Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/138811-image/Samsung-Galaxy-Note-4-in-black.jpg

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/140235-image/Samsung-Galaxy-Note-4-infographic.jpg

http://content.myphone.gr/photo/full/27222/samnot4zb.jpg

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά :

 

GSM arena

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προς mods: παιδιά αφού και τα μοντέλα SM-N910U και K παίζουν κανονικά στην Ελλάδα θα πρότεινα ο τίτλος του θέματος να έχει και τους κωδικούς U και Κ αφού έτσι κι αλλιώς ήδη υπάρχουν 4-5 άτομα στο φόρουμ που έχουν τα U/K.
Link to comment
Share on other sites

Σας βρηκα κατι καλο,συγκριση μεταξυ διαφορετικων παραλλαγων του 4.C vs U.

And the winner is....

http://www.phonemore.com/compare/phones/samsung-galaxy-note-4-sm-n910c-vs-samsung-galaxy-note-4-sm-n910u/1697251

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σας βρηκα κατι καλο,συγκριση μεταξυ διαφορετικων παραλλαγων του 4.C vs U.

And the winner is....

http://www.phonemore.com/compare/phones/samsung-galaxy-note-4-sm-n910c-vs-samsung-galaxy-note-4-sm-n910u/1697251

 

Δες τις διαφορές στο geekbench 3 ανάμεσα στο υψηλότερο σκορ του C και του U. 'Oχι ότι έχει καμιά σημασία,προς θεού,απλά μου έκανε εντύπωση αφού εκτός από τα διαφορετικά modems τα τηλέφωνα είναι καρμπόν μεταξύ τους..

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Δες τις διαφορές στο geekbench 3 ανάμεσα στο υψηλότερο σκορ του C και του U. 'Oχι ότι έχει καμιά σημασία,προς θεού,απλά μου έκανε εντύπωση αφού εκτός από τα διαφορετικά modems τα τηλέφωνα είναι καρμπόν μεταξύ τους..

Αν κοιταξεις το verdict του σαιτ,πανω αριστερα,θα δεις οτι αυτοι,προτεινουν το U.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο ενω ειναι ακριβως πανομοιοτυπα! δεν βλεπω καμια διαφορα ετσι οπως τα εχουν και πρωτεινουν το U!! γιατι ομως;
Link to comment
Share on other sites

ναι οντως και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο ενω ειναι ακριβως πανομοιοτυπα! δεν βλεπω καμια διαφορα ετσι οπως τα εχουν και πρωτεινουν το U!! γιατι ομως;

Aς μας πει ο galanakop,που μας εβαλε στο τριπακι.:)

Κοιτωντας τα benchmarks,βλεπει κανεις οτι ναι μεν το U,τα καταφερνει καλυτερα απο το F,αλλα υπαρχουν αρκετα σημεια,στα οποια τα πραγματα ειναι αναποδα...

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμείς ξέρουμε τις διαφορές και ψάχνουμε γενικά το θέμα (εγώ όχι τόσο να σας πω την αλήθεια).. Έχω το C με το "παλιό" μόντεμ αλλά δεν έχω θέματα ταχύτητας κτλ.. Γενικά η συσκευή, το λέω για πολλοστή φορά, είναι πολύ ολοκληρωμένη, δεν με απασχολεί πλέον τίποτα απολύτως (μπαταρία, φωτεινότητα οθόνης, απόδοση συσκευής, φωτογραφική και ποιότητα συσκευής)
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμείς ξέρουμε τις διαφορές και ψάχνουμε γενικά το θέμα (εγώ όχι τόσο να σας πω την αλήθεια).. Έχω το C με το "παλιό" μόντεμ αλλά δεν έχω θέματα ταχύτητας κτλ.. Γενικά η συσκευή, το λέω για πολλοστή φορά, είναι πολύ ολοκληρωμένη, δεν με απασχολεί πλέον τίποτα απολύτως (μπαταρία, φωτεινότητα οθόνης, απόδοση συσκευής, φωτογραφική και ποιότητα συσκευής)

 

Καλά αλίμονο τα benchmarks να'χαμε να λέγαμε είναι πόσο μάλλον σε πανομοιότυπα μοντέλα με μερικές μονάδες διαφορά! Η μόνη μου ανησυχία για το C και το modem του ήταν η μπαταρία γιατί χρήστης εκτός φόρουμ μου είχε μιλήσει για 5 με 6 ώρες οθόνη καθημερινά και χωρίς παιχνίδια...Αφού λοιπόν πιο έμπειροι χρήστες λένε πως όλα είναι καλά, άντε να πέσει στο 600αρι λοιπόν να τσιμπήσουμε κι εμείς!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι. Πάνω που ήμουν εέτοιμος να πάρω το Νοτε 4 είδα ότι κυκλοφορεί έκδοση 4πυρηνη και 8πυρηνη.

