Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:cool::cool::cool::cool:

 

Δε θέλω να σε πικρανω κ να σου πω ότι προσπαθούσα να σταματήσω το κακό που έβλεπα να έρχεται κ που τελικά δεν το αποφυγαμε με τις αντιπαραθέσεις για το kimovi και τα καλύτερα κινέζικα καταστήματα...

Κάτι τέτοιες στιγμές στεναχωριεμαι που δεν είμαι ένας μικρός αντμινιστρατορας...:X :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το TWRP το περνάς οταν εχει ξεκλειδώσει με την ελληνικη δεν έχεις εσυ τωρα μην μπερδεύεσαι,ναι μολις περάσεις την developer ROM σβήνονται τα παντα σε αυτο που ρωτάς, να παρεις backup από το mi pc suite,οι εφαρμογές χάνονται απλα με το το mi pc suite θα ξαναπεράσεις οτι είχες νωρίτερα και ειναι ευκολο να τα περάσεις ξανά play Store και να γράφεις με ελληνικά,νομιζω σε εχω καλυψει μ αυτα που ρωτάς.:cool::cool::ninja:

Ναι το ξέρω για το TWRP (είχα και στο προηγούμενο κινητό μου και είναι ο γρηγορότερος τρόπος επαναφοράς). Απλά δεν είμαι σίγουρος αν το backup από το Mi PC Suite θα μου επαναφέρει εφαρμογές, sms, ρυθμίσεις κλπ. Δείχνει να τα παίρνει όλα backup αλλά δεν ξέρω αν η επαναφορά γίνεται μόνο στην ίδια rom ή γίνεται σε οποιαδήποτε miui ROM.

 

Στην ουσία θέλω να αλλάξω ROΜ, οπότε θα σβηστούν όλα, και να τα επαναφέρω από mi pc suite.

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να σε πικρανω κ να σου πω ότι προσπαθούσα να σταματήσω το κακό που έβλεπα να έρχεται κ που τελικά δεν το αποφυγαμε με τις αντιπαραθέσεις για το kimovi και τα καλύτερα κινέζικα καταστήματα...

Κάτι τέτοιες στιγμές στεναχωριεμαι που δεν είμαι ένας μικρός αντμινιστρατορας...:X :lol:

 

Ναι ρε φίλεεε.... έλεος

Εγώ θα θελα να ήμουν μεγάλος αντμιν...

Link to comment
Share on other sites

bbtp δοκίμασε τες ,, θέλουμε και την δική σου γνώμη.;)

Οταν πάρεις backup με το TWRP,πχ πέρασες μια νέα ποιο φρέσκια rom,μετά ξαναπερνας νεα rom το άλλο imats που είχες περάσει το κρατάει το παλιωτερο,η αν περάσεις 3 και 4 θα έχει να τα επιλέξεις μέσα το TWRP ,η το σβήνει το παλιότερο και που τα αποθηκεύει στο κινητό η καρτα sd??:cool::cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι το ξέρω για το TWRP (είχα και στο προηγούμενο κινητό μου και είναι ο γρηγορότερος τρόπος επαναφοράς). Απλά δεν είμαι σίγουρος αν το backup από το Mi PC Suite θα μου επαναφέρει εφαρμογές, sms, ρυθμίσεις κλπ. Δείχνει να τα παίρνει όλα backup αλλά δεν ξέρω αν η επαναφορά γίνεται μόνο στην ίδια rom ή γίνεται σε οποιαδήποτε miui ROM.

 

Στην ουσία θέλω να αλλάξω ROΜ, οπότε θα σβηστούν όλα, και να τα επαναφέρω από mi pc suite.

Σου απάντησα σβήνονται οι εφαρμογές ολες ,εγω εχω πάρει backup τα τηλεφωνά μου και κατι άλλα που ήθελα από τις εφαρμογές με το το Mi PC Suite και τις πέρασε κανονικά μετά την νεα rom με το Mi PC Suite ,οτι κράτησες φυσικά και τι είχε η εφαρμογή σου,

Την επιλεγείς μετα οταν συνδεθείς την εφαρμογη και περνας το παλιό αρχείο που ειχες πάρει backup

Η miui ROM τι ρολο παιζει το λογισμικό με την εφαρμογή καμιά σχέση το ενα με το άλλο φίλε.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση για διαφορετικά χρώματα στο ledακι ανάλογα με το αν εχεις ειδοποίηση, κλήση ή μήνυμα σας δουλεύει; μου βγάζει σε όλες τις περιπτώσεις μπλε. το έχει προσέξει κανείς; Είμαι με την ελληνική 7,3 .
Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα σβήνονται οι εφαρμογές ολες ,εγω εχω πάρει backup τα τηλεφωνά μου και κατι άλλα που ήθελα από τις εφαρμογές με το το Mi PC Suite και τις πέρασε κανονικά μετά την νεα rom με το Mi PC Suite ,οτι κράτησες φυσικά και τι είχε η εφαρμογή σου,

Την επιλεγείς μετα οταν συνδεθείς την εφαρμογη και περνας το παλιό αρχείο που ειχες πάρει backup

Η miui ROM τι ρολο παιζει το λογισμικό με την εφαρμογή καμιά σχέση το ενα με το άλλο φίλε.

