Jump to content

myphone POLL: Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο προτιμάτε;  

1.390 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο προτιμάτε;

    • Cosmote
      599
    • Vodafone
      370
    • Wind
      274
    • Q
      74
    • Cyta
      26
    • Δεν ξέρω/ Δεν απαντώ
      47


Recommended Posts

Vodafone αλλά σκέφτομαι να φύγω...
Nokia 3210 -> Sony Ericsson T68i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W610i -> Nokia 5800 XpressMusic -> iPhone 3GS -> LG G2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cosmote: καλύτερη κάλυψη overall αλλα για ένα περίεργο λόγο η κλήσεις πέφτουν πολύ έυκολα. Υπάρχει δυστυψώς νοοτροπία "δημοσίου" σε πολλά τμήματα της.

Vodafone: Κάλυψη πιο κάτω απο cosmote αλλά σε ομιλία καλύτερη και σε 3G/4G κάνεις την δουλειά σου αρκετά καλά. To τμήμα εξυπηρέτησεις είναι πολύ ανώτερο όλων

Wind: Η χειρότερη κάλυψη σε 3G, απο ομιλία κανένα πρόβλημα. Τιμές καλύτερες όλων ....αλλά χωρίς καθόλου καλο data την κάνει ανυπόφορη για όσους τα χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Καρτοκινητη = Q, διαχρονικα φθηνοτερες τιμες καλα πακετα, εχεις την ασφαλεια οτι θα εισαι παντα ο φθηνοτερος...

Aπο εκει και περα Wind καλυτερα online πακετα και προσφορες ΑΛΛΑ το ασθενεστερο σημα

Vodafone Λιγο απο ολα...

Cosmote η πιο ακριβη αλλα με το καλυτερο σημα αντικειμενικα...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

αν είσαι φοιτητής είναι διαφορετική η λογική και εκεί παίζεται άλλο παιχνίδι,

 

Αν δεν είσαι όμως καλύτερη σε καρτοκινητό είναι η Q (δίκτυο wind σε σήμα) με δεύτερη το f2g για όσους έχουν την παλιά προσφορά 10€ 300' με τα 10€ απείρακτα (δλδ wind). Συνήθως συμφέρει q, εκτός από κάποια προφιλ χρήσης που συμφέρει f2g (πχ μεγάλες κλείσεις σε νούμερα μη wind/q). Τώρα τι να εξηγούμε, όποιος έχει ξέρει (πακέτα ΑΝΑ δευτερόλεπτο των 2€ 800' q/wind, 3€ 100' προς όλους, 2 450mb.. μνμ 0,06€ χωρίς πακέτα. Ανα δευτερόλεπτο θα πει ότι το 100αρι σε λεπτά διαρκεί με μέση χρήση όσο το 200άρι σε 3λεπτα που έχουν οι άλλοι..

 

Απο σήμα 3g καλύτερο (εκεί που είμαι εγώ) από voda που το έχουν φορτώσει οι φοιτητές και το έχουν γονατίσει, αλλά χειρότερο από cote.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εχω cosmote 15 περιπου χρονια..Για δοκιμη πηρα τον νοεμβριο ενα νουμερο Q.Την σιμ της cosmoteτην εχω σε ενα νοκια 5230 και της Q σε ενα IDEOS X5.

Το σημα της cosmote ειναι μια χαρα.Της q δεν επιανε καλα..

Οταν καποια στιγμη αλλαξα τις θεσεις των καρτων σιμ στα τηλεφωνα,διαπιστωσα πως η Q στο νοκια ηταν σουπερ!

Τωρα σκεφτομαι να μεταφερω το νουμερο της cosmote στην Q.

Οι χρεωσεις ειναι μερα με νυχτα.Οταν με το καλο παρω δικαρτο τηλεφωνο,θα εχω καλυτερη αποψη..

Παντως διαπιστωσα οτι τελικα η συσκευη παιζει τρομερο ρολο.

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Φήφισα Wind γιατί οι τιμές είναι εξωφρενικά φτηνές για τα ελληνικά δεδομένα. Από δίκτυο όμως είμαι πολύ δυσαρεστημένος.

 

just in my mind....

