Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια θελω μια βοηθεια. Ακουω ραδιο με το greek radio με αυτο ακουγα κ στο νοτη 3 και δουλευε τελεια! Εδω στο note 4 δε ξερω γιατι αλλα μ κανει διακοπες ειτε βαζω να ακουσω με wifi ειτε με δεδομενα ακομα κ με 4g μου χει σπασει τα νευρα. Να το σβησω κ να το ξαναβαλω δεν το δοκιμασα ακομα! Μου εκανε κ κατι κολπακια και με το fb με πετουσε εξω η κολλουσε οταν εγραφα μηνυμα αλλα με μια επανεκινηση δε μου ξαναεκανε κατι. Τριτη καρτα μνημης που μου βγαζει προβλημα να παρω sd samsung η ναμη ξαναπαρω καθολου?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω ενεργοποιήσει το wake up με την κίνηση χεριού και τον αισθητήρα εγγύτητας, αλλά πρέπει να κουνάω 2 ώρες το χέρι μου για να πιάσει. Τι δεν κάνω σωστά?

 

Επίσης, ενώ φαίνεται να δουλεύει κάπως όταν το τηλέφωνο είναι σε τραπέζι ανάσκελα, δυσκολεύομαι πολύ όταν το κρατάω.

 

help please

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω ενεργοποιήσει το wake up με την κίνηση χεριού και τον αισθητήρα εγγύτητας, αλλά πρέπει να κουνάω 2 ώρες το χέρι μου για να πιάσει. Τι δεν κάνω σωστά?

Επίσης, ενώ φαίνεται να δουλεύει κάπως όταν το τηλέφωνο είναι σε τραπέζι ανάσκελα, δυσκολεύομαι πολύ όταν το κρατάω.

help please

Επειδή δεν έχω δει πως το κάνεις, δεν ξέρω τι δεν κάνεις σωστά, αλλά μπορώ να σου πω πως το κάνω εγώ και πιάνει μια χαρά.

Βάζεις πάνω απο τους αισθητήρες, ( που είναι όπως βλέπεις το τηλέφωνο απο μπροστά, αριστερά απο την μπροστινή κάμερα,,, αισθητήρας φωτισμού, εγγύτητας, και χειρονομίας) σε αποσταση 2-3 ποντους την παλάμη σου για περίπου 2-3". Μόλις τραβήξεις το χερι σου θα "ανάψει" το τηλέφωνο. Αλλά μπορείς να το κάνεις και με τον άλλο τρόπο που εξηγώ στο φίλο παραπάνω στο url του νήματος και να το κάνεις να ανοίγει με τη φωνή σου. Και όπως γραφω και εκεί, δεν ανάβει μόνο, αλλά γενικώς ανοίγει το τηλέφωνο και είναι έτοιμο για άλλη εντολή (call - messages κ.λ.π. κ.λ.π.) ΑΝ είναι συνδεδεμένο σε δίκτυο εκείνη την ώρα, αλλιώς θα λες την εντολή και απλα θα σου λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση. Αν είναι κλειδωμένο τη τηλέφωνο, τότε θα ανοίξει το τηλέφωνο αλλά θα σου βγάλει π.χ. το πληκτρολόγιο για να δώσεις τον κωδικό (εφόσον έχεις βάλει κάποιο κωδικό), εκτός και αν το έχεις βάλει ξεκλείδωμα οθόνης σε κύλιση οπότε σε αυτή την περίπτωση θα σου ξεκλειδώνει κιόλας αλλά όπως είπα αν δεν είναι συνδεδεένο με το ίντερνετ δε θα μπορείς να του δώσεις άλλες εντολές. Αλλά θα μπορέσεις να το ανοίξεις και να ξεκλειδώσεις την κύλιση λέγοντας μια φράση που θα ακούει με τη δική σου φωνή την οποία έχεις δώσει, με τα βήματα που λέω παραπάνω

Edited by eloy4s
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Οταν είχα το Note 3,εμφανιζόταν ο καιρός στην οθόνη με το που άνοιγε αυτή,και άμα ήθελες,πατούσες πάνω και έβλεπες αναλυτικά.Τώρα με το 4,δεν το έχω στην οθόνη.

Τι πρέπει να κάνω για να το τακτοποιήσω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Οταν είχα το Note 3,εμφανιζόταν ο καιρός στην οθόνη με το που άνοιγε αυτή,και άμα ήθελες,πατούσες πάνω και έβλεπες αναλυτικά.Τώρα με το 4,δεν το έχω στην οθόνη.

