Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δεν βγει note 5 μη περιμένετε νέο tw. Και μην ρωτάτε τα ίδια κάθε 10 ποστ.

 

Κι εγώ αυτό νομίζω.Ότι αν δεν βγει στην αγορά το note 5 δεν πρόκειται να μας δώσει το νέο TW, όμως η google έδωσε βιαστικά, για εμάς τουλάχιστον διότι οι εταιρίες θα το γνώριζαν, την 5.1 και τώρα κυκλοφορεί η 5.1.1 που θεωρώ ότι δεν την παίρνει πλέον να αργεί και να αφήνει τις ναυαρχίδες της στο έλεος. Τόσο που διαφημίζει το νέο TW θα φάει πολύ κράξιμο αν δεν μας το δώσει. Ότι το note 5 θα έχει κάτι παραπάνω στο software που δεν θα μας δώσει αυτό είναι σίγουρο. Έτυχε πήγα στα public και είδα το απλό s6 και πραγματικά το s6 είναι στην 5.0.2 και το note 4 στην 5.0.1 κι όμως έχουν τεράστιες διαφορές. Άλλος dialer, άλλες επαφές, άλλα animations, προσθήκη θεμάτων, άλλα εικονίδια στις γρήγορες ρυθμίσεις, σμουθ εμπειρία που δεν την νιώθεις στο note 4. Αν είναι δυνατόν με αυτή την εταιρία. Πήρα το note 4 με την προοπτική ότι είναι η νέα της ναυαρχίδα τον οκτώβριο κι ότι θα έπαιρνε πρώτο τη lollipop. Αφού τελικά μας θυμήθηκε 4ους αναβαθμίζοντας τα υπόλοιπα, βλέπω με το note 5 να το αναβαθμίζει πρώτα φέτος. Τόσο άτυχοι είμαστε; Δούλευε πάνω στη συμβατότητα με το gear VR. Ποσώς με ενδιαφέρει αυτο. Πρέπει να καταλάβετε ότι έχουμε κινητό ναυαρχίδα κι όχι το galaxy core ή galaxy ace.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγώ αυτό νομίζω.Ότι αν δεν βγει στην αγορά το note 5 δεν πρόκειται να μας δώσει το νέο TW, όμως η google έδωσε βιαστικά, για εμάς τουλάχιστον διότι οι εταιρίες θα το γνώριζαν, την 5.1 και τώρα κυκλοφορεί η 5.1.1 που θεωρώ ότι δεν την παίρνει πλέον να αργεί και να αφήνει τις ναυαρχίδες της στο έλεος. Τόσο που διαφημίζει το νέο TW θα φάει πολύ κράξιμο αν δεν μας το δώσει. Ότι το note 5 θα έχει κάτι παραπάνω στο software που δεν θα μας δώσει αυτό είναι σίγουρο. Έτυχε πήγα στα public και είδα το απλό s6 και πραγματικά το s6 είναι στην 5.0.2 και το note 4 στην 5.0.1 κι όμως έχουν τεράστιες διαφορές. Άλλος dialer, άλλες επαφές, άλλα animations, προσθήκη θεμάτων, άλλα εικονίδια στις γρήγορες ρυθμίσεις, σμουθ εμπειρία που δεν την νιώθεις στο note 4. Αν είναι δυνατόν με αυτή την εταιρία. Πήρα το note 4 με την προοπτική ότι είναι η νέα της ναυαρχίδα τον οκτώβριο κι ότι θα έπαιρνε πρώτο τη lollipop. Αφού τελικά μας θυμήθηκε 4ους αναβαθμίζοντας τα υπόλοιπα, βλέπω με το note 5 να το αναβαθμίζει πρώτα φέτος. Τόσο άτυχοι είμαστε; Δούλευε πάνω στη συμβατότητα με το gear VR. Ποσώς με ενδιαφέρει αυτο. Πρέπει να καταλάβετε ότι έχουμε κινητό ναυαρχίδα κι όχι το galaxy core ή galaxy ace.

Ναι αλλά δεν καταλαβαίνεις ότι ναυαρχίδα τώρα είναι το s6 και όχι το note. Επίσης έχει cpu πολύ ανώτερο γιαυτό και η smooth εμπειρία. Κάτι που θα έχει το note 5 θα λείπει από το s6 . Τότε πρέπει να βγουν αυτοί με το s6 να κραξουν; έτσι είναι το marketing...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

"πολυ" ανωτερο δεν εχει! εχει μια αναβαθμιση του δικου μας! η γρηγοραδα κλπ ειναι απο τις καινουριου τυπου μνημες που εχει το κινητο και οχι τοσο απο τον επεξεργαστη! το ειχαν βγαλι και παλια ο επεξεργαστης του σ6 με του νοτε 4 ειναι πολυ κοντα
Link to comment
Share on other sites

"πολυ" ανωτερο δεν εχει! εχει μια αναβαθμιση του δικου μας! η γρηγοραδα κλπ ειναι απο τις καινουριου τυπου μνημες που εχει το κινητο και οχι τοσο απο τον επεξεργαστη! το ειχαν βγαλι και παλια ο επεξεργαστης του σ6 με του νοτε 4 ειναι πολυ κοντα

Eγώ,είμαι καλυμμένος απόλυτα με την ταχύτητα που έχει το 4.Κι εδώ δηλαδή να μείνουν,και να μην την βελτιώσουν κι άλλο,δε με χαλάει.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη σειρά το s6 άλλη το note 4.