δεν ειμαι fanboy εχω και τις 3 κονσολες ps2-ps3-ps4

bbmD8924F0F

gd90/gd92/t610/k750i/k770/htc wildfire/lgp990/xperias/tipo/nokiax/lgl50/blackberryz10/iphone4s,5,5s,5c,6,6s,7,8,X,XS

galaxytab2/ipadmini4/ipadAir1,2,Pro/XperiaZ3tablet/S2tab8"9.7"/S3tab9.7΄

Link to comment
Share on other sites

Wind, f2g(τα 300 λεπτα της ανανεωσης που ξερουν ολοι) εδω και 2,5 χρονια περίπου στα οποια βαζω 12 ευρω μεσω paypal ανα 2 μηνες(72€ τον χρονο) και εχω τα παντα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω cosmote 15 περιπου χρονια..Για δοκιμη πηρα τον νοεμβριο ενα νουμερο Q.Την σιμ της cosmoteτην εχω σε ενα νοκια 5230 και της Q σε ενα IDEOS X5.

Το σημα της cosmote ειναι μια χαρα.Της q δεν επιανε καλα..

Οταν καποια στιγμη αλλαξα τις θεσεις των καρτων σιμ στα τηλεφωνα,διαπιστωσα πως η Q στο νοκια ηταν σουπερ!

Τωρα σκεφτομαι να μεταφερω το νουμερο της cosmote στην Q.

Οι χρεωσεις ειναι μερα με νυχτα.Οταν με το καλο παρω δικαρτο τηλεφωνο,θα εχω καλυτερη αποψη..

Παντως διαπιστωσα οτι τελικα η συσκευη παιζει τρομερο ρολο.

για δες και το SAR τους....

Link to comment
Share on other sites

Vodafone. Μόνο και μόνο για το καρτοσυμβόλαιο στα 25ευρώ που έχω για δύο αριθμούς. Σήμα κάθε χρόνο και χειρότερα , 3G απλά απαράδεκτο, mobile internet για τα κλάματα στην περιοχή που μένω .
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει απο ολους πλην cyta. Εδώ και χρόνια βρίσκομαι σε Vodafone, λόγω καλού πακέτου προσφοράς, πολύ καλής εξυπηρέτησης πελατών και αξιόλογης κάλυψης.

 

Απο την COSMOTE έφυγα λόγω κακής εξυπηρέτησης και χωρίς να βλέπω εμφανώς τα οφέλη καλύτερου σήματος κλπ. Από wind είχα φύγει λόγω σήματος και 2-3 τσαφ σε λογαριασμούς και ταλαιπωρία στην εξυπηρέτηση πελατών.

 

Στην Vodafone δεν υπήρξε ποτέ τέτοιο θέμα, μια φορά χρειάστηκε να επικοινωνήσω μαζί τους και διορθώθηκε άμεσα λογαριασμός.

 

Τώρα δεν ξοδεύω παραπάνω απο 14€/μήνα.

 

Η εξυπηρέτηση πελατών είναι παράγοντας για μένα. Τα υπόλοιπα είναι ανταγωνισμός και μάρκετινγκ όπου παραδοσιακά η wind ξεκινά και οι λοιποί ακολουθούν.

Οπότε τα λεφτά του μάρκετινγκ τα ρίχνουν σε πύργους και ποιότητα σήματος.

 

Καταληκτικά σε μερικά χρόνια: Google!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Cosmote διότι ειμαι εκεί από το 1998 και έχει καλύτερο σήμα σχετικά, ακόμα και το 4G είναι καλύτερο!!!!! Τι να της κάνω της χαμηλές χρεώσεις χωρίς καλό σήμα (βλ. Wind).

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εχω wind 8+ χρονια f2g με τα 300 αυτο με κάνει να μένω στην εταιρία πρόβλημα σε κλησεις σπανια είχα.. έχω!!! σε περιοχές που έχω ταξιδέψει έχω 2"καρτο" και στην άλλη έχω frog στην περιοχη μου η wind έχει H στο internet και Η+ κοσμοτέ ακόμα και όταν η κοσμοτέ γυρίζει σε 3g είναι πιο γρήγορο από

Η της wind.... ψήφισα wind με διαφορα η πιο οικονομική όπως και η κίου πάλι αλλα σαν 2 κάρτα ήταν μονόδρομος η frog... γενικά κάτι της κοσμοτέ ... η διαφορα στην ταχύτητα είναι χαοτική !!!! Wind για οικονομια frog/cosmote για internet

