Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

16gb or 32gb? τι προτεινετε?

στα 16gb ποσα μενουν ελευθερα?

Το υποτιθέμενο 16άρη είναι πραγματικά 14,90Gb βάλε κ λειτουργικό πάμε κοντά στα 11-12.

Αν έχεις 1 σιμ βάζεις micro sd μέσα κ παίρνεις 16αρη.

Μην ξεχνάς το 16άρη είναι 2 gb ram όμως.

Εχει βρει καποιος αξιολογη flip case Θηκη (με ομορφο σχεδιασμο) που να μην δινει ιδιαιτερο ογκο;

λίγο πιο πάνω..;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...

απο την ευρωπαικη αποθηκη της Gearbest εχει 185$... ειναι λογικη τιμη??

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_308843.html?wid=3

 

Είναι το 16αρι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως ξέρετε:

 

1) Έχω το swiftkey default πληκτρολόγιο και συχνά-πυκνά αλλάζει από μόνο του και μπαίνει το google keyboard, υπάρχει τρόπος να έχω το swiftkey μόνιμα?

2) Έχω τη Global Stable Rom και όταν ορίζω την τοποθεσία μου στα settings του τηλεφώνου δεν έχει την Ελλάδα και αυτό δημιουργεί διάφορα προβληματάκια (ώρα, προεπιλογές διαφόρων apps κλπ). Προτείνετε κάτι?

 

Για το 2:

settings -> additional settings -> date & time

εκει απενεργοποίησε το automatic time zone, επελεξε time zone ATHENS και μετα ενεργοποίησε πάλι το automatic time zone

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν υπάρχει σύγκριση..

Helio p10 με snapdragon 650

camera panasonic;;;?? Ποιος ξέρει.

Τα 4 ραμ οκ.. πάω πάσο.. αλλά και πάλι redmi.

 

Έχω και το NEXUS 5 και ειδα την προσοφρα της UMI και ψήθηκα για νεο κινητο (ηθελα 5.5) αλλα μολις ειδα τι επεξεργαστη εχει γέλασα! Τι να τα κανεις τα 4GB ram με τετοιο επεξεργαστή;

Και επεσε το μάτι μου στο pro 32ari... ειπα εδω είμαστε! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω και το NEXUS 5 και ειδα την προσοφρα της UMI και ψήθηκα για νεο κινητο (ηθελα 5.5) αλλα μολις ειδα τι επεξεργαστη εχει γέλασα! Τι να τα κανεις τα 4GB ram με τετοιο επεξεργαστή;

Και επεσε το μάτι μου στο pro 32ari... ειπα εδω είμαστε! :)

 

:offtopic: κοίτα... ο helio x10 και p10 δεν είναι για γέλια.. είναι πύραυλος και τα κάνει όλα καλά, αλλα δεν είναι 650 ή 652.

Το nexus κινητάρα... το χα.:offtopic:

Να μην το συζητάμε και μας πάρουν με τις πέτρες, παραγγέλνεις το βράδυ το ρν3π αφού πρώτα διαβάσεις μερικά πράματα...

Link to comment
Share on other sites

:offtopic: κοίτα... ο helio x10 και p10 δεν είναι για γέλια.. είναι πύραυλος και τα κάνει όλα καλά, αλλα δεν είναι 650 ή 652.

Το nexus κινητάρα... το χα.:offtopic:

Να μην το συζητάμε και μας πάρουν με τις πέτρες, παραγγέλνεις το βράδυ το ρν3π αφού πρώτα διαβάσεις μερικά πράματα...

