Jump to content

myphone POLL: Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο προτιμάτε;  

1.390 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο προτιμάτε;

    • Cosmote
      599
    • Vodafone
      370
    • Wind
      274
    • Q
      74
    • Cyta
      26
    • Δεν ξέρω/ Δεν απαντώ
      47


Recommended Posts

Συμφωνω οτι η Cosmote εχει καλο σημα επαρχια και γενικως δεν φοβασαι οταν εισαι σε δυσβατες περιοχες να μην μπορεις να επικοινωνησεις.Αλλα οι τιμες ειναι φαρμακι,ειδικα στις καρτες.Η Vodafone πιστευω στην περιοχη σου εχει θεμα με το 2G.Αλλα εχει πιο καλα πακετα και προσφορες σε σχεση με την Cosmote.

Καλά και στο σπίτι μου στο χωριό με το πέτρινο το σπίτι όπου ο κάθε τοίχος έχει πάχος ένα μετρό σχεδόν που να βρεις σήμα όχι μόνο στην cosmote αλλά και σε όλες τις εταιρίες. Αν πας προς το παράθυρο κάτι γίνεται!

στην περιοχη που μενω στην Κομοτηνη η κοσμοτε μου εχει Η+ και η κιου Η+ απλοςοταν τεσταρω την γραμη σε speedtest η κοσμοτε μου δινει 1,5mbps ενω η κιου μου δινει σχεδον 10 mbps (9.84) το λεω αυτο διοτι η μονη ετερια που εχει κερεες στο κεντρο καθε πολης λογου τα καταστηματα του οτε

Προς τα εκεί μέχρι Ορεστιάδα έχω φτάσει και Διδυμότειχο όπου εμένα 9 μήνες. Δεν ξέρω αν λόγο των συνόρων έχει περισσότερη κάλυψη για να μένει σε ελληνικό δίκτυο οι χρηστες πάντως το σήμα παντού και πάντα φουλ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγαμε δυο αριθμούς από την Vodafone στην Wind και πληρώνουμε 60% λιγότερα με περισσότερο χρόνο ομιλίας και δωρεάν GB τον μήνα.

 

Η Wind ανήκει σε Έλληνες μικρομετόχους και τα χρήματα μένουν στην Ελλάδα.

 

Anchorage Capital Group LLC και Mount Kellett Capital Management LP

 

Ούτε μικρομέτοχους, ουτε Έλληνες τους λες....

Link to comment
Share on other sites

Vodafone πολλα χρονια τωρα, πολυ καλη εξυπηρετηση, οχι τελειο σημα αλλα δεν πεφτουν οι γραμμες, καλες παροχες, και το απιστευτο 4G sharing, οπου μου δινει 24 GB..και ενταξει απλα δεν σε νοιαζει να εχεις ιντερνετ ολη την ωρα...
Link to comment
Share on other sites

... η σημαντικότερη επιλογή του χρήστη, μετά από αυτήν της συσκευής, είναι ο πάροχος δικτύου κινητής τηλεφωνίας. ...

Ο λόγος σε εσάς.

Επέτρεψε μου να εκφράσω την αντίθεση μου. Για εμένα σημαντικότερο είναι ο πάροχος του δικτύου με την κάλυψη σε τηλεφωνία που μου παρέχει και μετά το τηλέφωνο σαν συσκευή. Το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ σαν… τηλέφωνο και ένα 5-10% σαν pda. Έχω καταλήξει στην wind μιας και στις περιοχές της Αττικής που κινούμαι έχω ικανοποιητική κάλυψη. Έχω περάσει και από vodafone και από cosmote, πάνε χρόνια βέβαια, αλλά στο γραφείο και στο σπίτι με την cosmote ήταν και είναι πολύ δύσκολη, επιεικώς, η επικοινωνία. Το ότι με 12-13€ βγάζω τρεις μήνες το αφήνω στην άκρη.

Link to comment
Share on other sites

...έχω επαγγελματικό πακέτο wind, αρκετές voice γραμμές και 6 χ 30Gb Mobile Broadband και αυτός είναι ο λόγος που δεν πειραματίζομαι με τους υπολοιπους παροχείς, (δεν υπάρχει πλέον πακετο 30 Gb πουθενά) ...
Link to comment
Share on other sites

Vodafone ψηφισα γιατι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με σημα-εξυπηρετηση και καπως με την τιμη του συμβολαιου.

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε δυο αριθμούς από την Vodafone στην Wind και πληρώνουμε 60% λιγότερα με περισσότερο χρόνο ομιλίας και δωρεάν GB τον μήνα.

 

Η Wind ανήκει σε Έλληνες μικρομετόχους και τα χρήματα μένουν στην Ελλάδα.

 

Η wind φίλε μου ανήκει σε ξένα funds.

Link to comment
Share on other sites

Φήφισα Wind γιατί οι τιμές είναι εξωφρενικά φτηνές για τα ελληνικά δεδομένα. Από δίκτυο όμως είμαι πολύ δυσαρεστημένος.

