Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό γίνεται λόγω ότι ο νοβα είναι beta ακόμα στη λολι. Θα διορθωθεί

Μόνο ο beta υποστηρίζει την λειτουργία αυτή όχι η εφαρμογή από το play

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί μπορείτε να μου πείτε? ?? Ενώ λέγανε κάποιοι ότι θα δουλέψει

 

κανεις δεν ειπε ποτε οτι θα γινει 64-bit σιγουρα ή να το περιμενουμε! κανεις δεν ηξερε και κανεις δεν ξερει μεχρι και τωρα! η ελπιδα πεθαινει τελευταια αλλα κραταμε μικρο καλαθι ολοι μας οσον αφορα αυτο το πραγμα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Nova launcher, αλλά το έχω δοκιμάσει και με Apex και άλλους launcher. Στις κινήσεις και χειρονομίες, πριν την αναβάθμιση σε lollipop, όταν έσερνες το δάχτυλο στην οθόνη πρός τα κάτω σου εμφάνιζε τις ειδοποιήσεις. Τώρα αυτό δεν λειτουργεί, όσο και αν προσπάθησα, και πρέπει το σύρσιμο να γίνει ,κλασσικά, από την κορυφή της οθόνης, που είναι λίγο άβολο.

 

Σε μένα δουλεύει κανονικά. Πήγαινε στις ρυθμίσεις χειρονομιών και βγάλε τη ρύθμιση για το swipe down. Να μην έχει δλδ επιλεγμένο τίποτα. Μετά βάλε απ την αρχή να κατεβάζει την μπάρα ειδοποιήσεων και θα σου πετάξει ένα pop up το οποίο θα λέει να ενεργοποιήσεις τον Nova στο accessibility. Πατάς ναι και το κάνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δουλεύει κανονικά. Πήγαινε στις ρυθμίσεις χειρονομιών και βγάλε τη ρύθμιση για το swipe down. Να μην έχει δλδ επιλεγμένο τίποτα. Μετά βάλε απ την αρχή να κατεβάζει την μπάρα ειδοποιήσεων και θα σου πετάξει ένα pop up το οποίο θα λέει να ενεργοποιήσεις τον Nova στο accessibility. Πατάς ναι και το κάνει κανονικά.

 

 

Έκανα αυτό που λες, αλλά δεν έβγαλε το pop up παραθυράκι, και συνεχίζει να μην κατεβάζει την μπάρα! Περίεργο κόλλημα!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτό που λες, αλλά δεν έβγαλε το pop up παραθυράκι, και συνεχίζει να μην κατεβάζει την μπάρα! Περίεργο κόλλημα!

 

Ποιον nova launcher εχεις? Εχεις τον beta ή οχι?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ποιον nova launcher εχεις? Εχεις τον beta ή οχι?

V3.3 λέει. Έχω την πληρωμένη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

V3.3 λέει. Έχω την πληρωμένη έκδοση

Και εγώ την πληρωμένη έχω αλλά έχω γίνει beta tester και καλά.

Δες εδώ που ρωτούσα και εγώ γιατί είμαστε offtopic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6044589

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο NOTE (note 3), καταλάβαινε το χέρι που περνούσε μπροστά απο τις φωτογραφίες και περνώντας το χέρι προχωρούσε φωτογραφία ανάλογα την κατεύθυνση. Το 4 εκτός απο το αν είναι σε αδράνεια (το τσεκάρισα αυτό και όντως δουλεύει) και περάσεις το χερι σου ανάβει το τηλέφωνο. Αυτό με τις φωτογραφίες όμως δεν γίνεται. Ή γίνεται;;
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο NOTE (note 3), καταλάβαινε το χέρι που περνούσε μπροστά απο τις φωτογραφίες και περνώντας το χέρι προχωρούσε φωτογραφία ανάλογα την κατεύθυνση. Το 4 εκτός απο το αν είναι σε αδράνεια (το τσεκάρισα αυτό και όντως δουλεύει) και περάσεις το χερι σου ανάβει το τηλέφωνο. Αυτό με τις φωτογραφίες όμως δεν γίνεται. Ή γίνεται;;

 