 

 

Δες meizu me helio p10 vs Xiaomi me snapdragon 801

 

Το Umi super 4G της προσφοαρας θα επρεπε να ειχε βαλει στο x10 (χ20) για τα λεφτα αυτα που ζητάει. (γνωμη μου)

Αλλα και πάλι τι UMI? αφου με τα ιδια λεφτα παίρνεις κινητάρα!!! :) χιχιχι

Edited by Shimpaku
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τα umi τα zumi και τα rumi και πάρτε τη (32/3) συσκευάρα από Κίνα στα 210 dollars (περίπου 188 euro) και μην ξανασχοληθείτε με ερωτήσεις του τύπου από που, πως, γιατί, αν αξίζει κ.λ.π. να το πάρω...;)

 

Είναι εξωπραγματική συσκευή, και ας τσούζει κάποιους, με τα 150 ευρώ (16/2) που ζητάει για αυτά που φτιάν'!! :X

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τα umi τα zumi και τα rumi και πάρτε τη (32/3) συσκευάρα από Κίνα στα 210 dollars (περίπου 188 euro) και μην ξανασχοληθείτε με ερωτήσεις του τύπου από που, πως, γιατί, αν αξίζει κ.λ.π. να το πάρω...;)

 

Είναι εξωπραγματική συσκευή, και ας τσούζει κάποιους, με τα 150 ευρώ (16/2) που ζητάει για αυτά που φτιάν'!! :X

 

Ένα like για τον κύριο demakhs

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εσπασε Ή οθόνη ενός φίλου και ψάχνω ανταλλακτικά για το κινητό. Το θέμα είναι πως όπου και αν ψαξεις λέει for Xiaomi γεγονός που σημαίνει ότι τα ανταλλακτικά δεν είναι original. Ξερει κανένας που μπορούμε να βρούμε original ανταλλακτικά???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που τυχει και σε κανεναν αλλον και επιλεξει SG Post, λογικα στελνουν απο μονοι τους με NL πλεον μεχρι να ξερουν πως το θεμα εχει λυθει.
Link to comment
Share on other sites

 

κρυσταλλο οθονης για ποιο λογο να βαλουμε εφοσον ειναι gorilla glass? εγω ενα λενοβο που ειχα μ,ε γκοριλα 2 χρονια δεν ειχε την παραμικρη γρατσουνια. (μεχρι τη στιγμη που μου επεσε πανω σε πετραδάκι) :p

 

εγώ έχω την greek Stable 7.3.2.

πως παει η 7,3,2? την προτεινεις αντί της προηγουμενης ελληνικης εκδοσης?

 

Αφήστε τα umi τα zumi και τα rumi και πάρτε τη (32/3) συσκευάρα από Κίνα στα 210 dollars (περίπου 188 euro) και μην ξανασχοληθείτε με ερωτήσεις του τύπου από που, πως, γιατί, αν αξίζει κ.λ.π. να το πάρω...;)

Είναι εξωπραγματική συσκευή, και ας τσούζει κάποιους, με τα 150 ευρώ (16/2) που ζητάει για αυτά που φτιάν'!! :X

οπα κατσε λιγο τι βομβα ηταν αυτη τωρα? εγω που πηρα το 2/16, χρησιμοποιω μονο μια σιμ κ εχω κ microSD 32άρα, που χανω? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του REDMI pro τι είναι gorilla class 3 ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κρυσταλλο οθονης για ποιο λογο να βαλουμε εφοσον ειναι gorilla glass? εγω ενα λενοβο που ειχα μ,ε γκοριλα 2 χρονια δεν ειχε την παραμικρη γρατσουνια. (μεχρι τη στιγμη που μου επεσε πανω σε πετραδάκι) :p

 

 

Έχω αγορασει ηδη και περιμενω να ερθει! :) Ευχαριστω.

Εβαλα αυτη που ειχε μεσα το πακετο αλλα μάλλον ειναι ψιλομουφα γιατι έχει αφησει κατι σημάδια...

Link to comment
Share on other sites

οπα κατσε λιγο τι βομβα ηταν αυτη τωρα? εγω που πηρα το 2/16, χρησιμοποιω μονο μια σιμ κ εχω κ microSD 32άρα, που χανω? :blink:

 

Αν χάνεις κάπου είναι στο 1 ραμ αλλά δεν εννοεί αυτό το dem..

Μάλλον σε θεωρεί μάγκα με 150 ευρώ- κ κινητό εκτός συναγωνισμού.

 

Η οθονη του REDMI pro τι είναι gorilla class 3 ?

