Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 50€ (να δώσετε) θα το ανταλλάζατε για s6; μου εχει γίνει πρόταση και θέλω την γνώμη σας.

Ναι φίλε μου.. Αν δεν σε ενδιαφέρει, ενδιαφέρομαι εγώ.. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To πενάκι το χρησιμοποιώ στην δουλειά μου και νομίζω οτι μπορώ να το αποχωριστώ (με δυσκολία βέβαια), το θέμα είναι η διαφορά στο μέγεθος της οθόνης.

Με έχουν βολέψει πολύ οι 5,5-5,7". Για την μπαταρία που λες είναι μικρότερη στο s6 αλλά απο αυτονομία εχω ακούσει καλά λόγια.

Σαν εμπειρία χρήσης είναι ανώτερο το s6 απο το n4; αυτό είναι το κυριότερο που με ενδιαφέρει...

 

Αν θες μεγάλη οθόνη που λες ότι σε βόλεψε το note, αν θες καλύτερη μπαταρία, τις λειτουργίες του S-pen τότε όχι. Όσο για την εμπειρία είναι καλύτερο από το note 4, όχι φοβερή αλλαγή αλλά είναι. Η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά. Και πιο δουλεμένο είναι από το note 4.

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ το παιδί έχει custom rom πάνω και είναι λογικό να του παίζει. Εσύ είσαι στοκ

Το modem απ' όσο ξέρω αλλάζει είτε αν είσαι root οπότε βάζεις οποίο θέλεις αρκεί να είναι συμβατό με την έκδοση της rom που έχεις, είτε μέσω kies με downgrade ROM αν δεν είσαι root, αφου το συγκεκριμένο modem ANL3 ειναι για έκδοση Android 4.4. Παίζει όμως κανονικά και με Lollipop. Φυσικά δεν σου συνιστώ downgrade σε καμία περίπτωση, όπως και το να γίνεις root για αυτό το λόγο και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Το modem απ' όσο ξέρω αλλάζει είτε αν είσαι root οπότε βάζεις οποίο θέλεις αρκεί να είναι συμβατό με την έκδοση της rom που έχεις, είτε μέσω kies με downgrade ROM αν δεν είσαι root, αφου το συγκεκριμένο modem ANL3 ειναι για έκδοση Android 4.4. Παίζει όμως κανονικά και με Lollipop. Φυσικά δεν σου συνιστώ downgrade σε καμία περίπτωση, όπως και το να γίνεις root για αυτό το λόγο και μόνο.

Δεν νομίζω ότι είναι αυτό το πρόβλημα. Πολλοί θα το είχαν λύσει αν ήταν τόσο απλό. Είναι θέμα custom περισσότερο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το modem απ' όσο ξέρω αλλάζει είτε αν είσαι root οπότε βάζεις οποίο θέλεις αρκεί να είναι συμβατό με την έκδοση της rom που έχεις, είτε μέσω kies με downgrade ROM αν δεν είσαι root, αφου το συγκεκριμένο modem ANL3 ειναι για έκδοση Android 4.4. Παίζει όμως κανονικά και με Lollipop. Φυσικά δεν σου συνιστώ downgrade σε καμία περίπτωση, όπως και το να γίνεις root για αυτό το λόγο και μόνο.

 

μοντεμ περνας μεσω οντιν.αλλα παιζει να γραφει ο knox.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μεγάλη οθόνη που λες ότι σε βόλεψε το note, αν θες καλύτερη μπαταρία, τις λειτουργίες του S-pen τότε όχι. Όσο για την εμπειρία είναι καλύτερο από το note 4, όχι φοβερή αλλαγή αλλά είναι. Η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά. Και πιο δουλεμένο είναι από το note 4.

Το πενάκι κάνει θαύματα. Όσο το δουλεύω τόσο με ευχαριστεί περισσότερο. Πιστεύεις ότι το s6 είναι πιο σπίρτο και smooth; το ν4 δείχνει να μην κολώνει πουθενά σε ότι κι αν του κάνω μέχρι τώρα. ..

