Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαξε κανά θέμα γτ τραβάνε κάτι κολλήματα αν και πιστεύω είναι μπαγκ της ρομ..

Σε αυτο που μου αρεσει περισσότερο εχει αυτο το πρόβλημα και δεν ανάβει η οθόνη του, οταν σε καλούν,σε μερικά αλλα θεματα που κατέβασα δουλεύει κανονικά η οθόνη ,προφανώς δεν θέλει να έχω αυτό που μου αρέσει εμενα,:lol::lol::p:p:D:D :X:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραια είναι και αυτήν,τελικά οτι πληρώνεις παίρνεις έχει φθηνές και ακριβές,η ποιο ακριβές έχουν άλλη ποιότητα .:p:p:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά, μήπως ξέρετε:

 

1) Έχω το swiftkey default πληκτρολόγιο και συχνά-πυκνά αλλάζει από μόνο του και μπαίνει το google keyboard, υπάρχει τρόπος να έχω το swiftkey μόνιμα?

2) Έχω τη Global Stable Rom και όταν ορίζω την τοποθεσία μου στα settings του τηλεφώνου δεν έχει την Ελλάδα και αυτό δημιουργεί διάφορα προβληματάκια (ώρα, προεπιλογές διαφόρων apps κλπ). Προτείνετε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω μια ερωτηση: εαν κανω unlock bootloader και περασω την ελληνικη rom θα δουλευει το fingerprint και ολες οι λειτουργιες κανονικα?

 

Επισης ποια ελληνικη rom μου προτεινετε?

Edited by xristoforos7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως ξέρετε:

 

1) Έχω το swiftkey default πληκτρολόγιο και συχνά-πυκνά αλλάζει από μόνο του και μπαίνει το google keyboard, υπάρχει τρόπος να έχω το swiftkey μόνιμα?

2) Έχω τη Global Stable Rom και όταν ορίζω την τοποθεσία μου στα settings του τηλεφώνου δεν έχει την Ελλάδα και αυτό δημιουργεί διάφορα προβληματάκια (ώρα, προεπιλογές διαφόρων apps κλπ). Προτείνετε κάτι?

1-Το swiftkey default νομίζω μεσα απο την εφαρμογή του το επιλεγείς και μετά δεν αλλάζει,

Αν μπεις μεσα στις ρυθμίσεις εχει γλωσσά κ εισαγωγή επέλεξε στανταρ πληκτρολόγιο swiftkey

2-Αν δεν εχει Ελλάδα εχει την τουρκια ίδια ωρα έχουμε επέλεξε αυτήν ,δεν θυμάμαι τι έχει .

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο που μου αρεσει περισσότερο εχει αυτο το πρόβλημα και δεν ανάβει η οθόνη του, οταν σε καλούν,σε μερικά αλλα θεματα που κατέβασα δουλεύει κανονικά η οθόνη ,

 

Δες τι θα κάνεις.. Θα βάλεις το θέμα που σου αρέσει και θα μετά θα μπεις στην πρώτη "σελίδα" των θεμάτων και από πάνω αριστερά θα πατήσεις το εικονίδιο "ανθρωπάκι."

Εκεί θα επιλέξεις προσαρμόστε το θέμα,και θα αλλάξεις την οθόνη κλειδώματος με μία άλλη.

Έτσι θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω μια ερωτηση: εαν κανω unlock bootloader και περασω την ελληνικη rom θα δουλευει το fingerprint και ολες οι λειτουργιες κανονικα?

 

Επισης ποια ελληνικη rom μου προτεινετε?

Το εχεις το κινητό βασικα,έκανες αίτηση ξεκλειδώματος ,γιαυτο που ρωτάς η ελληνικη ειναι μια χαρά εχει 2 ελληνικες,την (del) και η [stable.

Μια χαρα το fingerprint και ολες οι λειτουργίες δουλεύουν απροβλημάτιστα, κανονικά όλα,άψογα στις ελληνικες.:cool::cool::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες τι θα κάνεις.. Θα βάλεις το θέμα που σου αρέσει και θα μετά θα μπεις στην πρώτη "σελίδα" των θεμάτων και από πάνω αριστερά θα πατήσεις το εικονίδιο "ανθρωπάκι."

