Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι το κλειδωμα χωρις κωδικο. Συρε πανω στις μπουρμπουλήθρες και ξεκλειδωνει.

Αν δε το θες πηγαινε

Ρυθμισεις, Ασφαλεια, κατω κατω απενεργοποιησε το smartlock.

Εχεις δίκηο,έτσι είναι.Αλλά γιατί άλλοτε μου βγάζει να βάλω αποτύπωμα,ενώ άλλες,μόνον το λουκετάκι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα,με στενοχώρησε,γιατί άνοιξα μία εφαρμογή που είχα από το Note 3,που μετράει θερμοκρασία Χώρου,και μου πέταξε ότι το τηλέφωνο δεν έχει αισθητήρα θερμοκρασίας.

Εκανα έναν έλεγχο στους αισθητήρες,και είδα ότι πράγματι,δεν έχει αυτό τον αισθητήρα,αλλά έχει αντ' αυτού,αισθητήρα καρδιακών παλμών.

Τους γύφτους.:mad:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχεις δίκηο,έτσι είναι.Αλλά γιατί άλλοτε μου βγάζει να βάλω αποτύπωμα,ενώ άλλες,μόνον το λουκετάκι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα,με στενοχώρησε,γιατί άνοιξα μία εφαρμογή που είχα από το Note 3,που μετράει θερμοκρασία Χώρου,και μου πέταξε ότι το τηλέφωνο δεν έχει αισθητήρα θερμοκρασίας.

Εκανα έναν έλεγχο στους αισθητήρες,και είδα ότι πράγματι,δεν έχει αυτό τον αισθητήρα,αλλά έχει αντ' αυτού,αισθητήρα καρδιακών παλμών.

Τους γύφτους.:mad:

Εγώ δεν τα έβαψα μαύρα καθόλου.

Και που είχε αισθητήρα θερμοκρασίας έδειχνε από 5 ως 10 βαθμούς περισσότερο λόγω του ότι η θερμοκρασία του επεξεργαστή το μπερδευε.

Έπρεπε να το είχες κλειστό, να μη το κράταγες για κάμποση ώρα και ΑΝ θα έδειχνε σωστή θερμοκρασία χώρου.

Link to comment
Share on other sites

ε άμα κάνεις και γυμναστική "βοηθάει" εκεί αφού έχει προγραμματάκι για γυμναστική. Ψάχτο,,,, εφόσον ασχολείσαι με γυμναστική θα σ'αρέσει. Σε μένα είναι αδιαφορο ας πούμε, (και παρόλα αυτά το έχω κοιτάξει να δω τι κάνει) αλλά σε σένα κατά πάσα πιθανότητα όχι.

 

Μήπως έχεις βάλει κάποιο lancher? Toν CM, To Nova κ.λ.π. ας πουμε;

Εχω βάλει τον Apus.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν τα έβαψα μαύρα καθόλου.

Και που είχε αισθητήρα θερμοκρασίας έδειχνε από 5 ως 10 βαθμούς περισσότερο λόγω του ότι η θερμοκρασία του επεξεργαστή το μπερδευε.

Έπρεπε να το είχες κλειστό, να μη το κράταγες για κάμποση ώρα και ΑΝ θα έδειχνε σωστή θερμοκρασία χώρου.

Συνήθως,έτσι που λες το χρησιμοποιούσα,και μέτραγα τη θερμοκρασία του δωματίου,ενώ το τηλ.,ήταν κλειστό.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει τον Apus.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνήθως,έτσι που λες το χρησιμοποιούσα,και μέτραγα τη θερμοκρασία του δωματίου,ενώ το τηλ.,ήταν κλειστό.

Σε αυτό όμως που στεναχωρηθηκα ήταν η αφαίρεση του σενσορα της υγρασίας.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό όμως που στεναχωρηθηκα ήταν η αφαίρεση του σενσορα της υγρασίας.

Γιατί το κάνουν αυτό,και ξεδοντιάζουν ένα τηλέφωνο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδία είμαι καινουργιος στην παρέα

έχω Ενα πρόβλημα όταν από ultra το γυρνάω σε Κανονική λειτουργία την γραφή κειμένου δεν μου την κάνει text. Μετα από επανεκκίνηση δουλεύει μια χαρά.Το έχει προσέξει άλλος αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά,το widget καιρού που βάζω,χάνεται κάθε φορά που κλείνω το τηλέφωνο,και πρέπει να το ξαναβάζω,όταν το ανοίγω πάλι...