Έχεις κάποιος άποψη για το ποιο είναι καλύτερο αν είναι?

Αν υπερτερεί κάποιο κάπου η υστερεί?

Ποιο να πάρω τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι. Πάνω που ήμουν εέτοιμος να πάρω το Νοτε 4 είδα ότι κυκλοφορεί έκδοση 4πυρηνη και 8πυρηνη.

Έχεις κάποιος άποψη για το ποιο είναι καλύτερο αν είναι?

Αν υπερτερεί κάποιο κάπου η υστερεί?

Ποιο να πάρω τελικά?

 

προς το παρον να στα πω ετσι λιγο επιγραματικα ειναι λιγο στην ταχυτητα και λιγο στην μπαταρια ! που δεν ειναι αισθητες διαφορες! εκει μπαινει το "Εγω" και η μοστρα που θελεις κατα την αποψη μου! το μοντελο με τον exynos παρολο που ειναι οχταπυρινος και φοραει επεξεργαστη 64-bit ειναι κλειδωμενος στα 32-bit! μεχρι στιγμης τπτ το σουπερ ντουπερ ουαου η απο αποψει διαφορων.Η μπαταρια, η διαφορα ειναι γυρω στο μισαωρο και μια ωρα βαρια απο οτι καταλαβα απο τα παιδια σε προηγουμενα ποστ οτι κειμενεται ! και σε ταχυτητα δεν το καταλαβενεις! το θεμα ειναι πως θα εξελιχθουν με την ελευση του Lollipop μιας ειναι 64-bit! εκει δεν ξερω πως θα παει μπαλα μετα ! περιμενουμε να δουμε! :ninja:

μπορει να προσθεσει και καποιος αλλος καμια διαφορα η κατι σχετικο ή να με διωρθοσει αν κανω καπου λαθος :P

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρούμε δεδομένο ότι η Samsung θα "ξεκλειδώσει" και θα το "κάνει" 64-bit;

Υπάρχουν πολλοί λόγοι για να μην το κάνει!

:!:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρούμε δεδομένο ότι η Samsung θα "ξεκλειδώσει" και θα το "κάνει" 64-bit;

Υπάρχουν πολλοί λόγοι για να μην το κάνει!

:!:

Λογικο,αλλα αν οι πωλησεις δεν πανε καλα,ισως και να το σκεφτει ξανα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οι πωλήσεις απ'ότι φαίνεται θα πάνε πολύ καλά....

Είναι ένας από τους λόγους που με κάνουν επιφυλακτικό!

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Μόλις είχα το πρώτο restart το έχει κάνει σε κανένα άλλο παιδι;Έχω το 8 πύρινο με τον exynos και το θέμα είναι ότι το πήρα χθες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Μόλις είχα το πρώτο restart το έχει κάνει σε κανένα άλλο παιδι;Έχω το 8 πύρινο με τον exynos και το θέμα είναι ότι το πήρα χθες.

 

Σε ποια φάση στο έκανε; τι έτρεχες;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Μόλις είχα το πρώτο restart το έχει κάνει σε κανένα άλλο παιδι;Έχω το 8 πύρινο με τον exynos και το θέμα είναι ότι το πήρα χθες.

 

επισης πιο μοντελο εχεις το C-U ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Μόλις είχα το πρώτο restart το έχει κάνει σε κανένα άλλο παιδι;Έχω το 8 πύρινο με τον exynos και το θέμα είναι ότι το πήρα χθες.

Εμένα ποτέ, μήπως πέρασες καμία εφαρμογή που είναι ίσως ύποπτη?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια φάση στο έκανε; τι έτρεχες;

 

επισης πιο μοντελο εχεις το C-U ;;

 

Εμένα ποτέ, μήπως πέρασες καμία εφαρμογή που είναι ίσως ύποπτη?

 

Έχω το N910C.Ειχα 5-6 εφαρμογές ανοιχτές από πίσω αλλά σε airplane mode με εξοικονόμηση ενέργειας.Οι εφαρμογές που έχω είναι καμιά 60αρια όλες περασμένες από Play store.Τωρα την στήνω την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το N910C.Ειχα 5-6 εφαρμογές ανοιχτές από πίσω αλλά σε airplane mode με εξοικονόμηση ενέργειας.Οι εφαρμογές που έχω είναι καμιά 60αρια όλες περασμένες από Play store.Τωρα την στήνω την συσκευή.

