Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λειτουργεί σε σας το My cu app? Από χτες βγάζει "Εκτελούμε εργασίες συντήρησης. Δοκιμάστε ξανά σε λίγο"

Μάλλον θα γίνει καλό ξεκαθάρισμα από αύριο.

Έβγαζε κάποιο μήνυμα πως ενέχεται να μην λειτουργεί σωστά και στην εφαρμογή my Vodafone λόγω εργασιών μέχρι σήμερα, ωστόσο συνδέθηκα κανονικά. Δεν νομίζω το ξεκαθάρισμα να έχει να κάνει με αυτό. Όχι ότι αποκλείεται να γίνεται, αλλά δεν παίζει να επηρεάζει την εφαρμογή.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε παιδιά σαν έκοψαν το φοιτητικό ? και το γύρισαν σε special? .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε παιδιά σαν έκοψαν το φοιτητικό ? και το γύρισαν σε special? .
Εμένα προς το παρόν όχι.
Link to comment
Share on other sites

Και στους δύο γυιους κόπηκε

Εγώ το έκανα καρτοσυμωόλαιο .

Μόνο η σύζηγος έμεινε με την ενεργή φοιτητική μου κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στις 4/11 που τσέκαρα, ίσως και νωρίτερα, μηδενίστηκαν τα υπόλοιπα σε ΜΒ (10GB) και λεπτά προς CU (περίπου 20.000') από τη φοιτητική προσφορά της 1ης του μήνος. Περιμένω 27/11 να λήξει και το τελευταίο μου xclusive6 (με μαζεμένα 22.000' προς όλους και 10GB). Δεν βλέπω πλέον τα φοιτητικά πακέτα στο app.

Μετά ή θα αγοράσω το CU special 7 (τα βλέπω τα πακέτα special) που μάλλον μου αρκεί οριακά ή θα αρχίσω να χρησιμοποιώ τον 2ο αριθμό που έχω, ένα f2g που έχει μαζεμένο υπόλοιπο. Δεν έχω κάνει ακόμα την σύγκριση τι με συμφέρει. Αν κάποιος την έχει κάνει ας μου τα παραθέσει!

 

Το υπόλοιπό μου σε ευρώ λήγει στις 28/4/2019. Αν κάνω ανανέωση τι θα συμβεί σε αυτήν την ημερομηνία λήξης;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει πειραχτει ευτυχώς κάτι!!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

όλοι εσείς που σας κόβεται πόσο καιρό είχατε το

Πάει, του το έκοψαν και αυτού... :lol:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπό μου σε ευρώ λήγει στις 28/4/2019. Αν κάνω ανανέωση τι θα συμβεί σε αυτήν την ημερομηνία λήξης;

 

δεν γνωριζω τι ισχυει τωρα αλλα το καλοκαιρι που εκανα μια ανανεωση σε ενα φοιτιτικο της ανηψιας μου η ημερομηνια μειωθηκε :cry:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω τι ισχυει τωρα αλλα το καλοκαιρι που εκανα μια ανανεωση σε ενα φοιτιτικο της ανηψιας μου η ημερομηνια μειωθηκε :cry:

 

θα ανανεωθει για 60 ημερες και μετα αμα δεν βαλεις καρτα θα ανεωνεται καθε μηνα αυτοματα το υπολοιπο , αφου το κανει ηδη στα φοιτητικα η vodafonecu.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

θα ανανεωθει για 60 ημερες και μετα αμα δεν βαλεις καρτα θα ανεωνεται καθε μηνα αυτοματα το υπολοιπο , αφου το κανει ηδη στα φοιτητικα η vodafonecu.

 

αυτο που γραφεις ισχυει για το ανηψακι μου που ειναι φοιτιτρια....

 

η tseapis ομως δεν ειναι πλεον φοιτήτρια....οποτε θα πηγαίνει κανονικα ανα διμηνο η ανανεωση

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που γραφεις ισχυει για το ανηψακι μου που ειναι φοιτιτρια....

 

η tseapis ομως δεν ειναι πλεον φοιτήτρια....οποτε θα πηγαίνει κανονικα ανα διμηνο η ανανεωση

 

ενταξει εκανα λαθος παντως η κοσμοτε το 3 μηνο και το 4μηνο εχει για διαρκεια καρτας ανανεωσης μονο η wind και η vodafone ( εξαιρωντας το φοιτητικο ) εχει το 2μηνο.. :-(

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πάλι λάθος κάνεις.

