Jump to content

myphone POLL: Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο προτιμάτε;  

1.390 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο προτιμάτε;

    • Cosmote
      599
    • Vodafone
      370
    • Wind
      274
    • Q
      74
    • Cyta
      26
    • Δεν ξέρω/ Δεν απαντώ
      47


Recommended Posts

Ψηφιζω vodafone λογω σηματος γιατι ειναι ο μονος παροχος που πιανει σπιτι μου και το παραλογο για τους αλλους παροχους ειναι οτι βρισκεται 30μ απο το δημαρχειο της πολης μου.απο χρεωσεις κτλ ειναι σωστη χωρις κρυφες και παραλογες χρεωσεις.

 

 

τι δουλεια εχει το δημαρχειο με τηνκαλυψη σηματος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω ψηφιζω Wind.Στα F2G(200 λεπτα με 5€ και 100 λεπτα και sms bonus προς Wind και Q),(50sms με 2€ και 50 λεπτα και sms bonus προς Wind/Q)και Q(400MB με 2€) εχει πακετα φτηνα,πολυ οργανωμενο ελεγχο για τα καρτοκινητα Online.Το μονο αρνητικο ειναι οτι εκτος απο μεγαλες πολεις (Αθηνα-Θεσσαλονικη) και περιοχες με το νεο δικτυο απλα ειναι τραγικη η καλυψη στο σημα,ακομα και σε 2G.Οπου πιανει 3G πεταει κυριολεκτικα.Επισης το Edge της ειναι σταθερο και αρκετο για να κανεις λιγο browsing και chat σε facebook,viber,whatsapp,hangouts.Η Cosmote ναι,εχει παντου στα μερη που κινουμαι H+ αλλα τι να το κανω οταν τα πακετα MB ειναι ακριβα.Παλι καλα δηλαδη που εχουμε το 0.facebook για τους χρηστες του facebook για να μιλαμε χωρις χρεωση... Επειδη ειχα F2G ενα διαστημα πριν παω σε Whats Up μου φανηκε σαν να ειμαι 5 χρονια πισω οταν επρεπε να παιρνω τηλεφωνο για τα πακετα και το υπολοιπο.Θεωρω οτι και οι 3 εταιρειες πρεπει να κανουν ενα φιλικο συστημα online ανανεωσεων και επιλογης των πακετων ομιλιας,μηνυματων και internet.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ψήφησα Cosmote καθώς έχω συνδρομητής της 10 χρόνια χωρίς πολλά παράπονα. Το τελευταίο 9μηνο έχω και έναν αριθμό Vodafone. Αυτό που βλέπω είναι πως στην δική μου περιοχή εκεί που η cosmote έχει φουλ Η+ η vodafone έχει G όπως και όπου η vodafone έχει Η+ η cosmote έχει Ε(αραιά και που μου βγάζει για λίγο 3G) Αλλά σε Η+ η cosmote έχει καλύτερες ταχύτητες και η κάλυψη σε σήμα είναι πολύ καλύτερη από ότι vodafone. Το λέω και συγκρίνω γιατί χρησιμοποιώ και τις δυο καθημερινά και το έχω τσεκάρει πολλές φορές. Μιλάω για τον νομό Πέλλας όσο αναφορά την περιοχή για να είμαι πιο ακριβής!
Link to comment
Share on other sites

Ψήφησα Cosmote καθώς έχω συνδρομητής της 10 χρόνια χωρίς πολλά παράπονα. Το τελευταίο 9μηνο έχω και έναν αριθμό Vodafone. Αυτό που βλέπω είναι πως στην δική μου περιοχή εκεί που η cosmote έχει φουλ Η+ η vodafone έχει G όπως και όπου η vodafone έχει Η+ η cosmote έχει Ε(αραιά και που μου βγάζει για λίγο 3G) Αλλά σε Η+ η cosmote έχει καλύτερες ταχύτητες και η κάλυψη σε σήμα είναι πολύ καλύτερη από ότι vodafone. Το λέω και συγκρίνω γιατί χρησιμοποιώ και τις δυο καθημερινά και το έχω τσεκάρει πολλές φορές. Μιλάω για τον νομό Πέλλας όσο αναφορά την περιοχή για να είμαι πιο ακριβής!

