Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok Μιχάλη, αν θες, σβήσε το post μου.

 

Είπα ... "εκτός από το s-pen"....

 

Αυτό το θεωρώ ΚΑΙ εγώ κάτι το ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ.

 

Anyway, σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου το έκανα ουκ ολίγες φορές. Μέχρι και την μπαταρία έβγαλα, έκανα clear cache, clear data στις σχετικές εφαρμογές. Μπήκα και σε Safe mode αλλά μάταια.
Εχεις ομως μια απο τις παραπανω εφαρμογες που σου ειπα?
Link to comment
Share on other sites

Την έχω. Την έκανα uninstall αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Χμμ δοκιμασε επαναφορα εργοστασιακων και αν δεν λυθει στειλτο για επισκευη.

 

Επισης στειλε ενα email στον δημιουργο της εφαρμογης και πες του οτι δεν δουλευει σωστα η εφαρμογη και θα σου κανει μια αλλαγη και θα εισαι κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως αν δεν μου δουλευε κατι τοσο αχρηστο (για τη χρηση που του κανω εγω) οπως το IR ΔΕΝ θα το εστελνα για επισκευη.

Τα ανοιξε κλεισε δεν ειναι οτι καλυτερο για το κινητο, εκτος κι αν εχετε τυφλη εμπιστοσυνη στο σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ δοκιμασε επαναφορα εργοστασιακων και αν δεν λυθει στειλτο για επισκευη.

 

Επισης στειλε ενα email στον δημιουργο της εφαρμογης και πες του οτι δεν δουλευει σωστα η εφαρμογη και θα σου κανει μια αλλαγη και θα εισαι κομπλε!

Διάβασα στο xda ένας με το ίδιο πρόβλημα έκανε επαναφορά και δεν έφτιαξε. Αν ήμουν rooted θα έκανα. Τώρα είναι απίστευτα σπαστικό να επαναφέρω το κινητό στην κατάσταση που το έχω μετά από επαναφορά. Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν αντιδράει σε τίποτα και φοβάμαι ότι κάηκε. Μακάρι να κάνω λάθος. Σε teardown είδα ότι είναι στο ίδιο module με την μπροστινή κάμερα και δεν μου αρέσει και η ιδέα να μείνω χωρίς κινητό αν το πάω στο Service. Άσε που θα θέλουν και εκεί να μου το κάνουν reset... DAMN

 

Υπάρχει κάποια διεργασία ή εφαρμογή που να είναι υπεύθυνη για το IR ώστε να κάνω μόνο σε αυτήν clear data?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα το IR όταν πρωτοπήρα το κινητό και το έλυσα με clear cache μέσω recovery... υπάρχει σχετικό ποστ που είχα αφήσει τότε...
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσοι εχετε ρουταρει;; σκεφτομαι πολυ και με τρωει μιας και εδωσα το σ3 και δεν εχω αλλο τηλφ ρουτ! αυτο το ολο θεμα με την εγγυηση με τρωει απιστευτα γιατι εδωσα ενα καρο λεφτα! επισης αν ρουταρω αναβαθμισεις δεν μπορω να περασω ΟΤΑ ετσι δεν νομιζω να αλλαξε αυτο απο το Σ3 που ειχα! και να μπορω να τις κανω γιατι με εβγαζε μνμ η συσκευη τροποποιηθηκε τοτε!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσοι εχετε ρουταρει;; σκεφτομαι πολυ και με τρωει μιας και εδωσα το σ3 και δεν εχω αλλο τηλφ ρουτ! αυτο το ολο θεμα με την εγγυηση με τρωει απιστευτα γιατι εδωσα ενα καρο λεφτα! επισης αν ρουταρω αναβαθμισεις δεν μπορω να περασω ΟΤΑ ετσι δεν νομιζω να αλλαξε αυτο απο το Σ3 που ειχα! και να μπορω να τις κανω γιατι με εβγαζε μνμ η συσκευη τροποποιηθηκε τοτε!

 

Για την ώρα εγώ φίλε παραμένω με την lollilop στο note 4...Τα rootarismata συνέχιζω να τα εξασκώ στο s2 για να είμαι πάντα σε «ζέσταμα» όταν έρθει η ώρα και για το note... :D

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσοι εχετε ρουταρει;; σκεφτομαι πολυ και με τρωει μιας και εδωσα το σ3 και δεν εχω αλλο τηλφ ρουτ! αυτο το ολο θεμα με την εγγυηση με τρωει απιστευτα γιατι εδωσα ενα καρο λεφτα! επισης αν ρουταρω αναβαθμισεις δεν μπορω να περασω ΟΤΑ ετσι δεν νομιζω να αλλαξε αυτο απο το Σ3 που ειχα! και να μπορω να τις κανω γιατι με εβγαζε μνμ η συσκευη τροποποιηθηκε τοτε!