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις τιμές σίγουρα Wind. Αλλά για καλύτερο σήμα με διαφορά από τις υπόλοιπες εταιρείες, οπωσδήποτε Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Cosmote, γιατί μου προσφέρει χαμηλά πάγια σε εταιρικές συνδέσεις. Και έχει και αρκετά καλή κάλυψη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάρτα Q σήμα φουλ παντού έχω 3g όπου και να είμαι με τις προσφορές που κάνει η κάρτα,με πάει σχεδόν 2 μήνες μια χαρα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

cosmote γιατι εχει πολυ καλη καλυψη και το καλυτερο φοιτητικο προγραμμα απο ολους τους υπολοιπους!f2g που επισης εχω απο θεμα σηματος σε καποια σημεια ειναι τραγικο,αλλα το σωζει καπως το 1gb πακετο με 5 ευρω.vodafone μακρια και αγαπημενοι...
Link to comment
Share on other sites

Ισως η ερωτηση μου ειναι out of topic αλλα δρατομαι της ευκαιριας να ρωτησω εναν μεσο χρηστη απο εσας το εξης:γιατι προτιμαται ενα συμβολαιο καποιου παροχου ας παρουμε την cosmote που την εχετε πως και πως οπως το πακετο το μεχρι χθες αξιας 50Ε τωρα τοκανε 35 δινοντας σου καποια λεπτα(750) internet μονο 400Μb ενω ενα καρτοκινητο με λιγοτερα λεφτα παιρνεις τα ιδια και ισως και καλυτερα κατ εμε wind που με 50Ε παιρνεις με 19Ε 600 λεπτα και 1Gb.Ποσο μιλατε η σας βαζουν στο τρυπακι οι εταιρειες να κανετε καταναλωση λεπτων?
Link to comment
Share on other sites

Wind (f2g) τα τελευταία δύο χρόνια. Είναι η πιο φθηνή (χωρίς αντίπαλο)....και δεν έχω πρόβλημα με το σήμα .
Link to comment
Share on other sites

Εγκω πολλά λεφτά γκια πέταμα ντεν εκο στη wind είμαι αφού.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

για ομιλια προτιμω την Q ΔΙΟΤΙ με 3 ευρω παιρνεις καθαρα 100 λεπτα με χρεωση απο το 1ο δευτερολεπτο και για data προτιμω την ψοσμοτε διοτι εχει καλυτερο σημα (εννοειτε για την περιοχη που μενω)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισως η ερωτηση μου ειναι out of topic αλλα δρατομαι της ευκαιριας να ρωτησω εναν μεσο χρηστη απο εσας το εξης:γιατι προτιμαται ενα συμβολαιο καποιου παροχου ας παρουμε την cosmote που την εχετε πως και πως οπως το πακετο το μεχρι χθες αξιας 50Ε τωρα τοκανε 35 δινοντας σου καποια λεπτα(750) internet μονο 400Μb ενω ενα καρτοκινητο με λιγοτερα λεφτα παιρνεις τα ιδια και ισως και καλυτερα κατ εμε wind που με 50Ε παιρνεις με 19Ε 600 λεπτα και 1Gb.Ποσο μιλατε η σας βαζουν στο τρυπακι οι εταιρειες να κανετε καταναλωση λεπτων?

 

θα σου το πω ετσι απλα αν μιλας πολυ δεν συμφερει να εχει καρτα αλλα μονο συμβολαιο αν μιλας λιγο τα λεπτα που δινουν προς ολους ειναι υπεραρκετα

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Vodafone. Είμαι στο CU (φοιτητικό) και σώθηκα. Όσον αφορά το επίπεδο της Εξυπηρέτησης Πελατών, δεν τρελαίνομαι κιόλας. Τα ίδια πράγματα και με δίκτυό της. Το 4G και συνολικά το mobile internet που παρέχει, είναι ανώτερο σε σχέση με αυτό της WIND που είχα πριν, αλλά υπάρχουν αρκετά προβλήματα. Εκεί που ήμουν περισσότερο ικανοποιημένος με τη WIND ήταν η εξυπηρέτηση. Φυσικά, όταν λήξει το πάσο, θα γυρίσω πίσω στη WIND, γιατί για τους ανθρώπους που δεν ανήκουν σε κάποια ''τυχερή'' κατηγορία (π.χ. φοιτητές), η WIND είναι μονόδρομος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...