Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη παρέα σας και'γω από σήμερα.. Μετά απο oneplus, nexus 6 και άπειρα φλασαρίσματα, είπα να χαλαρώσω για λιγο.. Πολύ σβελτο δείχνει για αρχή με καταπληκτική οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λέγε μας τέτοια, γιατί μόλις το παρήγγειλα και το περιμένω έως την Παρασκευή. Για να δούμε.....

 

Και από θήκη? Εγώ πήρα μια της samsung με την μπλε πλάτη....... έτσι να ξεχωρίζει και λιγάκι όταν το ψάχνω.......

 

Όλοι λένε ότι είναι πολύ καλή θήκη. Δεν έχει stand βεβαια.....αλλά θα τη δούμε....

Link to comment
Share on other sites

[/color]Μπορούμε να ξέρουμε για ποιά Χώρα προορίζεται ένα Samsung 910C,γνωρίζοντας το ΙΜΕΙ του;Ρωτάω γιατί το τηλέφωνο είναι σφραγισμένο,και δεν μπορεί να ανοιχτεί,αν δεν αγοραστεί,και ο αγοραστής,θέλει να το ξέρει από πριν,για να τσεκάρει τον πίνακα που δίνει τις Χώρες που έχουν πάρει το Λολιποπ,γιατί προτιμάει να κάνει την αναβάθμιση πριν το στήσει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Μπορούμε να ξέρουμε για ποιά Χώρα προορίζεται ένα Samsung 910C,γνωρίζοντας το ΙΜΕΙ του;Ρωτάω γιατί το τηλέφωνο είναι σφραγισμένο,και δεν μπορεί να ανοιχτεί,αν δεν αγοραστεί,και ο αγοραστής,θέλει να το ξέρει από πριν,για να τσεκάρει τον πίνακα που δίνει τις Χώρες που έχουν πάρει το Λολιποπ,γιατί προτιμάει να κάνει την αναβάθμιση πριν το στήσει.

Με ενα τηλεφωνο στην Sammy..θα εισαι κομπλε...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Με ενα τηλεφωνο στην Sammy..θα εισαι κομπλε...

Ευχαριστώ πολύ.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.:)

 

Στο tab που λέει samsung βάλε το imei και θα σου βγάλει χώρα προέλευσης:

 

http://sndeep.info/en

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Στο tab που λέει samsung βάλε το imei και θα σου βγάλει χώρα προέλευσης:

 

http://sndeep.info/en

 

Δεν βλεπω να βγαζει τπτ για Χωρα ... απλα αναφερει κατι για συσκευη που δεν εχει κλαπει και αναφερει το μοντελο σαν note 3 910f....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Στο tab που λέει samsung βάλε το imei και θα σου βγάλει χώρα προέλευσης:

 

http://sndeep.info/en

Το βρήκε σαν μοντέλο,αλλά για να βρει ημερομηνία και Χώρα,θέλει το S/N.Αυτό,αναγράφεται στο κουτί του,ή πρέπει να ανοιχθεί υποχρεωτικά το κουτί;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αλανια. Απτο κινητο μας ειμαι ευχαριστημενος αν εξαιρεσεις οτι εβγαλε απτο 3.. η οτι δεν δουλευει στο 4 πχ air gesture επισης δεν ξερω τι εχει γινει κ η μπαταρια δεν δουλευει οπως πρεπει.. βγαζω 8 με 14 ωρες χωρις φορτιση με 2 η3 ωρες οθονη.. κ το φορτιζω ξανα κ ξανα.. αν το αφησω πεφτει πολυ ακομα κ οταν "κοιμαται" με ανοιχτο το wifi δηλαδη 8με 10 τις 100 μεσα στο βραδυ.. τι να κοιταξω? & κατι αλλο π εκανε κ στο 3 ενω ειμαι στο μενου κ παταω το κεντρικο πληκτρο για να βγει στις αρχικες οθονες μερικες φορες γινεται μαυρο το φοντο π εχω κ ξαναβγαινει η φωτο π ειχα αμεσως ! Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλήσεις με σαμμυ Ελλάδας με το ιμει σου λένε χώρα προέλευσης

Μίλησα,και μου είπαν ότι είναι για την Αυστρία.Εχει βγει γι αυτήν αναβάθμιση;

Ευχαριστώ σε όλους που απήντησαν.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα,και μου είπαν ότι είναι για την Αυστρία.Εχει βγει γι αυτήν αναβάθμιση;

Ευχαριστώ σε όλους που απήντησαν.