 

Όχι δεν είναι αλλά αντέχει..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ξεκινησε να ερχεται και το δικο μου με NL POST απο vickmall, πηρα την εκδοση 2/16. Η ρομ ειναι ιδια και για τις 2 εκδοσεις ή εχει διαφορετικες ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω απορια (μην βαρεσετε) υπαρχουν προτεινομενες ρυθμισεις καμερας για καλυτερες φωτο; Εννοω για αντιθεση,καθαροτητα κλπ κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν χάνεις κάπου είναι στο 1 ραμ αλλά δεν εννοεί αυτό το dem..

Μάλλον σε θεωρεί μάγκα με 150 ευρώ- κ κινητό εκτός συναγωνισμού.

Ακριβώς αυτό...:clap:

Περισσότερο ψυχολογικό είναι αυτό με το extra 1GB της μνήμης και όχι κατι που θα επηρεάσει στην καθημερινή χρήση, γιατί το κομμάτι του αποθηκευτικού χώρου λύνεται με μία sd card.

"Μα γιατί οι άλλοι να έχουν 3GB και εγώ να έχω μείνει στα 2!!!" :blink: :lol: :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Αν χάνεις κάπου είναι στο 1 ραμ αλλά δεν εννοεί αυτό το dem..

Μάλλον σε θεωρεί μάγκα με 150 ευρώ- κ κινητό εκτός συναγωνισμού.

169 μου βγηκε. ελπιζω να μαι ακόμα μαγκας :lol:

 

 

Όχι δεν είναι αλλά αντέχει..

 

και τι διαφορα εχει αυτο το tempered glass με τις ζελατινες που ονομαζονταν screen protector?

χανει σε ποιοτητα εικόνας η οθόνη ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω απορια (μην βαρεσετε) υπαρχουν προτεινομενες ρυθμισεις καμερας για καλυτερες φωτο; Εννοω για αντιθεση,καθαροτητα κλπ κλπ

Αναλογία 4:3 και ποιότητα υψηλή.

Κάτι άλλο δεν έχει για να είναι πραγματικά καλύτερη...

και τι διαφορα εχει αυτο το tempered glass με τις ζελατινες που ονομαζονταν screen protector?

χανει σε ποιοτητα εικόνας η οθόνη ?

Ένα καλό tempered glass δεν το ξεχωρίζεις εύκολα από την οθόνη και εννοώ σε ποιότητα, χρώματα κλπ

Αντέχει πιο πολύ από ζελατίνες, και έχει πολύ καλύτερη αίσθηση στο χέρι(μέρα με την νύχτα)

Νομίζω φτάνουν αυτά..;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ετοιμος να το αγορασω.αν το παρω στην αγγλοκινεζικη θα μπορω να βαλω πληκτρολογιο ελληνικα?(δεν το παιρνω με μουλτι γιατι δεν τα παω καλα με τις αλλαγες ρομ που θα χρειαστει)

Ποιο μαγαζι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Το υποτιθέμενο 16άρη είναι πραγματικά 14,90Gb βάλε κ λειτουργικό πάμε κοντά στα 11-12.

Αν έχεις 1 σιμ βάζεις micro sd μέσα κ παίρνεις 16αρη.

Μην ξεχνάς το 16άρη είναι 2 gb ram όμως.

 

32 για να εχεις και 3γβ ραμ φυσικα!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

σωστο.... το ξεχασα αυτο οτι ειναι μονο 2gb ram

αρα 32gb παμε... ευχαριστω...!!

Link to comment
Share on other sites

Αναλογία 4:3 και ποιότητα υψηλή.

Κάτι άλλο δεν έχει για να είναι πραγματικά καλύτερη...

 

Ένα καλό tempered glass δεν το ξεχωρίζεις εύκολα από την οθόνη και εννοώ σε ποιότητα, χρώματα κλπ

Αντέχει πιο πολύ από ζελατίνες, και έχει πολύ καλύτερη αίσθηση στο χέρι(μέρα με την νύχτα)

Νομίζω φτάνουν αυτά..;)

Να σαι καλα και παλι. :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μονοδρομος τα 3gb για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

καλοριζικο!

 

το προβλημα μου ειναι αλλο ... το θελω απο eu warehouse οποτε εχω βρει σε

geekbuying, xiaomiforsale, gizchina..

να προχωρησω αγορα απο geekbuying?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...