Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ενδιαφέρει το κινητό τώρα έχω το note 3 και θέλω να ρωτήσω αν παίρνει εξωτερική κάρτα sd

 

θα φανώ κακός , αλλά πως σε ενδιαφέρει ένα κινητό που δεν έχεις δει τα χαρακτηριστικά του ; (και δεν εννοώ του πρώτου μηνύματος, γενικά στο Internet εννοώ)

 

ναι παίρνει κάρτα , στην θέση της 2ης sim

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με ενδιαφέρει το κινητό τώρα έχω το note 3 και θέλω να ρωτήσω αν παίρνει εξωτερική κάρτα sd

Ναι παίρνει. Αλλά χάνεις μια θέση για κάρτα sim. Οπότε διαλέγεις ή μία micro και μία nano ή μία micro και μία sd.

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει το κινητό τώρα έχω το note 3 και θέλω να ρωτήσω αν παίρνει εξωτερική κάρτα sd

 

Ουτε τα τεχνικα χαρακτηριστικα στο ιντερνετ δε μπορεις να δεις?

http://lmgtfy.com/?q=xiaomi+redmi+note+3+pro+sd+slot

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο είναι και στα 2.

Παρελαβα σήμερα αυτή τη θήκη https://m.aliexpress.com/item-desc/32556403225.html. Προστατεύει το κινητό περιμετρικά και έχει πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι, μάλλον θα πάρω και μια δεύτερη με Quicksand

η θηκη αν και καλυπτει το κινητο σε ολη την περιφερεια ΔΕΝ το προστατευει σε πτωση ηδη έχω 2 σημαδια...

Η quicksand ομως φοβερη αισθηση.. Κριμα γιατι μου αρεσε πολυ αλλα πλεον περιμενω την ipacky για πληρη θωρακιση

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

η θηκη αν και καλυπτει το κινητο σε ολη την περιφερεια ΔΕΝ το προστατευει σε πτωση ηδη έχω 2 σημαδια...

Η quicksand ομως φοβερη αισθηση.. Κριμα γιατι μου αρεσε πολυ αλλα πλεον περιμενω την ipacky για πληρη θωρακιση

 

ωραία η ipaky (την είχα στο redmi 3) αλλά ρε φίλε πολύ γκουμούτσα το κάνει χωρίς λόγο (φαντάζομαι στο Note πως θα ναι)

 

άσε που για μας τους τεμπέληδες που έχουμε dock βάση για να κουμπώνει το κινητό δεν κάνει γιατί είναι πολύ παχιά και έτσι δεν φτάνει το βύσμα

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι ευχαριστημένος.

 

Από θηκούλα λέω να πάρω μια MOFI για αλλαγή. :D. Τι λέτε; Την έχει κανείς;

 

Την έχω εγώ πριν μια εβδομάδα μου ήρθε και την παρέλαβα απο το μαγαζί που έβαλες το link,άπλα φοβερή ,πολύ καλή ποιότητα και δεν κάνει χοντρό το κινητό.Πολύ μου άρεσε η θηκούλα και την συστήνω ανεπιφύλαχτα.:rolleyes::rolleyes::cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ουτε τα τεχνικα χαρακτηριστικα στο ιντερνετ δε μπορεις να δεις?

http://lmgtfy.com/?q=xiaomi+redmi+note+3+pro+sd+slot

 

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά στο πρώτο ποστ λέει ότι δεν έχει αλλού διάβαζα ότι έχει γιαυτό ρώτησα εσάς που το έχετε στην κατοχή σας αξίζει η μετάβαση από το Samsung note 3 ?

Link to comment
Share on other sites

η θηκη αν και καλυπτει το κινητο σε ολη την περιφερεια ΔΕΝ το προστατευει σε πτωση ηδη έχω 2 σημαδια...