Είναι κλειδωμένα σε κρυφό μενού δεν ξέρουμε για πιο λόγο τσέκαρε μια στο θέμα με τις τροποποιήσεις του note 4 τα έχει όλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χρειάζομαι μια συμβουλή- απαντηση. Σκέφτομαι να διαλεξω τον exynos αντι του snapdragon nοte 4 αλλα update για lollipop στον exynos θα εχει OTA στην Ελλαδα? Δεν εχω χρόνο ουτε ορεξη να ασχοληθω με φλασαρισματα. Αυτη την στιγμη εχω lg g2 &πιστεύω οτι το note 4 ειναι οτι πρεπει. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χρειάζομαι μια συμβουλή- απαντηση. Σκέφτομαι να διαλεξω τον exynos αντι του snapdragon nοte 4 αλλα update για lollipop στον exynos θα εχει OTA στην Ελλαδα? Δεν εχω χρόνο ουτε ορεξη να ασχοληθω με φλασαρισματα. Αυτη την στιγμη εχω lg g2 &πιστεύω οτι το note 4 ειναι οτι πρεπει. Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

ναι οι περισσοτεροι αν οχι ολοι που εχουμε το μοντελο Exynos (απο Βουλγαρια , Ουγγαρια, Πολωνια κλπ) εχουμε παρει λολλιποπ! και αν δεν εχει ερθει ακομα θα ερθει σιγουρα αργοτερα ΟΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Είναι κλειδωμένα σε κρυφό μενού δεν ξέρουμε για πιο λόγο τσέκαρε μια στο θέμα με τις τροποποιήσεις του note 4 τα έχει όλα

 

Σωστός, τα βρήκα και έφτιαξα αυτό που ήθελα. Αλλά γιατί τα έχουν κρυμμένα; και είχα την ίδια σκέψη με το άτομο που έγραψε το θέμα

Προσωπικά μου είναι όλα ψιλοάχρηστα αλλά εφόσον υπήρχαν στο Note3, δεν βρίσκω το λόγο να λείπουν από το 4.
Ακριβώς την ίδια σκέψη έκανα.

 

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ: Και όμως δε δουλεύει ούτε το Smart Scroll ούτε το Air gesture, μάλιστα δεν βγάζει ούτε το εικονίδιο πάνω που θα έπρεπε να βγάλει. Ίσως γι'αυτό δεν βγάζουν σε εμφανές σημείο τις επιλογές αυτές.

Edited by eloy4s
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας. Θέλω βοήθεια. Από προχθές που πήρα την αναβάθμιση σε Lollipop παρατήρησα ότι η μπαταρία μου τελειώνει ποιο γρήγορα σε σχέση με πριν την αναβάθμιση. Παίζει ρόλο που έχω το οκταπυρηνο η συμβαίνει κάτι άλλο. Υπάρχει περίπτωση αυτό να φτιάξει!!!!! Το αντιμετωπίζει κάποιος από εσάς? ????
Link to comment
Share on other sites

BOC3 - BOC5

.

 

απο που το κατεβάσατε αυτό; γιατί προσπαθώ στο sammobile, αλλά δε κάνει ουτε εγγραφή για να το κατεβασω. Το πως γίνεται υποθέτω πως θα υπάρχει κάποιο βίντεο ίσως που να δείχνει πως και τι;

 

Παιδιά καλημέρα σας. Θέλω βοήθεια. Από προχθές που πήρα την αναβάθμιση σε Lollipop παρατήρησα ότι η μπαταρία μου τελειώνει ποιο γρήγορα σε σχέση με πριν την αναβάθμιση. Παίζει ρόλο που έχω το οκταπυρηνο η συμβαίνει κάτι άλλο. Υπάρχει περίπτωση αυτό να φτιάξει!!!!! Το αντιμετωπίζει κάποιος από εσάς? ????

και μένα αδειάζει πιο νωρίς απο ότι πριν μπει το lolipop.

