Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε βγαίνουν οι ημέρες,μόνον η ώρα.Το κάνω πολλές φορές,αλλά τίποτα.:(

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε βγαίνουν οι ημέρες,μόνον η ώρα.Το κάνω πολλές φορές,αλλά τίποτα.:(

 

Τι εννοείς δεν βγαίνουν οι μέρες για βάλε ένα screenshot παίζει να μην περαστικε καλά και το λολλιποπ και να θες επαναφορά

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν γνωρίζετε. Lollipop καταρχήν, κλείδωμα οθόνης με αποτύπωμα όταν είχα Bluetooth μου ζήταγε κυλιση τώρα ξαφνικά μου ζητάει μόνο αποτύπωμα. Πως γίνεται να έχω κυλιση με Bluetooth και αποτύπωμα όταν τα απενεργοποιώ
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν βγαίνουν οι μέρες για βάλε ένα screenshot παίζει να μην περαστικε καλά και το λολλιποπ και να θες επαναφορά

Αφού σε ευχαριστήσω,θα πω ότι οι ημέρες που βλέπω στις φωτογραφίες που έβαλες,εμφανίστηκαν και στο δικό μου,όταν πάτησα το κουμπί που μιλάει για επανάληψη,κάτι που με ξένισε,γιατί το Note 3,τις έβγαζε αυτομάτως τις ημέρες και πατούσες πάνω σε όποια ήθελες,και ΑΝ ήθελες,πατούσες ένα τετραγωνάκι,και επαναλαμβανότανε.

Εδώ,για να εμφανίσεις τις ημέρες,πατάς την επανάληψη,υποχρεωτικά.

Να μου πεις ότι άμα θέλεις να μην επαναλάβει τη λειτουργία του,αρκεί να πατήσεις το πράσινο σημαδάκι δεξιά,αλλά με ξένισε η διαφορά από το Note 3.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα θέμα με τον αισθητήρα φωτεινότητας της οθόνης μου. Το έχω στο αυτόματο. Όταν είμαι έξω και χτυπήσει το τηλέφωνο κάνει πολύ χρόνο μέχρι να φωτίσει η οθόνη. Σχεδόν 6 με 7 χτυπήματα, με αποτέλεσμα να μην βλέπω ποιος καλεί για να απαντήσω.

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να γίνεται;

 

Το ιδιο ακριβως εχω πολυ καιρο (ισως απο την αρχη) στο Galaxy S5

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν γνωρίζετε. Lollipop καταρχήν, κλείδωμα οθόνης με αποτύπωμα όταν είχα Bluetooth μου ζήταγε κυλιση τώρα ξαφνικά μου ζητάει μόνο αποτύπωμα. Πως γίνεται να έχω κυλιση με Bluetooth και αποτύπωμα όταν τα απενεργοποιώ

Νομίζω στο smart lock γίνεται....πας σύστημα- ασφάλεια -smart lock - αξιόπιστη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να γύρισει σε kit kat ?

Επειδή το πήρα με lollipop δεν ξέρω Πως ρολαρει. Το recent app lag και stutter με εκνευρίζει θα έλεγα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να γύρισει σε kit kat ?

Επειδή το πήρα με lollipop δεν ξέρω Πως ρολαρει. Το recent app lag και stutter με εκνευρίζει θα έλεγα.

 

Εγώ είχα γυρίσει σε kitkat. Δεν έγραψε ο knox, απλά όταν τελείωσε η διαδικασία με τον odin κόλλησε στο αρχικό λογότυπο της σαμσουνγκ. Έτσι θα πρέπει να μπεις στο recovery και να κάνεις full wipe από εκεί. Καταλαβαίνω ότι είναι εκνευριστικό τα recent apps και δεν λένε να το διορθώσουν λες και ρολλάρει σωστά, κάνουν τα στραβά μάτια οι Κορεάτες, σε όλα είναι καλύτερη η lollipop. Μέχρι και οι εφαρμογές ρολλάρουν πολύ καλύτερα από kitkat. Εσύ όμως ότι θες. Εγώ δεν χρησιμοποιώ καθόλου recent apps γιατί μου προκαλεί αηδία αυτό το πράγμα.