Η quicksand ομως φοβερη αισθηση.. Κριμα γιατι μου αρεσε πολυ αλλα πλεον περιμενω την ipacky για πληρη θωρακιση

 

Γενικά είμαι πολύ προσεκτικός:p, το προηγούμενο κινητό μου στα 3 χρόνια είχε μόλις μία πτώση και αυτή τώρα τελευταία. Πολύ καλή η Ipacky αλλά προτιμώ μία πιο λεπτή θήκη. Οπότε μου φένεται ότι πρέπει να συνεχίσω να προσέχω αν δε θέλω να αποκτήσει σημάδια από πτώση:p

Link to comment
Share on other sites

μέχρι στιγμής το κινητό δείχνει μία χαρά αλλά το φωτακι του φακού είναι άθλιο! Δεν κάνει για να βρεις ούτε τα παπούτσια σου κάτω από το τραπέζι!
Link to comment
Share on other sites

Την έχω εγώ πριν μια εβδομάδα μου ήρθε και την παρέλαβα απο το μαγαζί που έβαλες το link,άπλα φοβερή ,πολύ καλή ποιότητα και δεν κάνει χοντρό το κινητό.Πολύ μου άρεσε η θηκούλα και την συστήνω ανεπιφύλαχτα.:rolleyes::rolleyes::cool::cool:

Την παρήγγειλα φίλε :) . Αυτό που μου άρεσε ήταν ότι η βάση που μπαίνει το κινητό είναι σιλικόνη και όχι hard case. Καλορίζικη. :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

Την παρήγγειλα φίλε :) . Αυτό που μου άρεσε ήταν ότι η βάση που μπαίνει το κινητό είναι σιλικόνη και όχι hard case. Καλορίζικη. :)

Ευχαριστώ φίλε θα σου αρέσει σίγουρα και εσένα ,είναι αρκετά ποιοτική, θα το διαπιστώσεις όταν την παραλαβής και εσύ και έρθει με το καλό.:rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καθαρα για ψυχολογικούς λογους...

Αν δωσω το 2 και δε παω για το shark, standart θα χτυπησω pro 32gb

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ποιο ειναι το shark φίλε μου να πάμε και εμείς για αυτό αφού είναι καλύτερο από το RN3PRO;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το τηλέφωνο το έχω περίπου 3 εβδομάδες με αγορά από vickmall και (μάλλον λάθος) επέλεξα Multi-language Rom&Google play store installed (με Ελληνικά δηλ). Οι πρώτες εντυπώσεις είναι καλές, σίγουρα καλύτερο από το Lenovo K3 Note το οποίο και αντικατέστησε. (είναι η έκδοση με τα 32GB και τον snapdragon)

 

Ένα θέμα που παρατηρώ με μέτρια προς βαριά χρήση είναι ότι κινητό υπερθερμένεται αρκετά. Όπως φαίνεται και στο screenshot με τα thermals το pa_therm1 είναι στους 75 βαθμούς, (από τους 56 πήγε στους 75 έπειτα από περίπου επτάλεπτο gaming).

 

Το μυαλό μου πάει στη ROM, αν και η εμπειρία μου πάνω στο αντικείμενο είναι περιορισμένη.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος από σας που να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και αν ναι ποιά είναι η λύση του?

 

Συγγνώμη προκαταβολικά αν επαναλαμβάνομαι αλλά λόγω δουλειάς δεν έχω τον χρόνο να τσεκάρω όλο το chat.

 

*Προς διευκόλυνση παραθέτω κάποια screenshots:

https://drive.google.com/file/d/0B6YywoEc4oXfbm9XZi1uRl9LY2s/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B6YywoEc4oXfX3JGYlFEQnNXT28/view?usp=sharing

Edited by egosmio
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα πριν 2 μέρες και δεν έχω σκοπό να βάλω θήκη.. είναι αρκετά όμορφο για να μην αξίζει αυτό το στρώμα ασχημιας και πάχους πάνω του :p

Τι σας ωθεί στην θήκη; ανασφάλεια ή το βρίσκετε αρκετά "αδύναμο" γυμνό;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα πριν 2 μέρες και δεν έχω σκοπό να βάλω θήκη.. είναι αρκετά όμορφο για να μην αξίζει αυτό το στρώμα ασχημιας και πάχους πάνω του :p

Τι σας ωθεί στην θήκη; ανασφάλεια ή το βρίσκετε αρκετά "αδύναμο" γυμνό;

Η προστασία (για τον ίδιο λόγο που βάζουμε tempered glass).