Eχει βγει ναι.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα παρακάτω προέκυψαν μετά από αναβάθμιση κάποιων εφαρμογών. Το ένα είναι για το Ταινίες Play, το άλλο για φωνητικές εντολές της google και το 3ο αναζήτηση google ή κάτι τέτοιο, τα οποία δεν τα θέλω και σαν εφαρμογές τις είχα απενεργοποιήσει. Πως τα εξαφανίζω;;;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τα κάνεις και πάλι ανενεργά μέσα από την διαχείριση εφαρμογών
Link to comment
Share on other sites

Τα κάνεις και πάλι ανενεργά μέσα από την διαχείριση εφαρμογών

Το έκανα, αλλά τα είχα ήδη ανενεργά και μάλιστα είχαν άλλα εικονίδια! Περίεργο!!:wacko:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα, αλλά τα είχα ήδη ανενεργά και μάλιστα είχαν άλλα εικονίδια! Περίεργο!!:wacko:

Τώρα είδα το screenshot σου γιατί δεν είχα καλό σήμα πριν.Λοιπόν, αυτά τα εικονίδια που έχουν το ρομποτάκι του android δείχνουν ότι είναι προβληματικές οι εφαρμογές αυτές. Προφανώς δεν θα είχες κάνει hard reset και κάτι πήγε στραβά. Κάνε ενεργές τις εφαρμογές αυτές και reboot το κινητό. Πιθανολογώ να φύγουν μετά την επανεκκίνηση οπότε θα σου μένουν μόνο οι κανονικές τις οποίες θα μπορέσεις στη συνέχεια να απενεργοποιήσεις. Στην περίπτωση που παραμείνουν θα χρειαστείς hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

...το πεπρωμένον,φυγείν αδύνατον...

Την έκανα πα να πει κι εγώ την κουτουράδα μου,και το πήρα το μεσημεράκι,σε μαύρο.:)

Αφού μπερδεύτηκα λίγο με τις γλώσσες,μιάς και ήταν τελικα Ουγγρικό,το ξεκίνησα,και η πλάκα είναι οτι,βάζοντας το να βρει τυχόν ενημερώσεις,αυτό πήγε και ανακάλυψε όλες τις εφαρμογές που είχα στο 3,και τις κατέβασε.Δεν το περίμενα.

Εκείνο που δεν καταλαβαίνω,είναι γιατί η Samsung,μου είπε,από το ΙΜΕΙ, ότι είναι Αυστριακό,ενώ ήταν Ουγρικό;Μήπως είναι ίδια περιοχή;

Τώρα,εάν θέλει να κάνει ενημέρωση σε 5.0.1,θα την κάνει μόνο του,αν υπάρχει,πατώντας το κουπί ενημερώσεις;

Του πήρα μια φτηνιάρικη θήκη που πιάνει μόνον πίσω,με 7€,και παρήγγειλα και ένα receiver για να το φορτίζω ασύρματα,όπως έκανα και στο 3.

Το ερώτημα τώρα είναι ,αν βρήκατε τελικά κάποιο γυαλάκι,που να ταιριάζει καλά στην οθόνη,ιδίως εκεί στις άκρες,ή πρέπει να βάλω πλαστικό;Αν υπάρχει κάποιο καλό,βάλτε ένα λινκ παρακαλώ.

Edit.

Ο διάολος,πήγε και βρήκε και εγκατέστησε και το λολλιποπ.Πολύ πλάκα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

...το πεπρωμένον,φυγείν αδύνατον...