Sorry και ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εγώ δεν κατάλαβα καλά πριν.:O Την Miui rom την ανέφερα επειδή δεν ξέρω αν το mi pc suite επαναφέρει εφαρμογές και σε CM ή AOSP αν και πάλι δεν πρέπει να παίζει ρόλο το είδος της rom (και δεν με ενδιαφέρει κιόλας, τσάμπα το ανέφερα πριν).

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω για το TWRP (είχα και στο προηγούμενο κινητό μου και είναι ο γρηγορότερος τρόπος επαναφοράς). Απλά δεν είμαι σίγουρος αν το backup από το Mi PC Suite θα μου επαναφέρει εφαρμογές, sms, ρυθμίσεις κλπ. Δείχνει να τα παίρνει όλα backup αλλά δεν ξέρω αν η επαναφορά γίνεται μόνο στην ίδια rom ή γίνεται σε οποιαδήποτε miui ROM.

 

Στην ουσία θέλω να αλλάξω ROΜ, οπότε θα σβηστούν όλα, και να τα επαναφέρω από mi pc suite.

Εγώ θυμάμαι οτι όταν έλαβα το κινητό με China stable rom τα είχε κάνει backup όλα (εφαρμογές κλπ) στο cloud. Όταν πέρασα αργότερα (μετά λίγες μέρες, καθώς όταν έλαβα το κινητό δεν υπήρχε ακόμη developer rom) την developer ρομ (μέσω updater που μου έκανε και factory reset) ΔΕΝ μου έκανε ρεστορε τίποτε και δεν ξέρω γιατί (φαντάσου έκατσα και πέρασα πάλι σιγά σιγά κάποια βασικά μέχρι να βάλω την Ελληνική). Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι αλλά έτσι ήταν τότε... Επίσης όσον αφορά τις stable, όταν έβαλα πρώτη φορά την Ελληνική stable (νομίζω ήταν 7.1.18) έκανε restore ΟΛΑ όσα είχα στην china stable (!!!:lol:). Αυτά τα ολίγα περί MI account backup (κλπ). Δεν ξέρω αν απο τότε έχει αλλάξει κάτι.

Τέλος, όσον αφορά το Mi PC suite, με την Ελληνική δεν επιτρέπει (σε εμένα) να κάνω backup ούτε restore στο τηλέφωνο (παρότι το βλέπει).

οποτε μαλλον φιλοι μου συμφωνειται οτι η νεα και τελευταια ελλληνική ρομ 7.3.2.0 ειναι η καλυτερη !!!

ΣΩΣΤΑ;;;;

σε μεγεθος ειναι μεγαλυτερη σε σχεση με την 7.2.2.0 . αρα κατι εχουν προσθεσει ;)

 

χρησιμοποιειται καποιο αλλο προγραμμα για τις υπερυθρες του κινητου εκτος απο απο αυτο της XIAOMI;

ειχα ακουσει για καποιο αλλο που εχει περισσότερες επιλογες και συμβατοτητα με περισσότερες συσκευες

Και για εμένα 7.3.2 σαν λίγο καλύτερη... Ελπίζω βέβαια σε νεότερες stable με αναβαθμίσεις σε κάμερα/μπαταρία αλλά τουλάχιστον με την 7.3.2 δεν έχω δει (ακόμη; φτου φτου, μακριά και αγαπημένοι) το φαινόμενο της διεφαρμογής shell να κατεβάζει μπαταρία...

 

Για τον IR controller προσωπικά χρησιμοποιώ το IRplus (έκδοση 1,8,2 απο play store), έχει πιο πολλές συσκευές και με βολεύει (η Mi μαμίσια εφαρμογή δεν έχει media player -που έχω- καθώς και μερικές ακόμη συσκευές).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναπαρηγγειλα το redmi note 3 pro χθες πρωι απο vickmall μετα το refund που μου εγινε. Μου ηρθε ενημερωση απο το paypall αλλα στο vickmall υπαρχει μια ησυχια σαν να το κλεισαν το μαγαζι ουτε απαντηση ουτε ενημερωση τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Mε παραγγελια στις 13 Μαιου, (minideal) σημερα το παρελαβα στα χερια μου, ;) με Κινεζικη rom το ειχα ζητησει. αργοτερα θα προχωρησω στ αποκαλυπτηρια πακετου και (αν χρειαστει) θα επανελθω με τις αποριες μου :)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναπαρηγγειλα το redmi note 3 pro χθες πρωι απο vickmall μετα το refund που μου εγινε. Μου ηρθε ενημερωση απο το paypall αλλα στο vickmall υπαρχει μια ησυχια σαν να το κλεισαν το μαγαζι ουτε απαντηση ουτε ενημερωση τιποτα.