Γιατί το κάνει αυτό;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει το ενδεχομενο να ξεκλειδωσει η σαμσουνγκ τα 64 βιτ στην επομενη αναβαθμιση μου το πε εκπαιδευτης της samsung αλλα δεν ειναι σιγουρο με την 5.1.1 με ειπε θα δειξει..

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει το ενδεχομενο να ξεκλειδωσει η σαμσουνγκ τα 64 βιτ στην επομενη αναβαθμιση μου το πε εκπαιδευτης της samsung αλλα δεν ειναι σιγουρο με την 5.1.1 με ειπε θα δειξει..

 

οταν λες εκπαιδευτης;;; πολυ καλο νεο παντως

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει το ενδεχομενο να ξεκλειδωσει η σαμσουνγκ τα 64 βιτ στην επομενη αναβαθμιση μου το πε εκπαιδευτης της samsung αλλα δεν ειναι σιγουρο με την 5.1.1 με ειπε θα δειξει..

Τι εννοείς εκπαίδευτης? Δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο βέβαια αλλά αν γίνει θα είναι πολύ καλο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το μεσημερι ακουσα μια ραδιοφωνικη εκπομπη για καμια ωριτσα και μιλαμε εκαψε!!! Γιατι ζεσταινεται τοσο πολυ?? Με το note 3 που ειχα πριν δεν καταλαβαινε τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Το μεσημερι ακουσα μια ραδιοφωνικη εκπομπη για καμια ωριτσα και μιλαμε εκαψε!!! Γιατι ζεσταινεται τοσο πολυ?? Με το note 3 που ειχα πριν δεν καταλαβαινε τιποτα...
.

Εγώ έκανα σεφτέ χτες με την ασύρματη φόρτιση,μιας και ήλθε το receiver,και διαπίστωσα επίσης ότι έκαιγε,ενώ με το 3,δε θυμάμαι κάτι τέτοιο.:confused:

Την επόμενη φορά που θα το κάνω,θα κλείνω εντελώς το τηλέφωνο,ώστε να δουλεύει ψυχρότερα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημερι ακουσα μια ραδιοφωνικη εκπομπη για καμια ωριτσα και μιλαμε εκαψε!!! Γιατι ζεσταινεται τοσο πολυ?? Με το note 3 που ειχα πριν δεν καταλαβαινε τιποτα...

 

Στην αρχή που το πήρα (πριν 4 μήνες ) ήταν και σε έμενα έτσι ,ακουμπώντας το πίσω έκαιγε με λίγο broswιng ή ακούγοντας ραδιόφωνο αλλά δεν ανέβηκε πότε πάνω απο 35 βαθμούς .

Μετά από ενα reset και ειδικά μετά που πέρασα την 5.0.2 δεν έχω κάποιο πρόβλημα και ούτε το αισθάνομαι πλέον ζεστό όσο και να το πιέσω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή που το πήρα (πριν 4 μήνες ) ήταν και σε έμενα έτσι ,ακουμπώντας το πίσω έκαιγε με λίγο broswιng ή ακούγοντας ραδιόφωνο αλλά δεν ανέβηκε πότε πάνω απο 35 βαθμούς .

Μετά από ενα reset και ειδικά μετά που πέρασα την 5.0.2 δεν έχω κάποιο πρόβλημα και ούτε το αισθάνομαι πλέον ζεστό όσο και να το πιέσω .

 

βγηκε 5.0.2?

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή που το πήρα (πριν 4 μήνες ) ήταν και σε έμενα έτσι ,ακουμπώντας το πίσω έκαιγε με λίγο broswιng ή ακούγοντας ραδιόφωνο αλλά δεν ανέβηκε πότε πάνω απο 35 βαθμούς .

Μετά από ενα reset και ειδικά μετά που πέρασα την 5.0.2 δεν έχω κάποιο πρόβλημα και ούτε το αισθάνομαι πλέον ζεστό όσο και να το πιέσω .

 

αν καταλαβα καλα δηλαδη, ειναι θεμα λογισμικου που θα διορθωθει με την οποια αναβαθμιση δωσει η samsung??

