Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το περιμένω άυριο σαν αντικαταστάτη του one+1,ελπίζω να αράξω λίγο και να μη μπω στη σβούρα rom/kernel κτλ για κάμποσο καιρό!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρατήρησα σε σχέση με το s4 ότι στο υπόγειο χώρο στάθμευσης που βάζω το αυτοκίνητο, όταν μιλώ στο ΝΟΤΕ 4 κόβεται η σύνδεση ενώ στο s4 όχι. Κρίμα...
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω, χθες πήγα να φορτίσω τη συσκευή και μου πέταγε μήνυμα πως δεν μπορεί να φορίσει και να βεβαιωθώ πως έχω συμβατό φορτιστή Samsung.

 

Να ανησυχώ?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω, χθες πήγα να φορτίσω τη συσκευή και μου πέταγε μήνυμα πως δεν μπορεί να φορίσει και να βεβαιωθώ πως έχω συμβατό φορτιστή Samsung.

 

Να ανησυχώ?

 

Δεν θα έπρεπε να σου βγάζει τέτοιο μήνυμα! Εγώ ότι φορτιστή και αν έχω βάλει φορτίζει χωρίς μηνύματα. Να υποθέσω ότι στο βγάζει με τον γνήσιο φορτιστή;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να σου βγάζει τέτοιο μήνυμα! Εγώ ότι φορτιστή και αν έχω βάλει φορτίζει χωρίς μηνύματα. Να υποθέσω ότι στο βγάζει με τον γνήσιο φορτιστή;;

 

Ναι με τον γνήσιο το έβγαλε κάποιες φορές... Μετά βέβαια οκ. Και σήμερα που τσέκαρα πάλι ο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τον exynos u δεν βλέπω να υπάρχει πουθενά η lollipop.

Από την μια βέβαια μακάρι να αργήσει αν είναι να έχει προβληματακια.

Η εμπειρία με την 4.4.4 είναι απίστευτη σε αυτό το μοντέλο παιδιά.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τελευταίο Update του Google Search φτιάχνει το πρόβλημα με το Always On Ok Google :-) Ενεργοποιήστε το S Voice και κατεβάστε την τελευταία έκδοση από το apk mirror http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-search/google-app-4-4-9-16-arm-2-android-apk-download/

I am so happy

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει απο aptoid αλλα δε μου δουλευει...

Με ενεργοποιημενο svoice ουτε καν απο widget δεν ακουει...

Ενεργοποιησες στο svoice το wake up while locked και σου εβγαλε τις γκριζες επιλογες στο Google now δηλαδη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλά enabled η εφαρμογή του S Voice. Όχι να ακούει. Έκανα Update και το τελευταίο Text to speech από το play store. Ίσως παίζει και αυτό ρόλο. Κατέβασε από το Link που έβαλα.
Link to comment
Share on other sites

το περιμένω άυριο σαν αντικαταστάτη του one+1,ελπίζω να αράξω λίγο και να μη μπω στη σβούρα rom/kernel κτλ για κάμποσο καιρό!

Περιμένω τις εντυπώσεις σου γιατί ετοιμάζομαι να κάνω την ίδια μετάβαση την επόμενη εβδομάδα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλλος προβλημα με Fb και messenger?

Με τις τελευτεες εκδοσεις τους, οταν τρεχω τις εφαρμογες κρασαρει ο touchwiz. Και σε boc3 και σε boc5.

Εχω μεινει με τις προηγουμενες εκδοσεις αλλα μου τη σπαει να βλεπω τα updates τους στο Playstore.

Σε σας δουλευουν κανονικα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλλος προβλημα με Fb και messenger?

Με τις τελευτεες εκδοσεις τους, οταν τρεχω τις εφαρμογες κρασαρει ο touchwiz. Και σε boc3 και σε boc5.

Εχω μεινει με τις προηγουμενες εκδοσεις αλλα μου τη σπαει να βλεπω τα updates τους στο Playstore.