Η Cosmote έχει διάρκεια κάρτας ανανέωσης δίμηνη ή τρίμηνη.

Link to comment
Share on other sites

περασε 5/11 και δεν βλεπω καποια αλλαγη ενω ειχα παρει μηνυμα..θα δω και τελος του μηνα που ληγει το πακετο που εχω ενεργοποιημενο....μηπως πραγματικα ειναι ψαρωτικα και οποιος τσιμπησει?
Link to comment
Share on other sites

Και στους δύο γυιους κόπηκε

Εγώ το έκανα καρτοσυμωόλαιο .

Μόνο η σύζηγος έμεινε με την ενεργή φοιτητική μου κάρτα.

 

Αν επιτρέπεται το καρτοσυμβόλαιο που έκανες ήταν μετά από τηλεφωνική επικοινωνία; Έχει κάποια σχέση με αυτό που μου έκαναν εμένα στο παρακάτω link?

 

Εμένα στις 4/11 που τσέκαρα, ίσως και νωρίτερα, μηδενίστηκαν τα υπόλοιπα σε ΜΒ (10GB) και λεπτά προς CU (περίπου 20.000') από τη φοιτητική προσφορά της 1ης του μήνος. Περιμένω 27/11 να λήξει και το τελευταίο μου xclusive6 (με μαζεμένα 22.000' προς όλους και 10GB). Δεν βλέπω πλέον τα φοιτητικά πακέτα στο app.

Μετά ή θα αγοράσω το CU special 7 (τα βλέπω τα πακέτα special) που μάλλον μου αρκεί οριακά ή θα αρχίσω να χρησιμοποιώ τον 2ο αριθμό που έχω, ένα f2g που έχει μαζεμένο υπόλοιπο. Δεν έχω κάνει ακόμα την σύγκριση τι με συμφέρει. Αν κάποιος την έχει κάνει ας μου τα παραθέσει!

Το υπόλοιπό μου σε ευρώ λήγει στις 28/4/2019. Αν κάνω ανανέωση τι θα συμβεί σε αυτήν την ημερομηνία λήξης;

 

Είχα κάνει στην προηγούμενη σελίδα το εξής συγκριτικό.

 

Γνωρίζει κάποιος έως πόσες φορές μπορείς να ενεργοποιήσεις μέσα σε ένα μήνα το CU Special 7? Διότι αν μπορείς π.χ. 2, τότε δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά με το προτεινόμενο καρτοσυμβόλαιο - ούτε αξίζει να δεσμευτείς για 18 ή 24 μήνες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περασε 5/11 και δεν βλεπω καποια αλλαγη ενω ειχα παρει μηνυμα..θα δω και τελος του μηνα που ληγει το πακετο που εχω ενεργοποιημενο....μηπως πραγματικα ειναι ψαρωτικα και οποιος τσιμπησει?

 

καλησπερα με πεταξε πλεον εξω απο το φοιτητικο και εμενα...μου ειχαν στειλει μηνυμα οτι 5/11 θα αλλαζε σε cu special και σημερα τελικα μου ηρθε μηνυμα οτι αλλαξε...ααα και προχθες ειχα μηνυμα οτι σβηνω κερακια με το cu τωρα ποσα χρονια δε θυμαμαι..αλλα το 2010 ειχα γραφτει στη σχολη και μαλλον v+v ισχυσε για εμενα οπως φαινεται..

τα πακετα ειναι οπως τα εχουν προαναφερει και αλλοι παραπανω

1. special 7: (500' προς ολους και 400MB) ME 7 ΕΥΡΩ

2. special 8: (600' KAI 100 SMS προς ολους και 1 GB) ME 8,5 ΕΥΡΩ

ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΩΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΝΕΡΓΑ ΠΑΚΕΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ

ΤΑ ΕXTRA GB ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ ΧΑΘΗΚΑΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10 GB

KAI ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΑ 600' ΠΡΟΣ CU ΚΑΙ ΤΑ 600ΜΒ ΚΑΘΕ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΠΑΛΙ ΔΩΡΕΑΝ ΕΙΤΕ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΡΤΑ ΕΙΤΕ ΟΧΙ, ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα με πεταξε πλεον εξω απο το φοιτητικο και εμενα...μου ειχαν στειλει μηνυμα οτι 5/11 θα αλλαζε σε cu special και σημερα τελικα μου ηρθε μηνυμα οτι αλλαξε...ααα και προχθες ειχα μηνυμα οτι σβηνω κερακια με το cu τωρα ποσα χρονια δε θυμαμαι..αλλα το 2010 ειχα γραφτει στη σχολη και μαλλον v+v ισχυσε για εμενα οπως φαινεται..