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή που το πήρα (πριν 4 μήνες ) ήταν και σε έμενα έτσι ,ακουμπώντας το πίσω έκαιγε με λίγο broswιng ή ακούγοντας ραδιόφωνο αλλά δεν ανέβηκε πότε πάνω απο 35 βαθμούς .

Μετά από ενα reset και ειδικά μετά που πέρασα την 5.0.2 δεν έχω κάποιο πρόβλημα και ούτε το αισθάνομαι πλέον ζεστό όσο και να το πιέσω .

5.0.1 έχει βγει φίλε.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

βγηκε 5.0.2?

 

5.0.1 έχει βγει φίλε.

 

Ναι η 5.0.1 είναι παιδιά ,λάθος μου .

 

@lempoi

Δεν ξέρω αν είναι θέμα λογισμικού πάντως σε έμενα έφτιαξε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή που το πήρα (πριν 4 μήνες ) ήταν και σε έμενα έτσι ,ακουμπώντας το πίσω έκαιγε με λίγο broswιng ή ακούγοντας ραδιόφωνο αλλά δεν ανέβηκε πότε πάνω απο 35 βαθμούς .

Μετά από ενα reset και ειδικά μετά που πέρασα την 5.0.2 δεν έχω κάποιο πρόβλημα και ούτε το αισθάνομαι πλέον ζεστό όσο και να το πιέσω .

Ti Χώρας είναι,και πήρε την 5.0.2;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν διορθωθεί πολλά θεματακια με την 5.0.1 η αλήθεια είναι

Εμένα να πω την αλήθεια, το ίδιο μου φάνηκε. Καμιά τρελή αλλαγή απο το κιτ κατ στο lolipop.

Βέβαια μπορεί να μην πρόλαβα να δω τα άσχημα που εσείς είδατε μια και το κιτ κατ το είχα καμιά δεκαριά μέρες ίσως και πιο λίγο. Αλλά και στην τωρινή κατάσταση με το 5.0.1 όταν "ζοριστεί" για πολλή ώρα ζεσταίνεται.

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα αρκετη διαφορα απο την κιτ κατ και σε μπαταρια και σε γρηγοραδα!αναμενουμε ειναι θεμα λογισμηκου και κακης υλοποιησης απο την σαμσουγκ ολα φτιαχνονται αυτα ! αμα ισχυσει και αυτο που ειπε ενας φιλος οτι μαλλον 5.1.1 θα ξεκλειδωσουν τον επεξεργαστη θα ειναι αεροπλανο! αλλα ακομα προσπαθω να καταλαβω τι εννοουσε με το "εκπαιδευτης"
Link to comment
Share on other sites

Εμένα να πω την αλήθεια, το ίδιο μου φάνηκε. Καμιά τρελή αλλαγή απο το κιτ κατ στο lolipop.

Βέβαια μπορεί να μην πρόλαβα να δω τα άσχημα που εσείς είδατε μια και το κιτ κατ το είχα καμιά δεκαριά μέρες ίσως και πιο λίγο. Αλλά και στην τωρινή κατάσταση με το 5.0.1 όταν "ζοριστεί" για πολλή ώρα ζεσταίνεται.

Εγώ,αποφάσισα να το φορτίζω,μόλις κατέβει λίγο,πες να πάει στο 80-85,ώστε να μην προλάβει να ζεσταθεί πολύ όταν θα φορτίζεται.Θα το βάζω πανω στον κύκλο της ασύρματης φόρτισης,και πάπαλα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα αρκετη διαφορα απο την κιτ κατ και σε μπαταρια και σε γρηγοραδα!αναμενουμε ειναι θεμα λογισμηκου και κακης υλοποιησης απο την σαμσουγκ ολα φτιαχνονται αυτα ! αμα ισχυσει και αυτο που ειπε ενας φιλος οτι μαλλον 5.1.1 θα ξεκλειδωσουν τον επεξεργαστη θα ειναι αεροπλανο! αλλα ακομα προσπαθω να καταλαβω τι εννοουσε με το "εκπαιδευτης"

 

Θα συμφωνήσω και εγώ από kit kat σε lollilop παρατηρώ καλύτερη απόκριση π.χ. στην μπαταρία σε καταστάση αναμονής που πέφτει με το σταγονόμετρο... Τώρα για το αν ξεκλειδώσει στα 64 ή όχι δεν καίγομαι και πολύ… ότι καλό λάβουμε στο μέλον είναι ευπρόσδεκτο! :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...