Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ερώτηση: το xiaomi 3 pro και το κανονικό έχουν τις ίδιες διαστάσεις? Θύκες που κάνουν στο απλό κάνουν και στο Pro έτσι? Η διαφορά είναι μόνο στο hardware?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το xiaomi 3 pro και το κανονικό έχουν τις ίδιες διαστάσεις? Θύκες που κάνουν στο απλό κάνουν και στο Pro έτσι? Η διαφορά είναι μόνο στο hardware?

 

Μονο hardware. Δοκιμασμενο...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το xiaomi 3 pro και το κανονικό έχουν τις ίδιες διαστάσεις? Θύκες που κάνουν στο απλό κάνουν και στο Pro έτσι? Η διαφορά είναι μόνο στο hardware?

 

ξέρω ότι είμαστε σε θέμα του Note αλλά για σιγουριά

για το Redmi Note 3 (pro) μιλάς ή για το redmi 3 (pro);

 

γιατί αν μιλάς για το redmi 3 , έχουν διαφορά γιατί το redmi 3 pro έχει δαχτυλικό από πίσω οπότε αν πάρεις θήκη για το απλό δεν θα έχει την ανάλογη τρύπα

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά ευχαριστώ. Λοιπόν το κινητό ήρθε του πέρασα κανονικά την ελληνική ακολουθώντας όλες τις οδηγίες με ευλαβια και τώρα το απολαμβάνει η κάτοχος του ή οποία έμεινε με ανοιχτό το στόμα όταν το παρέλαβε και ακόμα με ρωτάει αν όντως έκανε 160 ευρώ :p τώρα ψάχνω για θύκες αλλά στην αναζήτηση δεν βρήκε και πολλές με το όνομα προ (το απλό έχει πιο πολλά αποτελέσματα). Ευχαριστώ και πάλι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξέρω ότι είμαστε σε θέμα του Note αλλά για σιγουριά

για το Redmi Note 3 (pro) μιλάς ή για το redmi 3 (pro);

 

γιατί αν μιλάς για το redmi 3 , έχουν διαφορά γιατί το redmi 3 pro έχει δαχτυλικό από πίσω οπότε αν πάρεις θήκη για το απλό δεν θα έχει την ανάλογη τρύπα

 

Συγνώμη λάθος διατύπωση. Μιλάω για το note 3 και το note 3 pro αλλά με μια αναζήτηση είδα ότι είναι το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

προφανως θα ειναι το ιδιο

Μπορεί να βγάζει διάφορα η εταιρία :p ξέρω γω

 

 

Παντως μολις έκανα και εγώ παραγγελία

220 σύνολο (230 δολλαρια έδειχνε, δεν ξέρω γιατί έγινε έτσι η μετατροπη... αλλά δεν βαριέσαι..)

Το γκρι με official global rom

+ tempered glass από την nilkin

 

Έβαλα Sg Post

Δεν έκανα καμία βλακεία έτσι;

 

Edit: Έγραψα στα σχόλια να το στείλουν με NL. Θα το πάρω το κινητό μου; :p

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση TWRP (RECOVERY) χρησιμοποίησες με το flashify?

Έχει επιλογή για factory reset, dalvin cache etc ;

Χρησιμοποίησα την τελευταία από xda, την βρήκα από λινκ που την ποσταρε κάποιο παιδί σε πιο πίσω σελίδα. Βρες την έκδοση για το κινητό μας, και δεν θα έχεις πρόβλημα αν ακολουθήσεις τις οδηγίες. Είμαι από κινητό και δεν μπορώ να βρω εύκολα τώρα το topic στο xda αλλιώς θα στο έστελνα.

Link to comment
Share on other sites

την τελευταια global

Δεν έχει ελληνικό μενού έτσι; Αν έχει ελληνικά είναι η multi. Η multi γράφει στις ρυθμίσεις -> σχετικά με το τηλέφωνό->έκδοση Miui ->global. Οι συγκεκριμένες ρομ είναι προβληματικές. Αν τώρα έχεις την τελευταία official global τότε καλύτερα να σου απαντήσει κάποιο παιδί που την έχει γιατί εγώ έχω την greek Stable 7.3.2.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο ειναι το ιδιο που δινεται στην επιλογη στο vickmall ετσι; :)

 

προφανως θα ειναι το ιδιο

 

Προφανώς δεν είναι το ίδιο.:)

Το vickmall δίνει το σκέτο Η.

 

Είμαι και γώ σε δίλημμα.

NILLKIN H (0.33mm) ή H+ Pro (0.2mm 2.5D)

Καλά το πάχος ούτε που θα το καταλάβεις, απλά με προβληματίζει το 2.5D edges.

Έχει όντως διαφορά στις γωνίες; (πάντα έπαιρνα το απλό)

 

Το πέτυχα στο banggood και μάλλον θα το τσιμπήσω.