 

στο νήμα τους πριν μισή ώρα έχουν απαντήσει κανονικά στα ποστς.

 

mail από το vick για καταχώρηση παραγγελίας δεν σου ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί και θα μου έρθει αύριο το κινητό με την multi με ελληνικά από vickmall η διαδικασία για να του περάσω την ελληνική είναι

1 ξεκλειδώνω bootloader (δυστυχώς διέγραψα το μνμ που μου έδινε έγκριση για να κατεβάσω το flash tool. Τουλάχιστον έχω τους κωδικούς του mi account τι κάνω?)

2 βάζω την China dev που έχει twrp

3 περνάω την ελληνική μέσω recovery κανονικά?

Βοήθεια παιδιά γιατί έχω αγχωθει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί και θα μου έρθει αύριο το κινητό με την multi με ελληνικά από vickmall η διαδικασία για να του περάσω την ελληνική είναι

1 ξεκλειδώνω bootloader (δυστυχώς διέγραψα το μνμ που μου έδινε έγκριση για να κατεβάσω το flash tool. Τουλάχιστον έχω τους κωδικούς του mi account τι κάνω?)

2 βάζω την China dev που έχει twrp

3 περνάω την ελληνική μέσω recovery κανονικά?

Βοήθεια παιδιά γιατί έχω αγχωθει!

 

Εσύ δεν έχεις μπερδευτεί..Ήρθες αδιάβαστος τελείως..:p:p(πλακα κάνω)

1. Μπαινεις εκεί που έκανες την αίτηση με τους κωδικούς σου κ το κατεβάζεις

2. Πρώτα βάζεις dev για να μπορείς να ξεκλειδώσεις bootloader(με άλλη δεν)

Η διαδικασία να βάλεις την dev είναι αυτή

Με το που βάλεις την dev ακολουθείς την υπογραφή μου....

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!θελω να κανω μια ανακοινωση..παρελαβα το pro με dev rom αλλα οι γνωσεις μου δεν μου επιτρεπουν να κανω κατι..προσπαθησα πολυ αλλα δεν εχω καταφερει τπτ..λοιπον..αν καποιος απο ολους εσας τα σαινια μπορειται και εχετε λιγο χρονο εγω με το αζημιωτο(σοβαρα) προσφερω καφε η μπυρες και δωρεαν μεταφορα απο και προς το σπιτι αθηνα εννοειται :lol::lol: η αν δεν ειναι δυνατον κατι τετοιο το κινητο πωλειται...ευχαριστω ολους σας
Link to comment
Share on other sites

στο νήμα τους πριν μισή ώρα έχουν απαντήσει κανονικά στα ποστς.

 

mail από το vick για καταχώρηση παραγγελίας δεν σου ήρθε;

 

Οχι δεν μου ηρθε

Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση για διαφορετικά χρώματα στο ledακι ανάλογα με το αν εχεις ειδοποίηση, κλήση ή μήνυμα σας δουλεύει; μου βγάζει σε όλες τις περιπτώσεις μπλε. το έχει προσέξει κανείς; Είμαι με την ελληνική 7,3 .

 

Όχι εγώ δεν έχω κανένα θέμα δες τις ρυθμίσεις στο λεντακι πήγαινε και ξανά άλλαξε τα χρώματα μπορεί να έχει σκαλωσει να έχει φάει κάποιο κολληματακι αλλιώς θα είναι κάποιο bug :/

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα το pro με dev rom αλλα οι γνωσεις μου δεν μου επιτρεπουν να κανω κατι.

 

Πλάκα κάνεις..

Από την ρομ που είσαι είναι το μόνο εύκολο να βάλεις Ελληνική.

Δες λίγο την διαδικασία ,,,

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, όσον αφορά το Mi PC suite, με την Ελληνική δεν επιτρέπει (σε εμένα) να κάνω backup ούτε restore στο τηλέφωνο (παρότι το βλέπει).

Σε εμένα μόλις απενεργοποίησα το usb debugging από τα developer options το είδε, άρα μήπως φταίει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν έχεις μπερδευτεί..Ήρθες αδιάβαστος τελείως..:p:p(πλακα κάνω)

1. Μπαινεις εκεί που έκανες την αίτηση με τους κωδικούς σου κ το κατεβάζεις

2. Πρώτα βάζεις dev για να μπορείς να ξεκλειδώσεις bootloader(με άλλη δεν)

Η διαδικασία να βάλεις την dev είναι αυτή

Με το που βάλεις την dev ακολουθείς την υπογραφή μου....