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το πενάκι κάνει θαύματα. Όσο το δουλεύω τόσο με ευχαριστεί περισσότερο. Πιστεύεις ότι το s6 είναι πιο σπίρτο και smooth; το ν4 δείχνει να μην κολώνει πουθενά σε ότι κι αν του κάνω μέχρι τώρα. ..

 

Ναι είναι πιο σπίρτο και πιο σμουθ, γενικά ένα κλικ πιο γρήγορο και άμεσο σε όλα. Πάνε δες το από κοντά αν θες να το ελένξεις και μόνος. Dialer, επαφές, κάμερα, recent apps ανοίγουν ακαριαία στο s6. Είναι πιο ελαφρωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πιο σπίρτο και πιο σμουθ, γενικά ένα κλικ πιο γρήγορο και άμεσο σε όλα. Πάνε δες το από κοντά αν θες να το ελένξεις και μόνος. Dialer, επαφές, κάμερα, recent apps ανοίγουν ακαριαία στο s6. Είναι πιο ελαφρωμένο.

Το έχω δουλέψει. Όντως ισχύει αυτό που λες αλλά είναι λόγος θεωρείς για να μεταβείς από ν4;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δουλέψει. Όντως ισχύει αυτό που λες αλλά είναι λόγος θεωρείς για να μεταβείς από ν4;

 

Όχι αν ελπίσουμε ότι θα πάρουμε το νέο TW UI κι εμείς κάποια στιγμή.:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι αν ελπίσουμε ότι θα πάρουμε το νέο TW UI κι εμείς κάποια στιγμή.:)

Εκτιμώ ότι σίγουρα κάποια στιγμή θα το πάρουμε. Θα μείνω με νοτε μετά από συμβουλές κι άλλων φίλων.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω... Στις επαφές έχει ένα χαμό. Δηλαδή κάνουμε μια νέα επαφή και ρωτά που θέλουμε να τη σώσουμε. Στην συσκευή, στο google, στο VIBER στην κάρτα σιμ, στο λογαριασμό samsung; Ζαλάδα σκέτη!!! Εγώ θέλω βρε αδερφέ να σώσω μια επαφή. Τι με ζαλίζεις;; Το λέω γιατί από τη μεταφορά των επαφών μου από την προηγούμενη συσκευή μου άλλες είναι στο λογαριασμό SAMSUNG, άλλες στη GOOGLE και άλλες στη συσκευή μου. Αν εγώ τώρα θέλω να τις σώσω όλες πχ στο google για να έχω back up γίνεται, ή θα σωθούν μόνο όσες είναι ήδη στο google;;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω και

αποθηκευω τις επαφες εδω και κατι χρονια Μονο στην google χωρις το παραμικρο προβλημα σε θεματα ευκολιας backup επαναφορων κλπ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανε export ολες τις επαφες σου αππ το τηλεφωνο...μετα κανε απο υπολογιστη διαγραφη ολες απο το gmail και κανε το νεο αρχειο που πηρες απο το τηλεφωνο import ..και εισαι ετοιμος

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ήρθε σήμερα ενός φίλου μου το νοτε 4 και είχε εγκατεστημενο fb και insta. Λέτε να το στείλουμε πίσω ή είναι νορμάλ ας πούμε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ήρθε σήμερα ενός φίλου μου το νοτε 4 και είχε εγκατεστημενο fb και insta. Λέτε να το στείλουμε πίσω ή είναι νορμάλ ας πούμε;

 

Έτσι είναι! Είναι προεγκατεστημενα και δεν μπορείς και να τα βγάλεις μόνο να τα απενεργοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ήρθε σήμερα ενός φίλου μου το νοτε 4 και είχε εγκατεστημενο fb και insta. Λέτε να το στείλουμε πίσω ή είναι νορμάλ ας πούμε;

 