Η τιμή είναι χώμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο το μεσημερι δεν μπορω να χρησιμοποιωσω το touch του κινητου μου δεν μου εχει πεσει κατω ουτε υπαρχει καποιο γδαρσιμο στην οθονη
Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το ,power και το volume+ μέχρι να σβήσει ή οθόνη και αφησέ τα πριν δεις το λογότυπο της miui

Είναι απλή επανεκίνηση,

αν έχεις TWRP μπες εκεί να δεις αν δουλεύει το touch.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μία καλή θήκη για το note 3 pro??? Έλεγα για βιβλιαράκι ή κάτι άλλο; Τι λέτε; Τα φώτα σας.;

 

aliexpress Πολύ καλή..και φτηνή.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μία καλή θήκη για το note 3 pro??? Έλεγα για βιβλιαράκι ή κάτι άλλο; Τι λέτε; Τα φώτα σας.;

Εγω εχω αυτην και είναι πολύ καλή και σαν ποιότητα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μία καλή θήκη για το note 3 pro??? Έλεγα για βιβλιαράκι ή κάτι άλλο; Τι λέτε; Τα φώτα σας.;

 

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-3-pu-synthetic-plastic-leather-case-flip-protective-with-back-cover.html

 

μου εστειλαν αυτη κατα λαθος απο vickmall, ειχα παραγγειλει την γνησια μονο πλατη που ειναι.

Οι flip δεν μ αρεσουν, οποιος ενδιαφερεται ας στειλει. Αν δεν επιτρεπεται τετοιο μνμ ας το σβησουν.

 

Ποιο σαιτ στελνει πιο γρηγορα θηκες; λογικα to αγγλικο ebay ε

Link to comment
Share on other sites

Ποιο σαιτ στελνει πιο γρηγορα θηκες; λογικα to αγγλικο ebay ε

 

:offtopic:Από Ευρώπη λογικά θα έρθει πιο γρήγορα , αν και να σου πω όσες φορές (πολλές) παρήγγειλα

δέμα που δεν είναι συστημένο έκανε όσο κάνει να έρθει από Κίνα ..15 μέρες.:offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι είναι αλλά πως είσαι σίγουρος;

Κάνε cache και dalvik από advanced. Δεν έχεις κάτι να χάσεις.

 

τζίφος... τα ίδια (about bluetooth)

Link to comment
Share on other sites

τζίφος... τα ίδια (about bluetooth)

 

Μήπως να κάνεις την τελευταία απόπειρα; Να το ξανά-στήσεις από την αρχή με νέα εγκατάσταση;

Δεν μου ακούγεται για hardware από την στιγμή που είδε έστω μία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να κάνεις την τελευταία απόπειρα; Να το ξανά-στήσεις από την αρχή με νέα εγκατάσταση;

Δεν μου ακούγεται για hardware από την στιγμή που είδε έστω μία συσκευή.

 

μμ οκ, όταν βγει καινούρια έκδοση ROM, θα κάνω Full Wipe, να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τι πρέπει να επιλέξω για να ανάβει να γίνεται φωτισμένη η αρχική οθόνη ώστε να μου εμφανίζει τον αριθμό του απο αυτόν που με καλεί,η την φωτογραφία του αν την έχω επιλέξει,βασικά να ανάβει η αρχική οθόνη με ενδιαφέρει, να γνωρίζω ποιος ειναι. όταν με παίρνουν τηλ,τώρα είχα πριν λίγο κλίση και δεν άνοιξε μονή της η οθόνη σε όλα τα αλλα κινητά που ειχα άναβε μονη της.τώρα δεν άναψε έπρεπε να πατησω το κουμπάκι του τερματισμού για να δω ποιος με καλεί?????????????
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε κανά θέμα γτ τραβάνε κάτι κολλήματα αν και πιστεύω είναι μπαγκ της ρομ..

Ίσως φταίει το θέμα ,εχθές το άλλαξα θα βάλω το Default και θα δοκιμάσω μήπως ανάψει η οθόνη του,αν δεν γίνει τιποτα να ξαναγυρίσω στην 7.2.2.0 την εχω κρατήσει backup μέσω του TWRP-Recovery,σε εσένα το κάνει το ίδιο με την 7.2.2.0,ευχαριστώ φίλε για την άμεση απάντηση. .:wacko::wacko::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλαξε κανά θέμα γτ τραβάνε κάτι κολλήματα αν και πιστεύω είναι μπαγκ της ρομ..

Με το Default ολα οκ και ηταν φοβερό το θέμα που του είχα περάσει εχθές αλα έτρωγε σκάλωμα προφανώς γιαυτό δεν άναβε η οθόνη του.:p:p:p:D:cool::ninja:

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...