Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους παιδιά. Από χθες ανήκω κι εγώ στην οικογένεια του νοτε 4 προερχόμενος από νοτε 2. Μέ δύο λόγια να πω ότι φυσάει το κινητό και είναι πολύ smooth. Πραγματικά ότι καλύτερο για business συσκευή.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους παιδιά. Από χθες ανήκω κι εγώ στην οικογένεια του νοτε 4 προερχόμενος από νοτε 2. Μέ δύο λόγια να πω ότι φυσάει το κινητό και είναι πολύ smooth. Πραγματικά ότι καλύτερο για business συσκευή.

 

Καλωσόρισες φίλε στην παρέα!Πολύ πρακτική όντως η συσκευή με πολλές δυνατότητες και σε συνδυασμό με το s-pen την κάνει ξεχωριστή στον ανταγωνισμό...Έκανες την καλύτερη επιλογή! ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Έκανα επαναφορά εργοστασιακων και δεν βρίσκω την εφαρμογή myphone... Δεν υπάρχει στο play ούτε στις εφαρμογές μου... ΤΙ παίζει;; μπορώ να την ανακτησω από κάπου;; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Έκανα επαναφορά εργοστασιακων και δεν βρίσκω την εφαρμογή myphone... Δεν υπάρχει στο play ούτε στις εφαρμογές μου... ΤΙ παίζει;; μπορώ να την ανακτησω από κάπου;; ευχαριστώ

Δεν υπάρχει εφαρμογή myphone (προς το παρών), μάλλον επρόκειτο για σελιδοδείκτη ή συντόμευση της σελίδας. :-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εφαρμογή myphone (προς το παρών), μάλλον επρόκειτο για σελιδοδείκτη ή συντόμευση της σελίδας. :-)

Τι εννοείς;; την είχα κατεβάσει από το play store κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν στον στοκ browser μπορώ να βάλω ads blocker;; δοκίμασα και τον Firefox αλά δεν μ άρεσε νομίζω είναι καλύτερος ο stock μπορεί επειδή τον συνήθισα κιόλας δε ξέρω !
Link to comment
Share on other sites

μήπως τελικά γνωρίζει κάποιος, πως ρυθμίζουμε το χρονικό διάστημα για το κάθε πόσο η εφαρμογή MAIL ελέγχει τα e-mail accounts ?

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

μήπως τελικά γνωρίζει κάποιος, πως ρυθμίζουμε το χρονικό διάστημα για το κάθε πόσο η εφαρμογή MAIL ελέγχει τα e-mail accounts ?

 

Ευχαριστώ !

 

Εγώ έχω συνδέσει τα Gmail μου με την εφαρμογή Gmail στο κινητό και οπότε έχω κάποιο email το βγάζει κατευθείαν! Δεν την δούλεψα πότε την εφαρμογή Mail νομίζω το Gmail καλύτερο είναι τουλάχιστον για μένα έτσι για άλλους δεν είναι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω συνδέσει τα Gmail μου με την εφαρμογή Gmail στο κινητό και οπότε έχω κάποιο email το βγάζει κατευθείαν! Δεν την δούλεψα πότε την εφαρμογή Mail νομίζω το Gmail καλύτερο είναι τουλάχιστον για μένα έτσι για άλλους δεν είναι

καλο ειναι και το cloudmagic...

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ την εφαρμογή myphone από το play store η οποία δεν υπάρχει πια

Όπως σου έγραψε και ο Λάζαρος πριν, δεν υπάρχει και δεν υπήρχε εφαρμογή για το myphone. Μήπως εννοείς αυτό εδώ?...[ATTACH]60884[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την εφαρμογή bookmarks sort & backup για να κάνω restore τα bookmarks που είχα στο νοτε 2 και δεν δουλεύει γράφοντας κατα το άνοιγμα "please send system logs to...". Πώς θα τα επαναφέρω άραγε;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την εφαρμογή bookmarks sort & backup για να κάνω restore τα bookmarks που είχα στο νοτε 2 και δεν δουλεύει γράφοντας κατα το άνοιγμα "please send system logs to...". Πώς θα τα επαναφέρω άραγε;

Καλομίλητο Ηρακλή :) Δεν μπορείς να τα κάνεις συγχρονισμό με κάποιον account?