Edited by Theo_Pech
Link to comment
Share on other sites

Μία άλλη ερώτηση.

Πως θα συνδέσω το SBH-50 με το Νοτe 4;Ανοίγω το Bluetooth του τηλεφώνου,αλλά δεν το βλέπει το ΒΤ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα γυρίσει σε kitkat. Δεν έγραψε ο knox, απλά όταν τελείωσε η διαδικασία με τον odin κόλλησε στο αρχικό λογότυπο της σαμσουνγκ. Έτσι θα πρέπει να μπεις στο recovery και να κάνεις full wipe από εκεί. Καταλαβαίνω ότι είναι εκνευριστικό τα recent apps και δεν λένε να το διορθώσουν λες και ρολλάρει σωστά, κάνουν τα στραβά μάτια οι Κορεάτες, σε όλα είναι καλύτερη η lollipop. Μέχρι και οι εφαρμογές ρολλάρουν πολύ καλύτερα από kitkat. Εσύ όμως ότι θες. Εγώ δεν χρησιμοποιώ καθόλου recent apps γιατί μου προκαλεί αηδία αυτό το πράγμα.

 

Μα πραγματικά είναι δυνατόν ακόμη να μην τον έχουν διορθώσει ??? Έπιασα ένα NOTE 3 φίλου και η lollipop που έχει πάει το ίδιο ή και καλύτερα και μηδέν lag στα recent...

Τι να πω...

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Μία άλλη ερώτηση.

Πως θα συνδέσω το SBH-50 με το Νοτe 4;Ανοίγω το Bluetooth του τηλεφώνου,αλλά δεν το βλέπει το ΒΤ.

Κάνε ένα reset το Bluetooth μήπως στρώσει

Μα πραγματικά είναι δυνατόν ακόμη να μην τον έχουν διορθώσει ??? Έπιασα ένα NOTE 3 φίλου και η lollipop που έχει πάει το ίδιο ή και καλύτερα και μηδέν lag στα recent...

Τι να πω...

Κάτι θα γίνει που θα πάει.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μία άλλη ερώτηση.

Πως θα συνδέσω το SBH-50 με το Νοτe 4;Ανοίγω το Bluetooth του τηλεφώνου,αλλά δεν το βλέπει το ΒΤ.

Μήπως δεν έχεις κάνει ορατό το τηλ από όλες τις συσκευές?

[ATTACH]59895[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα το screenshot σου γιατί δεν είχα καλό σήμα πριν.Λοιπόν, αυτά τα εικονίδια που έχουν το ρομποτάκι του android δείχνουν ότι είναι προβληματικές οι εφαρμογές αυτές. Προφανώς δεν θα είχες κάνει hard reset και κάτι πήγε στραβά. Κάνε ενεργές τις εφαρμογές αυτές και reboot το κινητό. Πιθανολογώ να φύγουν μετά την επανεκκίνηση οπότε θα σου μένουν μόνο οι κανονικές τις οποίες θα μπορέσεις στη συνέχεια να απενεργοποιήσεις. Στην περίπτωση που παραμείνουν θα χρειαστείς hard reset.

¨Οντως δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κατά την εγκατάσταση της 5.01, αλλά αυτά εμφανίστηκαν αρκετό καιρό μετά. Παρόλα αυτά προβλήματα δεν έχω καθόλου, τα απενεργοποίησα από τις εφαρμογές και εξαφανίστηκαν!;) Επανεκκίνηση είναι η αλήθεια ότι έχω καιρό να του κάνω!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να γύρισει σε kit kat ?

Επειδή το πήρα με lollipop δεν ξέρω Πως ρολαρει. Το recent app lag και stutter με εκνευρίζει θα έλεγα.

