επιλογή, θα είναι ήδη πατσα(βου)ριασμένο. Είναι από το σχετικό thread στο xda. Εγώ το έβαλα και έκτοτε αλλάζω από τη μία rom στην άλλη για πλάκα. Η διαδικασία είναι η γνωστή που περιγράφουν και οι miui_art, lallasgr στους οδηγούς και έχει ως εξής:

 

[upd: με ξεκλειδωμένο bootloader και κατά προτίμηση έχοντας περασμένη developer rom την πρώτη φορά, βάσει του οδηγού εδώ]

1. Κατεβάζουμε το αρχειάκι .img

2. Μετονομάζουμε σε twrp.img για ευκολία μας και το βάζουμε στον φάκελο C:\adb του pc μας

3. Ανοίγουμε το τηλέφωνο, ενεργοποιούμε usb debugging από developer options και συνδέουμε το καλώδιο με το pc

4. Τρέχουμε ένα command prompt ατο φάκελο C:\adb και πληκτρολογούμε:

adb devices (κάνουμε authorise στην οθόνη του κινητού αν δεν βλέπει το device)

adb reboot bootloader

fastboot flash recovery twrp.img

fastboοt reboot (εδώ πατάμε το Enter αφού έχουμε κρατήσει πατημένο πρώτα το Vol+)

5. Μπαίνοντας στο twrp αλλάζουμε την γλώσσα από τα κινέζικα και κάνουμε ένα factory reset. Όταν μας ρωτήσει accept modifications? install superSU? prevent restoring stock recovery? τα αποδεχόμαστε.

 

Και τότε το τηλέφωνο θα εκραγεί..

 

Δοκίμασα και cm13 και aosp από xda αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμη.

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν σε κουρασα.

Έχω διαβάσει όχι 2 αλλά 300 σελίδες.

Έχω καταλάβει αρκετά .

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι πως όταν ανοίγω το mi suite ,και έχω βάλει το κινητό σε download mode ,θα τραβηξω την global stable για να την φλασαρω.

Την έχω ήδη κατεβάσει στο pc.

Οχι δεν γινεται οπως το περιγράφεις αλλα γιατι δεν περνάς κατευθειαν αφου εχεις china stable το play store που χρειάζεσαι δεν ειναι δύσκολο,το βρίσκεις και μεσω νετ του κινητου το κατεβάζεις και το κάνεις εγκατάσταση μεσα απο το κνητο,ας ειναι κα σε κινέζικα το play store που θα βρεις,μετα επιλεγεις ποιες εφαρμογες θα βαλεις,εκτος και αν θες αποκλειστικα να περασεις την global stable τοτε αλλάζει,το mi suite το βαζεις σαν διαχειριστείς το τρεχεις και το συνδέεις με το καλώδιο του στο pc ,βαλε την νεα global stable στο αποθηκευτικό χωρο του κνητου χύμα και μετά μεσα απο το mi suite πρεπει να την δει και δοκίμασε να το αναβαθμισεις ,αν δεν τρεξει θελει με αλλο οδηγο

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έβγαλε τέτοια επιλογή, θα είναι ήδη πατσαβουριασμένο. Εγώ το έβαλα και έκτοτε αλλάζω από τη μία rom στην άλλη για πλάκα. Η διαδικασία είναι η γνωστή που περιγράφουν και οι miui_art, lallasgr στους οδηγούς και έχει ως εξής:

 

1. Κατεβάζουμε το αρχειάκι .img

2. Μετονομάζουμε σε twrp.img για ευκολία μας και το βάζουμε στον φάκελο C:\adb του pc μας

3. Ανοίγουμε το τηλέφωνο, ενεργοποιούμε usb debugging από developer options και συνδέουμε το καλώδιο με το pc

4. Τρέχουμε ένα command prompt ατο φάκελο C:\adb και πληκτρολογούμε:

adb devices (κάνουμε authorise στην οθόνη του κινητού αν δεν βλέπει το device)

adb reboot bootloader

fastboot flash recovery twrp.img

fastboοt reboot (εδώ πατάμε το Enter αφού έχουμε κρατήσει πατημένο πρώτα το Vol+)

5. Μπαίνοντας στο twrp αλλάζουμε την γλώσσα από τα κινέζικα και κάνουμε ένα factory reset. Όταν μας ρωτήσει accept modifications? install superSU? prevent restoring stock recovery? τα αποδεχόμαστε.

 

Και τότε το τηλέφωνο θα εκραγεί..

 

Τα λες εξαιρετικά, απλά να προσθέσω οτι αν εχουμε ήδη βαλει twrp, μπορούμε να μην χρησιμοποιήσουμε υπολογιστή.

κατεβάζουμε το αρχείο στο κινητό, και το φλασάρουμε μέσω του ήδη υπάρχοντος twrp (install-->image-->recovery).

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έβγαλε τέτοια επιλογή, θα είναι ήδη πατσαβουριασμένο. Εγώ το έβαλα και έκτοτε αλλάζω από τη μία rom στην άλλη για πλάκα. Η διαδικασία είναι η γνωστή που περιγράφουν και οι miui_art, lallasgr στους οδηγούς και έχει ως εξής:

 

1. Κατεβάζουμε το αρχειάκι .img

2. Μετονομάζουμε σε twrp.img για ευκολία μας και το βάζουμε στον φάκελο C:\adb του pc μας

3. Ανοίγουμε το τηλέφωνο, ενεργοποιούμε usb debugging από developer options και συνδέουμε το καλώδιο με το pc

4. Τρέχουμε ένα command prompt ατο φάκελο C:\adb και πληκτρολογούμε:

adb devices (κάνουμε authorise στην οθόνη του κινητού αν δεν βλέπει το device)

adb reboot bootloader

fastboot flash recovery twrp.img

fastboοt reboot (εδώ πατάμε το Enter αφού έχουμε κρατήσει πατημένο πρώτα το Vol+)

5. Μπαίνοντας στο twrp αλλάζουμε την γλώσσα από τα κινέζικα και κάνουμε ένα factory reset. Όταν μας ρωτήσει accept modifications? install superSU? prevent restoring stock recovery? τα αποδεχόμαστε.

 

Και τότε το τηλέφωνο θα εκραγεί..

Αυτο που γράφεις τις αλλάζεις τις rom ετσι οπως το περιγράφεις δεν δουλεύει σε όλους κ δεν γίνεται με όλες να περνάμε rom με αυτο που εβαλες οδηγο με ολες τις rom απο την μια στην άλλη,:rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...