Τι πρέπει να κάνω για να το τακτοποιήσω;

 

νομιζω ειναι widget αυτο που το λες στο νοτε 4 μαζι με την ωρα για τσεκαρε μια στα default widget

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Οταν είχα το Note 3,εμφανιζόταν ο καιρός στην οθόνη με το που άνοιγε αυτή,και άμα ήθελες,πατούσες πάνω και έβλεπες αναλυτικά.Τώρα με το 4,δεν το έχω στην οθόνη.

Τι πρέπει να κάνω για να το τακτοποιήσω;

όπως λέει και ο φίλος παραπάνω, μέσα στα widget αν κοιτάξεις, θα βρεις widget για τον καιρο για να το μεταφέρεις στην επιφάνεια εργασίας που θες.

Edited by eloy4s
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος τελικά για καποιο καλο free remote? Εχω δοκιμάσει 2-3,χαλια.
Link to comment
Share on other sites

όπως λέει και ο φίλος παραπάνω, μέσα στα widget αν κοιτάξεις, θα βρεις widget για τον καιρο για να το μεταφέρεις στην επιφάνεια εργασίας που θες.

Εκανα ό,τι μου είπατε,(και ευχαριστώ),βρήκα το widget καιρoύ,και το έβαλα,αλλά το...φούστικο,προτιμάει να πηγαίνει να κάθεται στην τρίτη σελίδα της οθόνης.Από τις 3 τελίτσες δηλαδή,πάει και κάθεται στην τρίτη,και δεν έρχεται στην πρώτη,επειδή μάλλον βρίσκει το χώρο μικρό.

Μπορώ να βγάλω κάποιο εικονίδιο από την πρώτη σελίδα,και να το βάλω στην τρίτη,ώστε να χωράει και ο καιρός;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ό,τι μου είπατε,(και ευχαριστώ),βρήκα το widget καιρoύ,και το έβαλα,αλλά το...φούστικο,προτιμάει να πηγαίνει να κάθεται στην τρίτη σελίδα της οθόνης.Από τις 3 τελίτσες δηλαδή,πάει και κάθεται στην τρίτη,και δεν έρχεται στην πρώτη,επειδή μάλλον βρίσκει το χώρο μικρό.

Μπορώ να βγάλω κάποιο εικονίδιο από την πρώτη σελίδα,και να το βάλω στην τρίτη,ώστε να χωράει και ο καιρός;

 

Προφανως επειδή εκεί βρίσκει χώρο. Αν θες να το βάλεις σε άλλη σελίδα, βγάλε τα widgets που υπάρχουν εκεί και βάλτα σε μια άλλη σελίδα αν θες να τα βλέπεις, και πήγαινε εκεί το widget του καιρού.

Κάθε widget δεν έχει πάντα ίδιο μέγεθος. του καιρού πιάνει τη μισή σελίδα. Μετέφερε κάπου αλλού αυτα που έχεις εκει και που θες να βάλεις του καιρού

Edited by eloy4s
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

παιδες γεια ΧΑΡΑ...οταν κατεβαζω την μπαρα ειδοποιησεων αναμεσα στο s finder και στο γρηγορη συβδεση υπαρχει μια καθετη μικρη γραμμη/......υπαρχει σε αλλον????

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν λες αυτό που εχω στην φωτογραφία υπάρχει σε όλους .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προφανως επειδή εκεί βρίσκει χώρο. Αν θες να το βάλεις σε άλλη σελίδα, βγάλε τα widgets που υπάρχουν εκεί και βάλτα σε μια άλλη σελίδα αν θες να τα βλέπεις, και πήγαινε εκεί το widget του καιρού.

Κάθε widget δεν έχει πάντα ίδιο μέγεθος. του καιρού πιάνει τη μισή σελίδα. Μετέφερε κάπου αλλού αυτα που έχεις εκει και που θες να βάλεις του καιρού

ΟΚ,τάφτιαξα.Ευχαριστώ για όλα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν λες αυτό που εχω στην φωτογραφία υπάρχει σε όλους .

ναι ρε φιλε αυτο λεω,,,

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση..να εισαι καλα..