 

Κανε απενεργοποιηση το talkback και θα στρωσει λιγο....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κλείδωμα επανεργοποιησης αξίζει? Είναι το ίδιο αξιόπιστο με το findme της Apple, η είναι μπούρδα? Δηλαδή με ένα Odin format η κάποιο άλλο κόλπο υπάρχει περίπτωση αν κλαπεί η χαθεί το κινητό να επανεργοποιηθει?

Δηλαδη είναι server based το κλείδωμα σαν τα iPhone?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε BOC5 ; που εχει δωθει;; εγω ειμαι με BOC3

Τι είναι αυτό;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό;

Εκδόσεις της 5.01

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση S.O.S !

 

Προσπάθησε κάποιος να με βγάλει φωτογραφία σήμερα το πρωί, το κινητό έκανε τον ήχο της κάμερας πολλές φορές μαζεμένες, εμφάνισε στo Gallery 20 φωτογραφίες που τράβηξε, πήγε να τις σβήσει ο επίδοξος φωτογράφος με αποτέλεσμα να σβήσει καταλάθος 200 από τις 25ο φωτογραφίες που είχα στο άλμπουμ gallery. Ολες της δουλειάς μου πολύ σημαντικές!!

 

Υπάρχει τρόπος να τις ανακτήσω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση S.O.S !

 

Προσπάθησε κάποιος να με βγάλει φωτογραφία σήμερα το πρωί, το κινητό έκανε τον ήχο της κάμερας πολλές φορές μαζεμένες, εμφάνισε στo Gallery 20 φωτογραφίες που τράβηξε, πήγε να τις σβήσει ο επίδοξος φωτογράφος με αποτέλεσμα να σβήσει καταλάθος 200 από τις 25ο φωτογραφίες που είχα στο άλμπουμ gallery. Ολες της δουλειάς μου πολύ σημαντικές!!

 

Υπάρχει τρόπος να τις ανακτήσω?

 

με μια προχειρη αναζητηση στο Google για τσεκαρε εδω λιγο

~http://www.easeus.com/datarecoverywizard/recover-lost-photo-images.htm

~http://www.androidpit.com/how-to-recover-deleted-photos-on-android

Link to comment
Share on other sites

με μια προχειρη αναζητηση στο Google για τσεκαρε εδω λιγο

~http://www.easeus.com/datarecoverywizard/recover-lost-photo-images.htm

~http://www.androidpit.com/how-to-recover-deleted-photos-on-android

 

 

Προσπαθώ να βρω το dr.fone κρακαρισμένο και τζίφος!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασα ενα free trial αλλά δεν αναγνωρίζει το τηλεφωνο σαν συμβατη συσκευή

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασα και το diskdigger αλλά ζητάει το τηλέφωνο να ειναι rooted! Τι ακριβώς σημαίνει πρακτικά για εμένα?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω το dr.fone κρακαρισμένο και τζίφος!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασα ενα free trial αλλά δεν αναγνωρίζει το τηλεφωνο σαν συμβατη συσκευή

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασα και το diskdigger αλλά ζητάει το τηλέφωνο να ειναι rooted! Τι ακριβώς σημαίνει πρακτικά για εμένα?

τις φωτο τις ειχες στην καρτα μνημης η στην συσκευη αποθηκευμενες ?

Link to comment
Share on other sites

τις φωτο τις ειχες στην καρτα μνημης η στην συσκευη αποθηκευμενες ?

 

Δεν θυμάμαι...πάντως δεν ήταν σε φάκελο, ήταν αυτες που τραβάει η κάμερα απευθειας και τις αποθηκευει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι...πάντως δεν ήταν σε φάκελο, ήταν αυτες που τραβάει η κάμερα απευθειας και τις αποθηκευει!

 

που εχεις βαλλει να τις αποθηκευει ή που ειναι η επιλογη τικαρισμενη αμα δνε το εκανες εσυ δες μια απο την καμερα μεσα στην καρτα μνημης ή στο κινητο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...