Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα οταν γινεται η μετατροπη απο φοιτητικο σε special χανονται τα mb?ευχαριστω

 

Το εχω γράψει και σε προηγούμενα ποστ με την δική μου εμπειρία, ναι μου τα πήρε ΟΛΑ, και τα ΜΒ και τα λεπτά ομιλιας.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οταν γινεται η μετατροπη απο φοιτητικο σε special χανονται τα mb?ευχαριστω

 

Εμένα δεν μου αφαίρεσε ούτε 1 ΜΒ, έχασα μόνο όλα τα λεπτά προς CU (περίπου 25.000)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα ΜΒ από την φοιτητική προσφορά χάνονται ,

Τα ΜΒ από τις άλλες προσφορές δεν χάνονται με την λήξη του φοιτιτικού πακέτου. π.χ.Just Surf ή πάρε νάχεις,

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τα cu special ρε μάγκες; Μπορεί να μου πει κάποιος;

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7723096#post7723096

Link to comment
Share on other sites

έχω φοιτητικό κοσμοτέ και θέλω να βάλω στο δίκαρτο μου και μια vodafone απ το ιντερνετ δεν έβγαλα άκρη για να κάνω αίτηση, μόνο απ το κατάστημα γίνεται;

ξέχασα να αναφέρω είμαι σπουδάστρια ΙΕΚ και πάνω από 24, μου είπαν ότι γίνεται απλά θέλω να το επιβεβαιώσω εάν ισχύει.

Μου είπαν εάν στείλω σε email youth.gr@vodafone.com ταυτότητα, βεβαίωση ΙΕΚ και ταυτότητα θα μου απαντήσουν σε 15 εργάσιμες μέρες, δεν έχει σημασία η ηλικία, έτσι μου είπε το παιδί στο vofadone chat.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καμμία σχέση η ηλικία . 57 χρονών είμαι και έκανα φοιτητικό.

Επίσης αν βγάλεις κάρτα νέων θα έχεις 10 ευρώ τον μήνα δώρο μετά από ανανέωση.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν εάν στείλω σε email youth.gr@vodafone.com ταυτότητα, βεβαίωση ΙΕΚ και ταυτότητα θα μου απαντήσουν σε 15 εργάσιμες μέρες, δεν έχει σημασία η ηλικία, έτσι μου είπε το παιδί στο vofadone chat.

 

Ακριβώς αυτήν τη διαδικασία έκανα και εγώ και έχω φοιτητικό. Στείλε email με συνημμένα αυτά τα δύο και απλά περίμενε. ;)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καμμία σχέση η ηλικία . 57 χρονών είμαι και έκανα φοιτητικό.

Επίσης αν βγάλεις κάρτα νέων θα έχεις 10 ευρώ τον μήνα δώρο μετά από ανανέωση.

 

μπορώ να βγάλω και κάρτα νέων; πως γίνεται αυτό;

http://europeanyouthcard.gr/

αυτό εννοείς; αν μπορείτε να μου πείτε λεπτομέρειες. Ευχαριστώ

 

υ.γ. υπάρχει όριο ηλικίας;

