Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηρε προσφατα ο αδερφος μου ενα note 4 n910c..το εβαλα στο τραπεζι μετην οθονη προς τα κατω και κανει καπως σαν curve..δηλ εκει που ειναι καμερα εχει σαν λιγο βαθος,παραθετω μια φωτογραφια,δεν ξερω αν φαινεται καλα..ειναι φυσιολογικο αυτο η εχει προβλημα???

Μήπως είναι το iphone 6 plus;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηρε προσφατα ο αδερφος μου ενα note 4 n910c..το εβαλα στο τραπεζι μετην οθονη προς τα κατω και κανει καπως σαν curve..δηλ εκει που ειναι καμερα εχει σαν λιγο βαθος,παραθετω μια φωτογραφια,δεν ξερω αν φαινεται καλα..ειναι φυσιολογικο αυτο η εχει προβλημα???

Αν θέλεις να φανεί βάλε κάτι επίπεδο πάνω του και βγάλε φωτο....όπως πχ ένα χάρακα γιατί ετσι δεν φαίνεται κάτι....εμένα τουλάχιστον στο δικό μου δεν έχει αυτό πού λες!

Link to comment
Share on other sites

γυριστε το αναποδα με την οθονη προς τα κατω και βαλτε τα απο την μια ακρη στην αλλη τα χερια σας..εμενα κανει τραμπαλα..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς εκπαίδευτης? Δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο βέβαια αλλά αν γίνει θα είναι πολύ καλο

 

Στο γυμναστηριο γνωρισα ενα παλληκαρι κ με ειπε ειναι εκπαιδευτης της samsung κ προγραμματιστης, τον ξεχωρισα γιατι φορουσε gear ρολοι κ μου ειπε οτι του στελνει οτι κανουργιο βγαινει απο τη samsung ακομα κ το vr εχει τον ρωτησα αμα ξερει αν θα ξεκλειδωσει η σαμσυνγκ τα 64 bit του νοτε 4 ....κ μου ειπε λογικα θα γινει με την 5.1.1 λογω κ του s6 αλλα δεν ειναι σιγουρο..

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Στο γυμναστηριο γνωρισα ενα παλληκαρι κ με ειπε ειναι εκπαιδευτης της samsung κ προγραμματιστης, τον ξεχωρισα γιατι φορουσε gear ρολοι κ μου ειπε οτι του στελνει οτι κανουργιο βγαινει απο τη samsung ακομα κ το vr εχει τον ρωτησα αμα ξερει αν θα ξεκλειδωσει η σαμσυνγκ τα 64 bit του νοτε 4 ....κ μου ειπε λογικα θα γινει με την 5.1.1 λογω κ του s6 αλλα δεν ειναι σιγουρο..

 

μακαρι να γινει.αλλα προς το παρον το 4 δεν θα ειναι να παρει την 5.1.1 ειπαν οτι θα παει κατευθειαν στην επομενη εκδοση αν ειναι αληθεια και αυτο.παντως ακουστηκε απο επισημο στομα

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να γινει.αλλα προς το παρον το 4 δεν θα ειναι να παρει την 5.1.1 ειπαν οτι θα παει κατευθειαν στην επομενη εκδοση αν ειναι αληθεια και αυτο.παντως ακουστηκε απο επισημο στομα

 

πια επομενη εκδοδη αυτο με το "Μ" που ειχαν βγαλει δεν ξερω αμα ανακοινωνηθηκε ακομα! αλλα ειτε εχει ειτε δεν εχει ανακοινωθει το συμπερασμα ειναι ενα το 2016 θα το παρουμε εμεις

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να γινει.αλλα προς το παρον το 4 δεν θα ειναι να παρει την 5.1.1 ειπαν οτι θα παει κατευθειαν στην επομενη εκδοση αν ειναι αληθεια και αυτο.παντως ακουστηκε απο επισημο στομα

 

