Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την στιγμη που ο ιδιος επεξεργαστης εχει "μετονομαστει" σε Εxynos 7xxx επισημα σαν 64bit, και να μην δωσει η Samsung 64bit υποστηριξη άμεσα, με το που θα δωσει kernel source απο συσκευη που θα φοραει τον 7xxx θα γινει port

Εννοεις απο καποιους,σαν τους XDA;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα ειμαι κ εγω πλεον απο εχθες κατοχος note4 n910c :D .Tελικα μετα απο οσα διαβασα κ διαφορα βιντεακια που ειδα στο youtube προτιμησα να παρω το n910c με τον exynos ..για να δουμε πως θα τα παει ο exynos σε θεματα υποστηριξης και xda develop ... διαφορετικα του χρονου θα παω σε note5 με snapdragon 810 :lol:
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μας πει καποιος κατα ποσο ισχυουν αυτα που λεει το παλικαρι εδω; http://www.skroutz.gr/s/5663587/Samsung-Galaxy-Note-4-N910C-32GB.html στην αξιολογηση! με τις λειτουργιες οθονης;
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μας πει καποιος κατα ποσο ισχυουν αυτα που λεει το παλικαρι εδω; http://www.skroutz.gr/s/5663587/Samsung-Galaxy-Note-4-N910C-32GB.html στην αξιολογηση! με τις λειτουργιες οθονης;

Δεν ξερω αν ισχυουν αυτα που λεει αλλα...... απο ορθογραφια, σκοτωνει το παλικάρι!!! Τα ματια μου βγηκαν να το διαβασω.....

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μας πει καποιος κατα ποσο ισχυουν αυτα που λεει το παλικαρι εδω; http://www.skroutz.gr/s/5663587/Samsung-Galaxy-Note-4-N910C-32GB.html στην αξιολογηση! με τις λειτουργιες οθονης;

 

Θα σε παρακαλούσα να μη γεμίζεις διαφορετικά θέματα με την ίδια ερώτηση.

Αν έχει τις λειτουργίες ή όχι θα στο πουν τα παιδιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μας πει καποιος κατα ποσο ισχυουν αυτα που λεει το παλικαρι εδω; http://www.skroutz.gr/s/5663587/Samsung-Galaxy-Note-4-N910C-32GB.html στην αξιολογηση! με τις λειτουργιες οθονης;

 

H σύγκριση για μένα που κάνει είναι ανούσια μιας και βγάζει το exynos πιο γρήγορο επειδή χτυπάει πιο μεγάλο σκορ στο antutu ή βρίσκει πλεονέκτημα στο snap το lte cat 6 ενώ το δικό του με lte cat 4 είναι περιορισμένη σε μόλις 150mbps.

Ακόμα και αν έχουν αφαιρέσει αυτές τις λειτουργίες της οθόνης, δεν νομίζω να το πάρουν χαμπάρι και πολλοί.

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα που αφορούσαν τη διαθεσιμότητα της συσκευής, μεταφέρθηκαν στο σωστό θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα! Μαλλον την επομενη βδομαδα θα αγορασω κ εγω το 4αρι στην exynos εκδοση μιας κ απο οτι διαβαζω σε cpu ειναι καλυτερο απ τον snapdragon ενω σε gpu ειναι τα ιδια πανω κατω.

 

Η ερωτηση που εχω ειναι τι εχουν παθει ολοι και ''φαγωνονται'' με το modem του κινητου???

Τοσο χαλια ειναι το modem της ericsson?

Απο θεμα ταχυτητας για Ελλαδα με LTE CAT 4 ειναι μια χαρα. Ετσι κ αλλιως θα εχουμε αλλαξει κινητο μεχρι να φτασουν τα ελληνικα δικτυα να δουλευουν αυτες τις ταχυτητες :p (ποσο μαλλον με το cat 6 του modem της qualcomm) ....

Μηπως ειναι πιο ενεργοβορο σε σχεση με του snapdragon και γι αυτο το φοβουνται ολοι?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα! Μαλλον την επομενη βδομαδα θα αγορασω κ εγω το 4αρι στην exynos εκδοση μιας κ απο οτι διαβαζω σε cpu ειναι καλυτερο απ τον snapdragon ενω σε gpu ειναι τα ιδια πανω κατω.

 

Η ερωτηση που εχω ειναι τι εχουν παθει ολοι και ''φαγωνονται'' με το modem του κινητου???