 

Μπορεί να γίνει καμιά φορά (σε οποιοδήποτε κινητό) για τυχαίο ή μη, λόγο. Δεν είναι για να να ανησυχείς πραγματικά. Αν δε σου έχει ξαναγίνει αγνόησε το εντελώς.. Το πιο πιθανό είναι να είναι bug στο συγκεκριμένο σενάριο που παρέθεσες και οτι δε μπορείς να το αναπαράξεις κιόλας..Τέτοιου είδους προβλήματα μπορεί να προκύψουν στην αρχή τα οποία θα λυθούν σε μετέπειτα update..Παρεμπιπτόντως κάτοχος του c και εγώ (και όλης της σειράς s και note)..Το κινητό είναι μπροστά..:D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρούμε δεδομένο ότι η Samsung θα "ξεκλειδώσει" και θα το "κάνει" 64-bit;

Υπάρχουν πολλοί λόγοι για να μην το κάνει!

:!:

 

Εγώ πάντως πιστεύω πως δε θα το κάνει..Και χωρίς να δώσει τα κατάλληλα "εφόδια" στη κοινότητα δε βλέπω ούτε από xda μεριά φως. Ήδη υπάρχει σχετική συζήτηση στο xda οπού εξηγούν ότι αν δε δώσει τα sources η samsung είναι αδύνατο,ωστόσο αν κατάλαβα καλά υπάρχει ένα παραθυράκι μέσω custom kernel αλλά κανείς δεν είναι σίγουρος ακόμη. Ελπίζω να με διαψεύσει ευχάριστα αλλά δε το κόβω. Όπως και να'χει όμως ο exynos δεν παύει να επωφελείται απ'τη νεότερη αρχιτεκτονική και τη κατασκευή σε χαμηλότερη λιθογραφική διαδικασία σε σχέση με τον snap.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιστεύω πως δε θα το κάνει..Και χωρίς να δώσει τα κατάλληλα "εφόδια" στη κοινότητα δε βλέπω ούτε από xda μεριά φως. Ήδη υπάρχει σχετική συζήτηση στο xda οπού εξηγούν ότι αν δε δώσει τα sources η samsung είναι αδύνατο,ωστόσο αν κατάλαβα καλά υπάρχει ένα παραθυράκι μέσω custom kernel αλλά κανείς δεν είναι σίγουρος ακόμη. Ελπίζω να με διαψεύσει ευχάριστα αλλά δε το κόβω. Όπως και να'χει όμως ο exynos δεν παύει να επωφελείται απ'τη νεότερη αρχιτεκτονική και τη κατασκευή σε χαμηλότερη λιθογραφική διαδικασία σε σχέση με τον snap.

Εκτος και τα δωσει ανεπισημα,και να αφησει να λειτουργησει ετσι,και να τους κανει και beta testers.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα μερικες φωτογραφιες για συγκριση με το S5 το βραδυ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5738955#post5738955

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Εκτος και τα δωσει ανεπισημα,και να αφησει να λειτουργησει ετσι,και να τους κανει και beta testers.:p

 

Παλιότερα έτσι γινόταν,μηχανικοί της samsung έρχονταν σε επαφή με ανθρώπους από xda και τα'βγαζαν στη φόρα.. Από το s3 και μετά αν δε κάνω λάθος έπεσε για άγνωστο λόγο παντόφλα από τη samsung και κόπηκαν αυτά. Τότε ήταν που άρχισαν και τα παράπονα από τη κοινότητα κι έβγαζε η cyanogen team ανακοινώσεις πως η sammy τους κάνει τη ζωή δύσκολη και πως δε θα υποστήριζαν τα μελλοντικά της μοντέλα κτλ.. Πάντως δε θα με χάλαγε καθόλου να γίνω beta tester.. Άσε που αν γινόταν αυτό θα έβγαιναν αμέσως κι οι πρώτες custom σε 64bit.. Αλλά με τα όνειρα θα μείνουμε, τη βλέπω τη δουλεία...:cry:

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που ο ιδιος επεξεργαστης εχει "μετονομαστει" σε Εxynos 7xxx επισημα σαν 64bit, και να μην δωσει η Samsung 64bit υποστηριξη άμεσα, με το που θα δωσει kernel source απο συσκευη που θα φοραει τον 7xxx θα γινει port

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...