Ναι, δεν θα μπορείς να εγκαταστήσεις ΟΤΑ updates αν είσαι ρουτ. Αυτό όμως με την εγγύηση σκέψου το καλά γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί στο μέλλον

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν θα μπορείς να εγκαταστήσεις ΟΤΑ updates αν είσαι ρουτ. Αυτό όμως με την εγγύηση σκέψου το καλά γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί στο μέλλον

 

για να μηδενιστη ο Knox εχει βγει τπτ οτι ειναι κοντα στην επιτυχια αυτην ή ακομα οτι ειναι "αδυνατο" να μπορεσουν να το κανουν να το λαβω και αυτο υποψην μ για να τα ζυγισω ολα και να πραξω αναλογα!; ή δεν εχει τπτ ακομα και ειναι μετεωρω το ολο θεμα με τον Knox

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

για να μηδενιστη ο Knox εχει βγει τπτ οτι ειναι κοντα στην επιτυχια αυτην ή ακομα οτι ειναι "αδυνατο" να μπορεσουν να το κανουν να το λαβω και αυτο υποψην μ για να τα ζυγισω ολα και να πραξω αναλογα!; ή δεν εχει τπτ ακομα και ειναι μετεωρω το ολο θεμα με τον Knox

Ακόμη τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσοι εχετε ρουταρει;; σκεφτομαι πολυ και με τρωει μιας και εδωσα το σ3 και δεν εχω αλλο τηλφ ρουτ! αυτο το ολο θεμα με την εγγυηση με τρωει απιστευτα γιατι εδωσα ενα καρο λεφτα! επισης αν ρουταρω αναβαθμισεις δεν μπορω να περασω ΟΤΑ ετσι δεν νομιζω να αλλαξε αυτο απο το Σ3 που ειχα! και να μπορω να τις κανω γιατι με εβγαζε μνμ η συσκευη τροποποιηθηκε τοτε!

Για τις αναβαθμίσεις μη το σκέφτεσαι.. Είναι αστείο να της περάσεις αν είσαι root. Την εγγύηση σκέψου μονο, τις Ota οταν ερθει η ωρα, ρωτας στις τροποποιησεις και σου λεμε :).. Σκέφτομαι να δωσω το nexus 6 για note 4 ρε παιδιά και είμαι σε μεγάλο δίλημμα.

Ουφ!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ηθελα να σας ρωτησω μιας και εσεις που εχετε την συσκευη γνωριζετε πολυ καλυτερα και απο review.Ειμαι κατοχος nexus 5 τωρα και σκεφτομαι να παω σε νοτε 4.τι λετε αξιζει??

 

εχει μικροκολληματα?γιατι διαβαζω διαφορα

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσοι εχετε ρουταρει;; σκεφτομαι πολυ και με τρωει μιας και εδωσα το σ3 και δεν εχω αλλο τηλφ ρουτ! αυτο το ολο θεμα με την εγγυηση με τρωει απιστευτα γιατι εδωσα ενα καρο λεφτα! επισης αν ρουταρω αναβαθμισεις δεν μπορω να περασω ΟΤΑ ετσι δεν νομιζω να αλλαξε αυτο απο το Σ3 που ειχα! και να μπορω να τις κανω γιατι με εβγαζε μνμ η συσκευη τροποποιηθηκε τοτε!

Εγώ έχω ρουταρει. Αλλά το έκανα για αφαίρεση σαβουρας διαφημίσεων και τέτοια. Σήμερα έβαλα και κερνελ. Δεν έχει να παίξεις με πολλές ρομ ακομα όπως στο F. Οπότε σκέψου το

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ηθελα να σας ρωτησω μιας και εσεις που εχετε την συσκευη γνωριζετε πολυ καλυτερα και απο review.Ειμαι κατοχος nexus 5 τωρα και σκεφτομαι να παω σε νοτε 4.τι λετε αξιζει??

 

εχει μικροκολληματα?γιατι διαβαζω διαφορα

 

Αν έχεις τα λεφτά προχώρα άφοβα. Σε οθόνη, κάμερα, αυτονομία και ταχύτητα, θα είναι ένα μεγάλο upgrade η αγορά.

