Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με πηραν μολις απο την εξυπηρέτηση να με ενημερώσουν οτι μου δινουν για τη λαθος ενημέρωση 5GB για 1 μηνα (30 μερες παρακαλώ). Απο τα 17 που έχασα είναι λίγα αλλα τουλάχιστον έγινε κάτι.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από το φοιτητικό στο CU special, δεν έχω κάνει ακόμα ανανέωση ως CU special και η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου μου είναι 28/4/2019. Αν κάνω ανανέωση υπολοίπου σήμερα, ποια θα είναι πλέον η ημερομηνία ληξης του νέου υπολοίπου μου;

Υποθέτω 28/4/2019 .

κανονικα θα παει 2μηνες μετα σαν κανονικη ανανεωση.

Άρα δεν το έχει δοκιμάσει κάποιος ακόμα;

Όλοι εσείς που σας κάνανε CU special, δεν έχετε ανανεώσει ακόμα καμία φορά;

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε sms οτι ενεργοποιήθηκε μόλις το CU Special.

μου έδωσε 600 ΜΒ και 600' ομιλιας προς CU και μου ΑΦΑΙΡΕΣΕ ΠΛΗΡΩΣ τα ΜΒ που είχα απο το φοιτητικο κοντά 17 γιγα.

 

λογικο ειναι 2 διαφορετικα τελειως πακετα! κανονικα πρεπει και τα 600 λεπτα απο τα φοιτητιτικα λεπτα να σου τα εχει διαγραψει .

 

Εμένα μου έμειναν όλα τα MB, αλλά μου αφαιρέθηκαν όλα τα λεπτά προς CU. Παραδόξως, όμως, μου προστέθηκαν 2000 sms προς όλους.:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε sms οτι ενεργοποιήθηκε μόλις το CU Special.

μου έδωσε 600 ΜΒ και 600' ομιλιας προς CU και μου ΑΦΑΙΡΕΣΕ ΠΛΗΡΩΣ τα ΜΒ που είχα απο το φοιτητικο κοντά 17 γιγα.

 

Το ιδιο και σε εμας, μας άφησαν τα αγορασμένα λεπτά των πακέτων των 8,5€ και απο τα 60GB μας άφησαν 27GB,μας πήραν και τα 10.000 προς CU kai μας εδωσαν 600, μας δώσανε και 300 λεπτά προς ολους .Δεν έλαβαν υπόψη τα νεα δικ/τικά που τους στείλαμε σημερα για συνέχιση του φοιτητικού, λόγω ιδιότητας σαν καθηγητής στα ΤΕΙ.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και σε εμας, μας άφησαν τα αγορασμένα λεπτά των πακέτων των 8,5€ και απο τα 60GB μας άφησαν 27GB,μας πήραν και τα 10.000 προς CU kai μας εδωσαν 600, μας δώσανε και 300 λεπτά προς ολους .Δεν έλαβαν υπόψη τα νεα δικ/τικά που τους στείλαμε σημερα για συνέχιση του φοιτητικού, λόγω ιδιότητας σαν καθηγητής στα ΤΕΙ.

 

και το αστείο είναι οτι είμαι ακόμα φοιτητής αλλά λόγω μετάβασης απο τει αθηνας σε ΠΑΔΑ δεν μπορώ να βγάλω κάποιο δικαιολογητικό γιατί ολα ειναι ηλεκτρονικά.

Εν τέλει αν έχεις βάλει πακέτο, στα αφήνουν μέχρι να λήξουν, αυτά που δίνουν δωρεάν τα παίρνουν με τη μια, Κοινώς σου λένε καλύτερα να τα τρως παρα να τα εχεις καβατζα.

 

Και σε φιλους που ρώτησα έχουν αρχίσει τις μαζικες "διαγραφες" απο φοιτητικά πακέτα, απο την αλλη η ΚΟΤΕ δεν κάνει τέτοια έχω φιλο που ειχα καιρο να δω εχει τελειώσει εδώ και 2 χρονια τη σχολή έχει περάσει το 2Ν στα έτη και ακόμα εχει το φοιτητικό της κοτε.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάζω κάρτα κάθε δύο μήνες (5 ευρώ)δεν θα έχω κίνδυνο να χάσω τον αριθμό μου, σωστά?και με τα mb τι γίνεται? χάνονται η συνεχίζω να τα έχω? Edited by kmeles
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Αυτονόητο ότι δεν θα χάσεις τον αριθμό σου αν ανανεώνεις τακτικά .Τα φοιτητικά ΜΒ θα μπαίνουν κάθε μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Εάν βάζω κάρτα κάθε δύο μήνες (5 ευρώ)δεν θα έχω κίνδυνο να χάσω τον αριθμό μου, σωστά?και με τα mb τι γίνεται? χάνονται η συνεχίζω να τα έχω?

 

εγώ που είχα φοιτητικό νούμερο είχα να βάλω κάρτα απο τον ιούνιο και ούτε τα χρήματα μου είχε πάρει ούτε τίποτα.

