Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα. Τι μπορούμε να καταναλώσουμε απο το φοιτητικό στη Βουλγαρία???Λεπτά ή και magabytes???Επίσης η περιαγωγή είναι έτσι κι αλλιώς ενεργή ή πρέπει να καλέσω για να ανοίξει?

Νομίζω ότι το δωρεάν πακέτο του μήνα είναι μόνο για την Ελλάδα. Αν βάλεις τα 10GB για νυχτερινή χρήση δίνει κάπου στο 1,5-2GB περιαγωγή εντός Ε.Ε. Μπες στην ιστοσελίδα και δες αναλυτικά τη χρήση του κάθε πακέτου που επιθυμείς να ενεργοποιήσεις. Γενικότερα τα φοιτητικά δεν είναι για έξω. Μπορεί να δίνουν μια πολύ μικρή κατανάλωση εντός ΕΕ. Πάντα διευκρινίζουν τι προσφέρει κάθε πακέτο. Υπάρχει ξεχωριστό πακέτο χρόνου για χώρες του εξωτερικού ή για περιήγηση. Γι'αυτό δε δίνουν κάτι σχετικό στους φοιτητές εσωτερικού. Υπόψιν ότι ακριβώς επειδή είσαι φοιτητής εσωτερικού δε θεωρείται ότι βγαίνεις εκτός της χώρας σου παρά μόνο εκτάκτως, οπότε και θα ενεργοποιήσεις κάποιο ανάλογο πακέτο. Αν μιλάς από ελληνικό σε ελληνικό κινητό, δεν υπάρχει χρέωση περιαγωγής και καταναλώνεις το χρόνο που έχεις ενεργοποιήσει ως πακέτο. Η δε περιήγηση στοιχίζει πολύ. Νομίζω ότι οι γίγα-νύχτες είναι ό,τι καλύτερο, αλλά δεν ξέρω αν ο όγκος δεδομένων για εξωτερικό είναι μόνο για τις συγκεκριμένες ώρες. Στη χειρότερη το ενεργοποιείς δύο φορές. Σίγουρα συμφέρει αν είσαι πχ στην Κύπρο, όπου το 1GB στοιχίζει τουλάχιστον 10 ευρώ. Και θα χρειαστεί να αγοράσεις εγχώρια κάρτα. Απ'την άλλη, στη Βουλγαρία διάβασα ότι ένα φοιτητικό πακέτο χρόνου ξεκινά από 5 ευρώ. Εφόσον η φοιτητική μηνιαία κάρτα των ΜΜΜ είναι 8-10 ευρώ, λογικά το πακέτο των 5 προσφέρει πολλά και ίσως σε συμφέρει να αγοράσεις και μια βουλγάρικη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Με το φοιτητικό Vodafone Cu μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα πάντα σε roaming Αγνόησε όσα λέει η ιστοσελίδα ή το μήνυμα που θα λάβεις.

σε ορισμένα πακέτα υπάρχει πράγματι όριο , αλλά τα κανονικά ΜΒ ισχύουν.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Irine12 για 2 μέρες θα πάω οπότε δε συμφέρει να αλλάζω sim. Vasileie το είχα ακούσει αυτό αλλά δεν ήμουνα σίγουρος. Η περιαγωγή είναι έτσι κι αλλιώς ενεργοποιημένη?
Link to comment
Share on other sites

Ναι , Η περιαγωγή είναι ενεργοποιημένη σε όλα τα Ελληνικά καρτοκινητά σε όλες τις εταιρείες.
Link to comment
Share on other sites

Με την ενεργοποίηση του special τα προηγουμενα ΜΒ, λεπτά ομιλίας κλπ που δεν είναι από πακετο ενεργοποιημένα χάνονται;

Μου ήρθε μήνυμα ότι την 6/12 θα γίνει ενεργοποίηση

 

Η φοιτητική μου ιδιότητα έληξε τον Σεπτέμβριο

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτό το πάκετο? Χρειάζεται να το πάρω ενώ έχω ήδη λεπτά δεδομένα και SMS? (Πάω Ουγγαρία)

http://www.vodafone.gr/portal/resources/media/myvodafone-mobile/eu-roaming/EU-roaming-prepay.html

Link to comment
Share on other sites

Με την ενεργοποίηση του special τα προηγουμενα ΜΒ, λεπτά ομιλίας κλπ που δεν είναι από πακετο ενεργοποιημένα χάνονται;

Μου ήρθε μήνυμα ότι την 6/12 θα γίνει ενεργοποίηση

 

Η φοιτητική μου ιδιότητα έληξε τον Σεπτέμβριο

Θα χαθούν 30 ημέρες από την τελευταια ενεργοποίηση.

