Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ ευχαριστώ πολυ φιλε μου .οπότε εχει πρόβλημα :worry: θα το επιστρέψω αύριο πίσω γιατί εχω και DOA .. κανεις άλλος που έχει παρατηρήσει λαγκ στο άνοιγμα της οθόνης υπάρχει?

 

Δεν έχει πρόβλημα το κινητό σου, καλό είναι να ψάχνεις και λίγο μόνος σου πρώτα πριν το πας για doa. Πήγαινε ρυθμίσεις s-voice και απενεργοποίησε το wake up home button για s-voice. Καθαρά θέμα Software και καμία σχέση με doa..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει πρόβλημα το κινητό σου, καλό είναι να ψάχνεις και λίγο μόνος σου πρώτα πριν το πας για doa. Πήγαινε ρυθμίσεις s-voice και απενεργοποίησε το wake up home button για s-voice. Καθαρά θέμα Software και καμία σχέση με doa..

 

Τα εχω κανει ολα αυτα που αναφέρεις , εχω κανει επίσης και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων το εχω δοκιμάσει σε mode ασφαλείς λειτουργιας και πάλι τα ίδια μου κάνει .το ξέρω οτι ειναι θεμα software ,,ας το φτιάξει η αντιπροσωπία γιατι εγω τα δοκίμασα ολα, απλα ρώτησα μήπως κ ηταν γενικό το λαγκ αυτο στα note4 n910c

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Επειδη εχω το NOTE 3 ειναι καποιος που πηγε απο το 3 στο 4?Αξιζει τον κοπο.Οι βελτιωσεις αξιζουν τον κοπο?Καμμια εμπειρια υπαρχει απο καποιον ποια επιλογη ειναι καλυτερη το F η to C?
Link to comment
Share on other sites

κατοχος του νοτε3 και συντομα μεχρι τελος δεκεμβριου (οπως περυσι και με το νοτε3) θα ειμαι κατοχος του νοτε4 !

 

ενδιαφερομαι μονο για το εξινος μοντελο !!

θελω να ρωτησω σε παιδια που εχουν το μοντελο U . απο που το πηραν και ποσο τους κοστισε ? αν δεν μπορουν να απαντησουν δημοσια απο πιο μαγαζι θα τους παρακαλουσα να μου στειλουν εναν π.μ !!

 

αν δεν ειναι ευκολο να βρεθει το το μοντελο U . θα παω αναγκαστηκα στο μοντελο C !

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

κατοχος του νοτε3 και συντομα μεχρι τελος δεκεμβριου (οπως περυσι και με το νοτε3) θα ειμαι κατοχος του νοτε4 !

 

ενδιαφερομαι μονο για το εξινος μοντελο !!

θελω να ρωτησω σε παιδια που εχουν το μοντελο U . απο που το πηραν και ποσο τους κοστισε ? αν δεν μπορουν να απαντησουν δημοσια απο πιο μαγαζι θα τους παρακαλουσα να μου στειλουν εναν π.μ !!

 

αν δεν ειναι ευκολο να βρεθει το το μοντελο U . θα παω αναγκαστηκα στο μοντελο C !

Επειδή κι εγώ για το U ενδιαφέρομαι αν κάποιος γνωρίζει κάποιο καλό πωλητή από amazon/ebay ή κάποιο συνεργάσιμο e-shop ας μας πει, γιατί υπάρχει ένας καλός στο e-bay που το έχει κάνα μήνα τώρα αλλά δυστυχώς στέλνει μόνο με FedEx..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ για το U ενδιαφέρομαι αν κάποιος γνωρίζει κάποιο καλό πωλητή από amazon/ebay ή κάποιο συνεργάσιμο e-shop ας μας πει, γιατί υπάρχει ένας καλός στο e-bay που το έχει κάνα μήνα τώρα αλλά δυστυχώς στέλνει μόνο με FedEx..

