Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγα σημερα στον γερμανο για να ενεργοποιησω το 4G και μου λεει οτι επειδη εχω whats up δεν γινεται...:(

υπαρχει καποιος "πλαγιος" τροπος ?

 

Μάλλον σε μαμάκα έπεσες γιατί εγώ έχω 4G με what's up. Δεν παίρνεις τηλ. την εξυπηρέτηση;

edit: με πρόλαβε

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο τελος θα μας διώξουν με τα :offtopic:

 

http://www.soccerplus.gr/sites/default/files/imagecache/new-arthro/2014/10/cebccebfcebdcf84ceb1ceb6-ceb3ceb5cf81cebfcf83.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μην το λες.. οι πιτσιρικάδες δεν παίρνουν κινέζικα.. έχουν όλοι iphone. Κατ' αρχάς, έχεις κάνει αίτηση για "ξεκλείδωμα";

 

[Για να μπει η ελληνική, πρέπει να εγκριθεί από την xiaomi η αλλαγή bootloader. Κάνεις λογαριασμό στο en.miui.com και μετά πάνω δεξιά unlock όπου κάνεις αίτηση και περιμένεις καμιά βδομάδα.]

ευχαριστω για το ενδιαφερον αλλα το τηλεφωνο καταφερα να το μπρικαρω..!κατι δεν εκανα στο τελος ακολουθησα τα βηματα του φιλου μας και εχει μια οθονη τωρα με το mi στην μεση...πανε 200 ευρο
Link to comment
Share on other sites

Στο τελος θα μας διώξουν με τα :offtopic:

 

Έχεις απόλυτο δίκιο και συμφωνώ απόλυτα,γι αυτό λοιπόν να σταματήσουμε πάραυτα, να γράφουμε για τα της συσκευής (φλασαρισματα, ρομς, bugs, επιδόσεις κ.λ.π.) και να μείνουμε μόνο στα απολύτως ontopic, όπως χρησιμότητα του kimovil για τη φθηνότερη αγορά, πως αποφεύγουμε το τελωνείο των Φιλιατρων και τι περισσότερο μας προσφέρει και γιατί να προτιμησουμε την Ελληνική ρομ από την Ελληνική κοινότητα αντί της Ουκρανικής από την Βουλγαρική κοινότητα, που πιάνει 3 μονάδες περισσότερο σκορ στο antutu 3d benchmark?? :up: :yahoo: :clap:

 

@saili, μην ανησυχείς, γιατί εδώ ισχύει το γνωστό αρχαιοελληνικό ρητό: "τα πάντα (ξεμπρικα)ρει"!!! :lol: :rotfl: :lol:

Αν παρόλα ταύτα δεν ξεμπρικαρει, το αγοράζω εγώ με 50 ευρώ για ..... ανταλλακτικά...:devil: :devil:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το ενδιαφερον αλλα το τηλεφωνο καταφερα να το μπρικαρω..!κατι δεν εκανα στο τελος ακολουθησα τα βηματα του φιλου μας και εχει μια οθονη τωρα με το mi στην μεση...πανε 200 ευρο

 

θες να το πετάξεις στην πόρτα μου ; (μαλακά όμως μη σπάσει :) )

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το ενδιαφερον αλλα το τηλεφωνο καταφερα να το μπρικαρω..!κατι δεν εκανα στο τελος ακολουθησα τα βηματα του φιλου μας και εχει μια οθονη τωρα με το mi στην μεση...πανε 200 ευρο

 

Ξεκινα το διαβασμα , 200 ευρω δεν πετανε ετσι :D

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12762-Brick-Unbrick-Redmi-Note-3-Pro-Snapdragon/

Link to comment
Share on other sites

Βλακειες σας λενε.

Googlαρετε λιγο,στελνεις ενα σμς και εχεις μια χαρα 4g.

Whats up εχω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν έχεις μπερδευτεί..Ήρθες αδιάβαστος τελείως..:p:p(πλακα κάνω)

1. Μπαινεις εκεί που έκανες την αίτηση με τους κωδικούς σου κ το κατεβάζεις

2. Πρώτα βάζεις dev για να μπορείς να ξεκλειδώσεις bootloader(με άλλη δεν)

Η διαδικασία να βάλεις την dev είναι αυτή

Με το που βάλεις την dev ακολουθείς την υπογραφή μου....