Edited by eloy4s
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με τα Google services ένα παιδί που έβαλα το έξτρα update στη λολλιποπ νομίζω για Πολωνία βγήκε είδε μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο με λολλιποπ
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με τα Google services ένα παιδί που έβαλα το έξτρα update στη λολλιποπ νομίζω για Πολωνία βγήκε είδε μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο με λολλιποπ

 

Εμένα το κινητό είναι αγορασμένο από skroutz εδώ Ελλάδα. Αλλά είναι για Ρουμανία . Τι εννοείς με τα Google services γιατί εγώ από προχθές που μου ήρθε η αναβάθμιση για Lollipop η μπαταρία πέφτει ποιο γρήγορα. Θα φτιάξει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι παίζει με τα Google services ένα παιδί που έβαλα το έξτρα update στη λολλιποπ νομίζω για Πολωνία βγήκε είδε μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο με λολλιποπ

 

Τι εννοείς το έξτρα update! !! Υπάρχει έξτρα αναβάθμιση για την Lollipop που μου ήρθε προχθές! !!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι περισσότεροι είτε δεν διαβάζετε είτε κάνετε του κεφαλιού σας. Για να περαστεί σωστά η lollipop κάνεις πριν και μετά επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Ήδη κυκλοφορεί η νέα Boc 5 που είναι ακόμα καλύτερη. Η μπαταρία είναι καλύτερη από κιτκατ. Δεν σημαίνει ότι θα πάρετε 2 ώρες επάνω. Έχει τρομερή αναμονή πάντως. Όποιος έχει κατανάλωση φταίει αποκλειστικά ο χρήστης. Τέλος διαβάστε πάλι και το ποστ του Tesalat στο νήμα της μπαταρίας. Αυτά.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι περισσότεροι είτε δεν διαβάζετε είτε κάνετε του κεφαλιού σας. Για να περαστεί σωστά η lollipop κάνεις πριν και μετά επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Ήδη κυκλοφορεί η νέα Boc 5 που είναι ακόμα καλύτερη. Η μπαταρία είναι καλύτερη από κιτκατ. Δεν σημαίνει ότι θα πάρετε 2 ώρες επάνω. Έχει τρομερή αναμονή πάντως. Όποιος έχει κατανάλωση φταίει αποκλειστικά ο χρήστης. Τέλος διαβάστε πάλι και το ποστ του Tesalat στο νήμα της μπαταρίας. Αυτά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για αυτά που μου έστειλες. Σε παρακαλώ εγώ δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πριν κάνω αναβάθμιση σε Lollipop αλλά ΟΤΕ και μετά. Χρειάζεται να κάνω τώρα αφού έχει περαστεί η Lollipop! !!! Και επίσης με την επαναφορά δεν θα σβηστούν τα δεδομένα του κινητού που έχω? ?? Περιμένω τη συμβουλή σας.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για αυτά που μου έστειλες. Σε παρακαλώ εγώ δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πριν κάνω αναβάθμιση σε Lollipop αλλά ΟΤΕ και μετά. Χρειάζεται να κάνω τώρα αφού έχει περαστεί η Lollipop! !!! Και επίσης με την επαναφορά δεν θα σβηστούν τα δεδομένα του κινητού που έχω? ?? Περιμένω τη συμβουλή σας.

 

Αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών θα είναι το κινητό σου όπως στο παραδίδουν από το κατάστημα. Εντελώς άδειο δηλαδή.

 

Κράτα backup επαφές, μηνύματα, κλήσεις, φωτογραφίες κτλ και προχώρα..

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για αυτά που μου έστειλες. Σε παρακαλώ εγώ δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πριν κάνω αναβάθμιση σε Lollipop αλλά ΟΤΕ και μετά. Χρειάζεται να κάνω τώρα αφού έχει περαστεί η Lollipop! !!! Και επίσης με την επαναφορά δεν θα σβηστούν τα δεδομένα του κινητού που έχω? ?? Περιμένω τη συμβουλή σας.

Ναι φίλε μου όπως προείπε και ο πιο πάνω σβήνονται όλα ότι έχεις στη μνήμη του κινητού σου. Γιαυτό μπακαπ φώτο αρχεία πρώτα. Ταλαιπωρία είναι αλλά τι να κάνεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω σε μια εταιρεία.

Ορισμένοι συνάδελφοι πήραν iphone 6 ή 6+ ορισμένοι πήραν note4.

7 iphone - 4 note4 .

Από τα 4 λοιπόν note κάναμε όλοι στο γραφείο την μετάβαση στην lolipop .

2 κάναμε χωρίς reset και 2 συμπεριλαμβανωντας και εμένα χωρίς.

