Jump to content

myphone POLL: Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο προτιμάτε;  

1.390 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο προτιμάτε;

    • Cosmote
      599
    • Vodafone
      370
    • Wind
      274
    • Q
      74
    • Cyta
      26
    • Δεν ξέρω/ Δεν απαντώ
      47


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Vodafone. Ο λόγος είναι πως εδω και χρόνια μέσω της δουλειάς έχω ένα πακέτο που δεν υπάρχει κάτι ανάλογο. 1000 λεπτά σε σταθερά ότι και να κάνω , 90 λεπτά σε κινητά όλων των εταιρειών, 240 μηνύματα, 45 λεπτά σε χώρες της Ευρώπης. Όλα αυτά με 23€. Όσο για την κάλυψη δεν με έχει απογοητέψει σχεδόν ποτέ.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ και τόσο πολύ με το "πάντρεμα" wind με Q. οκ αδέρφια είναι αλλά η Q έχει χρέωση ΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ :X.:ninja::wacko:

Τεράστια διαφορά 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση και ανα δευτερόλεπτο. Ψήφισα και έχω Q

Link to comment
Share on other sites

Wind από εμένα γιατί είναι η μόνη που συμφέρει έτσι όπως έχουν γίνει τα οικονομικά μας. Παλιότερα είχα συμβόλαιο (επί εποχής Telestet) αλλά το γύρισα σε καρτοκινητό F2G που δίνει και 1 GB δώρο με κάθε ανανέωση 10€ στο κατάστημα. Έτσι με τη χρήση Viber και λοιπών εφαρμογών επικοινωνίας δεν ξεμένω ποτέ από μονάδες! Το θέμα βέβαια είναι όπως είπαν και φίλοι παραπάνω με το κακό σήμα σε αρκετές περιοχές (κυρίως επαρχία) αλλά στον Πειραιά που μένω εγώ είμαι καλυμμένος. Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ Cosmote απο την πρώτη φορά που πήρα κινητό. Δεν ψηφίζω κανέναν. Η Cosmote μετά την μείωση της διατήρησης των χρημάτων στους 6 μήνες και την αύξηση της ελάχιστης ομιλίας, παίρνει μαύρο. Έτσι κι αλλιώς δεν είναι και η πιο οικονομική. Για Vodafone και Wind έχω ακούσει πολύ άσχημα πράματα απο κατόχους συμβολαίων που ήθελαν να διακόψουν. Να μην πω για την εξυπηρέτηση πελατών, και αυτό αν είσαι τυχερός/έχεις ατελείωτο χρόνο να είσαι σε αναμονή.

 

Τους χρησιμοποιούμε γιατί είναι αδύνατο χωρίς κινητό στην εποχή μας (και όχι δεν χρησιμοποιώ καθόλου internet), αλλά τα χάλια τους τα βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν υπαρχει επιλογη "κανεναν"?

Eχω κοσμοτε , προτιμαω κανεναν.

Αισχροκερδια και εδω , πολλα λεφτα για αθλια πακετα, αθλια σηματα , με το ζορι 4G , πολυ αργο 3g και παει λεγοντας.

Και σε αυτο το θεμα, τελευταιοι ειμαστε σαν χωρα . :rolleyes: :rolleyes:

Παντως απο περιεργεια θα ηθελα να δω ποσο θα επαιρνε το "κανεναν"

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα Vodafone λογω φοιτητικου ,οταν τελειωσει το φοιτητικο μαλλον προς Q με βλεπω να ξαναγυρναω..
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Q έχει προγράμματα με εξωτερικό από 3 έως 14€, με 3 € μιλάω 100'(online ανανέωση) προς όλους ανά δευτερόλεπτο (δώστε μεγάλη βάση σε αυτό), 400 Mb internet με 2€(online ανανέωση)... Και πολλά πολλά άλλα προγράμματα. Δεν λέω ότι είναι τέλεια, έχει τα προβλήματα της(όπως κακηστατω σήμα) αλά ο καθένας μας ζυγίζει και παιρνει. Το να πληρώνεις 25€ και παραπάνω πάγιο χωρίς να το χρειάζεσαι είναι τρελό στης ημέρες μας.
Link to comment
Share on other sites

Cosmote γιατί έχει το καλύτερο σήμα σε σχέση με τις άλλες και εξαιρετική εξυπηρέτηση πελατών. Οι τιμές είναι λίγο ακριβές βέβαια. Η wind έχει τις καλύτερες τιμές αλλά το χειρότερο σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην Vodafone εδω και 5 χρονια και δεν εχω παραπονο και σημα καλο εχω και ιντερνετ εχω και μαλιστα 4G οποτε χρειαστω ουτε αποσυνδεσεις ουτε τιποτα αλλο με λιγα λογια ειμαι ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη Vodafone από το 1998 (Panafon τότε) είμαι σε οικογενειακό πρόγραμμα με 4 νούμερα. Σε δύο μήνες λήγει και το συμβόλαιο του τελευταίου από τα 4 νούμερα και πάω στην Cosmote. Με πήραν τηλ κάνοντας μου αντιπροσφορά που συμφέρει. Χαμηλότερο πάγιο περισσότερο internet.

