Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απενργοπoιηση του talkback για σημαςτικη βελτιωση αποκρισης recent apps ....:)

 

Φίλε καλημέρα και Καλή Ανάσταση, όταν λέμε απενεργοποίηση, εννοείς το "επιβολή διακοπής"? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω για τις απαντησεις και το χρονο σας παιδια. θα το παρω το συντομοτερο για service. ξερει καποιος αν σε τετοιες περιπτωσεις ζητας καινουριο ? ή απλα το επισκευαζουν ? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλημέρα και Καλή Ανάσταση, όταν λέμε απενεργοποίηση, εννοείς το "επιβολή διακοπής"? Ευχαριστώ!

Εκκαθάριση cache, εκκαθάριση δεδομένων και μετά κάνε το ανενεργό.

Επειδή είναι εφαρμογή του συστήματος και όχι εφαρμογή που κατέβασες από το μάρκετ δεν βγαίνει τελείως αλλά απενεργοποιητε.

[ATTACH]59360[/ATTACH]

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει πως γίνεται το smart lock???πόση ώρα πρέπει να είναι σταθερό για να κλειδώσει????το δουλεύει κανένας?

Εγώ έχω βάλει ένα 2ο place manually δίπλα στο σπίτι μου και παίζει μια χαρά πλέον. Θέλει location services προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει ένα 2ο place manually δίπλα στο σπίτι μου και παίζει μια χαρά πλέον. Θέλει location services προφανώς.

Λέει ότι όταν καταλάβει το κινητό ότι το έχεις αφήσει από τα χέρια σου θα κλειδώνει....[ATTACH]59365[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις και το χρονο σας παιδια. θα το παρω το συντομοτερο για service. ξερει καποιος αν σε τετοιες περιπτωσεις ζητας καινουριο ? ή απλα το επισκευαζουν ? ευχαριστω.

 

δυστυχώς για αλλαγή οθονης

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς για αλλαγή οθονης

 

καποιος φιλος που ασχολειται με service κινητων, μου ειπε πως το πιο πιθανο ειναι η γομα μεταξυ οθονης και digitizer και αρχισε να ξεκολλα !! δεν ξερω αν αλλαζουν οθονη ή αν απλως το φτιαχνουν. ελπιζω να αλλαζουν οθονη !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία. Εχθές μου αναβαθμίστηκε το s health όπως ακριβώς είναι στο s6. Άλλαξα ρομ όμως, έβαλα πάλι την πολωνική διότι παίρνουν πιο γρήγορα τα updates και δεν θέλω κάθε φορά να περνάω το καινούριο firmware. Όμως τώρα το s health δεν αναβαθμίζεται αλλά είναι όπως πριν. Μπήκα στο galaxy apps αλλά δεν την βρίσκει την εφαρμογή. Λέει δεν υπάρχει πλέον στο store. Πως έγινε αυτό; Πού πήγε; Υπάρχει κανένας τρόπος να βρω να περάσω το .apk του νέου s health γιατί είναι πολύ καλύτερο και τη χρησιμοποιώ κάθε μέρα. :O
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία. Εχθές μου αναβαθμίστηκε το s health όπως ακριβώς είναι στο s6. Άλλαξα ρομ όμως, έβαλα πάλι την πολωνική διότι παίρνουν πιο γρήγορα τα updates και δεν θέλω κάθε φορά να περνάω το καινούριο firmware. Όμως τώρα το s health δεν αναβαθμίζεται αλλά είναι όπως πριν. Μπήκα στο galaxy apps αλλά δεν την βρίσκει την εφαρμογή. Λέει δεν υπάρχει πλέον στο store. Πως έγινε αυτό; Πού πήγε; Υπάρχει κανένας τρόπος να βρω να περάσω το .apk του νέου s health γιατί είναι πολύ καλύτερο και τη χρησιμοποιώ κάθε μέρα. :O

Να σου ανεβάσω το apk στο dropbox0να το κατεβάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Να σου ανεβάσω το apk στο dropbox0να το κατεβάσεις?

 

Εάν δεν βαριέσαι; :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία. Εχθές μου αναβαθμίστηκε το s health όπως ακριβώς είναι στο s6. Άλλαξα ρομ όμως, έβαλα πάλι την πολωνική διότι παίρνουν πιο γρήγορα τα updates και δεν θέλω κάθε φορά να περνάω το καινούριο firmware. Όμως τώρα το s health δεν αναβαθμίζεται αλλά είναι όπως πριν. Μπήκα στο galaxy apps αλλά δεν την βρίσκει την εφαρμογή. Λέει δεν υπάρχει πλέον στο store. Πως έγινε αυτό; Πού πήγε; Υπάρχει κανένας τρόπος να βρω να περάσω το .apk του νέου s health γιατί είναι πολύ καλύτερο και τη χρησιμοποιώ κάθε μέρα. :O

 

Και εμενα αναβαθμίστηκε και επειδή είχα battery drain θεώρησα πως ήταν από αυτό γιατί εμφανίστηκε πολύ ψηλά σε κατάσταση αδράνειας. Το έκανα ανενεργό και μετά ξανά ενεργό και είναι όπως εσένα.Δεν έχει πάρει αναβάθμιση και να σου πω είναι και καλύτερα έτσι :p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Βλεπω οτι οι περισσοτεροι επιλεξατε το c μοντελο. Στο skroutz λεει οτι το c ειναι στα 1900Mhz ενω το f στα 2700. Ισχυει αυτο? αν ισχυει το c δεν ειναι πιο αργο?