 

+1 Είμαι Wind εδώ και 2 χρόνια περίπου λόγω των τιμών τους ύστερα από 12 χρόνια Vodafone αλλά από σήμα & Internet χάλια...

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει και από τους τρεις παρόχους, αλλά τα τελευταία 10 χρόνια περίπου είμαι στη WIND/F2G. Όπως έγραψαν και άλλοι πιο πριν, η WIND και συγκεκριμένα η καρτοκινητή της F2G, είναι η πιο φθηνή σε σχέση με τις άλλες. Τόσο στα προγράμματα σύνδεσης, όσο και στα πακέτα καρτοκινητής, λίγο-πολύ όλες έχουν περίπου τα ίδια. Αυτό που κάνει τη διαφορά στη WIND, είναι οι πολύ καλές προσφορές και τα «δωράκια» που προσφέρει αρκετές φορές. Επείσης, εάν έχεις σταθερό και καρτοκινητό F2G στη WIND, σου δίνει στο F2G 120 λεπτά προς όλους δωρεάν κάθε μήνα! Μας τα χαλάει βέβαια στον τομέα του internet που υστερεί σε σχέση με τις άλλες δύο και κυρίως την COSMOTE. Από σήμα, στην Πάτρα που είμαι εγώ δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, μάλιστα επειδή έχω και μία Cosmoκάρτα, μπορώ να πω, πως σε αρκετές περιοχές της Πάτρας και στις ευρύτερες κοντινές περιοχές, έχω καλύτερο σήμα με το F2G, παρά με την Cosmote. Όμως εάν βγω πιο έξω, σε αρκετά χωριά της Αχαίας, η WIND είναι ανύπαρκτη.
Link to comment
Share on other sites

Wind γιατί με διαφορά είναι η οικονομικότερη. Με μια σημείωση. Μένω Αθήνα και έχω δει ότι όταν βγαίνω εκτός, υστερεί αρκετά το ίντερνετ σε ταχύτητα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Vodafone για την ώρα, είχα cosmote αλλά παρά το "σήμα καμπάνα" η ποιότητα κλήσης ήταν για κλάματα με συνεχείς διακοπές έως και line drops.
MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

Όλοι είναι τραγικοί και οι τιμές τους εξωφρενικές

Aυτό ξαναπες το! Οταν π.χ στην Ιταλία με 5 ευρώ αγοράζεις 1,5GB και εδώ 500Mb καταλαβαίνουμε και το μέγεθος της κλεψιάς!

Link to comment
Share on other sites

εχω vodafone αλλα δεν ειμαι στην Ελλαδα!

Τελευταια φορα που ειμουν στην Ελλαδα η cyta ειχε μονο Internet σε επιλεγμενες περιοχες! Ποτε εγινε παροχος κινητης; ειναι σε συνεργασια με καποια αλλη εταιρεια οπως πχ η Q;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμώ Wind λόγω χαμηλών σε σχέση με τους άλλους παρόχους χρεώσεων και πολύ καλών προσφορών, ειδικά στην καρτοκινητή (έχω καρτοπρόγραμα και καρτοκινητό F2G και η προσφορές που κατά διαστήματα κάνει είναι μπροστά από τις αντίστοιχες των άλλων παρόχων)! Παρόλα αυτά, το δίκτυό της είναι από μετριο έως χάλια όσον αφορά την πρόσβαση στο mobile internet, μόνο στην ομιλία είναι καλή η ποιότητα των κλήσεων (σε μεγάλο μέρος της περιοχής της Κύμης στην Εύβοια πιάνεις μόνο GPRS, ούτε καν EDGE, ούτε λόγος βέβαια για 3G, H+ ή LTE)!
Seize The Day Now! Tomorrow Would Be Too Late!
Link to comment
Share on other sites

θα πω vodafone εχω το red τον τελευταιο 1,5 χρονο με γεναια μειωση της ταξης του 55%, στα+ η εξυπηρετηση πελατων η οποια ειναι ΑΨΟΓΗ.
Link to comment
Share on other sites

Vodafone φυσικά από άποψη σήματος και εξυπηρέτηση! Λίγο να βελτιωθεί το 3g νομίζω ότι θα είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Vodafone εξαιτίας του πολύ καλού σήματος στην περιοχή μου. Για χρόνια είχα Cosmote αλλά τον τελευταίο καιρό έχει πέσει πάρα πολύ η ποιότητα του σήματος.
Link to comment
Share on other sites

Wind,καλές τιμές-πολύ κακό δίκτυο/κάλυψη.

 

Vodafone,μέτρια τιμολογιακή πολιτική-μέτριο δίκτυο/κάλυψη.

 

Cosmote,σχεδόν...αισχρή τιμολογιακή πολιτική-πανάκριβες οι παροχές της σε σχέση με τους άλλους δύο παρόχους (wind-vodafone) αλλά με πολύ καλύτερο δίκτυο/κάλυψη.

 

Cyta,δεν γνωρίζω-δεν απαντώ...

 

Επιλέγω Cosmote προς το παρόν,ελπίζωντας στην αναπροσαρμογή της τιμολογιακής της πολιτικής προς όφελος του καταναλωτή.

Edited by makisagn
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...