Εκεί θα επιλέξεις προσαρμόστε το θέμα,και θα αλλάξεις την οθόνη κλειδώματος με μία άλλη.

Έτσι θα είσαι οκ.

Οκ το δοκιμάζω τώρα.:rolleyes::rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Οκ το δοκιμάζω τώρα.:rolleyes::rolleyes:

 

Κατά προτίμηση βάλε την default οθόνη κλειδώματος...;)

Κατέβασε το Lockweather θέμα και δες το.. Δεν υπάρχει καλύτερο....\

Κατέβασε και το kalah saingan.

Μετά προσαρμογή το θέμα και βάλε γραμμη κατάστασης το δεύτερο...

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Δες τι θα κάνεις.. Θα βάλεις το θέμα που σου αρέσει και θα μετά θα μπεις στην πρώτη "σελίδα" των θεμάτων και από πάνω αριστερά θα πατήσεις το εικονίδιο "ανθρωπάκι."

Εκεί θα επιλέξεις προσαρμόστε το θέμα,και θα αλλάξεις την οθόνη κλειδώματος με μία άλλη.

Έτσι θα είσαι οκ.

ΟΚ εκανα αυτα που έγραψες άλλαξα την οθόνη κλειδώματος με μία άλλη και δούλεψε, τώρα μου βγάζει άλλη εικόνα στην αρχική οθόνη άλλα όμως ανάβει κανονικά και εμφανίζει τον αριθμό,ευχαριστώ.:D:D:D:D:D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατά προτίμηση βάλε την default οθόνη κλειδώματος...;)

Κατέβασε το Lockweather θέμα και δες το.. Δεν υπάρχει καλύτερο....\

Κατέβασε και το kalah saingan.

Μετά προσαρμογή το θέμα και βάλε γραμμη κατάστασης το δεύτερο...

Αυτο το Lockweather απο που το κατεβάζεις.τωρα έχω StarLight ,φοβερό κ αυτο κ δουλεύει τωρα κανονικά που το προσάρμοσα μ τις δίκες σου ρυθμίσεις.:D:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

:offtopic:Από Ευρώπη λογικά θα έρθει πιο γρήγορα , αν και να σου πω όσες φορές (πολλές) παρήγγειλα

δέμα που δεν είναι συστημένο έκανε όσο κάνει να έρθει από Κίνα ..15 μέρες.:offtopic:

Αγορά θήκες από Ιταλία στην τιμή που θα την αγόραζα από την Ελλάδα. Άργησε πολύ περισσότερο από μήνα, πλήρωσα και μεταφορικά και ζητούσαν να αλλάξω και τo review μου που ήταν αρνητικό. Στάνταρ ο Ιταλός δεν είχε απόθεμα και την πήρε από Κίνα και μου την έστειλε καθυστερημένα! Είναι λίγο στην τύχη τα μικρομαγαζα από Ευρώπη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως ξέρετε:

 

1) Έχω το swiftkey default πληκτρολόγιο και συχνά-πυκνά αλλάζει από μόνο του και μπαίνει το google keyboard, υπάρχει τρόπος να έχω το swiftkey μόνιμα?

2) Έχω τη Global Stable Rom και όταν ορίζω την τοποθεσία μου στα settings του τηλεφώνου δεν έχει την Ελλάδα και αυτό δημιουργεί διάφορα προβληματάκια (ώρα, προεπιλογές διαφόρων apps κλπ). Προτείνετε κάτι?

Να συμπληρώσω την απάντηση του Deni:

1) Αλλάζει μερικές φορές λόγω δικαιωμάτων. Βασικά πήγαινε στο "Security center" (κέντρο ασφαλείας, εργοστασιακή εφαρμογή του MIUI) -> "Persmissions" - > Auto start -> και διάλεξε "ναι" (σύρσιμο δεξιά) στο swiftkey. Μετά δεν θα ξαναέχεις θέμα:)

2) Ότι είπε ο Deni παραπάνω, με την επισήμανση οτι γιαυτό βάζουμε την Ελληνική ρομ. Βέβαια υπάρχει τρόπος μέσω ADB να αλλάξουμε το locale και σε Ελληνικά (δεν θυμάμαι λινκ, έχει αναφερθεί στο παρελθόν).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