Προσωπικά θήκη κ tempered έχουν σώσει 2 φορές το προηγούμενο κινητό μου (nexus 5), στην μια εκ των οποίων ράγισε το tempered κ τη γλίτωσε η οθόνη, ενώ λόγω της θήκης τα πλαστικά δεν πάθαν ούτε γρατσουνιά.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το τηλέφωνο το έχω περίπου 3 εβδομάδες με αγορά από vickmall και (μάλλον λάθος) επέλεξα Multi-language Rom&Google play store installed (με Ελληνικά δηλ). Οι πρώτες εντυπώσεις είναι καλές, σίγουρα καλύτερο από το Lenovo K3 Note το οποίο και αντικατέστησε. (είναι η έκδοση με τα 32GB και τον snapdragon)

 

Ένα θέμα που παρατηρώ με μέτρια προς βαριά χρήση είναι ότι κινητό υπερθερμένεται αρκετά. Όπως φαίνεται και στο screenshot με τα thermals το pa_therm1 είναι στους 75 βαθμούς, (από τους 56 πήγε στους 75 έπειτα από περίπου επτάλεπτο gaming).

 

Το μυαλό μου πάει στη ROM, αν και η εμπειρία μου πάνω στο αντικείμενο είναι περιορισμένη.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος από σας που να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και αν ναι ποιά είναι η λύση του?

 

Συγγνώμη προκαταβολικά αν επαναλαμβάνομαι αλλά λόγω δουλειάς δεν έχω τον χρόνο να τσεκάρω όλο το chat.

 

*Προς διευκόλυνση παραθέτω κάποια screenshots:

https://drive.google.com/file/d/0B6YywoEc4oXfbm9XZi1uRl9LY2s/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B6YywoEc4oXfX3JGYlFEQnNXT28/view?usp=sharing

Το πρόβλημα είναι η ρομ που έχεις φίλε. Στο πρώτο ποστ υπάρχουν οδηγίες για το πώς θα πας στην ελληνική ρομ ή σε global official (η οποία δεν έχει ελληνικά αλλά έχει playstore)

Εγώ το παρήγγιλα πριν 2 μέρες και δεν έχω σκοπό να βάλω θήκη.. είναι αρκετά όμορφο για να μην αξίζει αυτό το στρώμα ασχημιας και πάχους πάνω του :p

Τι σας ωθεί στην θήκη; ανασφάλεια ή το βρίσκετε αρκετά "αδύναμο" γυμνό;

 

Για ασφάλεια φίλε. Εγώ έχω βάλει μία διακριτική σιλικόνης διάφανη.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την ipaky. το κανει γκουμουτσα αλλα επειδη με εχει πέσει πανω απο 5 φορες το μονο σιγουρο ειναι οτι το κανει αθανατο. εχει πεσει απο την μερια τηνς οθόνης 2 φορες και επειδή προεξεχει δεν επαθε τίποτα. εχω πέσει εγω πανω στο κινητό και δεν καταλαβε τιποτα
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την ipaky. το κανει γκουμουτσα αλλα επειδη με εχει πέσει πανω απο 5 φορες το μονο σιγουρο ειναι οτι το κανει αθανατο. εχει πεσει απο την μερια τηνς οθόνης 2 φορες και επειδή προεξεχει δεν επαθε τίποτα. εχω πέσει εγώ πάνω στο κινητό και δεν καταλαβε τιποτα

 

Χαχα είσαι ninja :ninja: moz. Πέρα από την πλάκα η ipaky του δίνει λίγο όγκο αλλά το προστατεύει.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Είναι με τα 2 gb ram

Ήταν..... Τώρα είναι

http://s20.postimg.org/6a5f5vjvx/outoffstok.png

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά στο πρώτο ποστ λέει ότι δεν έχει αλλού διάβαζα ότι έχει γιαυτό ρώτησα εσάς που το έχετε στην κατοχή σας αξίζει η μετάβαση από το Samsung note 3 ?

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα είσαι ninja :ninja: moz. Πέρα από την πλάκα η ipaky του δίνει λίγο όγκο αλλά το προστατεύει.