Ναι θα πάρει το s6 που δουλεύει πιο σωστά την 5.1.1 κι εμείς θα κολλήσουμε στην 5.0.1; Είμαστε 3 εκδόσεις πίσω. Ας αφήσουν οι Κορεάτες τα γνωστά θα περάσουν τα note 4 στην επόμενη αναβάθμιση γιατί το κινητό δεν τρέχει και αψεγάδιαστα. Αν είναι να αφήσουν τέτοιο κινητό χωρίς καμία αναβάθμιση τότε εύχομαι να μειωθούν κι άλλο οι πωλήσεις τους για να καταλάβουν επιτέλους να σέβονται τους πελάτες τους. Και για να μην φανώ κακός, θέλω στην 5.1.1 να εξαφανιστεί το memory leak, να μας δώσουν το νέο tw ui ακριβώς με όλες τις καινούριες εφαρμογές όπως dialer, επαφές, κάμερα, σωστά recents και τα νέα animations και να μην κάνουν περικοπές σε συσκευή 6 μηνών.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πάρει το s6 που δουλεύει πιο σωστά την 5.1.1 κι εμείς θα κολλήσουμε στην 5.0.1; Είμαστε 3 εκδόσεις πίσω. Ας αφήσουν οι Κορεάτες τα γνωστά θα περάσουν τα note 4 στην επόμενη αναβάθμιση γιατί το κινητό δεν τρέχει και αψεγάδιαστα. Αν είναι να αφήσουν τέτοιο κινητό χωρίς καμία αναβάθμιση τότε εύχομαι να μειωθούν κι άλλο οι πωλήσεις τους για να καταλάβουν επιτέλους να σέβονται τους πελάτες τους. Και για να μην φανώ κακός, θέλω στην 5.1.1 να εξαφανιστεί το memory leak, να μας δώσουν το νέο tw ui ακριβώς με όλες τις καινούριες εφαρμογές όπως dialer, επαφές, κάμερα, σωστά recents και τα νέα animations και να μην κάνουν περικοπές σε συσκευή 6 μηνών.
μακαρι... αλλα... samsung ειναι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από έμενα στην όμορφη παρέα είμαι και εγώ ένας πανευτυχής κάτοχος του note 4 910c όμως αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που όσο έψαξα και διάβασα στο forum δεν βρήκα κάποια αναφορά. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι στην πλοήγηση με το δικό του πλοηγώ (δεν ξέρω αν βάλω κάποιον άλλον αν δεν ισχύει το πρόβλημα αλλά νομίζω το ίδιο θα είναι μιας και το σήμα είναι αδύνατο (Η) στο internet και με κατάσταση σήματος (Η) αργεί να πάει στο (Η+) ενώ η περιοχή κάλυπτε με (Η+) προφανώς για εξοικονομήσει ενεργείς με αποτέλεσμα να καθυστερεί μέχρι να κλείδωση στο (Η+) όποτε περιμένεις το αντιμετωπίζει και κανένας άλλος συνάδελφος και αν ναι βρήκε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από έμενα στην όμορφη παρέα είμαι και εγώ ένας πανευτυχής κάτοχος του note 4 910c όμως αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που όσο έψαξα και διάβασα στο forum δεν βρήκα κάποια αναφορά. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι στην πλοήγηση με το δικό του πλοηγώ (δεν ξέρω αν βάλω κάποιον άλλον αν δεν ισχύει το πρόβλημα αλλά νομίζω το ίδιο θα είναι μιας και το σήμα είναι αδύνατο (Η) στο internet και με κατάσταση σήματος (Η) αργεί να πάει στο (Η+) ενώ η περιοχή κάλυπτε με (Η+) προφανώς για εξοικονομήσει ενεργείς με αποτέλεσμα να καθυστερεί μέχρι να κλείδωση στο (Η+) όποτε περιμένεις το αντιμετωπίζει και κανένας άλλος συνάδελφος και αν ναι βρήκε κάτι?