Link to comment
Share on other sites

Καλομίλητο Ηρακλή :) Δεν μπορείς να τα κάνεις συγχρονισμό με κάποιον account?

 

Να σαι καλά φίλε μου. Όχι δεν το είχα συνδέσει με κάποιο account. Ήταν τα bookmarks που είχα στον stock browser στο νοτε2 το οποίο πούλησα και απλά είχα κάνει back up με αυτο το πρόγραμμα. Πάντα έτσι το έκανα όταν άλλαζα συσκευές, τώρα γιατί δεν δουλεύει η εφαρμογή αυτή στο νοτε 4;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου έγραψε και ο Λάζαρος πριν, δεν υπάρχει και δεν υπήρχε εφαρμογή για το myphone. Μήπως εννοείς αυτό εδώ?...[ATTACH]60884[/ATTACH]

Υπήρχε εφαρμογή που την κατέβαζα από το play... Ξέρω τι σας λέω.. ΤΕΣΠΑ.. Αν ήταν κάτι άλλο θα υπήρχε στο play;;;

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε εφαρμογή που την κατέβαζα από το play... Ξέρω τι σας λέω.. ΤΕΣΠΑ.. Αν ήταν κάτι άλλο θα υπήρχε στο play;;;

Γι ακόμη μια φορά, το myphone ποτέ δεν είχε και δεν έχει (προς το παρόν) ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΉ ΤΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΉ. Σταματάμε εδώ το θέμα και πάμε παρακάτω.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Με 50€ (να δώσετε) θα το ανταλλάζατε για s6; μου εχει γίνει πρόταση και θέλω την γνώμη σας.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Με 50€ (να δώσετε) θα το ανταλλάζατε για s6; μου εχει γίνει πρόταση και θέλω την γνώμη σας.

 

Αν δεν σε νοιάζει το πενάκι και η μπαταρία και απλά είναι άχρηστα και δεν τα χρησιμοποιείς και δεν σε καίει η κάρτα μνήμης εγώ θα έλεγα Ναι! Αν τα χρησιμοποιείς όλα τα παραπάνω και τα θες Οχι

 

Για εμένα πρέπει να σκεφτείς την μπαταρία που προσφέρει το ένα και το άλλο πρώτα από όλα και μετά ανάλογα με τις ανάγκες σου

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε νοιάζει το πενάκι και η μπαταρία και απλά είναι άχρηστα και δεν τα χρησιμοποιείς και δεν σε καίει η κάρτα μνήμης εγώ θα έλεγα Ναι! Αν τα χρησιμοποιείς όλα τα παραπάνω και τα θες Οχι

 

Για εμένα πρέπει να σκεφτείς την μπαταρία που προσφέρει το ένα και το άλλο πρώτα από όλα και μετά ανάλογα με τις ανάγκες σου

 

To πενάκι το χρησιμοποιώ στην δουλειά μου και νομίζω οτι μπορώ να το αποχωριστώ (με δυσκολία βέβαια), το θέμα είναι η διαφορά στο μέγεθος της οθόνης.

Με έχουν βολέψει πολύ οι 5,5-5,7". Για την μπαταρία που λες είναι μικρότερη στο s6 αλλά απο αυτονομία εχω ακούσει καλά λόγια.

Σαν εμπειρία χρήσης είναι ανώτερο το s6 απο το n4; αυτό είναι το κυριότερο που με ενδιαφέρει...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το ξερω οτι θα πειτε οτι δεν γινεται και οτι δεν τα λεω καλα, αλλα...

 

Εμενα το Note 4 C μου γραφει και απο το bluetooth.Το ανακαλυψα τυχαια, και δεν ξερω ακριβως πως...Απο τοτε δεν το πειραζω :)

Λοιπον...δεν ειχα σημα στο σπιτι με 3G...Βρηκα ενα plugin το οποιο λεγεται Toggle Network Type 5.0 το οποιο γυριζει το mode απο 3g σε 2g.

