Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το smart remote που είχε προεγκατεστημένο δουλεύει μάπα, πολύ χάλια, (αν δουλέψει κιόλας ), ή και με πολύ καθυστέρηση, αν κάποιος έχει πρόβλημα και θέλει να το δουλεύει το τηλέφωνο και σαν τηλεχειριστήριο, υπάρχει τρόπος αλλά με άλλο apk.......

 

Σε ποιό apk αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την ίδια ονομασία έχει. smart remote λέγεται και αυτό, αλλά δεν έχει καμιά σχέση με το άλλο. Δουλεύει άψογα
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Αφου εφαγα ολο το ΣΚ μου και το ιντερνετ ψαχνοντας, κατεβαζοντας και δοκιμαζοντας Roms χωρις επιτυχια βρηκα που ειναι το προβλημα.

Ειχα περασει κ γω την Πολωνικη με αποτελεσμα να χαθει το Original csc, XEH.

Η Ουγγαρικη Rom ειναι MULTI CSC! Δηλαδη περιεχει διαφορα csc για 5-6 χωρες. :blink:

Ετσι επειδη δεν βρισκει στο τηλεφωνο το XEH βαζει αυτοματα οποιο θελει απο τη Rom, SEE :wacko:

Μεχρι 4.4.2 υπηρχε κρυφο μενου που διαλεγεις οποιο θες. Πλεον απαιτει Root. ****'n'knox! :X

Με αλλα λογια, τον ηπιαμε!

 

Απο sammobile

I reinstalled the firmware for XFM (MTN South Africa), which is my original firmware but I see the csc is now XSG (United Arab Emirates). The firmware is multi CSC. If I leave the CSC as is will it cause any issues in terms of OTA updates or any warranty issues for me?

 

Leaving your firmware as it is will not affect your Warranty, the only problem being that Kies will not update.

 

Εμενα κανει κανονικα updates απο Kies και το βλεπει σαν XEH. Στο bootloader ομως ειναι SEE.

Πολυ μπερδεμα. Ας ελπισουμε οτι δεν επιρεαζεται η εγγυηση.

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφου εφαγα ολο το ΣΚ μου και το ιντερνετ ψαχνοντας, κατεβαζοντας και δοκιμαζοντας Roms χωρις επιτυχια βρηκα που ειναι το προβλημα.

Ειχα περασει κ γω την Πολωνικη με αποτελεσμα να χαθει το Original csc, XEH.

Η Ουγγαρικη Rom ειναι MULTI CSC! Δηλαδη περιεχει διαφορα csc για 5-6 χωρες. :blink:

Ετσι επειδη δεν βρισκει στο τηλεφωνο το XEH βαζει αυτοματα οποιο θελει απο τη Rom, SEE :wacko:

Μεχρι 4.4.2 υπηρχε κρυφο μενου που διαλεγεις οποιο θες. Πλεον απαιτει Root. ****'n'knox! :X

Με αλλα λογια, τον ηπιαμε!

 

Απο sammobile

 

 

 

 

Εμενα κανει κανονικα updates απο Kies και το βλεπει σαν XEH. Στο bootloader ομως ειναι SEE.

Πολυ μπερδεμα. Ας ελπισουμε οτι δεν επιρεαζεται η εγγυηση.

 

Kαλημερα,

Καπου πηρε το ματι μου στο xda αυτο το θεμα.

Διαβασα πως για να επανφερεις το CSC και να μην υπαρχει MultiCSC

Πρεπει να κανεις :

Wipe data format-

Rom μεσω odin του κινητου σου με τη χωρα προελέυσης.Το αφηνεις να bootαρει μεχρι την αρχικη οθονη,

Μετα παλι wipe data

και περνας παλι την ιδια ρομ μεσω odin.

Δεν το εχω δοκιμασει ακομα γιατι δεν χρειαστηκε.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ετσι απλα μενει ενα αμα εχουν μεινει 2 csc ενεργα. Αλλαζει το csc αλλα αν η Rom ειναι multi δε μπορεις να επιλεξεις ποιο θα μπει. Πχ

βαζω XEH, μπαινει SEE

βαζω CAC, μπαινει SER

Χωρις τη διαδικασια που περιγραφεις κραταει και SEE και SER αλλα δεν επιλεγει ποτε XEH/CAC.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους συμφορουμίτες,

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με το gear vr αν το έχει κανένας και αν μπορεί να μας πει εντυπώσεις της χρήσης του στον exynos 910C. Διάβασα κάπου ότι δεν υποστηρίζονται πολλές εφαρμογές του oculus στον exynos οι οποίες υποστηρίζονται από το snapdragon, αληθεύει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να το αναφέρω εδώ .

Δοκίμασα browser και blinkfeed 7 στο Note μου και πάνε σφαίρα. Χάος με το touchwiz .

Απολαμβάνω HTC Note 4 .. :)

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους συμφορουμίτες,

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με το gear vr αν το έχει κανένας και αν μπορεί να μας πει εντυπώσεις της χρήσης του στον exynos 910C. Διάβασα κάπου ότι δεν υποστηρίζονται πολλές εφαρμογές του oculus στον exynos οι οποίες υποστηρίζονται από το snapdragon, αληθεύει;

Ευχαριστώ.

Δεν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα απ όσο ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

Με root να υποθεσω?

 

Όχι φίλε μου . Κανένα root. Κανονικά install apk

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου . Κανένα root. Κανονικά install apk

 

Aπο εδω τα κατεβασες?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2724842

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Aπο εδω τα κατεβασες?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2724842

 

Όχι φίλε μου . Κανένα root. Κανονικά install apk[/quote

Για δώσε πληροφορίες εγκατάστασης.. Ποιο apk;;;

 

Όχι τα έχω ανεβάσει στο δικό μου εδώ.