 

παρα πολλοι εχουμε τετοια θεματα.επισης η lollipop εχει ενα bug οταν μιλας και δοκιμασεις να στειλεις ενα mail πχ ξαφνικα χανεις τα δεδομενα τελειως η σου βγαζει E

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς να μου πει γιατί τώρα τελευταία δεν μου κάνει τις ενημερώσεις στο Google playstore με βγαζει σφάλμα λήψης και με βγαίνει η πίστη για να γίνει! Δεν το κάνει σε όλες ούτε σε στάνταρ εφαρμογές! Να φταίει ο λίγος χώρος που έχω ελεύθερο έχω κάπου στο 1 γιγα στο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Μόλις μας ήρθε αναβάθμιση σε lollipop και αυτό που παρατηρήσαμε είναι ότι όλες οι ειδοποιήσεις καθυστερούν να έρθουν . SMS ,viber, messenger κτλ έκανα δοκιμή από άλλη συσκευή τα έστελνα και έκαναν γύρω στα 2 λεπτά να εμφανιστούν στην οθόνη . Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς να μου πει γιατί τώρα τελευταία δεν μου κάνει τις ενημερώσεις στο Google playstore με βγαζει σφάλμα λήψης και με βγαίνει η πίστη για να γίνει! Δεν το κάνει σε όλες ούτε σε στάνταρ εφαρμογές! Να φταίει ο λίγος χώρος που έχω ελεύθερο έχω κάπου στο 1 γιγα στο κινητό

Μου είχε γίνει στο παλιό μου κινητο το s3 που είχα. Μου το έκανε σε εφαρμογές που ήταν κάμποσα mb και όχι μικρές και έφταιγε ο ανεπαρκης ελευθερος χώρος που είχα. Μετά όταν ελευθερωσα χώρο δεν είχε θέμα κ έκανε κανονικά τις ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.. Μου ξανά παρουσίασε τον στατικό ηλεκτρισμό σε κάποιες κλήσεις.. Είμαι με 5.0.1. Τι παίζει;;

 

Τι ειναι αυτο παλι?????

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Μου είχε γίνει στο παλιό μου κινητο το s3 που είχα. Μου το έκανε σε εφαρμογές που ήταν κάμποσα mb και όχι μικρές και έφταιγε ο ανεπαρκης ελευθερος χώρος που είχα. Μετά όταν ελευθερωσα χώρο δεν είχε θέμα κ έκανε κανονικά τις ενημερώσεις.

 

Να αρχίσω να διαγράφω δλδ...σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

To N910C-exynos δεν γράφει αποδεδειγμένα από bluetooth τον συνομιλητή.

Έχει δοκιμάσει κανείς με Root αν κάνει εγγραφή και τους δύο με bluetooth ?

Αν το έχει κάνει κάποιος θα με βοηθούσε η απάντησή του.

Link to comment
Share on other sites

στο note 3 υπηρχε αναπαραγωγη των βιντεο σε μικρογραφιες οταν εμπαινες απο τα "βιντεο" της συσκευης . στο 4 δεν υπαρχει αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

στο note 3 υπηρχε αναπαραγωγη των βιντεο σε μικρογραφιες οταν εμπαινες απο τα "βιντεο" της συσκευης . στο 4 δεν υπαρχει αυτο ?

Φαντάζομαι εννοείς το να περάσεις και να αφήσεις το πενάκι πάνω από ένα βίντεο και να αρχίσει να παίζει....αν εννοείς αυτό τότε υπάρχει!Δες την φωτο παρακάτω.[ATTACH]60874[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Οχι με το πενακι , ετσι ,απλα αν ανοιγες τον φακελο βιντεο , ολα τα thumpnails , επαιζαν κανονικα τα βιντεο , μια προεπισκοπιση , αν βαλεις και κατι αισθητηρες που λειπουν υγρασιας και θερμοκρασιας μαλλον βαλανε μεταλλο και αφαιρεσαν άλλα οι κορεατες .. ,
Link to comment
Share on other sites

To N910C-exynos δεν γράφει αποδεδειγμένα από bluetooth τον συνομιλητή.

Έχει δοκιμάσει κανείς με Root αν κάνει εγγραφή και τους δύο με bluetooth ?

Αν το έχει κάνει κάποιος θα με βοηθούσε η απάντησή του.

 

Παιδια, το ξερω οτι θα πειτε οτι δεν γινεται και οτι δεν τα λεω καλα, αλλα...