Τοσο χαλια ειναι το modem της ericsson?

Απο θεμα ταχυτητας για Ελλαδα με LTE CAT 4 ειναι μια χαρα. Ετσι κ αλλιως θα εχουμε αλλαξει κινητο μεχρι να φτασουν τα ελληνικα δικτυα να δουλευουν αυτες τις ταχυτητες :p (ποσο μαλλον με το cat 6 του modem της qualcomm) ....

Μηπως ειναι πιο ενεργοβορο σε σχεση με του snapdragon και γι αυτο το φοβουνται ολοι?

 

Γενικότερα όλα τα exynos προς το παρόν είναι λίγο πιο γρήγορα κι έχουν λίγο καλύτερη αυτονομία σε σχέση με το Snap. Τώρα όσο αφορά τα μοντέλα με exynos ίσως υπάρχει μια ελάχιστη διαφορά ανάμεσα στα μοντέλα λόγω μόντεμ αλλά στη καθημερινή χρήση δε θα το παρατηρήσεις καν. Έμπειρα μέλη έχουν ήδη το C και λένε πως όλα πάνε μια χαρά οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Και μη νομίζεις ότι το modem της ericsson είναι αρχαίο,στα 28nm είναι κατασκευασμένο σαν της qualcomm, απλά της intel και της samsung που έχουν τα υπόλοιπα με exynos είναι στα 20nm.

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα όλα τα exynos προς το παρόν είναι λίγο πιο γρήγορα κι έχουν λίγο καλύτερη αυτονομία σε σχέση με το Snap. Τώρα όσο αφορά τα μοντέλα με exynos ίσως υπάρχει μια ελάχιστη διαφορά ανάμεσα στα μοντέλα λόγω μόντεμ αλλά στη καθημερινή χρήση δε θα το παρατηρήσεις καν. Έμπειρα μέλη έχουν ήδη το C και λένε πως όλα πάνε μια χαρά οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Και μη νομίζεις ότι το modem της ericsson είναι αρχαίο,στα 28nm είναι κατασκευασμένο σαν της qualcomm, απλά της intel και της samsung που έχουν τα υπόλοιπα με exynos είναι στα 20nm.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε!

Αρα αφου δεν υπαρχει δυνατοτητα για αγορα καποιας εκ των αλλων εκδοσεων με exynos (τουλαχιστον απο Ελλαδα) δεν θα το τρεναρω αλλο.

Το ξερω οτι δεν ειναι αρχαιο το modem της ericsson απλα διαβαζω (σε αλλα site κυριως) οτι δυο λογοι που (εμπειρα κιολας μελη) δεν επιλεγουν το exynos ειναι το modem και η gpu...

Απ την αλλη εγω οσο εψαξα ειδα για τις gpu οτι οι διαφορες ειναι ελαχιστες ενω για το modem κανεις δεν σχολιαζε γι αυτο κ ρωτησα!

Τελος παντων! Ευχαριστω και παλι.

Αυριο μαλλον δινω το νοτε 3 οποτε μεχρι τελος βδομαδας θα εχω το 4αρι στα χερια μου.:D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε!

Αρα αφου δεν υπαρχει δυνατοτητα για αγορα καποιας εκ των αλλων εκδοσεων με exynos (τουλαχιστον απο Ελλαδα) δεν θα το τρεναρω αλλο.

Το ξερω οτι δεν ειναι αρχαιο το modem της ericsson απλα διαβαζω (σε αλλα site κυριως) οτι δυο λογοι που (εμπειρα κιολας μελη) δεν επιλεγουν το exynos ειναι το modem και η gpu...

Απ την αλλη εγω οσο εψαξα ειδα για τις gpu οτι οι διαφορες ειναι ελαχιστες ενω για το modem κανεις δεν σχολιαζε γι αυτο κ ρωτησα!

Τελος παντων! Ευχαριστω και παλι.