Σε σας δουλευουν κανονικα?

 

Είχα ένα τέτοιο θέμα πριν 2-3 μήνες με το messenger αλλά από update σε update λύθηκε...

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλλος προβλημα με Fb και messenger?

Με τις τελευτεες εκδοσεις τους, οταν τρεχω τις εφαρμογες κρασαρει ο touchwiz. Και σε boc3 και σε boc5.

Εχω μεινει με τις προηγουμενες εκδοσεις αλλα μου τη σπαει να βλεπω τα updates τους στο Playstore.

Σε σας δουλευουν κανονικα?

 

Είμαι σε BOC5 εδώ και 5 ημέρες και δεν έχω αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα. Μέσσεντζερ δεν πολυχρησιμοποιώ γιατί είναι άθλια εφαρμογή και δεν λένε να τη φτιάξουν επιτέλους. Φέισμπουκ απλά σήμερα ενώ είχα ίντερνετ δεν μου φόρτωνε καθόλου τις ενημερώσεις και απλά στην αρχική μου εμφάνιζε 2-3 πράγματα μόνο. Μπήκα βγήκα, αποσυνδέθηκα ξανασυνδέθηκα αλλά μάταια. Έφτιαξε μόνο του μετά από κανά 5ωρο. Αλλά ποτέ δεν μου κράσαρε ο tw. Βασικά εδώ και 5 μήνες που το έχω το κινητό, 3,5 μήνες kitkat και 1,5 lollipop δεν έχει κρασάρει ποτέ ο tw. Ίσα ίσα που το φεισμπουκ σαν εφαρμογή τρέχει καλύτερα με lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε BOC5 εδώ και 5 ημέρες και δεν έχω αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα. Μέσσεντζερ δεν πολυχρησιμοποιώ γιατί είναι άθλια εφαρμογή και δεν λένε να τη φτιάξουν επιτέλους. Φέισμπουκ απλά σήμερα ενώ είχα ίντερνετ δεν μου φόρτωνε καθόλου τις ενημερώσεις και απλά στην αρχική μου εμφάνιζε 2-3 πράγματα μόνο. Μπήκα βγήκα, αποσυνδέθηκα ξανασυνδέθηκα αλλά μάταια. Έφτιαξε μόνο του μετά από κανά 5ωρο. Αλλά ποτέ δεν μου κράσαρε ο tw. Βασικά εδώ και 5 μήνες που το έχω το κινητό, 3,5 μήνες kitkat και 1,5 lollipop δεν έχει κρασάρει ποτέ ο tw. Ίσα ίσα που το φεισμπουκ σαν εφαρμογή τρέχει καλύτερα με lollipop.

Σήμερα ήταν πρόβλημα του Facebook. Αντιμετώπισα ακριβώς το ίδιο τις ίδιες ώρες αλλά σε άλλη χώρα και με άλλο τηλέφωνο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως και εγώ το ίδιο με το facebook...όταν έκανα απεγκατάσταση της τελευταίας ενημέρωσης έφτιαξε....
Link to comment
Share on other sites

Ισος σε συνδιασμο με καποια αλλη εφαρμογη δημιουργειτε το προβλημα...?

Μπορουμε να αλλαξουμε το version info ενος apk καπως??

 

 

Είμαι σε BOC5 εδώ και 5 ημέρες και δεν έχω αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα.

 

Με clean εγκατασταση κ pit ή με update εβαλες Boc5?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με clean εγκατασταση κ pit ή με update εβαλες Boc5?

 

Το 1ο, όπως μου είπες.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο Theo_Pech :D

 

Ναι όντως και εγώ το ίδιο με το facebook...όταν έκανα απεγκατάσταση της τελευταίας ενημέρωσης έφτιαξε....

Επιτελους εβγαλα ακρη.

Εχουμε απενεργοποιησει το προεγκατεστημενο Pages manager.

