Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου το έκανα ουκ ολίγες φορές. Μέχρι και την μπαταρία έβγαλα, έκανα clear cache, clear data στις σχετικές εφαρμογές. Μπήκα και σε Safe mode αλλά μάταια.

 

Εβγαλες ακρη με το ir blaster?

Απο σημερα δε δουλευει ουτε σε εμενα. :(

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβγαλες ακρη με το ir blaster?

Απο σημερα δε δουλευει ουτε σε εμενα. :(

Είχα και εγώ πρόβλημα με το blaster.

Έπρεπε να το πατάω συνέχεια μήπως και πιάσει.

Οπότε το απενεργοποιώ μια μέρα και κατεβάζω αυτό , https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy

 

Είναι με πληρωμή βέβαια, αλλά από τότε όλα δουλεύουν ρολόι.

Μπορείς βέβαια να το βρεις και με δοκιμή αν ψάξεις λίγο :cool:

Edited by themis999445
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλες ακρη με το ir blaster?

Απο σημερα δε δουλευει ουτε σε εμενα. :(

Δεν έβγαλα άκρη. Έστειλα και στον δημιουργό του anymote. Μου είπαν ότι λογικά τα ****** και δεν είναι θέμα software. Θα το πάω Δευτέρα στο Service. Αν κάνεις factory reset και επανέλθει πες.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,παρατηρώ ορισμένα redraws lagακια που δεν τα είχα στο oneplus είστε ευχαριστημένοι με την απόδοση της συσκευής stock? Εμένα δεν με τρελαινει πάντως εσάς ρολλάρει συνεχώς smooth και αlaggάριστα? Είμαι με τη stock boc3..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,παρατηρώ ορισμένα redraws lagακια που δεν τα είχα στο oneplus είστε ευχαριστημένοι με την απόδοση της συσκευής stock? Εμένα δεν με τρελαινει πάντως εσάς ρολλάρει συνεχώς smooth και αlaggάριστα? Είμαι με τη stock boc3..

 

Κλασσική σάμσουνγκ. Φέτος δούλεψε μόνο τα s6 και s6 edge. Όταν χρησιμοποιείς το note 4, ακόμα και με την 5.0.1, υπάρχουν τα χαζολαγκς και το stuttering. Γενικά σου δίνει την αίσθηση ότι ο TW είναι βαρύς. Αν δεν μας δώσει τον καινούριο TW που όλοι λένε τα καλύτερα, το βλέπω να συνεχίζει έτσι. Είναι κοροϊδία πάντως, ξέρω έχω καταντήσει κουραστικός, αλλά 850 δώσαμε και κυκλοφορεί μόνο 6 μήνες, δεν είναι λύση να απενεργοποιούμε τα εφέ, να απενεργοποιούμε κάποιες εφαρμογές μπας και ρολλάρει καλύτερα. Μέχρι και τα animations στο s6 που είναι στην 5.0.2 είναι διαφορετικά από τις προηγούμενες ναυαρχίδες της. Απορώ δεν έχει βαρεθεί να δίνει την ίδια έκδοση αντρόιντ με διαφορετικούς TW; Καθώς βλέπω να πέφτει η τιμή του s6 συνεχώς..οκτώβριο κοντά θα το χτυπήσω. ΠΡΟΣΟΧΗ δεν λέω ότι κολλάει το note 4, αλλά αν κάποιος χρησιμοποιήσει και το s6 και τα βάλει δίπλα δίπλα η διαφορά κάνει μπαμ κι εκεί είναι που λες " Ρε σάμσουνκ πλάκα μας κάνεις;"

Link to comment
Share on other sites

Το s6 με tw ναι είναι έρωτας αλλά το note 4 που έχω με boc3 πολωνική και nova launcher δεν κολλάει πουθενά. Εκτός από την καθυστέρηση στο άνοιγμα των recents όταν τα ανοίγω για πρώτη φορά.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το s6 με tw ναι είναι έρωτας αλλά το note 4 που έχω με boc3 πολωνική και nova launcher δεν κολλάει πουθενά. Εκτός από την καθυστέρηση στο άνοιγμα των recents όταν τα ανοίγω για πρώτη φορά.

 

Μιλάω πάντα με στοκ launcher, δεν γίνεται κάθε τρεις και λίγο να αλλάζουμε launcher. Αυτό τόνισα πριν. Οι Κορεάτες έδειξαν ότι μπορούν, αν και καθυστερημένα, αλλά για να συναγωνιστεί τις άλλες εταιρίες πρέπει να δίνει σωστές αναβαθμίσεις κι όχι κουτσουρεμένες. Αν δεν κάνω λάθος htc, sony και apple δίνουν την καινούρια έκδοση πάντα. Είναι δυνατόν το one m7 να έχει πολλά πράγματα από το sense 7 με επιλογή για θέματα κι εμείς για να τα πάρουμε στο note 4 η σάμσουνγκ μας λέει πλήρωσε 769 τώρα για το s6 και κλείστε το στόμα. Όταν πήρα το note ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος με τη σάμσουνγκ και πίστευα ότι έβαλε μυαλό, αλλά δεν..