τα πακετα ειναι οπως τα εχουν προαναφερει και αλλοι παραπανω

1. special 7: (500' προς ολους και 400MB) ME 7 ΕΥΡΩ

2. special 8: (600' KAI 100 SMS προς ολους και 1 GB) ME 8,5 ΕΥΡΩ

ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΩΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΝΕΡΓΑ ΠΑΚΕΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ

ΤΑ ΕXTRA GB ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ ΧΑΘΗΚΑΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10 GB

KAI ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΑ 600' ΠΡΟΣ CU ΚΑΙ ΤΑ 600ΜΒ ΚΑΘΕ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΠΑΛΙ ΔΩΡΕΑΝ ΕΙΤΕ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΡΤΑ ΕΙΤΕ ΟΧΙ, ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ

 

πολυ ενδιαφερον , ευχαριστω για την ενημερωση , τωρα θα πρεπει να μαθουμε εαν θα ανανεωθει και η ημερομηνια ληξης ενα μηνα μετα, οπως γινεται ηδη στο φοιτητικο ,παντως στο αδελφο μου που ειχε λαβει και αυτος μυνημα για τις 5/11 δεν εχει αλλαξει κατι μεχρι στιγμης.

 

edit

τελικα σημερα κυριακη του εκοψαν του αδελφου μου το φοιτητικο ,αλλα μου εκανε εντυπωση οτι ενω μπηκανε 600 λεπτα και 600 mb δεν ληγανε 10/12 αλλα 1/12 :-( . , οποτε σε λιγο καιρο ερχεται και η δικια μου σειρα.

εμφανιζονται και τα πακετα και στο my account οπως θα δειτε παρακατω

http://i65.tinypic.com/2h6gbgg.jpg

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
επεξεργασια

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πριν περίπου 2 βδομάδες με ενημέρωσαν τηλεφωνικά ότι το προσεχές διάστημα θα διακοπεί το φοιτητικό μου. Δεν αναφέρθηκαν σε special ούτε έχω λάβει κάποιο μήνυμα. Μόνο την προσφορά για το καρτοπρογραμμα μου έκαναν. Σήμερα έληγε το πακέτο μου (exclusive 8) το οποίο το ανανέωσα κανονικά. Δεν έχει κοπεί κάτι ακόμα...

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Έκοψαν και το δικό μου χθες και με μετέφεραν στο special.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με στελέχη της αγοράς, οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας επιχειρούν να ξεκαθαρίσουν τις βάσεις πελατών τους από τους χαμηλής κατανάλωσης πελάτες. Η αλήθεια είναι ότι οι εταιρείες μέχρι πρόσφατα επιχειρούσαν να διατηρήσουν ένα μεγάλο πελατολόγιο, με οποιαδήποτε έσοδο και αν συνέβαλε κάθε πελάτης.

 

Ειδικά στην καρτοκινητή, η μέση χρέωση ανά μήνα είχε υποχωρήσει κάτω από 3 ευρώ, γεγονός που επηρέαζε δυσμενώς το μεικτό μέσο μηνιαίο έσοδο, συμπεριλαμβανομένου των συμβολαίων κινητής τηλεφωνίας. Ετσι, το μεικτό μηνιαίο έσοδο (ARPU) έχει μειωθεί κάτω από τα 10 ευρώ τον μήνα και τώρα γίνεται προσπάθεια εξυγίανσης των πελατολογίων των εταιρειών. Mόνον η Vodafone τους τελευταίους 18 μήνες έχει διαγράψει περισσότερους από 600.000 πελάτες, κυρίως καρτοκινητής τηλεφωνίας. Πάντως, οι αυξήσεις των χρεώσεων συνδέονται και με το βαρύ επενδυτικό πρόγραμμα των εταιρειών που αφορά τα ευρυζωνικά δίκτυα κινητής. Καθώς στα επόμενα ένα έως δύο έτη ολοκληρώνονται οι επενδύσεις στα δίκτυα 4ης γενιάς και η βιομηχανία θα αρχίσει να κινείται για την ανάπτυξη δικτύων 5ης γενιάς, η αγορά αναζητά τρόπους χρηματοδότησης των επενδύσεων. Στελέχη της αγοράς αναφέρουν ότι όσο οι αγορές παραμένουν κλειστές για τις ελληνικές εταιρείες τηλεπικοινωνιών (και όχι μόνο), οι καταναλωτές είναι εκείνοι που θα στηρίξουν τη δημιουργία των νέων σύγχρονων δικτύων, τόσο στην κινητή όσο και στη σταθερή όπου πλέον, όλες οι εταιρείες έχουν δραστηριότητες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν ενεργοποιεί κάποιος φοιτητικό καρτοκινητό, πόσα χρόνια κρατάει περίπου?

