Jump to content

myphone POLL: Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο προτιμάτε;  

1.390 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο προτιμάτε;

    • Cosmote
      599
    • Vodafone
      370
    • Wind
      274
    • Q
      74
    • Cyta
      26
    • Δεν ξέρω/ Δεν απαντώ
      47


Recommended Posts

Έχω Vodafone και Cosmote.

 

Παρ'όλο που δεν έχω εντοπίσει ακόμη και σε απομακρυσμένα και δύσβατα μέρη χαοτικές διαφορές υπέρ της Cosmote, σε 3G και 4G κάλυψη, όπως και ταχύτητες είναι πλέον ΠΟΛΥ καλύτερη για εμένα, τουλάχιστον στην Θεσσαλία.. Έτσι πλέον η Vodafone, αν και μου κοστίζει τα μισά χρήματα, έχει παροπλιστεί.. Tο mobile internet για μένα είναι πολύ σημαντικό και η Vodafone εδώ και 1.5 χρόνο χωλαίνει άσχημα.. Έγιναν κάτι επεκτάσεις, αλλά σαν την Cosmote όχι.. Οπότε θα ξαναδεί χρήμα από μένα μόνο όταν στις περιοχές που κινούμαι συνήθως προσθέσει σταθμούς.. Μέχρι τότε, ας κάτσει να διαφημίζει.. "σούπερ" δίκτυο στα λόγια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Vodafone γιατί είναι η μόνη με καλό σήμα στη γειτονιά μου! Η Cosmote απλά δεν υπάρχει! Επίσης έχει τις καλύτερες τιμές σε καρτοκινητά με διαφορά!
Link to comment
Share on other sites

Vodafone, επειδή είναι πάντα πρωτοπόρος. π.χ Συσκευή full σήματος, Vodafone Passport, Vodafone πας παντού κλπ κλπ. Η Cosmote ακολουθεί. Όσον αφορά το σήμα της κάθε εταιρίας, ίσως να υπερέχει η Cosmote λόγω περισσότερων εγκαταστάσεων.
Link to comment
Share on other sites

Έχω Cosmote δυστυχώς.

Κινούμαι καθημερινά σε όλη την Αθήνα και έχω παρατηρήσει επανειλημμένα πως τα τελευταία χρόνια το σήμα της Cosmote χάνεται (πχ στην Καλογρέζα κυνηγάς το σήμα με ραδιογωνιόμετρο για να μιλήσεις).

 

Και φυσικά αυτή η μπούρδα συσκευή, το "Τέλειο Σήμα" (!!) που δίνει η Cosmote σε σπίτια και επιχειρήσεις για να μαζέψει τα ασυμάζευτα είναι απαράδεκτη γιατί πλέον χρησιμοποιείς τον πάροχο internet (HOL, Forthnet κλπ) και όχι το δίκτυο της Comote για να μιλάς.

 

Αν είναι να χρησιμοποιώ τον πάροχο internet για να μιλάω στο κίνητo, ποιός ο λόγος να πληρώνω την Cosmote;;;

Edited by iagos
Link to comment
Share on other sites

Vodafone, επειδή είναι πάντα πρωτοπόρος. π.χ Συσκευή full σήματος, Vodafone Passport, Vodafone πας παντού κλπ κλπ. Η Cosmote ακολουθεί. Όσον αφορά το σήμα της κάθε εταιρίας, ίσως να υπερέχει η Cosmote λόγω περισσότερων εγκαταστάσεων.

 

Εντάξει στην επαρχία τα παραλένε κάποιοι για cosmote,έχω περάσει από περιοχές που ήταν καλύτερη η vodafone και σε άλλες καλύτερη η cosmote,διαφορά μεγάλη δεν υπάρχει όπως παλιά,παρόλο που στο Κιλκίς υπάρχει μια τάση του κόσμου προς cosmote προτίμησα vodafone και είναι μια χαρά,το whats up δεν είναι πια στη μόδα..

Link to comment
Share on other sites

Vodafone Cu.. Γιατί όταν βάζω κάρτα 10 ευρώ μου βάζει αυτόματα δώρο 500mb για ένα μήνα..Έχει καλά πακέτα που με βολεύουν και πάνω από όλα έχει καλή κάλυψη σε σήμα και 3G σε σχέση με τις υπόλοιπες εταιρείες.. Λαμία μένω..