 

Ευχαριστω πολυ

Άξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει... (Α. Αλκαίου)
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα αναβαθμίστηκε και επειδή είχα battery drain θεώρησα πως ήταν από αυτό γιατί εμφανίστηκε πολύ ψηλά σε κατάσταση αδράνειας. Το έκανα ανενεργό και μετά ξανά ενεργό και είναι όπως εσένα.Δεν έχει πάρει αναβάθμιση και να σου πω είναι και καλύτερα έτσι :p

 

Θεωρώ ότι η αναβαθμισμένη έκδοση είναι πολύ καλύτερη. Καλύτερα εφέ. Επίσης ο μετρητής καρδιακών παλμών πιάνει με τη μία κι όχι με 2-3 προσπάθειες που ήθελε πριν. Εδώ μπήκε προσθήκη για νερό, τι μου λες; :lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα

 

Βλεπω οτι οι περισσοτεροι επιλεξατε το c μοντελο. Στο skroutz λεει οτι το c ειναι στα 1900Mhz ενω το f στα 2700. Ισχυει αυτο? αν ισχυει το c δεν ειναι πιο αργο?

 

Ευχαριστω πολυ

 

Ακριβώς το ίδιο είναι. Μην κοιτάς τους αριθμούς και τους πυρήνες. Αν είναι τότε το c που είναι 8πύρηνο έπρεπε να πετάει μπροστά στο f.

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι εχω διαβασει το c τελικα ειναι πιο γρηγορο απο το f. Σωστα? παιδια help εχω μπερδευτει δεν ξερω ποιο να παρω τελικα
Άξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει... (Α. Αλκαίου)
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω τα ίδια είναι...οι διαφορές υπέρ και κατά είναι αμελητέες και δεν θα τις διακρίνεις!
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι η αναβαθμισμένη έκδοση είναι πολύ καλύτερη. Καλύτερα εφέ. Επίσης ο μετρητής καρδιακών παλμών πιάνει με τη μία κι όχι με 2-3 προσπάθειες που ήθελε πριν. Εδώ μπήκε προσθήκη για νερό, τι μου λες; :lol::lol:

 

 

Τι να σου πω εγω μετα την αναβαθμιση ειδα drain εκανα ενα reboot και δοκιμαζω. Να εισαι καλα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

@ChrisA

 

από που σκέφτεσαι να το αγοράσεις ?

 

Kinitomania. Αλλα σκεφτομαι και για το s6 edge. Ζορικη αποφαση

Άξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει... (Α. Αλκαίου)
Link to comment
Share on other sites

Kinitomania. Αλλα σκεφτομαι και για το s6 edge. Ζορικη αποφαση

 

Με το μαγαζί δεν είχα κανένα πρόβλημα. Κι εγώ από εκεί το πήρα τέλη νοεμβρίου και μέχρις στιγμής δουλεύει ρολόι. Αλλά αν μπορείς να διαθέσεις λεφτά για το s6 edge θα σου πρότεινα το edge ως πιο φρέσκο κινητό και πιο προσεγμένο από την ίδια την σάμσουνγκ. Αν θέλεις όμως μεγάλη οθόνη τότε πας σε note 4. Εσύ κρίνεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστώ πολύ.:) Παιδιά καλή Ανάσταση να έχουμε !!

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι οτι το C ειναι ενα κλικ πιο γρηγορο.

Η φημη για χειροτερη GPU ειναι λαθος.

Αμα κανεις Antutu με ηδη ζεστο το κινητο λογικο ειναι να σου βγει χαμηλο σκορ στα γραφικα εφοσον πεφτει η συχνοτητα της GPU για να κρυωσει. Ισος το οριο της θερμοκρασιας να ειναι πιο ψηλα στο Snapdragon....

εξου κ οι μεγαλυτερες θερμοκρασιες που αναιβαζει.

Μονο αμα θες αρκετες custom roms και 4G+ πας f.

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το μαγαζί δεν είχα κανένα πρόβλημα. Κι εγώ από εκεί το πήρα τέλη νοεμβρίου και μέχρις στιγμής δουλεύει ρολόι. Αλλά αν μπορείς να διαθέσεις λεφτά για το s6 edge θα σου πρότεινα το edge ως πιο φρέσκο κινητό και πιο προσεγμένο από την ίδια την σάμσουνγκ. Αν θέλεις όμως μεγάλη οθόνη τότε πας σε note 4. Εσύ κρίνεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστώ πολύ.:) Παιδιά καλή Ανάσταση να έχουμε !!

Σιγά το πράγμα!βοηθάτε αλλήλους....καλή Ανάσταση σε όλους!Χρόνια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...