Υπαρχει καποιος στο ιταλικο idealo.it,που πουλαει ενα με Exynos,αλλα δε λεει αν ειναι το C ή το U.Για ριξε μια ματιά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος στο ιταλικο idealo.it,που πουλαει ενα με Exynos,αλλα δε λεει αν ειναι το C ή το U.Για ριξε μια ματιά.

Τι διαφορετικό έχει ρε παιδιά το U από το C?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα το U δεν εχει εγγυηση αλλα εχει το καινουργιο μοντεμ της intel με Cat6 στα 300mbps.Με λιγα λογια εχει λιγο καλυτερη αυτονομια.Αν και με το N910C που το εχω μια εβδομαδα μου βγαζει ανετα 6ωρες ανοιχτη οθονη απο 100% μεχρι 5% μπαταρια.Ας πει και κανενας αλλος τι επιπλεον διαφορες εχουν αν γνωριζει.
Link to comment
Share on other sites

Το C εχει περσινο modem ενω το U φετινο...

Με το C θα έχεις εγγύηση στην Ευρώπη ενώ όχι με το U.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορετικό έχει ρε παιδιά το U από το C?

Εχουν διαφορα στο μοντεμ.

Το μοντελο C ειναι στα 28nm και ειναι κατασκευασμενο απο την ερικσον (θεωρειται αρχαιο και καλα,περσινο)

στο μοντελο U το μοντεμ ειναι στα 20nm και ειναι κατασκευασμενο απο intel ή samsung !!

Ας διαγραφεί , με προλαβαν παραπανω.

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Με το C θα έχεις εγγύηση στην Ευρώπη ενώ όχι με το U.

 

Και που βλέπεις διάφορα με το φετινό modem που να αξίζει να μην έχεις εγγύηση?

Το exynos έχει καλύτερη συμπεριφορά από το snapdragon?

Link to comment
Share on other sites

αυτα περι ταχυτητας μονο περιτα ειναι! στην Ελλαδα καλα καλα 4G δεν εχουμε οχι να πιανουμε κιολας τα 300MB/s ! γενικα και συνοπτικα και ουσιαστικα για Ελλαδα παντα το U & C ειναι μονο στην εγγυηση και στην μικρη διαφορα αυτονομιας μπαταριας!
Link to comment
Share on other sites

Και που βλέπεις διάφορα με το φετινό modem που να αξίζει να μην έχεις εγγύηση?

Το exynos έχει καλύτερη συμπεριφορά από το snapdragon?

 

Ότι είπαν τα παιδιά παραπάνω..Στη καθημερινή χρήση δε νομίζω να δεις καμία απολύτως διαφορά, άντε στη καλύτερη να έχεις λίγο παραπάνω αυτονομία στο U αν είσαι όλη μέρα σε 3G/4G. Κι όλα αυτά είναι εικασίες, αν δε πάρει κάποιος και το C και το U να τα στήσει το ίδιο και να τα δοκιμάσει μαζί δεν θα είμαστε σίγουροι. Απλά εγώ επειδή θα το κάνω root έτσι κι αλλιώς μετά τη λήξη του doa όποιο και να πάρω χωρίς εγγύηση θα μείνω, επομένως επιλέγω το U αφού δεν έχω τίποτα να χάσω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια!!

Δεν μου δουλεουν τα πολλαπλα παραθυρα, φταιει κατι?

Ευχαριστω!

 

σελ 58... για κανε ενα τσεκ...

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201410/20141006173005633/SM-N910_UM_Open_Kitkat_Gre_Rev.1.0_141006.pdf

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Και το πρώτο κόλλημα σήμερα..τα πάντα ανοικτά fb messenger με 4 παράθυρα και φωτογραφία ταυτόχρονα κολλούσε την ώρα που έβγαζε φωτό plus την ώρα που έγραφα.με το που βγήκα σρην κύρια οθόνη και πάτησα chrome κατάρευσε το messenger..κ πάλι μπράβο στο κινητό γιατί με 15 εφαρμογές ανοικτές είναι ζόρι
Link to comment
Share on other sites