Link to comment
Share on other sites

παιδες χρονια πολλα....σορρυ για το οφφ τοπικ αλλα ηθελα να ρωτησω κατι..αγορασε χτες ο ξαδερφος μου το note 4 απο γερμανο...ηθελα απλα να ρωτησω αν κανει αναβαθμιση λογισμικου θα του βγαλει με την μια λολιποπ γιατι δεν θελει ακομα να την βαλει..η θα του βγαλει πρωτα τις προηγουμενες αναβαθμισεις?? ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες χρονια πολλα....σορρυ για το οφφ τοπικ αλλα ηθελα να ρωτησω κατι..αγορασε χτες ο ξαδερφος μου το note 4 απο γερμανο...ηθελα απλα να ρωτησω αν κανει αναβαθμιση λογισμικου θα του βγαλει με την μια λολιποπ γιατι δεν θελει ακομα να την βαλει..η θα του βγαλει πρωτα τις προηγουμενες αναβαθμισεις?? ευχαριστω!!!

 

Δεν έχει βγει Lollipop για ελληνικά unbranded και ελληνικά cosmote N910F.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κ χρόνια πολλά. Εδω κ καποιες μέρες η παλια μου καρτα μνήμης 8 gb που δε μου είχε βγάλει ποτέ θέμα την εβαλα χωρις τροποποιηση. Την εβαλα οπως την ειχα πριν ξεκινησε ξαφνικα να μου λεει απρόσμενη έξοδος/διακοπή κάρτας sd (κατι τετοιο) κ μετα ξαναδουλευει. Τι να κανω? Μου εχουν βγαλει προβλήματα κάρτες μνημης 16 κ 32 gb οπως στους περισσοτερους απο μας απλα δε ξερω τωρα τι να κανω. Να κανω διαμορφωση μηπως κ βοηθησει?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κ χρόνια πολλά. Εδω κ καποιες μέρες η παλια μου καρτα μνήμης 8 gb που δε μου είχε βγάλει ποτέ θέμα την εβαλα χωρις τροποποιηση. Την εβαλα οπως την ειχα πριν ξεκινησε ξαφνικα να μου λεει απρόσμενη έξοδος/διακοπή κάρτας sd (κατι τετοιο) κ μετα ξαναδουλευει. Τι να κανω? Μου εχουν βγαλει προβλήματα κάρτες μνημης 16 κ 32 gb οπως στους περισσοτερους απο μας απλα δε ξερω τωρα τι να κανω. Να κανω διαμορφωση μηπως κ βοηθησει?

 

Format από το Note 4 και αν δεν φτιάξει πας για άλλη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το Media markt εχει note 4 exynos με hungary το οποιο σημαινει αμεσα Lollipop...πηγαινα για snapdragon αλλα εκατσε αυτο (δεν το προσεξα την ωρα που το πηρα lol ...ειχα τα πιτσιρικια μαζι) ...απλα το αναφερω για τυχων ατομα που ενδιαφερονται.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,

 

Δοκιμαζα αυτο το app https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quicinc.trepn

Kαι οταν βαζω για ελεγχο cpu το maximum που πιανει ειναι 1.3 Ghz.

Eιμαι σε BOC3 Hungary official.

Mπορει καποιος σε BOC3/BOC5 να το δοκιμασει αν βγαζει το ιδιο?

Επισης συνεχιζονται δυστυχως οι διακοπες του σηματος σε καθημερινη βαση και σκεφτομαι ειτε επιστροφη σε Kit kat ειτε καποια BOC5 απλα με ανυσηχει το pit+repartition.

Eυχαριστω!! :O

 

EDIT: ΑΚΥΡΟ το θεμα με CPU .Tελικα απο οτι ειδα τα περισσοτερα προγραμματα μετρηση CPU βλεπουν τους πρωτους 4 πυρηνες.

Με αυτο εδω

https://play.google.com/store/apps/details?id=ccc71.st.cpu

Σου δειχνει τη χρηση και των 8. οποτε ολα δουλευουν σωστα. :D

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ηθελα να σας ρωτησω μιας και εσεις που εχετε την συσκευη γνωριζετε πολυ καλυτερα και απο review.Ειμαι κατοχος nexus 5 τωρα και σκεφτομαι να παω σε νοτε 4.τι λετε αξιζει??

 

εχει μικροκολληματα?γιατι διαβαζω διαφορα

Ανώτερο σε όλα. Μόνο αρνητικό ότι δεν έχεις stock Android με όλα τα ωραία animations και τις γρήγορες αναβαθμίσεις. Επίσης ίσως σε δυσκολέψει λίγο το μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Ανώτερο σε όλα. Μόνο αρνητικό ότι δεν έχεις stock Android με όλα τα ωραία animations και τις γρήγορες αναβαθμίσεις. Επίσης ίσως σε δυσκολέψει λίγο το μέγεθος.

Αν γουσταρεις s pen εννοειται αλλιως nexus 6 my frend.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...