Ετσι δημιουργειτε το προβλημα.

Ολα καλα τωρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Εδω και μερικες μερες κατοχος του NOTE 4 910c

Oντως τελικα μετα απο αρκετες συσκευες πιστευω οτι σαν τη σειρα ΝΟΤΕ..κανενα.

Anyway,

Εχω ενα θεμα με σημα-κλησεις.Ειμαι με Wind , στη θεσσαλονικη, και παρατηρω πως ξαφνικα το σημα πεφτει τελειως ή ακομη ενω ειμαι σε κληση και μιλαω κανονικα χανεται για λιγο και επανερχεται.

Το κινητο ειναι Hungary περασμενο την 5.0.1 .Ετσι το πηρα δλδ απο αγγελια ελαχιστα δουλεμενο.

Προτεινεται να περασω καποια αλλη πχ BOC5?H μηπως service κατευθειαν?

Ευχαριστω.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Εδω και μερικες μερες κατοχος του NOTE 4 910c

Oντως τελικα μετα απο αρκετες συσκευες πιστευω οτι σαν τη σειρα ΝΟΤΕ..κανενα.

Anyway,

Εχω ενα θεμα με σημα-κλησεις.Ειμαι με Wind , στη θεσσαλονικη, και παρατηρω πως ξαφνικα το σημα πεφτει τελειως ή ακομη ενω ειμαι σε κληση και μιλαω κανονικα χανεται για λιγο και επανερχεται.

Το κινητο ειναι Hungary περασμενο την 5.0.1 .Ετσι το πηρα δλδ απο αγγελια ελαχιστα δουλεμενο.

Προτεινεται να περασω καποια αλλη πχ BOC5?H μηπως service κατευθειαν?

Ευχαριστω.

Είναι θέμα modem , μόλις αλλάξεις θα στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα modem , μόλις αλλάξεις θα στρώσει

 

ευχαριστω για αμεση απαντηση,

μολις αλλαξω τι? rom εννοεις ?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Εδω και μερικες μερες κατοχος του NOTE 4 910c

Oντως τελικα μετα απο αρκετες συσκευες πιστευω οτι σαν τη σειρα ΝΟΤΕ..κανενα.

Anyway,

Εχω ενα θεμα με σημα-κλησεις.Ειμαι με Wind , στη θεσσαλονικη, και παρατηρω πως ξαφνικα το σημα πεφτει τελειως ή ακομη ενω ειμαι σε κληση και μιλαω κανονικα χανεται για λιγο και επανερχεται.

Το κινητο ειναι Hungary περασμενο την 5.0.1 .Ετσι το πηρα δλδ απο αγγελια ελαχιστα δουλεμενο.

Προτεινεται να περασω καποια αλλη πχ BOC5?H μηπως service κατευθειαν?

Ευχαριστω.

 

Η απάντηση είναι μία έχεις Wind μην περιμένεις και πολλά πολλοί έχουν θέμα με την εταιρία αυτήν έχει πολύ κακό σήμα

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι μία έχεις Wind μην περιμένεις και πολλά πολλοί έχουν θέμα με την εταιρία αυτήν έχει πολύ κακό σήμα

 

Συμφωνω σε αυτο το ξερω δυστυχως.Απλα με το NOTE 4 ειναι αρκετο πιο συχνο και ενοχλητικο θα ελεγα για αυτο και το αναφερω.Μηπως εχει καποιος αντιστοιχο θεμα/προβλημα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για αμεση απαντηση,

μολις αλλαξω τι? rom εννοεις ?

Ναι, μόλις αλλάξεις ρομ και μαζί με αυτήν θα αλλάξει και το modem. Το αντιμετωπίζω και εγώ με το 3 (έχω κι εγώ wind...υπάρχει θέμα...).

Άλλαξα modem από νεότερη ρομ και τελείωσε η ιστορία αυτή :)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...