Η σύνδεση έλεγε οτι λήγει αρχές του 19 αν δεν κανω λαθος.

πλεον με την αλλαγή σε CU SPECIAL νομίζω μου έγραψε οτι ληγει 5/19

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι εάν θα λήγει κάποια στιγμή και το special ή όχι....

 

παράταση δεν δίνει το special στην ανανέωση λήξης όπως έδινε παλιά το φοιτητικό, και γενικά σαν πρόγραμμα το special ισχύει για 2 χρόνια!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παράταση δεν δίνει το special στην ανανέωση λήξης όπως έδινε παλιά το φοιτητικό, και γενικά σαν πρόγραμμα το special ισχύει για 2 χρόνια!

 

Έχουμε δηλαδή περιπτώσεις που τους έχουν κόψει και το special?

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δηλαδή περιπτώσεις που τους έχουν κόψει και το special?

 

προς το παρόν δεν έχω ακούσει κάποιον να του του το έκοψαν.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το Cu special δεν ισχύει ότι έχει διάρκεια 2 χρόνια?Ποιος μπορεί να το έχει 2 χρόνια αφού τώρα τελευταία άρχισε η Vodafone να το δίνει?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη αναφορά για cu special ,εδώ στο θέμα 1.2017

 

Οπότε αν έχει κάποιος το cu special από τότε , μπορεί να μας πει αν θα του το κόψουν με τη νέα χρονιά .

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη αναφορά για cu special ,εδώ στο θέμα 1.2017

 

Οπότε αν έχει κάποιος το cu special από τότε , μπορεί να μας πει αν θα του το κόψουν με τη νέα χρονιά .

 

Αα έχει τόσο..!

Link to comment
Share on other sites

ME TO CU MΠOPEIΣ NA TA EXEIΣ OΛA! ΠAPE 1200Λ ΠPOΣ OΛOYΣ +1200SMS +1200MB ME 4E! ΣTEIΛE 112 ΣTO 1355 MEXPI 10/01 KAI AΠOΛAYΣE EΠIKOINΩNIA!

Σε φοιτητικο CU χωρις ανανεωση εδω και 2 μηνες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμένα το ίδιο ήρθε χωρίς ανανέωση πάνω από 6 μήνες και χωρίς ενεργοποίηση πακέτων.

Τη βολεύω με τα 600+600 που δίνει κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατά καιρούς στο ΙΕΚ που εργάζομαι έρχονται κοπέλες τις Vodafone με πακετάκια τύπου 10GB το μήνα με 10 ευρώ. Μπορώ με κάποιο τρόπο να περάσω την προσφορά αυτή στη γραμμή μου; Γνωρίζει κάποιος;

Επίσης μια ακόμη ερώτηση: τα cu special που αναφέρουν κάποιοι χρήστες αφορούν αυτά ακριβώς τα πακέτα που αναφέρω παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

ME TO CU MΠOPEIΣ NA TA EXEIΣ OΛA! ΠAPE 1200Λ ΠPOΣ OΛOYΣ +1200SMS +1200MB ME 4E! ΣTEIΛE 112 ΣTO 1355 MEXPI 10/01 KAI AΠOΛAYΣE EΠIKOINΩNIA!

Σε φοιτητικο CU χωρις ανανεωση εδω και 2 μηνες.

 

Καλησπέρα δεν μου έχει έρθει σε μένα αλλά είπα να στείλω. Προς το παρόν δεν έχω πάρει το πακέτο ούτε με έχει χρεώσει κάτι. Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν μου έχει έρθει σε μένα αλλά είπα να στείλω. Προς το παρόν δεν έχω πάρει το πακέτο ούτε με έχει χρεώσει κάτι. Καμία ιδέα;
Εκανα το ιδιο χτες και περιμενα και εγω χωρις να γινει κατι. Σημερα το πρωι μου ηρθε κι εμενα η προσφορα σε sms, ολως τυχαιως..! Οποτε, περιμενεις και βλεπεις μηπως γινει το ιδιο και στην περιπτωση σου. ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, επειδή οι απόψεις διίστανται,θα ήθελα να ρωτήσω εάν τα λεπτά και τα mb του φοιτητικού cu, ισχύουν κανονικά για χρήση στην Ιταλία . Σχεδιάζω ταξίδι σε λίγο καιρό,και ενώ στο κατάστημα μου είπαν ότι λεπτά και δεδομένα δεν ισχύουν, σε άλλα topics διαβάζω το αντίθετο !
Link to comment
Share on other sites

Επισήμως δεν ισχύουν . Στην πράξη , όλοι οι χρήστες λένε ότι ισχύουν.

Επιβεβαιώνω και εγώ που βρίσκομαι στην Μάλτα με φοιτητικό CU και φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο . Όλα παίζουν κανονικά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οταν γινεται η μετατροπη απο φοιτητικο σε special χανονται τα mb?ευχαριστω

Σε μενα απο 61gb πήγανε στα 27gb

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...