Καλύτερα ειναι να περάσει φιλε μου μια Official China Stable και μετα dev,είναι ποιο δύσκολη η διαδικασία κατευθείαν να περασει ειδικά με την multi απευθείας China Developer,μακάρι να τα καταφέρει άλλα λίγη το κατάφεραν απο οτι γνωρίζω ,η διαδικασία που λέω είναι ποιο εύκολη,China multi - official China Stable -China Developer ξεκλειδώνεις και μετα την ελληνική. :mad::ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο και συμφωνώ απόλυτα,γι αυτό λοιπόν να σταματήσουμε πάραυτα, να γράφουμε για τα της συσκευής (φλασαρισματα, ρομς, bugs, επιδόσεις κ.λ.π.) και να μείνουμε μόνο στα απολύτως ontopic, όπως χρησιμότητα του kimovil για τη φθηνότερη αγορά, πως αποφεύγουμε το τελωνείο των Φιλιατρων και τι περισσότερο μας προσφέρει και γιατί να προτιμησουμε την Ελληνική ρομ από την Ελληνική κοινότητα αντί της Ουκρανικής από την Βουλγαρική κοινότητα, που πιάνει 3 μονάδες περισσότερο σκορ στο antutu 3d benchmark?? :up: :yahoo: :clap:

 

@saili, μην ανησυχείς, γιατί εδώ ισχύει το γνωστό αρχαιοελληνικό ρητό: "τα πάντα (ξεμπρικα)ρει"!!! :lol: :rotfl: :lol:

Αν παρόλα ταύτα δεν ξεμπρικαρει, το αγοράζω εγώ με 50 ευρώ για ..... ανταλλακτικά...:devil: :devil:

Εγω δίνω 8ο ευρ αν δεν ξεμπρικαρει,χα χα καλυτερη προσφορά από σενα :lol::lol::lol::p τι εχει κανει ας μας γράψει το παιδί τι έκανε να το βοηθήσουμε και εχεις απόλυτο δίκιο να αρχίσουμε να μιλαμε μονο όπως η χρησιμότητα του kimovil για τη φθηνότερη αγορά του κινητού τι τα θες τα υπόλοιπα,να μας κλείσουν εντελώς και να μην γράφουμε αλλο εδώ:p:D :p

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο και συμφωνώ απόλυτα,γι αυτό λοιπόν να σταματήσουμε πάραυτα, να γράφουμε για τα της συσκευής (φλασαρισματα, ρομς, bugs, επιδόσεις κ.λ.π.) και να μείνουμε μόνο στα απολύτως ontopic, όπως χρησιμότητα του kimovil για τη φθηνότερη αγορά, πως αποφεύγουμε το τελωνείο των Φιλιατρων και τι περισσότερο μας προσφέρει και γιατί να προτιμησουμε την Ελληνική ρομ από την Ελληνική κοινότητα αντί της Ουκρανικής από την Βουλγαρική κοινότητα, που πιάνει 3 μονάδες περισσότερο σκορ στο antutu 3d benchmark?? :up: :yahoo: :clap:

 

 

Εγω δίνω 8ο ευρ αν δεν ξεμπρικαρει,χα χα καλυτερη προσφορά από σενα :lol::lol::lol::p τι εχει κανει ας μας γράψει το παιδί τι έκανε να το βοηθήσουμε και εχεις απόλυτο δίκιο να αρχίσουμε να μιλαμε μονο όπως η χρησιμότητα του kimovil για τη φθηνότερη αγορά του κινητού τι τα θες τα υπόλοιπα,να μας κλείσουν εντελώς και να μην γράφουμε αλλο εδώ:p:D :p

 

Δεν ήξερα βρε παιδιά πως θα σας ενοχλούσε τόσο πολύ η αναφορά του kimovil σε ένα και μοναδικό ποστ, συγνώμη δηλαδής. :p

Δεν είδα όμως να ενοχλείστε και από τα δεκάδες ποστ για άλλα μαγαζάκια και πήρα θάρρος να πω για το... σκρουτζ. Ντροπή μου.:X

Και πάλι συγνώμη για την ενόχληση, συνεχίστε, καλά τα λέτε. Και να με συμπαθάτε, έτσι; Αγράμματος άνθρωπος είμαι, κάνω λάθη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραηρθε προχθες το κινητό είναι απίστευτο δν το συζητώ ....απλά έχω μία απορία φορτιζω με το μαμα φόρτιση φορτίζει βάζω άλλον φορτιστή κφορτιζει 1 δευτερόλεπτο κ σταματάει μετα ..γτ γίνεται αυτό;; Παίζει ρολο π είναι πιο μικρός ο άλλος φορτιστής;;;το δοκιμασα με πολλούς κάνει τι ίδιο μόνο ο μαμά φορτίζει κανονικά αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει αλανιααα

Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις...

Ευτυχία είναι να ΜΗΝ κάνεις αυτό που ΔΕΝ θέλεις!!!!