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Πραγματικά έχω καταμπερδευτει γιατί γράφονται πολλά εδώ μέσα και δεν ξέρεις τι να κάνεις. Για να ξεκλειδώσω το bootloader να ακολουθήσω το πρώτο λινκ η το δεύτερο που είναι στην αρχή του Thread? Αν και είμαι από κινητό και δεν βλέπω την υπογραφή σου όταν πάω σπίτι θα το κοιτάξω καλύτερα. Και πάλι σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα άργησαν μου απάντησαν με μια μέρα καθυστέρηση. Αυτοί μου έστειλαν ότι άλλαξαν την αποστολή σε NL
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκλειδώσω το bootloader να ακολουθήσω το πρώτο λινκ η το δεύτερο που είναι στην αρχή του Thread?

 

Αν δεις στην υπογραφή μου σου δίνω όλα τα λινκ...Προσοχή στα βήματα στην αλλαγή της ρομ (απο multi σε dev )

Μόνο windows x64 και πολύ προσοχή στους drivers.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Πραγματικά έχω καταμπερδευτει γιατί γράφονται πολλά εδώ μέσα και δεν ξέρεις τι να κάνεις. Για να ξεκλειδώσω το bootloader να ακολουθήσω το πρώτο λινκ η το δεύτερο που είναι στην αρχή του Thread? Αν και είμαι από κινητό και δεν βλέπω την υπογραφή σου όταν πάω σπίτι θα το κοιτάξω καλύτερα. Και πάλι σε ευχαριστώ!

 

Συγνώμη τώρα είδα την υπογραφή και κατάλαβα.

1 περνάω την dev με τον οδηγό που μου έδωσες

2 ξεκλειδώνω bootloader με το λινκ της υπογραφής

3περναω ελληνική με twrp

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα κάνεις την παραγγελία και πάρεις Order θα γράψεις τα σχετικά που γράφουν ολοι απο κατω να το ελέγξουν κτλπ,μην γράφεις και μην ζητάς τίποτα και αυτοι που λες κ παρακαλάνε δεν τους δίνη τίποτα το μαγαζί σαν δώρο.:cool::cool:

Το nillkin tempered glass ειναι το κορυφαίο ναι σε αυτό.

 

Πάντως δεν χρειάζεται να γράψετε τίποτα απολύτως. Αυτοί το ανοίγουν και το τσεκάρουν και του βάζουν το δικό τους στικεράκι quality control, ενώ περνάνε και τη rom που επέλεξες (φαντάζομαι σε αυτούς αποστέλλεται με china stable). Το δηλώνουν house and garden μειωμένης αξίας για το τελωνείο και γενικά όλα αυτά που γράφει ο κόσμος από κάτω τα κάνουν μόνοι τους. Αν θέλει κάποιος να του περάσουν και το tempered glass ή το θέλει απολύτως σφραγισμένο χωρίς έλεγχο από αυτούς τότε ναι, έχει νόημα να τους γράψει. Εμένα μου κάνει εντύπωση γιατί κατά 90% Έλληνες γράφουμε στα σχόλια και όχι άλλες εθνικότητες. Μόνο εμείς αγοράζουμε από αυτούς άραγε;

 

Για δε το Nilkin, έχει αναφερθεί και η επιλογη του pro που είναι λίγο πιο λεπτό και δεν το πουλάει το vickmall.

 

PS: Για αυτά που λέγαμε για τα partitions και ποια να κάνουμε wipe, υπάρχει αυτό το link από το site του twrp όπου εξηγεί ότι όλες σχεδόν οι rom τρέχουν ένα script που διαγράφει έτσι κι αλλιώς το system.

Edited by limna99
Android partitions
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις..

Από την ρομ που είσαι είναι το μόνο εύκολο να βάλεις Ελληνική.

Δες λίγο την διαδικασία ,,,

γραφω σοβαρα! δεν κανω κατι αλλο μην "καταστραφει το τηλ..οι ζελατινες του ειναι ακομα πανω του..ενα factory reset εκανα μονο..εννοω οσα εγραψα και με χαρα θα εκανα νεους φιλους γνωριζοντας τους απο κοντα αν και νομιζω οτι οι περισσοτεροι ειναι "παιδια" μου σε ευχαριστω και μονο για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

γραφω σοβαρα! δεν κανω κατι αλλο μην "καταστραφει το τηλ..οι ζελατινες του ειναι ακομα πανω του..ενα factory reset εκανα μονο..εννοω οσα εγραψα και με χαρα θα εκανα νεους φιλους γνωριζοντας τους απο κοντα αν και νομιζω οτι οι περισσοτεροι ειναι "παιδια" μου σε ευχαριστω και μονο για την απαντηση

 

Περίμενε μήπως υπάρχει κάποιος και αν δεν .. εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...