Προφανώς και θα έχει αλλά εικονίδια άλλα animations κτλ κτλ. Είναι το καινούργιο s είναι λογικότατο.

Όποιος παίρνει samsung γνωρίζει ότι αργεί να πάρει αναβαθμίσεις.

Νέο tw ααααααν πάρουμε θα πάρουμε με το 5αρι και αν.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση κόσμε. όταν θες να "μοιράσεις" κάτι οτιδήποτε, έχει μέσα σε αυτά που μοιράζεις π.χ. dropbox, bluetooth κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π., αλλά έχει και ένα που λέγεται secretbox. Που το έχουν καβατζάρει αυτό και δε φαίνεται πουθενά; Ή πρέπει να κατεβάσεις ο ίδιος μια εφαρμογή secrertbox ? Γιατί έψαξα όλο το τηλέφωνο αλλά δε το βρήκα πουθενά ακόμα και με την απόρρητη λειτουργία.

Επίτηδες πέταξα κάνα 2 πραγματάκια μέσα αλλά δε τα βρήκα πουθενά. Τώρα την άλλη εκδοχή που σκέφτηκα, δλδ να κατεβάσεις ο ίδιος μια εφαρμογή secret box , και αυτό το έκανα. Αλλά όταν εδινα κάτι στο secretbox του τηλεφώνου, δεν πηγαινε στο secret box της εφαρμογής που κατέβασα, αφού όταν είχες την επιλογή να μοιράσεις, είχε και το ένα secretbox και το άλλο.

Edited by eloy4s
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων που έχει δοκιμαστεί και δουλεύει σωστά; Θα προτιμούσα να ηχογραφεί και μέσω bluetooth ή έστω μέσω ακουστικών.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Τελικά τα προβλήματα με το σήμα συνεχίζουν να υφίστανται . Είμαι με Wind Θεσσαλονίκη κέντρο και πολλές φορές κόβεται το σήμα ή και η κλήση. ΟΚ ξέρω μάπα η Wind αλλά δεν είχα τόσο χοντρό κομμένα προβλήματα με άλλες συσκευές. Κάποιος συμπασχων? Δοκίμασα έβαλα kit kat αλλά πήγα lollipop πάλι. Πφφφ λέτε για κάνα service ?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι φυσιολογικα ολα αυτα αλλα δοκιμασε κ με καμια αλλη εταιρια μηπως και δε φταιει το κινητο μπας και..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων που έχει δοκιμαστεί και δουλεύει σωστά; Θα προτιμούσα να ηχογραφεί και μέσω bluetooth ή έστω μέσω ακουστικών.

 

Με bluetooth δυστυχώς στο c δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ εφαρμογή που να γράφει τον συνομιλητή. Με όλους τους άλλους τρόπους γράφει κανονικά και η κορυφαία εφαρμογή είναι το ACR.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Θα το επαναλάβω. Οι συσκευές με χαμηλό SAR (το Note 4 ανήσει σε αυτές), δυσκολεύονται όταν το δίκτυο είναι ασθενές. Και όλοι ξέρουμε ότι η Wind έχει θέμα (θα τα έχωνα πολύ πιο χοντρά αλλά κρατήθηκα......) στο θέμα κάλυψης.......

 

Αν φυσικά δοκιμάσεις με μια κάρτα Voda ή Cosmo θα σου λυθεί η απορία.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!!

που βρισκονται η ρυθμισεις του βιντεο για ν αλλαζω την αναλυση?? δεν εχω καταφερει να το εντοπισω.:mad::mad::mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με bluetooth δυστυχώς στο c δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ εφαρμογή που να γράφει τον συνομιλητή. Με όλους τους άλλους τρόπους γράφει κανονικά και η κορυφαία εφαρμογή είναι το ACR.

 

γιατι συμβανει αυτο??

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!!

που βρισκονται η ρυθμισεις του βιντεο για ν αλλαζω την αναλυση?? δεν εχω καταφερει να το εντοπισω.:mad::mad::mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

γιατι συμβανει αυτο??

Πατάς το γρανάζι και μετά τις 3 τέλειες δεξιά και σου βγαίνει αυτί το μενού.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πατάς το γρανάζι και μετά τις 3 τέλειες δεξιά και σου βγαίνει αυτί το μενού.