 

Συμφωνω οτι η Cosmote εχει καλο σημα επαρχια και γενικως δεν φοβασαι οταν εισαι σε δυσβατες περιοχες να μην μπορεις να επικοινωνησεις.Αλλα οι τιμες ειναι φαρμακι,ειδικα στις καρτες.Η Vodafone πιστευω στην περιοχη σου εχει θεμα με το 2G.Αλλα εχει πιο καλα πακετα και προσφορες σε σχεση με την Cosmote.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ψήφησα Cosmote καθώς έχω συνδρομητής της 10 χρόνια χωρίς πολλά παράπονα. Το τελευταίο 9μηνο έχω και έναν αριθμό Vodafone. Αυτό που βλέπω είναι πως στην δική μου περιοχή εκεί που η cosmote έχει φουλ Η+ η vodafone έχει G όπως και όπου η vodafone έχει Η+ η cosmote έχει Ε(αραιά και που μου βγάζει για λίγο 3G) Αλλά σε Η+ η cosmote έχει καλύτερες ταχύτητες και η κάλυψη σε σήμα είναι πολύ καλύτερη από ότι vodafone. Το λέω και συγκρίνω γιατί χρησιμοποιώ και τις δυο καθημερινά και το έχω τσεκάρει πολλές φορές. Μιλάω για τον νομό Πέλλας όσο αναφορά την περιοχή για να είμαι πιο ακριβής!

 

στην περιοχη που μενω στην Κομοτηνη η κοσμοτε μου εχει Η+ και η κιου Η+ απλοςοταν τεσταρω την γραμη σε speedtest η κοσμοτε μου δινει 1,5mbps ενω η κιου μου δινει σχεδον 10 mbps (9.84) το λεω αυτο διοτι η μονη ετερια που εχει κερεες στο κεντρο καθε πολης λογου τα καταστηματα του οτε

Link to comment
Share on other sites

Παλιά θα έλεγα Vodafone χωρίς δεύτερη σκέψη. Δυστυχώς όσο πάει και το σήμα της χειροτευρεύει αντί να βελτιώνεται. Δεν μπορώ να καταλάβω τί κάνουν. Αφαιρούν κεραίες; Πάντως η κατάσταση είναι απελπιστική. Ειδικά στο Ηράκλειο Κρήτης τελευταία μου σπάει τα νεύρα σε καθημερινή βάση πλέον
Link to comment
Share on other sites

έχουμε με την μητέρα μου οικογενειακό συμβόλαιο 2 νούμερα. Είμαστε cosmote εδώ και πολλά χρόνια ειδικά η μητέρα μου λόγω του άριστου σήματος τηλεφώνου και ιντερνετ σε σχέση με τις άλλες εταιρείες όπως επίσης εγώ και η μητέρα μου οι περισσότεροι μας φίλοι κτλ κτλ είναι κοσμοτέ

Τα προγράμματα είναι το coosmote 25 plus( αυτό έχω εγώ) και η μητέρα μου έχει το 45 plus.

Δείτε cosmote για περισσότερες λεπτομέρειες.

όταν όμως πριν από λίγο καιρό έληγε το συμβόλαιο εγώ πήγα και ρώτησα στην vodafone τι τιμή κάνουν. Η voda μου είπε 57 ευρώ ενώ cosmote 60 και λέω για 3 ευρώ δεν φεύγουμε. Είπα να πάρει η μητέρα μου στην cosmote για καλύτερη τιμή και την σύνδεσαν στο τμήμα ακυρώσεων και έτσι πέτυχε μια τιμή απίστευτη για εμένα προσωπικά. από 60 μου το πήγαν 43 και για τα 2 νούμερα. όποτε έμεινα κοσμοτε με καλύτερη τιμή.

Γενικώς η χρήση είναι πολλά sms οπότε δεν συμφέρει καρτοκινητό με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτέ παρά το γεγονός ότι είμαι στην βόνταφον αυτήν τη στιγμή. Καταραμένη η ώρα που υπέγραψα. Άθλιο σήμα ίντερνετ και όσον αφορά και το σήμα της στην περιοχή που μένω εγώ είναι τουλάχιστον μέτριο. Έχε χάρη που μου έκανε εξαιρετική προσφορά.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Exω cosmote και vodafone. Καρτοκινητά και τα 2. Ψήφισα cosmote λόγω της κάλυψης που έχει!