Αυριο μαλλον δινω το νοτε 3 οποτε μεχρι τελος βδομαδας θα εχω το 4αρι στα χερια μου.:D

 

Ο καθένας στο ίντερνετ λέει το μακρύ του και το κοντό του.. Σε γενικές γραμμές σε απόλυτους αριθμούς υπερισχύει το μοντέλο με τον exynos, οι gpus αποδίδουν το ίδιο τόσο στα χαρτιά όσο και στη πραγματικότητα, σε άλλα παιχνίδια τα πάει καλύτερα η adreno σε άλλα η mali. Άρα κάποιος που ψάχνει το απόλυτο θεωρητικά θα πήγαινε σε exynos και συγκεκριμένα στο U. Εσύ μιας και δε μπορείς να έχεις ταυτόχρονα και τα δύο μοντέλα για να διαλέξεις, δες βίντεο, διάβασε απόψεις, σύγκρινε και πάρε αυτό που νομίζεις πως σε καλύπτει καλύτερα, κι άσε εμάς στα forums να 'μαλώνουμε' για το ποιο είναι το καλύτερο! :)

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω αποφασίσει να πάρω τον Exynos με μοναδικό ερώτημα το πόσο γρηγορα θα πεσει η τιμη του, αφού θα εχει σαφως μικρότερη διαθεσιμοτητα από τον Snapdragon. Στο skroutz πχ την έκδοση με τον Exynos την εχουν 7 καταστηματα έναντι 28 του Snapdragon...

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και εδώ, έχει 2 μαγαζιά στα 668€-669€

 

http://www.bestprice.gr/item/2154363003/samsung-galaxy-note-4-32gb.html?fromq=note+4

 

Καλημέρα παιδιά!

 

Από την παρασκευή έχω στην κατοχή μου το Galaxy Νote 4 N910C από ένα από τα καταστήματα που παραθέτει ο φίλος @aptaliko "δεν λέω ποιο μήπως δεν επιτρέπεται από το forum λόγο διαφήμισης" και όλα είναι μια χαρά, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την συσκευή!!!

 

Υ.Γ. Πρώην κάτοχος Note 2 κ Νοte 3.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιους από εμάς ενδιαφέρει σε ποιες χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης κυκλοφορεί επίσημα από την Samsung το μοντέλο SM-N910C καθώς αυτές οι συσκευές καλύπτονται από την πανευρωπαϊκή 2 ετή εγγύηση της Samsung και στην χώρα μας.

Τις χώρες κυκλοφορίας τις άντλησα από αυτήν την σελίδα. Είναι η σελίδα του SamMobile στην οποία αναγράφονται όλα τα firmwares για το συγκεκριμένο μοντέλο καθώς και οι αντίστοιχες χώρες κυκλοφορίας.

Οι χώρες κυκλοφορίας λοιπόν εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης είναι:

1. Πολωνία.

2. Σλοβενία.

3. Βουλγαρία.

4. Ουγγαρία.

5. Ρουμανία.

6. Βαλτικές χώρες (Λιθουανία-Λετονία-Εσθονία).

7. Κροατία.

Αγορά της συσκευής από οποιαδήποτε από τις παραπάνω χώρες καλύπτεται από την εγγύηση.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Κάποιους από εμάς ενδιαφέρει σε ποιες χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης κυκλοφορεί επίσημα από την Samsung το μοντέλο SM-N910C καθώς αυτές οι συσκευές καλύπτονται από την πανευρωπαϊκή 2 ετή εγγύηση της Samsung και στην χώρα μας.

Τις χώρες κυκλοφορίας τις άντλησα από αυτήν την σελίδα. Είναι η σελίδα του SamMobile στην οποία αναγράφονται όλα τα firmwares για το συγκεκριμένο μοντέλο καθώς και οι αντίστοιχες χώρες κυκλοφορίας.

Οι χώρες κυκλοφορίας λοιπόν εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης είναι:

1. Πολωνία.

2. Σλοβενία.

3. Βουλγαρία.

4. Ουγγαρία.

5. Ρουμανία.

6. Βαλτικές χώρες (Λιθουανία-Λετονία-Εσθονία).

7. Κροατία.

Αγορά της συσκευής από οποιαδήποτε από τις παραπάνω χώρες καλύπτεται από την εγγύηση.

