Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας που το έζησα κι εγώ προσφάτως επιβεβαιώνω ότι σε φοιτητικό CU (η ζωή του όποιου παρατείνεται αυτόματα εδώ και 4μιση χρόνια χωρίς ανανέωση), τα mb που μπαίνουν μόνα τους ισχύουν σε περιαγωγή. (Δε γνωρίζω ωστόσο αν υπάρχει κάποιο όριο στο πόσα μπορείς να χρησιμοποιήσεις ανά ημέρα).

Δεν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω και από τα λεπτά προς CU για να ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Στο MyCU app δίνει δώρο 2019ΜΒ για 7 ημέρες

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν 2019' προς όλους για καλή χρονιά από το Cu!

 

Στείλε 2019 στο 1252 και πάρε 2019 λεπτά για χρήση από 3/12 έως 7/12

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν 2019' προς όλους για καλή χρονιά από το Cu!

 

Στείλε 2019 στο 1252 και πάρε 2019 λεπτά για χρήση από 3/12 έως 7/12

 

σε ευχαριστώ το ενεργοποίησα ! αλλά αφορά και κανονικα cu ουτε στο 1252 δεν ακουγεται αυτη η προσφορα μονο τα mb internet !

 

για χρηση απο 3/1/2019 εως 7/1/19 και οχι 3/12-7/12!

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν 2019' προς όλους για καλή χρονιά από το Cu!

Στείλε 2019 στο 1252 και πάρε 2019 λεπτά για χρήση από 3/12 έως 7/12

Το έστειλαν σε SMS στο CU του πατέρα μου. Σε εμένα, σε CU special, όχι . WTF?

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλαν σε SMS στο CU του πατέρα μου. Σε εμένα, σε CU special, όχι . WTF?

 

ειναι για ολα τα cu απ οτι καταλαβα

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστώ το ενεργοποίησα ! αλλά αφορά και κανονικα cu ουτε στο 1252 δεν ακουγεται αυτη η προσφορα μονο τα mb internet !

 

για χρηση απο 3/1/2019 εως 7/1/19 και οχι 3/12-7/12!

 

σωστος!;) ....

Link to comment
Share on other sites

https://photos.app.goo.gl/SfqZqfCtfYeqP2kK9

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά

 

Ποια από αυτά έχω τη δυνατότητα να τα μεταφέρω στον επόμενο μήνα?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

https://photos.app.goo.gl/SfqZqfCtfYeqP2kK9

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά

 

Ποια από αυτά έχω τη δυνατότητα να τα μεταφέρω στον επόμενο μήνα?

 

 

το cu παρε να εχεις που σου δινει 100 mb μπορεις να μεταφερεις το υπολοιπο σου ειτε αμα βαλεις καρτα εσυ είτε αμα βαλουνε καρτα οι φιλοι σου που σε εχουνε δηλωσει.

το πακετο student xclusive 7 μπορεις να το ανανεωσης πριν της 1/2/2019 και να ξανα αγορασεις δηλαδη το ιδιο πακετο και μεταφερονται στον επομενο μηνα τα υπολοιπα λεπτα και μεταφερεται η ημερομηνια ληξης ενα μηνα μετα. ( εγω βαζω υπενθυμιση στα 2 cu των γονιων μου 2 μερες πριν ληξει το πακετο και τους βαζω καρτα τοτε διοτι μπορει πχ να μην περναει η καρτα ή να υπαρχει καποιο θεμα για να μην το χασω. )

το cu shake και αυτο μεταφερεται στον επομενο μηνα παλι να βαλεις online καρτα 10 ευρω και πανω πριν της 1/2/2019 και να το ξανα ενεργοποιησεις.

τα 500mb απο το just surf bonus που ειναι μπονους ανανεωσης της καρτας 10 ευρω και πανω πανω , παλι και εδω το ιδιο ισχυει να βαλεις online καρτα 10 ευρω και πανω πριν της 1/2/2019 για να μεταφερθει στον επομενο μηνα αυτοματα θα γινει μολις βαλεις καρτα. τα 600λεπτα και 600 mb απο το πακετο που μπαινει δωρεαν καθε μηνα μεταφερονται κανονικα στον επομενο μηνα και μπορεις να κανεις εσυ κατι. το πακετο των 7 ημερων ειναι προσφορα και δεν ανανεωνεται.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το cu παρε να εχεις που σου δινει 100 mb μπορεις να μεταφερεις το υπολοιπο σου ειτε αμα βαλεις καρτα εσυ είτε αμα βαλουνε καρτα οι φιλοι σου που σε εχουνε δηλωσει.