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος ευρωπαική κάρτα νέων που να μην την έχει ενεργοποιήσει στο cu? Ας μου στείλει ένα μήνυμα παρακαλώ. Ψάχνω να ενεργοποιήσω κι εγώ την προσφορά 10+10 δώρο αλλά έχω περάσει το όριο ηλικίας για να φτιάξω δική μου
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, με πήραν σήμερα από vodafone υποτιθεται και μου ειπαν οτι θα κοψουν το φοιτητικο που το εχω πάρα πολλά χρόνια καπου 7 χρόνια. Τους ειπα πέρασα σε άλλη σχολή και μου ειπαν να στειλω ένα mail με το πάσο!!! (Η αλλαγή θέλει 20 μέρες) Παιδιά η διακοπή ισχύει ;;;;;;; Γιατί όταν τους είπα πότε θα το κόψετε μου είπαν μπούρδες δεν ήξεραν (τέλος του μήνα ή μετά τις γιορτές). Όταν κάλεσα την εξυπηρέτηση η κοπέλα μου είπε δεν ξέρω πότε θα το κόψουν και να αλλάξει η ίδια το πάσο το παλιο με το καινούργιο (σε 3 εργάσιμες θα γίνει η αλλαγή είπε). Εγώ θέλω να ρωτήσω η διακοπή θα γίνει ή απλώς το κάνουν για να σε τρομοκρατήσουν και να πάρεις την προσφορά του καρτοσυμβολαίου που δίνουν. Αν λένε βλακείες δεν θέλω να αλλαξω πάσο και να χάσω τα mb που έχω μαζέψει και τα λεπτά. Επίσης έχω καταλάβει ότι τα πάσο τα καινούργια τα κόβουν ακριβώς στην ημερομηνία λήξης ενώ τα παλιά δεν τα κόβουν καθόλου.(σε όσους φίλους μου έβγαλαν από τα καινούργια πάσο, μόλις έληξε τους κόπηκε, ενώ σε όσουν μπήκαν στη σχολή μαζί με εμένα δεν έχει λήξει κανένα). Άρα δεν με συμφέρει να το αλλάξω.

Πείτε μου τη γνώμη σας.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, με πήραν σήμερα από vodafone υποτιθεται και μου ειπαν οτι θα κοψουν το φοιτητικο που το εχω πάρα πολλά χρόνια καπου 7 χρόνια. Τους ειπα πέρασα σε άλλη σχολή και μου ειπαν να στειλω ένα mail με το πάσο!!! (Η αλλαγή θέλει 20 μέρες) Παιδιά η διακοπή ισχύει ;;;;;;; Γιατί όταν τους είπα πότε θα το κόψετε μου είπαν μπούρδες δεν ήξεραν (τέλος του μήνα ή μετά τις γιορτές). Όταν κάλεσα την εξυπηρέτηση η κοπέλα μου είπε δεν ξέρω πότε θα το κόψουν και να αλλάξει η ίδια το πάσο το παλιο με το καινούργιο (σε 3 εργάσιμες θα γίνει η αλλαγή είπε). Εγώ θέλω να ρωτήσω η διακοπή θα γίνει ή απλώς το κάνουν για να σε τρομοκρατήσουν και να πάρεις την προσφορά του καρτοσυμβολαίου που δίνουν. Αν λένε βλακείες δεν θέλω να αλλαξω πάσο και να χάσω τα mb που έχω μαζέψει και τα λεπτά. Επίσης έχω καταλάβει ότι τα πάσο τα καινούργια τα κόβουν ακριβώς στην ημερομηνία λήξης ενώ τα παλιά δεν τα κόβουν καθόλου.(σε όσους φίλους μου έβγαλαν από τα καινούργια πάσο, μόλις έληξε τους κόπηκε, ενώ σε όσουν μπήκαν στη σχολή μαζί με εμένα δεν έχει λήξει κανένα). Άρα δεν με συμφέρει να το αλλάξω.

Πείτε μου τη γνώμη σας.!!!!!

 

Αν δεις στις 2-3 προηγούμενες σελίδες θα καταλάβεις ότι δεν λένε βλακειες και το κόβουν απλά σε μεταφέρουν στο cu special.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στις 2-3 προηγούμενες σελίδες θα καταλάβεις ότι δεν λένε βλακειες και το κόβουν απλά σε μεταφέρουν στο cu special.

Εγώ όμως αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι το κόβουν σε αυτούς που δεχτούν κατά καποιο τρόπο. Δηλαδή εαν τους πεις ότι δεν λεχεις άλλο πάσο. (Η φίλη μου που τους είπε ότι δεν έχει άλλο πάσο της το εκοψαν και δεν της το εκαναν cu special αλλά κανονικό cu.) Δηλαδή δεν το κανουν σε όλους cu special, σε μερικούς το κάνουν cu. Στον αδερφό μου όμως που τον πήραν και τους το έκλεισε δεν του το έχουν ακυρώσει. Πραγματικά δεν έχω καταλάβει τι παίζει. Εγώ πάντως θα τους πω το καινουργιο πάσο για να είμαστε σίγουροι.