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ. Πως με το note 5 όταν βγει θα τον δώσουν και στο 4.

 

Κι εγώ αυτό νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβγαλα άκρη. Έστειλα και στον δημιουργό του anymote. Μου είπαν ότι λογικά τα ****** και δεν είναι θέμα software. Θα το πάω Δευτέρα στο Service. Αν κάνεις factory reset και επανέλθει πες.

 

Μολις εκανα... ματαια. Δε δουλεψε.

Ξερει κανεις ποιας χωρας φερνουν στο kaizershop γιατι δε θυμαμαι τι csc ειχε... Να το επαναφερω και να το στηλω για επισκευη. :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα... ματαια. Δε δουλεψε.

Ξερει κανεις ποιας χωρας φερνουν στο kaizershop γιατι δε θυμαμαι τι csc ειχε... Να το επαναφερω και να το στηλω για επισκευη. :cry:

Ουγγαρια ειναι το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα... ματαια. Δε δουλεψε.

Ξερει κανεις ποιας χωρας φερνουν στο kaizershop γιατι δε θυμαμαι τι csc ειχε... Να το επαναφερω και να το στηλω για επισκευη. :cry:

Κατάλαβα... Ε καλό μας Service. Ότι χειρότερο να κάνω backup και να ξαναστηνω. Login και ρυθμίσεις σε 1002 πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Ε καλό μας Service. Ότι χειρότερο να κάνω backup και να ξαναστηνω. Login και ρυθμίσεις σε 1002 πράγματα.

 

Ας τα να πανε, μπλεξαμε. Κ γω πανω που το ειχα στησει στα μετρα μου με ok google, smartlock και δε προλαβα να το χαρω...

Στο smart remote δε μπορει να κανει επαναφορα δωματιων απ' το Samsung account... ισος ειναι κ software το θεμα αλλα δε ξερω τι αλλο να δοκιμασω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε δουλευει ουτε Anymote κ ουτε αυτο φαινεται στην καμερα.

 

Ουγγαρια ειναι το δικο μου

Αδερφε sos! Αυτα βγαζει κ σενα;

http://oi62.tinypic.com/2di1xfp.jpg

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε το Smart remote που σας έγραψα παραπάνω.

Και εμένα δεν δούλευε που έβαζα κάμερα να δω.

Φίλε μου το έχω αγορασμένο. Επικοινώνησα και με τον dev. Δεν παίζει ούτε από το debugging Menu της Samsung. Είναι θέμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έχω αγορασμένο. Επικοινώνησα και με τον dev. Δεν παίζει ούτε από το debugging Menu της Samsung. Είναι θέμα hardware.

Εμένα δεν μου έχει παρουσιάσει θέμα.δουλεύει κανονικά...το έχει πάθει σε πολλούς αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει παρουσιάσει θέμα.δουλεύει κανονικά...το έχει πάθει σε πολλούς αυτό το πρόβλημα?

Και εμένα δουλεύει κανονικά μέχρι τώρα και ας μην το δουλεύω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

http://oi62.tinypic.com/2di1xfp.jpg

Bump!

Καποιος με Ουγγαρικο να τσεκαρει αμα βγαζει τα ιδια info?

Μη βρεθω προς εκπλήξεως αυριο, στο κακοφημο service...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Shit!

Απο sammobile.com αυτη τη Rom εχει για Hungary. Θα ψαξω κ αλλου. Σ' ευχαριστω πολυ.

 

Κι εγώ από το sammobile κατέβασα 3 φορές για Hungary άλλες 3 φορές το πέρασα και αυτό εκεί όπως εσένα. Μετά το έψαξα κι έβλεπα οτι γινότανε South East Europe πάντα με της Ουγγαρίας. Πέρασα την πολωνική κι έγινε πολωνικό, δεν ξέρω γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έχω αγορασμένο. Επικοινώνησα και με τον dev. Δεν παίζει ούτε από το debugging Menu της Samsung. Είναι θέμα hardware.

Επειδή το smart remote που είχε προεγκατεστημένο δουλεύει μάπα, πολύ χάλια, (αν δουλέψει κιόλας ), ή και με πολύ καθυστέρηση, αν κάποιος έχει πρόβλημα και θέλει να το δουλεύει το τηλέφωνο και σαν τηλεχειριστήριο, υπάρχει τρόπος αλλά με άλλο apk.

Όσο για καθυστερήσεις που διάβασα απο κάποια ατομα, εγώ ούτε root έχω κάνει, ουτε έχω δοκιμάσει ποτέ μου δλδ, δεν έχω απενεργοποιήσει τίποτα απο τις εφαρμογές (εκτός το flipboard briefing που το έχω ξετσεκάρει απο τις ρυθμίσεις της αρχικής οθόνης) και δεν κολλάει πουθενά. Μια χαρά πάει. Δε λέω για το AnTutu ότι γραφει πολύ (είναι γεγονός ότι γραφει πολύ), αλλά ότι πάει σφεντόνα η συσκευή.

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...