Τα έχει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σκορ έβγαλε το νοτε του φίλου μου. Τι πιστεύετε ότι φταίει; το κινητό ήρθε κουτατο με λολιποπ, αρα δεν κάναμε κάποια οτα αναβάθμιση. Οι εφαρμογές του παρασκηνιου ήταν καθαρισμενες πριν το τρέξουμε. Και ένα τελευταίο. Φοράει ουγγρική ρομ, ποια χώρας λέτε είναι καλύτερη να φλασάρουμε από sammobile; Edited by panos_27
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σκορ έβγαλε το νοτε του φίλου μου. Τι πιστεύετε ότι φταίει; το κινητό ήρθε κουτατο με λολιποπ, αρα δεν κάναμε κάποια οτα αναβάθμιση. Οι εφαρμογές του παρασκηνιου ήταν καθαρισμενες πριν το τρέξουμε. Και ένα τελευταίο. Φοράει ουγγρική ρομ, ποια χώρας λέτε είναι καλύτερη να φλασάρουμε από sammobile;

 

Ειναι λογικο αυτο το σκορ μετα απο χρηση.

Αφηστετο να κρυωσει κανα τεταρτο πριν το τεστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο αυτο το σκορ μετα απο χρηση.

Αφηστετο να κρυωσει κανα τεταρτο πριν το τεστ.

Μα με το πρωτο τεστ ειναι αυτο, και αρκετη ωρα μετα το μαζικο κατεβασμα εφαρμογων!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Που πήγαν οι κάθετοι κέρσορες στο Data Usage? Δεν μπορώ να δω πχ μόνο τις τελευταίες 3 μέρες τι Data έχω καταναλώσει όπως σε όλες τις εκδόσεις Android? wtf Samsung?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Που πήγαν οι κάθετοι κέρσορες στο Data Usage? Δεν μπορώ να δω πχ μόνο τις τελευταίες 3 μέρες τι Data έχω καταναλώσει όπως σε όλες τις εκδόσεις Android? wtf Samsung?

Θα πρέπει να έχεις ανοιχτά τα δεδομένα για να τους δεις......ανοιξε τα κανε διαγραφή προσφάτων εφαρμογών και ανοιξε ξανά να δεις την μέτρηση!

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά.. Πήγα στα public και είδα το s6,, τρέχει 5.0. 2 και το tw δεν παίζεται απλά.. Είναι κορυφαίο.. Και εμείς με την νοταρα στο παλιό tw.... Έλεος...
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά.. Πήγα στα public και είδα το s6,, τρέχει 5.0. 2 και το tw δεν παίζεται απλά.. Είναι κορυφαίο.. Και εμείς με την νοταρα στο παλιό tw.... Έλεος...

Οι γνωστές ******ες της σαμμυ. Ακόμη δεν τις συνηθισες?

Χαχαχχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τον είδα και εγώ χθες το Σ6 εδώ στα public στην Κρήτη ! Δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε και πολύ το S6 Edge πολύ κάπως μου φάνηκε πολύ ελαφρύ πολύ σαν ψεύτικο με το κράτημα αυτό δεν ξέρω! Το απλό μου φάνηκε πιο στιβαρό κινητό! και σε σχέση με το νοτέλι που το είχα δίπλα σαν βάρος και αυτα μου φαινόταν το δικό μου τέρας λες και είναι υπέρβαρο χαχαχ!επίσης από ότι είδα έχουν διάφορες σε οθόνη έβαζα ίδιες φωτογραφίες δίπλα δίπλα και στο ένα και στο άλλο στο S6 φαινόταν πιο έντονες πιο ψεύτικες ενώ s6 edge τα χρώματα ήταν πολύ πιο φυσικά !είδα επίσης και τα recent apps οκ τώρα κατάλαβα ότι το δικό μας όχι έχει λαγκ σέρνεται! -.-"" ! Εγώ το συγκρίναμε με το Σ3 που έχω και έλεγα πετάει τώρα που είδα και το σ6.....!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...