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις με το προεγκατεστημένο remote control θα έχεις προβλημα. Δουλεύει απο χάλια μέχρι καθόλου

Επειδή και εμένα με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη λειτουργία ποια εφαρμογή προτείνεις; Θα ήθελα να μπορώ να χειρίζομαι και τον ψηφιακό δέκτη edision που έχω αν είναι δυνατό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το Smart lock φαίνεται να μη λειτουργεί.

Έχω κάνει αξιόπιστη συσκευή για αυτή την δουλειά τα bluetooth ακουστικά μου αλλά όταν σβήνει και ξανά ανοίγει πρέπει να βάλω δαχτυλικο αποτύπωμα. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το χρησιμοποιώ νομίζω ότι μετά την επανασύνδεση απαιτείται η χρήση δακτυλικού αποτυπώματος στο πρώτο ξεκλείδωμα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το χρησιμοποιώ νομίζω ότι μετά την επανασύνδεση απαιτείται η χρήση δακτυλικού αποτυπώματος στο πρώτο ξεκλείδωμα.

Όταν μείνει για αρκετή ώρα κλειστό το κινητό ζητάει password - δαχτυλικό αποτύπωμα. Το Smart Lock κράτα το κινητό ξεκλείδωτο μόνο όταν το χρησιμοποιείς σε τακτά χρονικά διαστήματα.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Όταν μείνει για αρκετή ώρα κλειστό το κινητό ζητάει password - δαχτυλικό αποτύπωμα. Το Smart Lock κράτα το κινητό ξεκλείδωτο μόνο όταν το χρησιμοποιείς σε τακτά χρονικά διαστήματα.

Το smart lock,υπάρχει στάνταρ,ή το ενεργοποιείς,και πως;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το smart lock,υπάρχει στάνταρ,ή το ενεργοποιείς,και πως;:confused:

Υπάρχει στα settings > security > smart lock (τέρμα κάτω)... Έχει διάφορες επιλογές εκεί όπως voice, on body detection κλπ κλπ. Εμένα με έχει βολέψει αφάνταστα πάντως.

Το χρησιμοποιώ βέβαια μόνο για τις συσκευές bluetooth (gear fit, car kit) και όχι για τα υπόλοιπα.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στα settings > security > smart lock (τέρμα κάτω)... Έχει διάφορες επιλογές εκεί όπως voice, on body detection κλπ κλπ. Εμένα με έχει βολέψει αφάνταστα πάντως.

Το χρησιμοποιώ βέβαια μόνο για τις συσκευές bluetooth (gear fit, car kit) και όχι για τα υπόλοιπα.

Εγώ έβαλα το τελευταίο στη σειρά,δηλαδή,να καταλαβαίνει ότι το κρατάς στο χέρι και να μην απαιτεί συνέχεια αποτύπωμα,γιατί με διαολίζει αυτό.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερει κάποιος που μπορώ να βρώ την τουρικικη BOC5 ?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Τελικά τα προβλήματα με το σήμα συνεχίζουν να υφίστανται . Είμαι με Wind Θεσσαλονίκη κέντρο και πολλές φορές κόβεται το σήμα ή και η κλήση. ΟΚ ξέρω μάπα η Wind αλλά δεν είχα τόσο χοντρό κομμένα προβλήματα με άλλες συσκευές. Κάποιος συμπασχων? Δοκίμασα έβαλα kit kat αλλά πήγα lollipop πάλι. Πφφφ λέτε για κάνα service ?

 

μετά την εγκατάσταση της 5άρας έχω το ίδιο πρόβλημα στο note μου όπως και από ότι είδα αρκετός κόσμος. λύση έως τώρα δεν έχει βρεθεί μιας και ούτε νέα έκδοση ούτε wipe cash βοηθάει στο πρόβλημα (cosmote @ θεσσαλονίκη και να μην έχω πουθενά σήμα)

 

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-4/516953-note-4-lollipop-update-killed-signal-strength.html

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες cosmote στην πατρα φουλ σήμα. Με lollipop υπάρχουν στιγμές να έχω 2 γραμμές για λίγα δευτερόλεπτα. Μόνο αυτό.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το τελευταίο στη σειρά,δηλαδή,να καταλαβαίνει ότι το κρατάς στο χέρι και να μην απαιτεί συνέχεια αποτύπωμα,γιατί με διαολίζει αυτό.

να καταλαβαίνει ότι το κοιτάς μήπως;;; Γιατί έχει τετοια λειτουργία, όσο το κοιτάς να μην κλεινει

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...