Την έκανα πα να πει κι εγώ την κουτουράδα μου,και το πήρα το μεσημεράκι,σε μαύρο.:)

Αφού μπερδεύτηκα λίγο με τις γλώσσες,μιάς και ήταν τελικα Ουγγρικό,το ξεκίνησα,και η πλάκα είναι οτι,βάζοντας το να βρει τυχόν ενημερώσεις,αυτό πήγε και ανακάλυψε όλες τις εφαρμογές που είχα στο 3,και τις κατέβασε.Δεν το περίμενα.

Εκείνο που δεν καταλαβαίνω,είναι γιατί η Samsung,μου είπε,από το ΙΜΕΙ, ότι είναι Αυστριακό,ενώ ήταν Ουγρικό;Μήπως είναι ίδια περιοχή;

Τώρα,εάν θέλει να κάνει ενημέρωση σε 5.0.1,θα την κάνει μόνο του,αν υπάρχει,πατώντας το κουπί ενημερώσεις;

Του πήρα μια φτηνιάρικη θήκη που πιάνει μόνον πίσω,με 7€,και παρήγγειλα και ένα receiver για να το φορτίζω ασύρματα,όπως έκανα και στο 3.

Το ερώτημα τώρα είναι ,αν βρήκατε τελικά κάποιο γυαλάκι,που να ταιριάζει καλά στην οθόνη,ιδίως εκεί στις άκρες,ή πρέπει να βάλω πλαστικό;Αν υπάρχει κάποιο καλό,βάλτε ένα λινκ παρακαλώ.

Edit.

Ο διάολος,πήγε και βρήκε και εγκατέστησε και το λολλιποπ.Πολύ πλάκα.

Καλομiλητο :) Μη σε προβληματίζει το region, συμβαίνει πολλές φορές συσκευές που βγαίνουν για κάποιες χώρες, στην πορεία να γίνεται αλλαγή προορισμού λόγω ζήτησης κλπ. No problem :)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα note 4 με αξεσουάρ, θήκες κτλ; και γενικά ποια είναι όλα τα θέματα του note 4?

 

εδω εισαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403129

 

να απαντησω και παραπανω καλοριζικο φιλε μ! για γυαλι τπτ ακομα εγω εχω ενα της NUGLAS δεν εκατσε καλα μονο απο την μια πλευρα αλλα το αφησα ετσι εμφανισιακα το συνηθησα πλεον

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Προσπάθησα να ρυθμίσω το ξυπνητήρι,αλλά δε μοιάζει με αυτό του Νοte 3.Εβαλα ώρα ,ήχο,ένταση,αλλά δεν ξέρω πως μπαίνει η δόνηση,αλλά και δεν εμφανίζονται οι ημέρες της εβδομάδος.

Το τηλέφωνο,έχει κατεβάσει και εγκατέστησε την 5.0.1.(Είναι Ουγγαρίας).

Και κάτι άλλο.

Το πληκτρολόγιο,δεν πάει από τα Αγγλικά στα Ελληνικά.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Προσπάθησα να ρυθμίσω το ξυπνητήρι,αλλά δε μοιάζει με αυτό του Νοte 3.Εβαλα ώρα ,ήχο,ένταση,αλλά δεν ξέρω πως μπαίνει η δόνηση,αλλά και δεν εμφανίζονται οι ημέρες της εβδομάδος.

Το τηλέφωνο,έχει κατεβάσει και εγκατέστησε την 5.0.1.(Είναι Ουγγαρίας).

 

 

https://www.dropbox.com/sc/tl3jchw0fq2bxjw/AAC5OLbSGuxd6b6Blm5HJAIaa

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα note 4 με αξεσουάρ, θήκες κτλ; και γενικά ποια είναι όλα τα θέματα του note 4?

 

Όλα τα θέματα για το note 4:

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=215

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα θέμα με τον αισθητήρα φωτεινότητας της οθόνης μου. Το έχω στο αυτόματο. Όταν είμαι έξω και χτυπήσει το τηλέφωνο κάνει πολύ χρόνο μέχρι να φωτίσει η οθόνη. Σχεδόν 6 με 7 χτυπήματα, με αποτέλεσμα να μην βλέπω ποιος καλεί για να απαντήσω.

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...