το πακετο student xclusive 7 μπορεις να το ανανεωσης πριν της 1/2/2019 και να ξανα αγορασεις δηλαδη το ιδιο πακετο και μεταφερονται στον επομενο μηνα τα υπολοιπα λεπτα και μεταφερεται η ημερομηνια ληξης ενα μηνα μετα. ( εγω βαζω υπενθυμιση στα 2 cu των γονιων μου 2 μερες πριν ληξει το πακετο και τους βαζω καρτα τοτε διοτι μπορει πχ να μην περναει η καρτα ή να υπαρχει καποιο θεμα για να μην το χασω. )

το cu shake και αυτο μεταφερεται στον επομενο μηνα παλι να βαλεις online καρτα 10 ευρω και πανω πριν της 1/2/2019 και να το ξανα ενεργοποιησεις.

τα 500mb απο το just surf bonus που ειναι μπονους ανανεωσης της καρτας 10 ευρω και πανω πανω , παλι και εδω το ιδιο ισχυει να βαλεις online καρτα 10 ευρω και πανω πριν της 1/2/2019 για να μεταφερθει στον επομενο μηνα αυτοματα θα γινει μολις βαλεις καρτα. τα 600λεπτα και 600 mb απο το πακετο που μπαινει δωρεαν καθε μηνα μεταφερονται κανονικα στον επομενο μηνα και μπορεις να κανεις εσυ κατι. το πακετο των 7 ημερων ειναι προσφορα και δεν ανανεωνεται.

 

κατατοπιστικοτατος

 

ευχαριστω:happy:

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Όλα μα όλα τα πακέτα του CU μεταφέρονται στο επόμενο διάστημα αν ανανεωθούν με ακριβώς το ίδιο πακέτο.

Όσο αφορά το πακέτο της ανανέωσης που ονομάζεται Just Surf Bonus ίδιο πακέτο είναι κάθε ανανέωση 10 -19.99 ευρώ.

Η ανανέωση των 20 ή 30 ευρώ δίνει άλλο Bonus και κατά συνέπεια ΔΕΝ ανανεώνει τα ΜΒ των 10 ευρώ Just Surf Bonus.

Link to comment
Share on other sites

Όλα μα όλα τα πακέτα του CU μεταφέρονται στο επόμενο διάστημα αν ανανεωθούν με ακριβώς το ίδιο πακέτο.

Όσο αφορά το πακέτο της ανανέωσης που ονομάζεται Just Surf Bonus ίδιο πακέτο είναι κάθε ανανέωση 10 -19.99 ευρώ.

Η ανανέωση των 20 ή 30 ευρώ δίνει άλλο Bonus και κατά συνέπεια ΔΕΝ ανανεώνει τα ΜΒ των 10 ευρώ Just Surf Bonus.

 

δηλαδή στα είκοσι ευρώ δεν υπάρχει κανένα μπόνους?. δηλαδή καλύτερα κάποιος να βάλει δυο κάρτες των είκοσι ευρώ? .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.Bonus Ανανέωσης 500MB

Τώρα, με το Just Surf Bonus, κερδίζεις δωρεάν MB για από το κινητό:

 

500ΜΒ για κάθε ανανέωση από 10€

1GB για ανανέωση από 20€

Αν δεν το έχεις ήδη, ενεργοποίησε το εδώ!

 

Tip: Κάνε ανανέωση 10€ μέσω πιστωτικής, χρεωστικής ή paypal και πάρε Δώρο shake! Με το shake διαλέγεις ανάμεσα σε 2 δώρα, 600 ΜΒ για 30 μέρες ή 1 GB για 7 μέρες.

Για να μάθεις περισσότερα πάτα εδώ.

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/bonus-ananeosis-500mb/

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου που έκανε πριν λίγο ανανέωση πήρε 1200MB από το Shake

 

1200MB δινει μονάχα το φοιτητικό πακέτο cu για το Shake.

.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις γυναίκα φοιτήτρια ;

 

Ήταν φοιτήτρια. Δεν είναι πλέον. Εχουμε ακόμα το φοιτιτικο όμως.