το ειχα στην πισω ποδηλατικη τσεπη στο μπλουζακι. κανω σουζα και σκαω με την λεκανη πανω στο κινητο. αφου επανηρθε η αναπνοη απο τον πονο βγαζω να δω το κινητο. βλεπω θηκη χρατσουνισμενη και γδαρμενη αλλα το κινητο τιποτα.

 

βεβαια η καλυτερη φορα ηταν που εγραφα περπατωντας στο δρομο. περναει μια καριολ@ με δινει μια με την τσαντα στο χερι και εκτοξευεται το κινητο στον δρομο. και παλι η θηκη εβγαλε τα λεφτα της που ηταν και λιγα.:lol:

 

τωρα που πηρα την γυναικα redmi 3 πρωτα παρειγγειλα την θηκη

Link to comment
Share on other sites

Περιμενοντας το κινητο μου ήρθε μηνυμα για ξεκλειδωμα του σημερα 1/6 μετα απο αιτημα μου στις 25/5. Συνεπως τουλαχιστον σε εμενα θεωρω οτι ηταν πολυ γρηγορη η διαδικασια σχετικα με καποια μνμ που διαβαζα για 15 μερες ή που δεν ερχονταν ποτε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το τηλέφωνο το έχω περίπου 3 εβδομάδες με αγορά από vickmall και (μάλλον λάθος) επέλεξα Multi-language Rom&Google play store installed (με Ελληνικά δηλ). Οι πρώτες εντυπώσεις είναι καλές, σίγουρα καλύτερο από το Lenovo K3 Note το οποίο και αντικατέστησε. (είναι η έκδοση με τα 32GB και τον snapdragon)

 

Ένα θέμα που παρατηρώ με μέτρια προς βαριά χρήση είναι ότι κινητό υπερθερμένεται αρκετά. Όπως φαίνεται και στο screenshot με τα thermals το pa_therm1 είναι στους 75 βαθμούς, (από τους 56 πήγε στους 75 έπειτα από περίπου επτάλεπτο gaming).

 

Το μυαλό μου πάει στη ROM, αν και η εμπειρία μου πάνω στο αντικείμενο είναι περιορισμένη.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος από σας που να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και αν ναι ποιά είναι η λύση του?

 

Συγγνώμη προκαταβολικά αν επαναλαμβάνομαι αλλά λόγω δουλειάς δεν έχω τον χρόνο να τσεκάρω όλο το chat.

 

*Προς διευκόλυνση παραθέτω κάποια screenshots:

https://drive.google.com/file/d/0B6YywoEc4oXfbm9XZi1uRl9LY2s/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B6YywoEc4oXfX3JGYlFEQnNXT28/view?usp=sharing

 

Οταν λες υπερθερμαινεται?Καιει απο πισω η απλα επειδη ειδες ενα 75?

Οι θερμοκρασιες που γραφει ειναι οτι να ναι και μη τις λαμβανεις υποψη σου.

Εαν επιανε 75 το κινητο,τοτε θα το καταλαβαινες.

Παντως η ρομ που εχεις εχει αρκετα προβληματα,οποτε αλλαξε την,τουλαχιστον με μια global stable,αν οχι ελληνικη.

Edited by _Dante_
Link to comment
Share on other sites

Περιμενοντας το κινητο μου ήρθε μηνυμα για ξεκλειδωμα του σημερα 1/6 μετα απο αιτημα μου στις 25/5. Συνεπως τουλαχιστον σε εμενα θεωρω οτι ηταν πολυ γρηγορη η διαδικασια σχετικα με καποια μνμ που διαβαζα για 15 μερες ή που δεν ερχονταν ποτε...

 

η αρχη ηταν δυσκολη. εγω περιμενα ενα μηνα απορρίφθηκα και μετα πηρα σε 15 μερες.

και απο τοτε οπου βρω xiaomi το ξεκλειδωνω για εκδικηση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο εβδομαδες εχω παραγγηλει το συγκεκριμενο κινητο για μενα, θα ηθελα να μου προτεινετε καποια η καποιες θηκες οχι flip η book style χωρις καπακια . Τι θεωρητε ομορφοτερη η καλυτερη θηκη απο alliexpress η ebay ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...