Έχουν βγάλει αυτήν την περίοδο πακέτα cu , καινούργιο αριθμό άμα πάρεις (όχι φοιτητικό) που σου βάζει αυτόματα για κάθε μήνα έως 1 χρόνο, 600 λεπτά και sms προς Cu... Και όποτε θέλουμε βάζουμε κάρτα και βάζουμε κι άλλα πακέτα για τις ανάγκες που έχουμε..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει στην επαρχία τα παραλένε κάποιοι για cosmote,έχω περάσει από περιοχές που ήταν καλύτερη η vodafone και σε άλλες καλύτερη η cosmote,διαφορά μεγάλη δεν υπάρχει όπως παλιά,παρόλο που στο Κιλκίς υπάρχει μια τάση του κόσμου προς cosmote προτίμησα vodafone και είναι μια χαρά,το whats up δεν είναι πια στη μόδα..

 

Δεν είναι θέμα μόδας. Αν παρατηρήσεις το θέμα με την κάλυψη της Vodafone θα δεις από τους πιο πολλούς που γράφουν εκει παράπονα για ταχύτητες και κάλυψη (κυρίως 4G). Αλλά και εδώ, αν δεις παραπάνω, πάλι τα πιο πολλά παράπονα υπάρχουν για την Vodafone, σε σχέση με την Cosmote (η Wind είναι εκτός ανταγωνισμού σε αυτό :p ). Και μάλιστα, αυτό ισχύει εδώ και 1.5 χρόνο πάνω-κάτω. Το λέω διότι έχω κι εγώ Vf και θα με συνέφερε να τη χρησιμοποιώ ως κύριο νούμερο, λόγω των πιο πολλών παροχών στο πακέτο που έχω (σε σχέση με την Cosmote). Όμως η Cosmote σε mobile internet έχει ξεφύγει. Πολύ συμπαγής κάλυψη, ακόμη και σε δύσκολα σημεία, βελτίωση σημείων που έπασχε, επέκταση 3G/4G/4G+ δικτύου, εξαιρετικές ταχύτητες... Η Vodafone από την άλλη έχει να επιδείξει κάλυψη 4G σε πολύ λιγότερα σημεία από την Cosmote, μέτριες προς κακές ταχύτητες, όριο στα καρτοκινητά μετά τα 500 mb (αλήθεια, το super δίκτυο αφού είναι super, γιατί δεν βάζει λίγο το χέρι στην τσέπη να προσθέσει bandwidth για να μην υπάρχει κόφτης? ), υλοποίηση της κακιάς ώρας στο fast dormancy (κλικ στον σύνδεσμο και μετάβαση σε Η+ μετά από 5 δεύτερα)... Να συνεχίσω?:p Πού είναι οι εποχές που καυχιόταν για την ποιότητα του δικτύου της στο mobile internet?

 

Συνολικά (παροχές, εξυπηρέτηση πελατών, υπηρεσίες, κάλυψη κλπ) ίσως η Vodafone να είναι ελάχιστα καλύτερη από Cosmote.. Αλλά σε θέματα mobile internet θεωρώ πως έχει παραμείνει τρομερά στάσιμη στα πάντα, ταχύτητες και κάλυψη. Μάλλον υπάρχουν αρκετά καβουράκια στις τσέπες για την βασική παροχή που είναι το δίκτυο

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

οι τραγικοτεροι παροχοι παγκοσμιως με τις ακριβοτερες τιμες..........και την πιο αθλια εξυπηρετηση.τις δοκιμασαμε ολες,πιασε την μια χτυπα την αλλη.

η μονη τους στεναχωρια ποιος θα βγαλει πρωτος μια πανακριβη διαφημιση για το 4g+ που δεν πιανει πουθενα...........

προσφατα,για δικτυο σπιτου,η wind ηταν αρνητικη ενω ειμαι πελατης τους να περασω σε φτηνοτερο προγραμμα.Αδιαφορησαμε και ειπαμε θα κοιταξουμε αλλου,μετα απο μια εβδομαδα μας ικετευανε με καλυτερη προσφορα απο αυτη που θελαμε!!!!!!

Η cosmote συνεχιζει να κλεβει τον κοσμο 1 ευρω ημερησιο ιντερνετ και καλα οτι το ζητησε μια.....εφαρμογη...........το κλεβουν ακομα και με μπλοκαρσμενο το ιντερνετ................(!!!!!!!!!!!!!).

Για την βονταφον εκανα συνομιλια με υπαλληλο.........σουπερ γνωστη,οπως διαφημιζουν δηλαδη, να γελατε κανα μηνα με τις ασυναρτησιες του σε απλες ερωτησει κινητου...................

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

F2g φυσικα.

 

Πολυ καλο σημα εκει που κινουμαι, και ειναι με διαφορα η καλυτερη για τις αναγκες μου.