Εχω πάει και στο τελευταίο κατσάβραχο και το μόνο που έπιανε ήταν το cosmote.

Από προσφορές και χρεώσεις όμως είναι αστα να πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 15 χρόνια στη vodafone έχω εδώ και 2 χρόνια Q. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο τις χρεώσεις και τις φοβερές προσφορές. Οχι τόσο ευχαριστημένος απο το δίκτυο της wind. Τώρα που βλέπω και το 4G τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα αλλά ακόμα είναι σε σαφώς κατώτερο επίπεδο απο τη voda. Απο cosmote δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Ψήφησα wind, αν και το δίκτυο της δεν είναι το καλύτερο, έχει φοβερά Καλές τιμές. Έχω πάρει μέσω yellow day σταθερό με 20€/μηνα και μαζί μου δίνει 420 λεπτά σε κινητά από το σταθερό, 2 ωρες απο το κινητο και 1gb mobile broadband το μήνα! Δεν υπάρχει άλλο δίκτυο που με το σταθερό ( με πάγιο 20€/μηνα), να δίνει χρόνο ομιλίας σε καρτοκινητο (f2g εχω και δεν ξαναβάζω καρτα) και broadband Internet!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω και τις τρεις , και από πλευράς φωνητικών κλήσεων είναι στα ίδια επίπεδα και οι τρεις . Από ποιότητα mobile Internet η κοσμοτέ προηγείται , αλλά από πλευράς οικονομίας η Wind προηγείται μιας και έχω το παλιό πρόγραμμα των 30gb τον μήνα με 24,90 .

1.Ote Vdsl 30/2.5 , draytek vdsl router on a Lan with a supermicro server with 7 clients (Nokia 920 -640 , includet).

2.Ipad mini

3. Lenovo Thinkpad Egde

Link to comment
Share on other sites

Έχω και wind και Cosmote. Ψήφισα Cosmote γιατί για μένα πιο σημαντικό είναι το θέμα της κάλυψης δικτύου παρά οι τιμές. Ναι μεν έχει φτηνές τιμές η Wind, αλλά για δεκαπέντε μέρες σε γραφείο που ήμουν στην Άρτα δεν έπιανα σήμα. Αντιθέτως το Cosmote παντού και πάντα είχε σήμα. Βέβαια μένω στην wind λόγω τιμών, αλλά όταν βρώ ένα συμφέρων πρόγραμμα απο την Cosmote θα την καταργήσω ή θα το αφήσω για άλλες χρήσεις (tablet 3g ή κάτι τέτοιο). Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ισως η ερωτηση μου ειναι out of topic αλλα δρατομαι της ευκαιριας να ρωτησω εναν μεσο χρηστη απο εσας το εξης:γιατι προτιμαται ενα συμβολαιο καποιου παροχου ας παρουμε την cosmote που την εχετε πως και πως οπως το πακετο το μεχρι χθες αξιας 50Ε τωρα τοκανε 35 δινοντας σου καποια λεπτα(750) internet μονο 400Μb ενω ενα καρτοκινητο με λιγοτερα λεφτα παιρνεις τα ιδια και ισως και καλυτερα κατ εμε wind που με 50Ε παιρνεις με 19Ε 600 λεπτα και 1Gb.Ποσο μιλατε η σας βαζουν στο τρυπακι οι εταιρειες να κανετε καταναλωση λεπτων?

 

Απλά πράγματα το γιατί συμβόλαιο! Δεν μένεις από μονάδες ακόμα και στην ερημια, όταν εσύ θα ψάχνεις για κάρτα!!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα Wind F2g γιατι εχω φοιτητικο και με 10ε ανανεση τον μηνα σε καταστημα εχω 1g επειδη ανανεωσα,1500' προς ολους και 1,5g για ενα μηνα πακετο με 8ε και 300mb το log and win καθε εβδομαδα.Αρα καθε μηνα με 10ε εχω 1500' προς ολους και 3,7g internet. Ουτε του παππα δεν θα το πω
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία σύνδεση vodafon και μία win με cosmote δεν είχα σήμα στη Νέα Ιωνία-αττικής και πλήρωσα το σπάσιμο του συμβολαίου 300 ευρώ μιλάω πάντα για σήμα σε κλειστούς χώρους η costote ακόμα και σήμερα δεν έχει σήμα εδώ που μένω Αχαρνές.