 

Μπροστα στα ματια μου, τυφλααα!!!

 

Ευχαριστω φιλαρακο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με bluetooth δυστυχώς στο c δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ εφαρμογή που να γράφει τον συνομιλητή. Με όλους τους άλλους τρόπους γράφει κανονικά και η κορυφαία εφαρμογή είναι το ACR.

Ευχαριστώ, θα το τσεκάρω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι φυσιολογικα ολα αυτα αλλα δοκιμασε κ με καμια αλλη εταιρια μηπως και δε φταιει το κινητο μπας και..

 

Θα το επαναλάβω. Οι συσκευές με χαμηλό SAR (το Note 4 ανήσει σε αυτές), δυσκολεύονται όταν το δίκτυο είναι ασθενές. Και όλοι ξέρουμε ότι η Wind έχει θέμα (θα τα έχωνα πολύ πιο χοντρά αλλά κρατήθηκα......) στο θέμα κάλυψης.......

 

Αν φυσικά δοκιμάσεις με μια κάρτα Voda ή Cosmo θα σου λυθεί η απορία.

 

Δυστυχώς μονο Wind μπορω εξαλλου εχω συμβαση για 1 χρονο ακομα.Η αληθεια ειναι πως με G3-Note 3 δεν ειχα τοσο σοβαρα θεματα.Αν περασω rom αλλης χωρας λετε να αλλαξει κατι?Ισως περασει και αλλο Modem Πιο προσφιλες σε Wind?

Aπο την αλλη αυτο ενδεχεται να ειναι θεμα το N910C ή του ΝΟΤΕ 4 γενικοτερα παντα σε συναρτηση με Wind ,?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω πως πέρασα την BOC5 Τουρκίας

Ήδη καλύτερο σήμα και μηδενικά παράπονα ότι δεν με ακούν. Και προσωπικά λιιιγο καλύτερα τα πράγματα σε recents και γενικά ένα κλικ πιο γρήγορο μου φαίνεται το κινητό. Χωρίς PIT την έβαλα και χωρίς FORMAT ..μέχρι στιγμής.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Δε ειμαι σιγουρος αν ισχυει αλλα κ γω ειχα 2-3 παραπονα οτι δε με ακουν πριν τη BOC5. Μετα κανενα.

Με τα Animations στα 1.5, 1.5, 1 ολα ειναι πολυ ομαλα.

Τα recent λαγκαρουν αλλα ουτε στο πρωτο μισο δευτερολεπτο που ανοιχθουν. Εχω βαλει και μεγεθος buffer αρχ. κατ. στα 4mb αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν επηρεαζει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μερικές ερωτήσεις σαν νέος.... :

 

α) Υπάρχει τρόπος ξεκλειδώματος χωρίς να πατάμε το πλήκτρο power ? Κάτι σε διπλό tap ας πούμε...? Κάτι άλλο να μη διαλυθεί το πλήκτρο ?

 

β) Είναι και σε σας τόσο απαράδεκτος ο seonsoras δκατυλικού αποτυπώματος? Εγώ τον έβγαλα από το ξεκλείδωμα οθόνης και έβαλα κωδικό.

 

@jimpsar δοκίμασε μια κάρτα vodafone ή cosmo από αυτές που δίνουν ως διαφημιστικές....

Link to comment
Share on other sites

Διπλο ταπ στην οθονη οχι. Υπαρχει εφαρμογη που κανεις διπλο ταπ στον proximity sensor. Αλλα δε χρησιμοποιω γιατι τρωει μπαταρια.. δε θυμαμαι ονομα.

Εγω την παλευω με το fingerprint.

Κανε σκαναρισμα με διαφορετικη κληση στο δαχτυλο καθε φορα.

Εγω πχ εχω βαλει 7-8 πλαγιαστες οπως το κραταω με το δεξι και δυο καλες ευθεια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η υλοποίηση του δακτυλικού αποτυπώματος είναι τραγική στα note 4/note edge, για μένα είναι σαν να μην υπάρχει.

Στο s6 έγιναν βήματα μπροστά, αν και ακόμα διαβάζω ότι έχει θέματα, ελπίζω στο Note 5 να το πετύχουν επιτέλους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι με την lollipop μετα απο καθαρη εγκατασταση με format και wipe cache τρωει 2 - 2.1 gb ram? δεν γινεται κάτι με αυτο το θεμα της μνημης? εχουμε τοση ram και ειναι ολη πιασμενη.
Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μερικές ερωτήσεις σαν νέος.... :

α) Υπάρχει τρόπος ξεκλειδώματος χωρίς να πατάμε το πλήκτρο power ? Κάτι σε διπλό tap ας πούμε...? Κάτι άλλο να μη διαλυθεί το πλήκτρο ?

Να πατάς το home button :p

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...