 

https://www.dropbox.com/s/zoa7gkaolt3ti9w/Blinkfeed%20Sense7.zip?dl=0

https://www.dropbox.com/s/rc2qtyopxutpvq6/Sense%207%20Plugins.zip?dl=0

 

Κανονικά install. Βάζετε τον blinkfeed launcher default.

Και από ρυθμίσεις στο κινητό λογαριασμούς βάζετε τον htc weather .

Για να εμφανίζεται ο καιρός στα feed πρέπει να το ορίσετε σαν home page.* Tip :)

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Lollipop,διαπίστωσα οτι εμφανίστηκε, ενα εικονίδιο(παρόμοιο με το 4G) που δεν υπήρχε πριν...ξέρει κανεις τι ακριβώς είναι??
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Lollipop,διαπίστωσα οτι εμφανίστηκε, ενα εικονίδιο(παρόμοιο με το 4G) που δεν υπήρχε πριν...ξέρει κανεις τι ακριβώς είναι??

 

Ακυρο το βρηκα...ειχα ενεργοποιησει την Ενίσχυση λήψεων:happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

 

Όχι τα έχω ανεβάσει στο δικό μου εδώ.

 

https://www.dropbox.com/s/zoa7gkaolt3ti9w/Blinkfeed%20Sense7.zip?dl=0

https://www.dropbox.com/s/rc2qtyopxutpvq6/Sense%207%20Plugins.zip?dl=0

 

Κανονικά install. Βάζετε τον blinkfeed launcher default.

Και από ρυθμίσεις στο κινητό λογαριασμούς βάζετε τον htc weather .

Για να εμφανίζεται ο καιρός στα feed πρέπει να το ορίσετε σαν home page.* Tip :)

 

Ωραιο.... Άφησα λίγο το nova launcher και είναι το ίδιο αν όχι πιο γρήγορο.... Από που το κατέβασες εσύ? (ρωτάω για να βλέπω για updates) επίσης το Facebook για htc sense το έκανα install αλλά μου βγάζει updates μόνο από το Instagram... Δεν συνδέεται με το Facebook

Ευχαριστω

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Η ενίσχυση λήψεων είναι .Δουλεύει μαζί wifi 4g οπότε χρεώνεσαι .

εγώ όταν τσεκάρω την ενίσχυση λήψεων, ναι μεν ανοίγουν και τα δεδομένα του δικτύου εκτός από το wifi, αλλά δεν βγάζει κανένα τέτοιο εικονίδιο.

εχω εγώ πρόβλημα;

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

νομιζω δουλευει και σε Η+ και οχι μονο σε 4G! επισης για να δουλευψει γινει ενεργο γινεται μονο οταν κατεβαζεις αρχεια απο 40 MB και πανω αν δεν κανω λαθος!
Link to comment
Share on other sites

νομιζω δουλευει και σε Η+ και οχι μονο σε 4G! επισης για να δουλευψει γινει ενεργο γινεται μονο οταν κατεβαζεις αρχεια απο 40 MB και πανω αν δεν κανω λαθος!

αυτό το σήμα μου το έχει δείξει, αλλά όχι εδώ στο σπίτι, σε άλλη περιοχή.

 

Τώρα,,,

Να ρωτήσω και κάτι τον κόσμο εδώ μέσα,,,, όπως όλοι εδώ σε αυτό το νήμα, έχω και γω το 910c των 32G . Η πραγματική χωρητικότητα του ποια είναι; Γιατί ρωτάω τώρα: Πηγαίνοντας απο το κανονικό μενού στο χωρο αποθήκευσης μου λέει ότι ο χώρος της εσωτερικής μνήμης είναι 32G . Αλλά αυτό ειναι παραμύθι φούρναρη τελικά αφού όταν βάλω το τηλεφωνο στον Η/Υ μου βλέπει τη μνήμη του τηλεφώνου μόνο 25G σύνολο;;; Ή έχει αφαιρέσει αυτά που γραφει μέσα στο μενού (δε το νομίζω αυτό δλδ) τα 7,35GB που γραφει ότι αυτό είναι το ελάχιστο μέγεθος του χώρου αποθήκευσης που απαιτείται για τη λειτουργία του συστήματος;

Όταν ανοίγεις απο τον υπολογιστή την εσωτερική μνημη δε βλέπεις ποση πραγματικά είναι και πόση απο αυτή χρησιμοποιείται;

Με λίγα λόγια αντί για 32GB είναι 25GB περίπου;

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ:

Αν δείτε τις φωτογραφίες απο κάτω , η μια φωτογραφία "απορρίπτει" την άλλη.

Edited by eloy4s
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα την κινηταρα σε χρυσο!!!! Πρεπει να κανω hard reset πριν επιτρεψω την εγκατασταση της 5.01 η μέτα?

 

Οχι απαραίτητα αλλά καλό είναι να γίνει προς αποφύγει μελλοντικών προβλημάτων .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραιο.... Άφησα λίγο το nova launcher και είναι το ίδιο αν όχι πιο γρήγορο.... Από που το κατέβασες εσύ? (ρωτάω για να βλέπω για updates) επίσης το Facebook για htc sense το έκανα install αλλά μου βγάζει updates μόνο από το Instagram... Δεν συνδέεται με το Facebook

Ευχαριστω

 

H αληθεια ειναι εψαχνα για htc m9 wallpapers και το βρηκα απο σποντα.

Οντως παει σφαιρα ο launcher.

Facebook δεν ξερω δεν ασχολουμαι γιαυτο.Twitter & instagram δουλευουν κανονικα.

 

απο εδω το site

http://geekslab.altervista.org/install-htc-m9-blinkfeed-on-your-android-device/

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...