Στις 8 ώρες που είμαστε μαζί με τις ίδιες περίπου χρήσεις ,τα 2 με τα reset και τα άλλα 2 με τα χωρίς δεν έχουν καμία μα καμία διαφορά στην κατανάλωση.

Ίσα ίσα που αυτά με την διαδικασία του factory reset παρουσιάζουν προβλήματα λακαρισματος .

Πριν 4 μέρες, με έναν συνάδελφο κανονίσαμε να κάνουμε το πείραμα της αντοχής. Τα ανοίξαμε συγχρόνος 8:30 το πρωί και βάλαμε να παίξουν και τα 2 τον άρχοντα των δαχτυλιδιών χωρίς gsm ενεργοποιημένο.

Όταν τελείωσε η ταινία, 2 ώρες και 49 λεπτά, το δικό μου είχε 64% και το δικό του 59% .

Για να μη παρεξηγηθώ, ότι εφαρμογές έχω απενεργοποιημένες έχει και εκείνος . Εγώ προσωπικά όταν θα τύχει να ξαναπεράσω firmware δεν θα κάνω ούτε πριν ούτε μετά reset για να ξαναστηνω από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα ξαναγράψει ότι η όλη διαδικασία της επαναφοράς κτλ μου φαίνεται λίγο urban myth που κυκλοφορεί από forum σε forum και δεν αναφέρεται πουθενά επίσημα.

 

Και η απορία μου είναι πως αν πράγματι αυτή η διαδικασία είναι αναγκαία τι γίνεται με τα εκατομμύρια των κατόχων που δεν μπαίνουν καν σε αυτή τη διαδικασία; Τα τηλέφωνα τους lagαρουν και υπολειτουργουν; Και πως είναι δυνατόν αν ισχύει αυτό μα μην δίνει η κάθε εταιρία τις αντίστοιχες οδηγίες; Θέλουν δηλαδή να υπονομευσουν την απόδοση των κινητών τους;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω σε μια εταιρεία.

Ορισμένοι συνάδελφοι πήραν iphone 6 ή 6+ ορισμένοι πήραν note4.

7 iphone - 4 note4 .

Από τα 4 λοιπόν note κάναμε όλοι στο γραφείο την μετάβαση στην lolipop .

2 κάναμε χωρίς reset και 2 συμπεριλαμβανωντας και εμένα χωρίς.

Στις 8 ώρες που είμαστε μαζί με τις ίδιες περίπου χρήσεις ,τα 2 με τα reset και τα άλλα 2 με τα χωρίς δεν έχουν καμία μα καμία διαφορά στην κατανάλωση.

Ίσα ίσα που αυτά με την διαδικασία του factory reset παρουσιάζουν προβλήματα λακαρισματος .

Πριν 4 μέρες, με έναν συνάδελφο κανονίσαμε να κάνουμε το πείραμα της αντοχής. Τα ανοίξαμε συγχρόνος 8:30 το πρωί και βάλαμε να παίξουν και τα 2 τον άρχοντα των δαχτυλιδιών χωρίς gsm ενεργοποιημένο.

Όταν τελείωσε η ταινία, 2 ώρες και 49 λεπτά, το δικό μου είχε 64% και το δικό του 59% .

Για να μη παρεξηγηθώ, ότι εφαρμογές έχω απενεργοποιημένες έχει και εκείνος . Εγώ προσωπικά όταν θα τύχει να ξαναπεράσω firmware δεν θα κάνω ούτε πριν ούτε μετά reset για να ξαναστηνω από την αρχή.

 

Αυτο που λες δεν ειναι παραδειγμα που πρεπει να το παρουμε σοβαρα υποψιν. Δηλαδη μας λες οτι το φορματ στο κινητο δεν δουλευει σωστα κατι που ειναι ατοπο.Επισης το ¨περιπου ιδιες χρησεις" παλι δεν σημαινει οτι κανετε ακριβως τις ιδιες χρησεις.Εδω μερα με την ημερα κανουμε διαφοερετικη. Επισης εχετε το ιδιο δικτυο τηλεφωνιας?Για μενα ειναι λαθος το παραδειγμα σου

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σε οτι λειτουργικο κ να κοιταξεις, η καθαρη εγγατασταση ειναι καλυτερη απο το update...

Ισος επειδη ηταν αρχη να μην ειχε στρωσει η cache...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...