Jump to content

myphone POLL: Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο προτιμάτε;  

1.390 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο προτιμάτε;

    • Cosmote
      599
    • Vodafone
      370
    • Wind
      274
    • Q
      74
    • Cyta
      26
    • Δεν ξέρω/ Δεν απαντώ
      47


Recommended Posts

wind γιατι πληρωνω ελαχιστα και πιανει απο καλο εως πολυ καλο σημα στις περιοχες που κινουμαι.

Εχω 2καρτο, στην αλλη καρτα κοσμοτε, προτιμω 1000φορες τη Wind λογω χρεωσεων.

 

Vodafone ειχα παλαιοτερα, δεν πιανει ουτε μιση γραμμουλα σημα στο σπιτι εντος λεκανοπεδιου οποτε ειναι

τελευταια και καταιδρωμενη, απλα απαραδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ισχύει αυτό που λες;

Σίγουρα είναι ελληνική?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

βΟΝΤΑΦΟΝ 10 χρονια συνδομητες με μηδενικα παραπονα!Σημα στην περιοχη μας ισαξιο της Κοτε και ολα καλα :)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

cosmote συμβόλαιο και vodafone καρτοκινητό.

καλύτερο σήμα η cosmote καλύτερη υποστήριξη η vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Έχω vodafone λόγω τιμής

Αλλά αν κρίνω με βάση το σήμα, ενώ στη Λάρισα έιναι πολύ καλό, στο εξοχικό στη θάλασσα είναι μέτριο ενώ στο άλλο στο βουνό είναι ανύπαρκτο.

Η Cosmote έχει εξίσου καλό και στα 3 σημεία. H+

Οπότε 50-50

Link to comment
Share on other sites

Cosmote λογο καλυψης αλλα φοβερα απογοητευμενος απο τις τιμες του internet.

5 ευρω 200mb εν ετη 2015 ουτε στο Αμαζονιο δεν εχουν τετοιες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE βέβαια. Λόγο της καλύτερης κάλυψης. Ειναι η μόνη που έχει 3G στην περιοχή μου. Η Vodafone με το ζόρι έχει 2 γραμμές στους εξωτερικούς χώρους. Η wind μόνο 2G.:blink:
Link to comment
Share on other sites

Έχω Cosmote από το 2002. Όλα αυτά τα χρόνια δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ ως προς την κάλυψη του δικτύου (και μόνο). Το τελευταίο εξάμηνο, όμως, στη δουλειά μου, στο κέντρο της Αθήνας χάνω συνέχεια κλήσεις και το σήμα είναι ανύπαρκτο τη στιγμή που συνάδελφοι μου με Wind έχουν σήμα καμπάνα.

Βασικά έχω την αίσθηση ότι η Cosmote έχει αποκτήσει την ιδέα "είμαστε πρώτοι και σας γράφουμε λίγο", οπότε με βλέπω σύντομα να μετακομίζω προς Wind (για λόγους οικονομίας) ή Vodafone (για λόγους καλύτερης κάλυψης από τη Wind).

Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει και απο τις 3 μεγάλες εταιρείες..Έχω συμβόλαιο και κάρτα στη wind και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τιμές. Ωστόσο, το 3g σημα ειναι χαλια σε πολλά σημεία εντός Θεσσαλονίκης και ανύπαρκτο όταν κινείται κάποιος με αυτοκίνητο. Για αυτό ψήφισα vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι Vodafone cu φοιτητικό, αλλά λογικά μετά το πέρας της προσφοράς θα αποχωρήσω. Το σήμα της είναι απαίσιο όσο αναφορά το ίντερνετ πάντα,στα Ιωάννινα δεν έχω σχεδόν καθόλου 3G,4G
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει χρήση και των τριών μεγάλων εταιριών. Χρησιμοποιώ σύνδεση συμβολαίου με Cosmote και σύνδεση καρτοκινητού free2go στο τηλέφωνο μου. Ψήφισα Wind, γιατί νομίζω, ότι έχει πολύ καλή τιμολογιακή πολιτική ειδικά στην καρτοκινητή. Η Cosmote θεωρώ, ότι έχει καλύτερο σήμα γενικώς και κάποια ανταγωνιστικά πακέτα συμβολαίου. Την Vodafone έχω να την χρησιμοποιήσω χρόνια. Για το σήμα της δεν έχω άποψη.Τα πακέτα της υπολοίπονται τιμολογιακά σε σχέση με την Wind.
Demis
Link to comment
Share on other sites

Cosmote (Whats UP) καθαρά λόγω κάλυψης δικτύου και καλού 3G... Από τιμές μας τα χαλάει λίγο αλλά όσο είμαι ακόμα φοιτητής είναι αρκετά φτηνή σε σχέση με το κανονικό..
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Cosmote+Vodafone

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ Wind, για τις οικονομικές τιμές (καρτοτηλέφωνο F2G 10Euro κάθε 2ο μήνα και περίπου 100 κλήσεις το μήνα και 300MB data). Η κάλυψη του δικτύου της όμως είναι περίεργη. Κέντρο Λαμίας έχει πρόβλημα (2G κλήσεις και άν...) :mad:. Περίχωρα όπου μένω 3G full σήμα :D.

Σε κάποιες ορεινές περιοχές όπου ταξιδεύω απλά δεν υπάρχει καθόλου σήμα (2G ούτε 3G).

Έχω όμως και COTE καρτοτηλεφωνο (ανανεώνω κάθε εξάμηνο με 10 Euro) για δύσκολες ορεινές περιοχές όπου η Wind πάσχει.

Σύνολο 80Euro το χρόνο, με τους περιορισμούς που ανέφερα. Για μένα είναι μέσα στις οικονομικές μου δυνατότητες. Δεν έχω τη δυνατότητα να πληρώνω 20+ Euro το μήνα σε συμβόλαια.

Carpe Diem!
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Cosmote μιας και προσφέρει μακράν την καλύτερη κάλυψη και με το what's up έχει την καλύτερη φοιτητική προσφορά!!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο το Ηρακλειο και εχω Vodafone. Δεν αντεχω αλλο με το σημα τους και με το 3G/4G.

Με το που ληξει το συμβολαιο σε ενα χρονο, εχω φυγει. Θα παω Csomote. Και σπιτι να μου δινουν με πληρωμενο τον ΕΝΦΙΑ για 30 χρονια απο τη Vodafone, δεν θα συνεχισω μαζι τους. Φτανει πια. :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά cosmote. Αν εείχε καλύτερη κάλυψη η wind δεν θα το συζητούσα. Δεν έχω κλείσει μήνα και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να γυρίσω στον οτε
Link to comment
Share on other sites

Τελικά cosmote. Αν εείχε καλύτερη κάλυψη η wind δεν θα το συζητούσα. Δεν έχω κλείσει μήνα και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να γυρίσω στον οτε

 

Αν είχε καλύτερη κάλυψη η Wind σε 3G και ειδικά σε επαρχία με τα πακέτα που έχει σε καρτοκινητή αλλά και σε συμβόλαιο πρώτη θα ήταν σε συνδρομητές φίλε Κώστα, όχι τρίτη! Cosmote = Καλύτερη κάλυψη, Wind = Καλύτερα πακέτα/τιμές, Vodafone = Η χρυσή τομή και επιλογή μου!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...