Edited by Vasileios
Μορφοποίηση κειμένου.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα δεν είναι καλά!

Σήμερα πήραν φίλο μου που τον Φλεβάρη ορκίζεται δηλαδή είναι ακόμα εγγεγραμμένος στην σχολή και του είπαν ότι βλέπουμε ότι σε έναν χρόνο από τώρα λήγει το πάσο σας και σας κάνουμε την προσφορά με 22,90€/μήνα να πάτε σε καρτοσυμβολαιο!

Φυσικα αρνήθηκε και εκεί τελείωσε η όλη ιστορια!

Το νούμερο που τον πήρε ήταν το 2182189789.

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα δεν είναι καλά!

Σήμερα πήραν φίλο μου που τον Φλεβάρη ορκίζεται δηλαδή είναι ακόμα εγγεγραμμένος στην σχολή και του είπαν ότι βλέπουμε ότι σε έναν χρόνο από τώρα λήγει το πάσο σας και σας κάνουμε την προσφορά με 22,90€/μήνα να πάτε σε καρτοσυμβολαιο!

Φυσικα αρνήθηκε και εκεί τελείωσε η όλη ιστορια!

Το νούμερο που τον πήρε ήταν το 2182189789.

 

αγριεύει η vodafone βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με στελέχη της αγοράς, οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας επιχειρούν να ξεκαθαρίσουν τις βάσεις πελατών τους από τους χαμηλής κατανάλωσης πελάτες. Η αλήθεια είναι ότι οι εταιρείες μέχρι πρόσφατα επιχειρούσαν να διατηρήσουν ένα μεγάλο πελατολόγιο, με οποιαδήποτε έσοδο και αν συνέβαλε κάθε πελάτης.

 

Ειδικά στην καρτοκινητή, η μέση χρέωση ανά μήνα είχε υποχωρήσει κάτω από 3 ευρώ, γεγονός που επηρέαζε δυσμενώς το μεικτό μέσο μηνιαίο έσοδο, συμπεριλαμβανομένου των συμβολαίων κινητής τηλεφωνίας. Ετσι, το μεικτό μηνιαίο έσοδο (ARPU) έχει μειωθεί κάτω από τα 10 ευρώ τον μήνα και τώρα γίνεται προσπάθεια εξυγίανσης των πελατολογίων των εταιρειών. Mόνον η Vodafone τους τελευταίους 18 μήνες έχει διαγράψει περισσότερους από 600.000 πελάτες, κυρίως καρτοκινητής τηλεφωνίας. Πάντως, οι αυξήσεις των χρεώσεων συνδέονται και με το βαρύ επενδυτικό πρόγραμμα των εταιρειών που αφορά τα ευρυζωνικά δίκτυα κινητής. Καθώς στα επόμενα ένα έως δύο έτη ολοκληρώνονται οι επενδύσεις στα δίκτυα 4ης γενιάς και η βιομηχανία θα αρχίσει να κινείται για την ανάπτυξη δικτύων 5ης γενιάς, η αγορά αναζητά τρόπους χρηματοδότησης των επενδύσεων. Στελέχη της αγοράς αναφέρουν ότι όσο οι αγορές παραμένουν κλειστές για τις ελληνικές εταιρείες τηλεπικοινωνιών (και όχι μόνο), οι καταναλωτές είναι εκείνοι που θα στηρίξουν τη δημιουργία των νέων σύγχρονων δικτύων, τόσο στην κινητή όσο και στη σταθερή όπου πλέον, όλες οι εταιρείες έχουν δραστηριότητες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν ενεργοποιεί κάποιος φοιτητικό καρτοκινητό, πόσα χρόνια κρατάει περίπου?

Ενεργοποίησα πριν από 10 ημέρες.

Με ρώτησε η υπάλληλος αν είναι 4ετής η σχολή μου , είπα ναι , και την παρακάλεσα να κάνει ότι καλύτερο μπορεί .

Έγραψε ότι λήγει το 2025 δηλαδή μου έδωσε 7 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Δόξα τω Θεώ, δεν μου το(ν) έχουν ακουμπήσει ακόμα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...