Το εβαλα σε 2g.Μετα απο 2-3 μερες ανακαλυψα οτι Call Recorder 2.01 (paid version) ειχε ηχογραφησει ολες τις συνομιλιες απο το bluetooth του αμαξιου.Ειχα κανει και αλλες αλλαγες εκεινες τις ημερες ομως, ειχα αλλαξει και modem ψαχνωντας να βρω τροπο να εχω καλυτερο σημα στο σπιτι.

 

Τελος παντων, οι ρυθμισεις μου τωρα ειναι οι παρακατω, και με αυτες τουλαχιστον εγω μπορω να ηχογραφησω με bluetoth και εμενα και τον συνομιλητη μου:

 

Note 4 SM N910 C - ROOT

ROM : SimplROM v3c Android 5.01

Modem : N910CXXU1ANL3 <-- ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ...

Kernel : 3.10.9 SimplKernel

CSC : United Arab Emirates

 

Call Recorder 2.01 Paid version

Call Recorder Settings:

Recording method : Standard API (παιζει και χωρις root...)

Standard API Settings:

Audio source : default

Recording Format : MP3

When BT Connected...Switch audio source

Audio source when BT connected : Voice call downlink

 

Toggle Network Type 5.0 : Το εχω εγκατεστημενο γιατι με βολευει, αλλα δεν νομιζω οτι κανει καποια διαφορα τελικα, αφου ειτε σε 3G ειτε σε 2G ειναι, ηχογραφει κανονικα

 

Δεν ξερω αν θα παιξει σε καποιον αλλο, δεν λεω οτι οποιος βαλει τα παραπανω θα ηχογραφει κανονικα απο bluetooth, απλα λεω οτι σε ΄μενα ετσι παιζει κανονικα.

 

Οτι θελετε με ρωτατε

 

Εξαιρετικά ενδιαφέρον και ελπιδοφόρο, αλλά δεν τα κατάφερα στο δικό μου.

Οι επιλογές που έχω εγώ είναι: Voice call, Voice downlink και όχι Voice call downlink. Παρόλα αυτά δοκίμασα και πάλι διάφορους συνδυασμούς, αλλά....

 

Modem (έκδοση βασικού φάσματος) έχω: N910CXXU1BOC3. Το μόντεμ αλλάζει με κάποιο τρόπο;

Έκδοση ANDROID 5.0.1

Kernel:

3.10.9-4456638

dpi@SWDD5901 #1

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά ενδιαφέρον και ελπιδοφόρο, αλλά δεν τα κατάφερα στο δικό μου.

Οι επιλογές που έχω εγώ είναι: Voice call, Voice downlink και όχι Voice call downlink. Παρόλα αυτά δοκίμασα και πάλι διάφορους συνδυασμούς, αλλά....

 

Modem (έκδοση βασικού φάσματος) έχω: N910CXXU1BOC3. Το μόντεμ αλλάζει με κάποιο τρόπο;

Έκδοση ANDROID 5.0.1

Kernel:

3.10.9-4456638

dpi@SWDD5901 #1

Αρχηγέ το παιδί έχει custom rom πάνω και είναι λογικό να του παίζει. Εσύ είσαι στοκ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

To πενάκι το χρησιμοποιώ στην δουλειά μου και νομίζω οτι μπορώ να το αποχωριστώ (με δυσκολία βέβαια), το θέμα είναι η διαφορά στο μέγεθος της οθόνης.

Με έχουν βολέψει πολύ οι 5,5-5,7". Για την μπαταρία που λες είναι μικρότερη στο s6 αλλά απο αυτονομία εχω ακούσει καλά λόγια.

Σαν εμπειρία χρήσης είναι ανώτερο το s6 απο το n4; αυτό είναι το κυριότερο που με ενδιαφέρει...

 

Κοιτα μπαταρια δεν παίζει να βγάλεις τα ίδια αποτελέσματα τώρα για εμένα πάντα άμα το χρησιμοποιουσα το πενάκι στην δουλειά μου δεν θα το άλλαζα !

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μπαταρια δεν παίζει να βγάλεις τα ίδια αποτελέσματα τώρα για εμένα πάντα άμα το χρησιμοποιουσα το πενάκι στην δουλειά μου δεν θα το άλλαζα !

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε, εσένα και τον Πάρη (truckman) !!

Όσο το σκέφτομαι, τόσο παραμένω στο νοτελι...:lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...