Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ.

Τι παριστάνει ένα παπούτσι άσπρο,που εμφανίζεται πάνω στην αρχική οθόνη,με το που ανοίγω το τηλέφωνο,και μερικές φορές,έχει δίπλα του και έναν αριθμό;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ.

Τι παριστάνει ένα παπούτσι άσπρο,που εμφανίζεται πάνω στην αρχική οθόνη,με το που ανοίγω το τηλέφωνο,και μερικές φορές,έχει δίπλα του και έναν αριθμό;

 

Sheath ενδεχομένως ?? ;)

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Τι παριστάνει ένα παπούτσι άσπρο,που εμφανίζεται πάνω στην αρχική οθόνη,με το που ανοίγω το τηλέφωνο,και μερικές φορές,έχει δίπλα του και έναν αριθμό;

Αν έχεις σκοπό να τρέχεις και να κρατάς δεδομένα, να μετράς τα βήματα σου, να κάνεις δίαιτα , να παίρνεις τους παλμούς της καρδιάς σου και διάφορα άλλα, έχει λόγο που είναι εκεί. Αν δεν θες να κάνεις τπτ από όλα αυτά, πέτα το. (έτσι κι'αλλιώς αν το θες αργότερα ξαναβγαίνει, widget είναι)

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σκοπό να τρέχεις και να κρατάς δεδομένα, να μετράς τα βήματα σου, να κάνεις δίαιτα , να παίρνεις τους παλμούς της καρδιάς σου και διάφορα άλλα, έχει λόγο που είναι εκεί. Αν δεν θες να κάνεις τπτ από όλα αυτά, πέτα το. (έτσι κι'αλλιώς αν το θες αργότερα ξαναβγαίνει, widget είναι)

Θα το βάλω όταν κάνω διάδρομο 55 λεπτά,πόσα βήματα κάνω.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Κατόπιν της βοήθειας κάποιου παιδιού από δω,έβαλα το widget του καιρού.Ομως,παρατηρώ ότι δεν είναι σταθερό,χάνεται,και κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο,πρέπει να το ξαναβάζω.

Μήπως πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σε ένα video στο youtube, είδα έναν τύπο να επιλέγει 60 fps στις ρυθμίσεις του video. Και καλά, για να είναι πιο smooth...

 

Δεν βρήκα όμως κάτι αντίστοιχο στο δικό μου. Που κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει το "ρυθμίσεις βίντεο".... αλλά μόνο το "μέγεθος video" από όπου ρυθμίζεται η ανάλυση....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ, τελικά δεν το έχει σαν ξεχωριστή ρύθμιση, απλά στις επιλογές ανάλυσης, υπάρχει μία που τη λέει FHD 60P.

 

Από ότι κατάλαβα, μόνο σε μια ανάλυση (1920 x 1080) επιτρέπει 60 fps. Ευχαριστώ πάντως.....

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει το "ρυθμίσεις βίντεο".... αλλά μόνο το "μέγεθος video" από όπου ρυθμίζεται η ανάλυση....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ, τελικά δεν το έχει σαν ξεχωριστή ρύθμιση, απλά στις επιλογές ανάλυσης, υπάρχει μία που τη λέει FHD 60P.

 

Από ότι κατάλαβα, μόνο σε μια ανάλυση (1920 x 1080) επιτρέπει 60 fps. Ευχαριστώ πάντως.....

Ναι μόνο με 1080p μπορείς. Πάντως κάνουν δουλειά τα 60 fps. Έβγαλα δύο βίντεο 1080p (στα οποία κουναγα γρήγορα την κάμερα) ένα με 60fps και ένα στα 30fps και η διάφορα είναι αισθητή θα έλεγα υπέρ του 60. Το κακό είναι πως αν βάλεις να βγάζεις στα 60 καρέ τότε δεν έχεις hdr στο βίντεο ούτε μπορείς να τραβάς φωτογραφίες καθώς τραβάς βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς να μου πει αν στο S Voice ή στην εφαρμογή "εγγραφή φωνής" μπορούμε να βάλουμε την Ελληνική γλώσσα (και αν ναι πως) ώστε όταν ηχογραφείς κάτι που λες να το γράφει στα ελληνικά, κάτι που τώρα δε μπορεί να κάνει αφού δεν έχει την ελληνική γλώσσα μέσα;
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Αφού έμαθα από το τηλέφωνο τι πα να πει το παπούτσι στην οθόνη,(μου ε'ιπε και μπράβο γιατί περπάτησα πάνω από το στάνταρ που έχει),έπεσα σε άλλο περίεργο.