1gb internet με καθε ανανεωση απο καταστημα δωρο και αν τελειωσει (σπανιο), αλλο 1gb με 5€

5€ για 200 προς ολους και ειμαι οκ. Εχω και mobilevoip και χρησιμοποιω αυτο σε wifi.

Και εχω και τα log n win για sms, που στελνω σπανια.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση εριστικών εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Καρτέλ οι 3 κυριότεροι πάροχοι...Πάνω κάτω τα ίδια προγγράματα μόνο στα δίκτυα διαφέρουν με ελαφρώς καλύτερες υπηρεσίες η Cosmote κατα τα άλλα νομίζουμε ότι έχουμε την επιλογή προγγράματας!Και όποιος μιλήσει πως γίνεται σε "1 μέρα" οι κάρτες για τα καρτοκινητά να έχουν πάει όλες 10ευρες?Σε όλους τους "μεγάλους" πάροχους?πφφφφφ
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

Πως η cosmote δίνει τα λιγότερα και έχει τους περισσότερους, ο Θεός μόνο το ξέρει

Θα σου πω εγώ γιατι που ειχα παντα vodafone και πήγα στην cosmote πριν 4 χρονια σου εδινε μονο αν εβαζες καρτα 1000 και 1000 τοτε εγινε ενας χαμος ολοι οι γνωστοι μου πηραν cosmote αυτο εγινε και την αλλη χρονια με 600 και 600 και αυτο εμεινε στον κοσμο τωρα με 5€ 7€ βάζεις 600 και ετσι..Εγω εχω και τις 2 και ξανα παω προς την vodafone εχει καλυτερα πακετα τωρα τοτε δεν ειχε

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω συμβολαιο με τη wind το W με 25 ευρω παγιο, 1500μηνυματα προς ολα τα δικτυα, 1500 λεπτα ομιλιας προς ολα τα δικτυα σταθερα η κινητα και 1,5Gb Internet!!! Και στις επιδοτησεις παντα μου εδινε την καλυτερη σε σχεσση με cosmote και vodafone!

 

Επισης και wind vdsl για σταθερο με 50mbps!!! 100% ευχαριστημενος!!!

Link to comment
Share on other sites

F2g γιατί γενικά δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα με το σήμα και φυσικά έχει τις οικονομικότερες χρεώσεις-πακέτα!
Link to comment
Share on other sites

Wind γιατί είναι ξεκάθαρα φτηνότερη από όλες. Το σήμα στην Αθήνα είναι καλό και το 4g (όπου υπάρχει) είναι γρήγορο.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει και από τους 3: Wind μακράν!

 

Η πιο οικονομική και μια χαρά σήμα στην Αθήνα (και πιο γρήγορο 3g από την πρώην μου Vodafone)

Link to comment
Share on other sites

Από COSMOTE δεν είχα παράπονο, ούτε απο Vοdafone, αλλά λόγω κόστους προτίμησα WIND (ΟΝΕ).

Μέχρι στγμής, είμαι ευχαριστημένος, δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ούτε στο κινητό-σταθερό, ούτε στο Internet.

 

Σημ. Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι η όλη διαδικασία μετάβασης από τη μια εταρεία στην άλλη.

Κι αυτό ισχύει και για τους τρεις.

Link to comment
Share on other sites

vodafone εδω και ενα χρονο γιατι εχω σημα στο σπιτι μου και το Red 1 στα 17 ευρω τελικη τιμη πλεον δεν παρασυρομαι απο διαφημισεις
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να λήξει το συμβόλαιο για 2 γραμμές που έχω στην Vodafone, για να τις πάω στην Cosmote! Σίγουρα καλύτερο σήμα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, σήμερα μετέφερα cyta 4 νούμερα από κοσμοτε, που κινούντε σε διαφορετικές περιοχές στην Αθήνα, μέχρι στιγμής πολύ καλή εντύπωση που ίσως δεν το περίμενα τόσο καλά, και στα 4. Θα αφήσω μια εβδομάδα να κινηθούμε και θα σας πω για καλύτερα αποτελέσματα τότε όπου και θα ψηφίσω!
Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειχα τα 300' στο f2g θα πηγαινα CU οπου βρισκω καλυτερο 3G στη περιοχη που κινουμε.
Link to comment
Share on other sites

vodafone συμβόλαιο γιατί είμαι ικανοποιημένος απο τις παρεχόμενες υπηρεσίες και απο τις προσφορές που μου έχουν κάνει κατα καιρούς.
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει απ'όλες σαν συνδρομητής, δυστυχώς μόνο η Cosmote έχει καλό σήμα στην επαρχία.

Είναι λίγο πιο ακριβή από τις άλλες.

Όπως όμως είπα στην επαρχία δεν υπάρχουν επιλόγες....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...