 

Πράγματι ωραια δείχνει. Την έχει πιάσει στα χέρια σου ή την περιμένεις;

 

Αυτή που λες στο ebay εδω: http://www.ebay.com/itm/Msvii-HQ-Smart-Flip-Leather-Wallet-Card-Stand-Cover-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-/361502676689?var=&hash=item542b3d16d1:m:mMc5_IijEo8FbL8FruUPV_w

Edited by Shimpaku
Link to comment
Share on other sites

Κατά προτίμηση βάλε την default οθόνη κλειδώματος...;)

Κατέβασε το Lockweather θέμα και δες το.. Δεν υπάρχει καλύτερο....\

Κατέβασε και το kalah saingan.

Μετά προσαρμογή το θέμα και βάλε γραμμη κατάστασης το δεύτερο...

 

για customize μπορώ μόνο αφού έχω κλείσει δεδομένα και WiFi και clear data... υπάρχει πιο εύκολος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψηθεί άσχημα για το τηλεφωνάκι. Έχω διαβάσει διάφορα (είναι και μπόλικα) και είμαι μεταξύ αυτού και του UMI Super.

Για πείτε καμιά γνώμη. Επίσης, βλέπω όλους να αναφέρετε 2-3 συγκεκριμένα μαγαζιά από Κίνα. Γιατί όχι το Γερμανικό Amazon που αυτή τη στιγμή το δίνει 164 euros;

Link to comment
Share on other sites

για customize μπορώ μόνο αφού έχω κλείσει δεδομένα και WiFi και clear data... υπάρχει πιο εύκολος τρόπος;

 

λίγο πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

είμαι μεταξύ αυτού και του UMI Super.

Στην φωλιά του λύκου δεν ρωτάνε τέτοια πράγματα...

185$... ειναι λογικη τιμη??

Flat Rate Shipping 7 - 15 business days $7.38 Απ ότι είδα..

Link to comment
Share on other sites

Στην φωλιά του λύκου δεν ρωτάνε τέτοια πράγματα...

 

:lol::lol::lol::lol:

Όσο γίνεται αντικειμενικά μιλώντας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω και εγώ αλλά θελω την βοήθεια σας!!!Υπάρχει επίσημο σέρβις στην Ελλάδα αν τυχών πάθει κατι το κινητό????
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

Όσο γίνεται αντικειμενικά μιλώντας!

 

Για μένα δεν υπάρχει σύγκριση..

Helio p10 με snapdragon 650

camera panasonic;;;?? Ποιος ξέρει.

Τα 4 ραμ οκ.. πάω πάσο.. αλλά και πάλι redmi.

Link to comment
Share on other sites

Flat Rate Shipping 7 - 15 business days $7.38 Απ ότι είδα..

 

ναι σωστα... αλλιως

DHL 3 - 7 business days $16.88

οποτε ανεβαινει στα 201,42$

 

το εχω αγορασει για ενα φιλο... κ ειναι τερμα ευχαριστημενος.. ειδικα απο θεμα μπαταριας.. επειδη μιλαει κ πολυ στο τηλ, οποτε του βγαζει ανετα 4 μερες... κ με τρελη χρηση μηνυματων και 3g, περιπου 3 μερες

 

αν το παραγγειλω (διοτι το θελω αμεσα) η τιμη καλη ειναι? πουθενα σε κανενα αλλο eu warehouse δεν το εχουν stock.. κ ειδικα σε αυτη τη τιμη

Link to comment
Share on other sites

αν το παραγγειλω (διοτι το θελω αμεσα) η τιμη καλη ειναι? πουθενα σε κανενα αλλο eu warehouse δεν το εχουν stock.. κ ειδικα σε αυτη τη τιμη

 

Το κινητό είναι σούπερ όντως.

Πλέον όντως δεν το βλέπω σε ευρωπαικά καταστήματα στοκ.

Η τιμή είναι μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι σούπερ όντως.

Πλέον όντως δεν το βλέπω σε ευρωπαικά καταστήματα στοκ.

Η τιμή είναι μια χαρά..

 

16gb or 32gb? τι προτεινετε?

στα 16gb ποσα μενουν ελευθερα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...