Μερικές φορές,με το που πατάω να πάρω ένα τηλέφωνο,εμφανίζεται ένα λουκέτο στην οθόνη,που δεν με αφήνει να βάλω καν αποτύπωμα.Οπου δε και να πατήσω,βγάζει μπουρμπουλήθρες και δεν δουλεύει τίποτα.

Μετά από λίγο,φεύγει το λουκέτο,και μπορώ να το ενεργοποιήσω.

Σήμερα μάλιστα,αναγκάστηκα να το κλείσω,(απενεργοποίηση),και να το ξανανοίξω,για να κάνω ένα τηλεφώνημα.

Τι λέτε να γίνεται;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το κλειδωμα χωρις κωδικο. Συρε πανω στις μπουρμπουλήθρες και ξεκλειδωνει.

Αν δε το θες πηγαινε

Ρυθμισεις, Ασφαλεια, κατω κατω απενεργοποιησε το smartlock.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καληmερα σε ολους και καλο μηνα

εχω ενα Ζ3 το μεγαλο και μου προτειναν να το ανταλλαξω με το ΝΟΤΕ 4 το 8πυρηνο.

Ως χρηστες λοιπον θα ηθελα να σας ρωτησω:

1)αν αξιζει η ανταλλαγη?

2) υπαρχει διαφορα μεταξυ του 4πυρηνου και του 8πυρηνου? (ειναι οι ιδιες συσκευες ή διαφερουν? και ναι ποια ειναι πιο καλη ?

Η χρηση που κανω εινια βασικα browsing, πολλες φωτος και videos και καποια παιχνιδια (για το μικρο μου) αλλα και μειλς

ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας

HALOOOOOO!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καληmερα σε ολους και καλο μηνα

εχω ενα Ζ3 το μεγαλο και μου προτειναν να το ανταλλαξω με το ΝΟΤΕ 4 το 8πυρηνο.

Ως χρηστες λοιπον θα ηθελα να σας ρωτησω:

1)αν αξιζει η ανταλλαγη?

2) υπαρχει διαφορα μεταξυ του 4πυρηνου και του 8πυρηνου? (ειναι οι ιδιες συσκευες ή διαφερουν? και ναι ποια ειναι πιο καλη ?

Η χρηση που κανω εινια βασικα browsing, πολλες φωτος και videos και καποια παιχνιδια (για το μικρο μου) αλλα και μειλς

ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας

 

1ον για αυτά που θες να κάνεις αξίζει η αλλαγή. Καλύτερη οθόνη το note και κάμερα όνειρο.

 

2ον η διαφορά το υ 4πυρινου με το 8πυρινο είναι στο ότι το ένα έχει άλλο μοντεμ και το 4πυρινο πιάνει 4G+ ενώ το άλλο όχι. Εκτός από αυτό έχουν και διαφορετικές κάρτες γραφικών. Για εμένα δεν υπάρχει σημαντική διαφορά μεταξύ των δύο.

Διάβασε και το τοπικ vs για τα δύο μοντέλα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

καληmερα σε ολους και καλο μηνα

εχω ενα Ζ3 το μεγαλο και μου προτειναν να το ανταλλαξω με το ΝΟΤΕ 4 το 8πυρηνο.

Ως χρηστες λοιπον θα ηθελα να σας ρωτησω:

1)αν αξιζει η ανταλλαγη?

2) υπαρχει διαφορα μεταξυ του 4πυρηνου και του 8πυρηνου? (ειναι οι ιδιες συσκευες ή διαφερουν? και ναι ποια ειναι πιο καλη ?

Η χρηση που κανω εινια βασικα browsing, πολλες φωτος και videos και καποια παιχνιδια (για το μικρο μου) αλλα και μειλς

ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας

 

Επίσης να συμπληρώσω σε αυτά που έγραψε ο tpal ότι αν θες να κάνεις εγγραφή κλήσεων με bluetooth τότε μόνο το F.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση tpal

ναι τις διαφορες τι ηξερα απλα εννουσα αν υπαρχουν πρακτικες διαφορες σημαντικες μεταξυ τους. Μαλλον οχι αν καταλαβα...

Βασικα μου λες οτι οποιο και να παρω ειναι καλυτερο απο το Ζ3?

η διαφορα του 4G+ ειναι κατα την γνωμη σου σημαντικη ? γιατι θελω να το κρατησω καιρο..

σε ευχαριστω και παλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι δεν με ενδιαφερει κατι τετοιο topet για τι δεν χρησιμοποω μπλε δοντι. Εγγραφη κλησης γενικα κανει ομως?

HALOOOOOO!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση tpal

ναι τις διαφορες τι ηξερα απλα εννουσα αν υπαρχουν πρακτικες διαφορες σημαντικες μεταξυ τους. Μαλλον οχι αν καταλαβα...