 

σε ευχαριστουμε πολυ φιλε μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το sm- n910c ..να ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο οταν εχω την οθονη σβηστει πανω απο 10 δευτερολεπτα,μολις πατησω το κουμπι για να ανοιξει μου κανει λαγκ 3 δευτερολεπτα, το s voice το εχω απενεργοποιημενο..και κατι αλλο απο το πρωι στης 9 μεχρι το μασημερι στης 3κ30 με 45 λεπτα οθονη εχει παει η μπαταρια στο 66% ειναι φυσιολογικο? :worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το sm- n910c ..να ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο οταν εχω την οθονη σβηστει πανω απο 10 δευτερολεπτα,μολις πατησω το κουμπι για να ανοιξει μου κανει λαγκ 3 δευτερολεπτα, το s voice το εχω απενεργοποιημενο..και κατι αλλο απο το πρωι στης 9 μεχρι το μασημερι στης 3κ30 με 45 λεπτα οθονη εχει παει η μπαταρια στο 66% ειναι φυσιολογικο? :worry:

 

 

Αν ειναι οντως 3 δευτερολεπτα εναι παρα πολυ, συνηθως ανοιγει πριν προλαβεις να παρεις το δαχτυλο απο το κουμπι. Επισης η μπαταρια οντως επεσε πολυ ...ισως δεν εχει φτασει τους κυκλους φορτισης που χρειαζονται ωστε να δουλεψει τελεια....τα υπολοιπα θα στα πουνε τα παιδια που εχουν το exynos...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το sm- n910c ..να ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο οταν εχω την οθονη σβηστει πανω απο 10 δευτερολεπτα,μολις πατησω το κουμπι για να ανοιξει μου κανει λαγκ 3 δευτερολεπτα, το s voice το εχω απενεργοποιημενο..και κατι αλλο απο το πρωι στης 9 μεχρι το μασημερι στης 3κ30 με 45 λεπτα οθονη εχει παει η μπαταρια στο 66% ειναι φυσιολογικο? :worry:

Φίλε μου στο δικό μου δεν έχω θέμα με το ξεκλείδωμα κ η μπαταρία ακριβώς τις ίδιες ώρες που ανέφερες ειναι στο 66% με διπλάσια ώρα ανοιχτή την οθόνη, θα σου πρότεινα να κάνεις μια εκκαθάριση στη Ram μήπως σου τρώει παραπάνω καμία εφαρμογή ή ακόμα καλύτερα μια επανεκκίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά το exynos u που έχω στην κατοχή μου οι φωτογραφίες που βγάζει είναι από άλλο πλανήτη πραγματικά!!!

Για τα άλλα λίγο πολύ τα εχουμε πει. Ότι πιο πλήρες έχω πιάσει στα χέρια μου...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο δικό μου δεν έχω θέμα με το ξεκλείδωμα κ η μπαταρία ακριβώς τις ίδιες ώρες που ανέφερες ειναι στο 66% με διπλάσια ώρα ανοιχτή την οθόνη, θα σου πρότεινα να κάνεις μια εκκαθάριση στη Ram μήπως σου τρώει παραπάνω καμία εφαρμογή ή ακόμα καλύτερα μια επανεκκίνηση...

 

σ ευχαριστω φιλε μου θα δοκιμασω να δω..

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει απο την sammobile το σ4 με Lollipop https://www.youtube.com/watch?v=8QETNpd57kk

 

ξερει κανενας για το νοτε 4 ποτε ερχεται ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ..θα μπορούσε κάποιο παιδί που εχει sm-n910c να δει (παρατηρησει) αν εχει λαγκ 2με3 δευτερόλεπτα οταν εχει την οθόνη σβηστεί για πάνω από 15 με 20 δευτερόλεπτα και πατήσει το κουμπί να ανοίξει? Ευχάριστο εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ..θα μπορούσε κάποιο παιδί που εχει sm-n910c να δει (παρατηρησει) αν εχει λαγκ 2με3 δευτερόλεπτα οταν εχει την οθόνη σβηστεί για πάνω από 15 με 20 δευτερόλεπτα και πατήσει το κουμπί να ανοίξει? Ευχάριστο εκ των προτέρων

 

Φιλε το εκανα και δεν εχει καθολου lag.Ανοιγει αμεσως

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το εκανα και δεν εχει καθολου lag.Ανοιγει αμεσως

 

Σ ευχαριστώ πολυ φιλε μου .οπότε εχει πρόβλημα :worry: θα το επιστρέψω αύριο πίσω γιατί εχω και DOA .. κανεις άλλος που έχει παρατηρήσει λαγκ στο άνοιγμα της οθόνης υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολυ φιλε μου .οπότε εχει πρόβλημα :worry: θα το επιστρέψω αύριο πίσω γιατί εχω και DOA .. κανεις άλλος που έχει παρατηρήσει λαγκ στο άνοιγμα της οθόνης υπάρχει?

Από πιο μαγαζί το πήρες κι έχει DOA?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...