Ποιος ενδιαφέρεται για υπηρεσίες, σήμα κτλ όλες οι εταιρίες τα ίδια προσφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Όσα χρόνια είχα ( και έχω ακόμα δυστυχώς ) συνδρομή η prepaid σε κάποιον από τους 3 μεγάλους ελληνικούς παροχους μπορώ να πω ότι είναι όλοι τους κατά βάση ''Λ@ΜΟΓΙ@'' :protest:. Από την στιγμή που πιστεύω κάτι τέτοιο τότε μικρή σημασία έχει αν θα επέλεγα μικρο η μεγάλο λ@μογιο ( κατά καιρούς αλλάζουν θέση στο podium ) .

Δεν έχω καμία προσωπική εμπειρία από την CYTA οπότε δεν μπορώ να πω κάτι για την συγκεκριμένη .

Elisa-Saunalahti Huoleton Premium+ with Unlimited Voice, SMS, MMS, video calls

Unlimited 5G mobile internet

+ 20gb data roaming per month in EU countries

Price : 31,90 € το μήνα χωρίς δεσμεύσεις

Link to comment
Share on other sites

ειχα κοσμοτε αλλα εφυγα οταν ειδα οτι εκανε τιμες θανατου σε νεους πελατες και τους παλιους μας εγραφε

πηγα γουιντ και ειδα τι θα πει κλεφτοκοταδες καλες χρεωσεις οταν δε κλεβουν και κακο σημα ακομα κια για απλη κληση

τωρα ειμαι βονταφον δεν ειναι και η καλυτερη αλλα τουλαχιστον στην εξυπηρετηση ειναι αρκετα μπροστα

γενικα παντως μας εχουν λιγο για αφρικανους και οι τρεις

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε δυο αριθμούς από την Vodafone στην Wind και πληρώνουμε 60% λιγότερα με περισσότερο χρόνο ομιλίας και δωρεάν GB τον μήνα.

 

Η Wind ανήκει σε Έλληνες μικρομετόχους και τα χρήματα μένουν στην Ελλάδα.

Ισχύει αυτό που λες;

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Q

Έχω περάσει και από cote, voda, wind κλπ... με το μεγαλύτερο διάστημα να το κατέχει η wind.

Στη Q αυτήν την περίοδο ταιριαζουν αρκετά καλά τα πακέτα της με της ανάγκες μου

(τα 1000 προς Q με την ανανέωση των 10 ευρό αν ήταν και για wind θα ήταν κορυφαία!)

 

και η χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο ειναι απαιχτη ειδικά σε όσους κάνουν σχετικά μικρές κ πολλές συνομιλίες.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Voda γιατί πιάνει παντού.

Μπορεί η cosmote να έχει καλύτερο 3G αλλά δε πιάνει σήμα σε περιοχές που η Voda πιάνει καμπάνα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προτιμάω θέλωντας και μη Cosmote λόγω εταιρικού προγράμματος(σύμβαση με Αεροπορία) απο το 2008 αν δεν απατώμαι!

Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο μέχρι στιγμής παρα μόνο στα πακέτα Mb που θα μπορούσανε να είναι φθηνότερα.

Το τελευταίο εξάμηνο έχω παρατηρήσει κ θεματάκια με το σήμα τους αλλά φαίνεται να βελτιώθηκε..ίδωμεν :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ψηφιζω vodafone λογω σηματος γιατι ειναι ο μονος παροχος που πιανει σπιτι μου και το παραλογο για τους αλλους παροχους ειναι οτι βρισκεται 30μ απο το δημαρχειο της πολης μου.απο χρεωσεις κτλ ειναι σωστη χωρις κρυφες και παραλογες χρεωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ Cosmote αλλά θα προτιμούσα οποιοδήποτε πάροχο εξασφάλιζε 3G πρόσβαση σε όλη τη διαδρομή του μετρό.

 

Αυτό νομίζω είναι τεχνικά ανεφικτο

 

Μια χαρα εφικτο ειναι αρκει να βαλουν το χερι στην τσεπη.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...