Βασικα μου λες οτι οποιο και να παρω ειναι καλυτερο απο το Ζ3?

η διαφορα του 4G+ ειναι κατα την γνωμη σου σημαντικη ? γιατι θελω να το κρατησω καιρο..

σε ευχαριστω και παλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι δεν με ενδιαφερει κατι τετοιο topet για τι δεν χρησιμοποω μπλε δοντι. Εγγραφη κλησης γενικα κανει ομως?

 

αν εχεις πολλα MB και κατεβαζεις ταινιες κλπ και το δουλευεις ναι! αλλιως οχι! στο ενα στο C θα πιανεις το μαξ 150MB/s ενω στο F θα πιανεις 300ΜΒ/s! διαλεγεις και περνεις!

Link to comment
Share on other sites

Θα το βάλω όταν κάνω διάδρομο 55 λεπτά,πόσα βήματα κάνω.:)

ε άμα κάνεις και γυμναστική "βοηθάει" εκεί αφού έχει προγραμματάκι για γυμναστική. Ψάχτο,,,, εφόσον ασχολείσαι με γυμναστική θα σ'αρέσει. Σε μένα είναι αδιαφορο ας πούμε, (και παρόλα αυτά το έχω κοιτάξει να δω τι κάνει) αλλά σε σένα κατά πάσα πιθανότητα όχι.

Χαιρετώ.

Κατόπιν της βοήθειας κάποιου παιδιού από δω,έβαλα το widget του καιρού.Ομως,παρατηρώ ότι δεν είναι σταθερό,χάνεται,και κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο,πρέπει να το ξαναβάζω.

Μήπως πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

Μήπως έχεις βάλει κάποιο lancher? Toν CM, To Nova κ.λ.π. ας πουμε;

Edited by eloy4s
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

xaxalis ασε τα πολλα και προχωρα και θα με θυμηθείς.. 8πυρινο top, θα παθεις πλακα με κάμερα κ οθόνη. Γενικα ολο το τηλέφωνο καταπληκτικό.
Link to comment
Share on other sites

οκ με πεισατε :lol::)

εγώ το Ζ3 δε το έχω πιάσει καν στα χερια μου, αλλά το ΝΟΤΕ 4 είναι ότι καλύτερο είχα μέχρι τώρα. Το μόνο κακό είναι (για μένα, όχι για τους άλλους προφανώς) ότι στην πρεσβυωπία με χτύπησε πολύ η ανάλυση που έχει. Και το καλύτερο τηλέφωνο που είχα πριν το ΝΟΤΕ 4 ήταν το ΝΟΤΕ 3

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Το z3 είναι πολύ καλό. Γενικά απροβληματιστο τηλέφωνο με καλή μπαταρία αλλά το note έχει πολλά περισσότερα και επειδή είπες για οθόνη κάμερα έφυγες
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

γενικα οντως ειναι πολυ καλλο κινητο το Ζ3 δεν εχω καποιο παραπονο να πω και γενικα τα σονυ τα απεφευγα χρονια τωρα. αλλα το 4 ηταν επιθυμια μου καιρο τωρα. Το μονο βασικο που με χαλαει ειναι οτι δεν εχει ραδιο που το θελω γιατι μετακινουμαι με ΜΜΜ πολυ συχνα και ισως και η ελλειψη 4g+ (ειναι σιγουρο αυτο??) Απλα επειδη μου προτειναν το C και οχι το F προβληματιστηκα λιγο για ποια απο τις 2 να ζητησω. Απο Σαββατο που θα το εχω θα επανελθω

Παντως ευχαριστω ολους ξανα!!

HALOOOOOO!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

γενικα οντως ειναι πολυ καλλο κινητο το Ζ3 δεν εχω καποιο παραπονο να πω και γενικα τα σονυ τα απεφευγα χρονια τωρα. αλλα το 4 ηταν επιθυμια μου καιρο τωρα. Το μονο βασικο που με χαλαει ειναι οτι δεν εχει ραδιο που το θελω γιατι μετακινουμαι με ΜΜΜ πολυ συχνα και ισως και η ελλειψη 4g+ (ειναι σιγουρο αυτο??) Απλα επειδη μου προτειναν το C και οχι το F προβληματιστηκα λιγο για ποια απο τις 2 να ζητησω. Απο Σαββατο που θα το εχω θα επανελθω

Παντως ευχαριστω ολους ξανα!!

 

καλοριζικο φιλε μου να το χαρεις! ειναι ενα απο τα πιο ολοκληρομενα κινητα !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...