 

Θα μπορούσε να ήταν φοιτήτρια ακόμα όμως η γυναίκα μου. Που το περίεργο; 24 χρονών είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει και το Ανοικτό Πανεπιστήμιο. Δεν έχει και λήξη κιόλας... ;)

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει και το Ανοικτό Πανεπιστήμιο. Δεν έχει και λήξη κιόλας... ;)

 

το πασο απο το ανοιχτο πανεπιστημιο δεν εχει ληξη 2 χρονια ; ή εννοεις οτι ακομα δεν τα εχουνε κοψει σε ολους και πρακτικα δεν εχει ληξη; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ήταν φοιτήτρια. Δεν είναι πλέον. Εχουμε ακόμα το φοιτιτικο όμως.

 

Θα μπορούσε να ήταν φοιτήτρια ακόμα όμως η γυναίκα μου. Που το περίεργο; 24 χρονών είναι.

 

Εγώ κοντεύω τα 26, κι έχω φοιτητικό CU από τα 20... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το πασο απο το ανοιχτο πανεπιστημιο δεν εχει ληξη 2 χρονια ; ή εννοεις οτι ακομα δεν τα εχουνε κοψει σε ολους και πρακτικα δεν εχει ληξη; .

Οι φοιτητικές ταυτότητες (στο Ανοικτό δεν έχουν την ιδιότητα του «πάσου») δεν έχουν λήξει. Επίσης, πιθανολογώ ότι για τον ίδιο λόγο δεν περνάνε κάποια λήξη στο σύστημά τους οι εταιρείες κινητής, με αποτέλεσμα να μην παίρνει κανείς χαμπάρι ότι εγώ για παράδειγμα έχω φοιτητικό από το... 2009 (το παλιά επιδοτούμενα 4GB της Vodafone αν θυμάστε).

 

Μέχρι απόδειξης του αντιθέτου πάντα. :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοντεύω τα 26, κι έχω φοιτητικό CU από τα 20... :rolleyes:

 

Η ηλικία δεν είναι κριτήριο. Η αδερφή μου έκανε μεταπτυχιακό στα 35 της. Κανονικά σε δημόσιο πανεπιστήμιο, και έχει πάρει κανονικά φοιτητικά νούμερα και απο cosmote και απο voda.

Πολλοί κάνουν μεταπτυχιακά ή πάνε για 2ο πτυχίο σε πιο μεγάλη ηλικία γιατί το θέλουν για επαγγελματική ανέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Η ηλικία δεν είναι κριτήριο. Η αδερφή μου έκανε μεταπτυχιακό στα 35 της. Κανονικά σε δημόσιο πανεπιστήμιο, και έχει πάρει κανονικά φοιτητικά νούμερα και απο cosmote και απο voda.

Πολλοί κάνουν μεταπτυχιακά ή πάνε για 2ο πτυχίο σε πιο μεγάλη ηλικία γιατί το θέλουν για επαγγελματική ανέλιξη.

 

στο 2 πτυχιο δεν δικαιουσε πασο ουτε και βιβλια , μονο στην πρωτη δημοσια σχολη δικαιουσε πασο και στα μεταπτυχιακα μετα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

στο 2 πτυχιο δεν δικαιουσε πασο ουτε και βιβλια , μονο στην πρωτη δημοσια σχολη δικαιουσε πασο και στα μεταπτυχιακα μετα.
Δικαιούσαι φοιτητική ταυτότητα αλλά πάνω δεν έχει ημερομηνία για ισχύ για έκπτωση σε λεωφορεία κτλ. Με μια βεβαίωση σχολής δικαιούσαι κανονικά φοιτητικό αριθμό. Επίσης δεν πλήρωσα ποτέ σε αρχαιολογικούς χώρους. Επίσης ήταν να αλλάξει (και λογικά άλλαξε ) και δικαιούνται και στο 2ο πτυχίο βιβλία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο 2 πτυχιο δεν δικαιουσε πασο ουτε και βιβλια , μονο στην πρωτη δημοσια σχολη δικαιουσε πασο και στα μεταπτυχιακα μετα.

από το 2017 άλλαξε ο νόμος.

Στο δευτερο πτυχίο πέρνεις βιβλία αλλά όχι στο τρίτο. Πάσο πέρνεις αλλά δεν ισχύει για μεταφορικά μέσα. Στην Vodafone μια χαρά ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...