 

Εμενα το Note 4 C μου γραφει και απο το bluetooth.Το ανακαλυψα τυχαια, και δεν ξερω ακριβως πως...Απο τοτε δεν το πειραζω :)

Λοιπον...δεν ειχα σημα στο σπιτι με 3G...Βρηκα ενα plugin το οποιο λεγεται Toggle Network Type 5.0 το οποιο γυριζει το mode απο 3g σε 2g.

Το εβαλα σε 2g.Μετα απο 2-3 μερες ανακαλυψα οτι Call Recorder 2.01 (paid version) ειχε ηχογραφησει ολες τις συνομιλιες απο το bluetooth του αμαξιου.Ειχα κανει και αλλες αλλαγες εκεινες τις ημερες ομως, ειχα αλλαξει και modem ψαχνωντας να βρω τροπο να εχω καλυτερο σημα στο σπιτι.

 

Τελος παντων, οι ρυθμισεις μου τωρα ειναι οι παρακατω, και με αυτες τουλαχιστον εγω μπορω να ηχογραφησω με bluetoth και εμενα και τον συνομιλητη μου:

 

Note 4 SM N910 C - ROOT

ROM : SimplROM v3c Android 5.01

Modem : N910CXXU1ANL3 <-- ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ...

Kernel : 3.10.9 SimplKernel

CSC : United Arab Emirates

 

Call Recorder 2.01 Paid version

Call Recorder Settings:

Recording method : Standard API (παιζει και χωρις root...)

Standard API Settings:

Audio source : default

Recording Format : MP3

When BT Connected...Switch audio source

Audio source when BT connected : Voice call downlink

 

Toggle Network Type 5.0 : Το εχω εγκατεστημενο γιατι με βολευει, αλλα δεν νομιζω οτι κανει καποια διαφορα τελικα, αφου ειτε σε 3G ειτε σε 2G ειναι, ηχογραφει κανονικα

 

Δεν ξερω αν θα παιξει σε καποιον αλλο, δεν λεω οτι οποιος βαλει τα παραπανω θα ηχογραφει κανονικα απο bluetooth, απλα λεω οτι σε ΄μενα ετσι παιζει κανονικα.

 

Οτι θελετε με ρωτατε

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

 

το nova launcher, αλλάζει μόνο το ισθητικό κομμάτι...? ή διορθώνει και τα όποια lags υπάρχουν εξαιτίας του touchwiz ?

 

Αν το βάλω, θα καταφέρω να λιετουργήσω το τηλ μου? Οι επαφές χάνονται ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

 

το nova launcher, αλλάζει μόνο το ισθητικό κομμάτι...? ή διορθώνει και τα όποια lags υπάρχουν εξαιτίας του touchwiz ?

 

Αν το βάλω, θα καταφέρω να λιετουργήσω το τηλ μου? Οι επαφές χάνονται ?

 

Οι επαφές δεν χάνονται. Γενικά το κινητό συμπεριφέρεται καλύτερα με τον nova γιατί ως συνήθως η σάμσουνγκ κοιμάται στον TW. Δεν ξέρω τι βλέπουν κάθε φορά και δεν διορθώνουν τα χαζολαγκς που εμφανίζονται αραιά και που. Έχει πολλές επιλογές που μπορείς να παίξεις μέσα από τις ρυθμίσεις του nova. Δεν χάνεις και τίποτα να τον δοκιμάσεις. Αν δεν σου αρέσει κάνεις μια απεγκατάσταση και τελείωσες.

Link to comment
Share on other sites

ας κάνω άλλη μια ερώτηση: έχω ένα mai account στο gmail που το παρακολουθώ μέσω της εφαρμογής mail.

 

Παλαιότερα, νομίζω κάθε 15 λεπτά, τσέκαρε για μηνύματα. Τώρα έχω παρατηρήσει ότι περνάνε και 3 ώρες χωρίς να τσεκάρει, και δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση.....

 

Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε καμία εφαρμογή για τα μέιλ σου, για παράδειγμα cloudmagic, να ησυχάσεις. Να σου έρχονται τα μέιλ κατευθείαν και να περιμένεις τόση ώρα να σου κάνει ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...