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα βρε παιδιά πως θα σας ενοχλούσε τόσο πολύ η αναφορά του kimovil σε ένα και μοναδικό ποστ, συγνώμη δηλαδής. :p

Δεν είδα όμως να ενοχλείστε και από τα δεκάδες ποστ για άλλα μαγαζάκια και πήρα θάρρος να πω για το... σκρουτζ. Ντροπή μου.:X

Και πάλι συγνώμη για την ενόχληση, συνεχίστε, καλά τα λέτε. Και να με συμπαθάτε, έτσι; Αγράμματος άνθρωπος είμαι, κάνω λάθη.

Συγνώμη τωρα φιλε μας ειρωνεύεσαι η μου φαίνεται :O:O:O:confused::mad: δεν σε κατηγόρησε κανένας άπλα γράφουμε ποια ει ναι η ουσία εδω μεσα και σου ειπα και εχθές είναι επιλογή σου να αγοράσεις απο οπού θες το κινητό και οχι μόνο εσύ ο οποιοσδήποτε.

Αλλα μην μας ειρωνεύεσαι κιόλας με το ντροπή μου και με το Αγράμματος άνθρωπος είμαι, κάνω λάθη κτλπ που γράφεις,δεν σε ειρωνεύτηκε κανένας εδω μέσα και σου απαντήσαμε και αμέσως ,βασικά σε όλους απαντάμε δεν κάνουμε εξαιρέσεις αν μπορούμε και γνωρίζουμε απαντάμε.:wacko::wacko:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

@Bernie, Ένα και μοναδικό ποστ??? :blink: :lol: :blink:

 

Ευτυχώς τουλάχιστον που χεις γνώθι σαυτον και αποδέχεσαι ότι είσαι αγράμματος και ότι κάνεις λάθη...:clap:

Τα γραφόμενα σου όμως μάλλον αλλά μαρτυρούν...πως το είπε ο φίλος, ειρωνεύεται, ναι αυτό, σωστά το είπε..

 

Για αγράμματος άνθρωπος όμως και αφού γνωρίζεις όπως γράφεις ότι κάνεις λάθη, μια χαρά επιστημονικά σεντόνια αραδιαζες για τη χρησιμότητα του kimovil κατά την αγορά συσκευής απο Κινα μεριά...:blink:

Δε συνάδει το πρώτο με το δεύτερο...;)

 

Το πρόβλημα δεν είναι ότι είναι λάθος αυτά που γράφεις, απ τη μεριά σου πιστεύεις ότι είναι σωστα, και γι αυτό τα υποστηρίζεις...απλά κατάντησε πολύ κουραστικό το συγκεκριμένο offtopic...οι πολλακις επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις από νέους χρήστες που χρειάζονται βοήθεια "χωνεύονται" πιο εύκολα... :food: :ρ

 

Φοβού τα τρολλ, έλεγε κάποιος άλλος γνωστός αρχαίος σοφός...

 

@kostakiZz, γιατί τρωγεσαι και συ να το φορτίσεις με άλλον φορτιστη?? :blink:

Να ξέρεις ότι ούτε από το pc φορτίζει και κάθε φορά που θα το συνδέσεις στο pc, μετά θα πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση, αλλιώς θα ενεργοποιείται το shell και θα πέφτει η μπαταρία σαν τρελή..;)

Link to comment
Share on other sites

Πουλημένεεε

 

nandroid backup twrp μην ξεχάσεις

 

Απο το twrp ή προγραμμα απο playstore?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@kostakiZz, γιατί τρωγεσαι και συ να το φορτίσεις με άλλον φορτιστη?? :blink:

Να ξέρεις ότι ούτε από το pc φορτίζει και κάθε φορά που θα το συνδέσεις στο pc, μετά θα πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση, αλλιώς θα ενεργοποιείται το shell και θα πέφτει η μπαταρία σαν τρελή..;)

 

Δλδ δεν έχει κάτι το κιν απλά έτσι λειτουργεί.....στην ουσία χρειάζεται φορτιστή ανω των 2000 mhA σωστά; Άρα δν φορτίζει κ μ φορτιστή αυτοκινήτου....υπάρχει κ κάτι άλλο π πρέπει να ξέρω;

Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις...

Ευτυχία είναι να ΜΗΝ κάνεις αυτό που ΔΕΝ θέλεις!!!!

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Απο το twrp ή προγραμμα απο playstore?

Μα στο γράφω.. TWRP μπες θα το δεις..