Και το πρώτο κόλλημα σήμερα..τα πάντα ανοικτά fb messenger με 4 παράθυρα και φωτογραφία ταυτόχρονα κολλούσε την ώρα που έβγαζε φωτό plus την ώρα που έγραφα.με το που βγήκα σρην κύρια οθόνη και πάτησα chrome κατάρευσε το messenger..κ πάλι μπράβο στο κινητό γιατί με 15 εφαρμογές ανοικτές είναι ζόρι

 

Εγω μαζι σου. Υποψηφιος του συγκεκριμενου κινητου, περιμενω να πεσει κι αλλο η τιμη ομως, οταν η σαμσουνγκ παινευεται το multitasking κι αυτο κολλαει καποιες φορες, κατι δεν παει καλα. Α ρε σαμσουνγκ, βελτιωσου στο software επειγοντως. Ειμαι σιγουρος οτι αν προσπαθησει η htc παρομοια συσκευη θα την αφησει την σαμσουνγκ χιλιομετρα πισω. Ας ελπισουμε με την εκδοση 5.0 να βελτιωσουν πολυ τα πραγματα, ξερω ξερω καθε χρονο τα ιδια λεμε. Δεν λεω οτι ειναι τραγικα, αλλα για 850 κατοσταρικα που ζηταει επρεπε να ειναι λαγκ φρεε οτι κι αν το κανεις το κινητο. Μην τρελαθουμε.:O

Edited by Theo_Pech
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα παραπονο δεν εχω.λειτουργω τα παντα κ το πιεζω μεχρι εκει που δεν παει.να αναφερω πως το εχω ροοταρει κ αναμενω ρομ για να πεσει κ αλλο η διαθεσιμη μνημη.ειμαι υπερευχαριστημενος απο το τηλεφωνο.

 

παρατηρηση πως το τρελο ζορι το τραβαει οταν ανοιγω κ την καμερα.

Edited by killer22
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα παραπονο δεν εχω.λειτουργω τα παντα κ το πιεζω μεχρι εκει που δεν παει.να αναφερω πως το εχω ροοταρει κ αναμενω ρομ για να πεσει κ αλλο η διαθεσιμη μνημη.ειμαι υπερευχαριστημενος απο το τηλεφωνο.

 

παρατηρηση πως το τρελο ζορι το τραβαει οταν ανοιγω κ την καμερα.

 

το c εχεις φιλε?

 

μπαταρια πως τα παει στο συνολο μιας μερας?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ναι το c εχω.μπαταρια με ελαφρυ gaming(clash of clans) μου βγαζει μιαμιση μερα πλεον.

 

μπορω να πω οτι μου σχηματιστικε ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια που λενε! και με gameing και μιαμιση μερα ειναι μια χαρα! :D ποσες ωρες οθονης περιπου! παλια διαβαζα κατι 3-4 ωρες και ειχα φριξει!

Link to comment
Share on other sites

μπορω να πω οτι μου σχηματιστικε ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια που λενε! και με gameing και μιαμιση μερα ειναι μια χαρα! :D ποσες ωρες οθονης περιπου! παλια διαβαζα κατι 3-4 ωρες και ειχα φριξει!

Πλεον εχω βαλει στο auto την φωτεινοτητα και προσπαθω να παιζω με ρυθμισεις εξοικονομησης ενεργειας.οταν το πηρα απλα το ελιωσα.αν εχεις ολη μερα φουλ οθονη και skype που χρησιμοποιω συν messenger-chrome κ λοιπα ε νσι θα ψαχνεις μπριζα.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον εχω βαλει στο auto την φωτεινοτητα και προσπαθω να παιζω με ρυθμισεις εξοικονομησης ενεργειας.οταν το πηρα απλα το ελιωσα.αν εχεις ολη μερα φουλ οθονη και skype που χρησιμοποιω συν messenger-chrome κ λοιπα ε νσι θα ψαχνεις μπριζα.

 

με wifi φωτεινοτητα δυο "σκαλες" κατω απο την μεση κανενα 2ωρο gameing ποσο λες να βγαζει πανω κατω! και σερφαρισμα στο ιντερνετ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...