Link to comment
Share on other sites

Στον αδερφό μου όμως που τον πήραν και τους το έκλεισε δεν του το έχουν ακυρώσει.

 

Αυτό είναι η λύση για να μη κοπεί το πάσο διότι και εμένα με πρηζαν στα τηλέφωνα αλλά δεν το σήκωνα (θεωρώντας εσφαλμένα ότι είναι διαφημιστικά και όχι η βονταφον) , ούτε σμς μου στείλανε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το φοιτητικά πακέτα η Vodafone λέει πως δεν ισχύουν εντός ευρωπαϊκής ένωσης ωστόσο τα mb καταναλώνονται κανονικά από το φοιτητικό πακέτο γνωρίζει κανείς αν ισχύει το ίδιο και για τα λεπτά και τα μηνύματα?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χιλιάδες φορές το έχουμε γράψει.

Ισχύουν κανονικά. Όλα. Προς όλη την Ε.Ε. για όσο είσαι σε Roaming στην Ε.Ε.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7732546#post7732546

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη προσφορά δεν αφορά όλα τα φοιτητικά;

ME TO CU MΠOPEIΣ NA TA EXEIΣ OΛA! ΠAPE 1200Λ ΠPOΣ OΛOYΣ +1200SMS +1200MB ME 4E! ΣTEIΛE 112 ΣTO 1355 MEXPI 10/01 KAI AΠOΛAYΣE EΠIKOINΩNIA!

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη προσφορά δεν αφορά όλα τα φοιτητικά;

ME TO CU MΠOPEIΣ NA TA EXEIΣ OΛA! ΠAPE 1200Λ ΠPOΣ OΛOYΣ +1200SMS +1200MB ME 4E! ΣTEIΛE 112 ΣTO 1355 MEXPI 10/01 KAI AΠOΛAYΣE EΠIKOINΩNIA!

 

εγω που το εστειλα δεν μου ηρθε καν απαντηση απο το φοιτητικο cu μου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλά τι γίνεται με το Students Xclusive 6;

έγινε Students Xclusive 7 με κόστος 7€ και δίνει 600MB αντί 400?

Λίγο λίγο το κάνανε να κάνουμε 10€ ανανέωση πλεον

επίσης μόλις ανανέωσα με χρεωστική για 5€ και μου έδωσε δώρο 300λεπτα προς όλους μέχρι 5/01/2019.

δώρο είναι αυτό για τις εορτές;

 

εδώ και πολύ καιρό δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις στην κινητή

Edited by Beef
Link to comment
Share on other sites

Εμένα για τρίτο ή τέταρτο συνεχόμενο μήνυμα μου ήρθε προσφορά για το πακέτο των 1000' (και 400mb; Δε θυμάμαι ακριβώς), με 3€. Άρα μάλλον πάνε προσωποποιημένες και όχι γενικά οι προσφορές (πιο πάνω γράφει κάποιος ότι του έδωσαν το μεγαλύτερο πακέτο).

 

Εγώ το αγόρασα, και μου έδωσε και δώρο ένα social & chat πακέτο, 6140mb λέει.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Μες σε λιγότερο από χρόνο ,από 4€ στα 7€ το ίδιο πακέτο... Άντε, του χρόνου στα 10€, για να σιγουρέψουν ότι θα κάνουμε 15ευρη ανανέωση
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν είχε κανονική τιμή ποτέ 4€. Πρέπει να ήταν στα 5 και το έδιναν τόσο σε προσφορά. Όσο το δίνουν στα 3, είναι μια χαρά. Το αγοράζω και ας μην το χρειάζομαι, μόνο και μόνο γιατί έχω θέσει προώθηση κλήσεων στον άλλο μου αριθμό όταν είναι εκτός δικτύου και με καλούν.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Λογικα μενει υο σπεσιαλ 8

Αλλα πολυ πρεμουρα να ακριβυνουν τα πακετα κιαι ναμριωσουν υις παροχες

Στο εξωτερικο δεν ειναι ετσι

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς τα πακέτα των 7 ευρώ καταργούνται σε όλη την αγορά
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...