Δλδ δεν έχει κάτι το κιν απλά έτσι λειτουργεί.....στην ουσία χρειάζεται φορτιστή ανω των 2000 mhA σωστά; Άρα δν φορτίζει κ μ φορτιστή αυτοκινήτου....υπάρχει κ κάτι άλλο π πρέπει να ξέρω;

όχι δεν έχει.. Φορτίζει και με άλλους φορτιστές μην νομίζεις.

Και όχι δεν θέλει φορτιστή άνω των 2000ma.. έτσι κ αλλιώς τραβάει πολύ λιγότερα (1500 μέσω όρο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.

Εχθες απεκτησα την συσκευή.είναι το 32αρι.

Δουλεύει υποδειγματικά.

Έχει global stable 7.1.99.99 LHOCNCL.

1.είναι official rom;

2.παίρνει οτα updates ; (Μου λέει ότι είναι το πιο πρόσφατο)

3.το μόνο που κάνει είναι κακός ηχος με σκαμπανεβάσματα όταν πάω να δω βίντεο που τραβηξα με μουσική .

Το κάνει και σε εσάς ; Μηπως διορθώνεται εάν μπει άλλη ρομ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.

Δουλεύει υποδειγματικά.

Έχει global stable 7.1.99.99 LHOCNCL.

1.είναι official rom;

2.παίρνει οτα updates ; (Μου λέει ότι είναι το πιο πρόσφατο)

3.το μόνο που κάνει είναι κακός ηχος με σκαμπανεβάσματα όταν πάω να δω βίντεο που τραβηξα με μουσική .

 

 

χαχαχαχ μ αρέσει το υποδειγματικά.

Που να βάλεις και καμία σωστή ρομ

1.oxi

2. oxi

3. κακή ρομ

Link to comment
Share on other sites

Μα στο γράφω.. TWRP μπες θα το δεις..

 

όχι δεν έχει.. Φορτίζει και με άλλους φορτιστές μην νομίζεις.

Και όχι δεν θέλει φορτιστή άνω των 2000ma.. έτσι κ αλλιώς τραβάει πολύ λιγότερα (1500 μέσω όρο)

Σορρυ εχεις δικιο.

 

Κατι ακομα πως ειπαμε φτιαχνουμε το μεσσεντζερ που δεν ανοιγει το εικονιδιο και τις ειδοποιησεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ εχεις δικιο.

Κατι ακομα πως ειπαμε φτιαχνουμε το μεσσεντζερ που δεν ανοιγει το εικονιδιο και τις ειδοποιησεις;

 

Εικόνες συνομιλητών messenger και αυτό

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δλδ δεν έχει κάτι το κιν απλά έτσι λειτουργεί.....στην ουσία χρειάζεται φορτιστή ανω των 2000 mhA σωστά; Άρα δν φορτίζει κ μ φορτιστή αυτοκινήτου....υπάρχει κ κάτι άλλο π πρέπει να ξέρω;

Έχει μιά μικρή ιδιοτροπία σε σχέση με τους διάφορους φορτιστές, είναι αλήθεια. Με ποιοτικό φορτιστή Ανκερ 5V 5A φορτίζει άψογα, όπως και μ'έναν από τάμπλετ της Lenovo. Απ'αυτό συμπεραίνω πως δεν θέλει αποκλειστικά τον δικό του αλλά είναι δύσκολο στο ταίριασμα.

Link to comment
Share on other sites

 

Εικόνες συνομιλητών messenger και αυτό

Εισαι θεος.ευχαριστω για ολη την βοηθεια σου

 

Τελευταιο. Για να κανω μπακαπ μεσω twrp δεν θελει wipe τιποτα πρωτα,ε;

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το ενδιαφερον αλλα το τηλεφωνο καταφερα να το μπρικαρω..!κατι δεν εκανα στο τελος ακολουθησα τα βηματα του φιλου μας και εχει μια οθονη τωρα με το mi στην μεση...πανε 200 ευρο

 

κάτι τέτοιο συνέβει και σε μένα στην αρχή και με πήρε από κάτω αλλά δεν χρειάζεται να απογοητεύεσαι.

 

έχεις περάσει TWRP; Πές μας ακριβώς τα βήματα που έκανες και πού έφτασες;

Link to comment
Share on other sites

Τελευταιο. Για να κανω μπακαπ μεσω twrp δεν θελει wipe τιποτα πρωτα,ε;

Οχι όχι.. Μπαίνεις κάνεις - βγαίνεις..:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιααααααα το κινητό σε προσφορά το PRO με τα 3gb!!!! 148 ευρώ!!!!!!

 

 

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_349208.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.0525&email=b2t8c2FraXMxMjEwMTk3OEB5YWhvby5ncnw2NjQ0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...