Α και επί ευκαιρίας το συμβόλαιο που κάνουν η εταιρίες κινητής τηλεφωνίας είναι προς όφελος τους μιλήσεις δεν μιλήσεις τα λεφτά τους θα τα πάρουν άσε που θέλουν 15 μήνες δέσμευση αλήθεια τι πουλάνε:!::!::!:

Η εταιρίες κινητής τηλεφωνίας δεν είναι κινείς οβελίας;

Ρωτάω έτσι από περιέργεια γιατί απορώ με την ασυδοσία τους

:X:X:X:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

+1. Δυστυχώς το δίκτυό τους, ακόμα και όπου είναι αναβαθμισμένο (χρήση σε Πολύγυρο και Θεσσαλονίκη), υπολείπεται δραματικά σε σχέση με Cosmote. Ειδικά δε στον τόπο καταγωγής μου (Αγ. Νικόλαος Σιθωνίας) η κατάσταση είναι απελπιστική ακόμα και σε 2G.

 

 

Εγώ λίγο παραδίπλα από εσένα , παντού 4g με Cosmote...

;););)

Link to comment
Share on other sites

με βαριά καρδία το έδωσα στη WIND που είμαι τα τελευταία 8 χρόνια...

γιατί δεν έχω εμπειρία απο τις άλλες και μου έχει κάνει καλές τιμές .

Υπάρχει σκέψη επειδή το δίκτυο της είναι μέτριο με τη λήξη του συμβολαίου να πάω cosmote καθώς με έχουν κουράσει λίγο τα drop call σε διάφορες περιοχές της αττικης :(

Link to comment
Share on other sites

Cosmote. Προτιμώ να δίνω λίγο παραπάνω και να έχω σήμα και ικανοποιητικές ταχύτητες σχεδον σε όλη την Ελλάδα.

 

p.s. λόγω δουλειάς ταξιδεύω συχνα, σε κάθε πόλη έχω ταχυτητες lte.

Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Από το 1998 μέχρι πέρυσι είχα Wind. Όσο δεν υπήρχαν τα smartphones και δεν χρειαζόμουν 3G σήμα, δεν είχα πρόβλημα. Η 2G κάλυψη της είναι αξιοπρεπέστατη. Αλλά από τότε που βγήκαν τα smartphones δυστυχώς με το ανεπαρκές (έως ανύπαρκτο) 3G σήμα της Wind εκτός πόλεων, αναγκάστηκα να κάνω φορητότητα σε Cosmote, όπου δεν έχω προβλήματα.

 

Με τη Cosmote βέβαια έχω πολλά dropped calls (που δεν είχα στη Wind) & γενικά η ποιότητα κλήσεων δεν μ'αφήνει ευχαριστημένο, αλλά η 3G κάλυψη της είναι πολύ καλύτερη! Πχ μεταξύ Κατερίνης (όπου μένω) & Θεσσαλονίκης στην εθνική οδό με την Wind δεν είχα ΚΑΘΟΛΟΥ 3G σήμα, ενώ με την Cosmote έχω.

 

Στις χρεώσεις ασυζητητί η Wind (στη καρτοκινητή) είναι μπροστά (ισχύει το ό,τι δίνεις, παίρνεις), αλλά επιλέγω Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με Cytanet στην Κυπρο κινητη τηλεφωνια βεβαια με νεο αριθμο επισης εχω κανει το πακετο των 26ευρω τον μηνα αν δεν βγαινει παραπανω δηλαδη απο 26 ευρω τελιωσπατον ειμαι ευχαριστημενος πηρα και την συσκευη Nokia Lumia 730 Dual Sim επισης πειρα και ενα Bluetoon και χθες μου τηλεφωνησαν για να παω να παρω το MS Lumia 435 δωρο για τους υφισταμενους συδρομητες που εχουν ηδη το red2 + Nokia Lumia 730 Dual Sim αλλα και για νεα μελη αξιας 89 ευρω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...