Τι ακριβώς είναι αυτό το πάκετο? Χρειάζεται να το πάρω ενώ έχω ήδη λεπτά δεδομένα και SMS? (Πάω Ουγγαρία)

http://www.vodafone.gr/portal/resources/media/myvodafone-mobile/eu-roaming/EU-roaming-prepay.html

Δεν υπάρχει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Θα χαθούν 30 ημέρες από την τελευταια ενεργοποίηση.

 

Δεν υπάρχει πλέον.

 

Δεν έχω ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο εδώ και αρκετό καιρό

Είμαι με τα ΜΒ που δίνει κάθε μήνα είχα πολλά και χαλάω μόνο από αυτά.

Αυτή είναι και η απορία μου βασικα αν αυτά τα 17 γιγα θα εξαφανιστούν μολις μπω στο σπέσιαλ από 6/12

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Θα λήξουν την 1η Ιανουαρίου εφόσον ενεργοποιήθηκαν στις 1 Δεκεμβρίου για Τελευταία φορά.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίηση φοιτητικού με βεβαίωση σπουδών γίνεται ;
κάποτε γίνονταν, τώρα δεν γνωρίζω

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα με βεβαίωση σπουδών από ΙΕΚ, αλλά συγκεκριμένα για χρήση στη Vodafone.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Guys/Gals εγώ που πήρα καινούργιο πάσο για το διδακτορικό μου, περιμένω να με καλέσουν/στείλουν μήνυμα για να κρατήσω το φοιτητικό; Δεν με έχουν ενοχλήσει ακόμα , αλλά το πάσο του μάστερ έχει λήξει από το 15... Από το κατάστημα δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι στην ήδη υπάρχουσα γραμμή.

 

Το λέω αυτό, γιατί έχω δεί σε μερικούς να στέλνουν "αν είσαι ακόμα φοιτητης, επικοινώνησε μαζί μας μπλα μπλα", και σε άλους να στέλνουν ευθαρσώς ότι λήγει και από την τάδε μέρα ξεκινάει το άλλο πρόγραμμα .

Edited by pierce21
ορθογραφικό
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Guys/Gals εγώ που πήρα καινούργιο πάσο για το διδακτορικό μου, περιμένω να με καλέσουν/στείλουν μήνυμα για να κρατήσω το φοιτητικό; Δεν με έχουν ενοχλήσει ακόμα , αλλά το πάσο του μάστερ έχει λήξει από το 15... Από το κατάστημα δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι στην ήδη υπάρχουσα γραμμή.

 

Το λέω αυτό, γιατί έχω δεί σε μερικούς να στέλνουν "αν είσαι ακόμα φοιτητης, επικοινώνησε μαζί μας μπλα μπλα", και σε άλους να στέλνουν ευθαρσώς ότι λήγει και από την τάδε μέρα ξεκινάει το άλλο πρόγραμμα .

 

Αν δεν σε καλέσουν μην ασχοληθείς.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από το φοιτητικό στο CU special, δεν έχω κάνει ακόμα ανανέωση ως CU special και η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου μου είναι 28/4/2019. Αν κάνω ανανέωση υπολοίπου σήμερα, ποια θα είναι πλέον η ημερομηνία ληξης του νέου υπολοίπου μου;
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από το φοιτητικό στο CU special, δεν έχω κάνει ακόμα ανανέωση ως CU special και η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου μου είναι 28/4/2019. Αν κάνω ανανέωση υπολοίπου σήμερα, ποια θα είναι πλέον η ημερομηνία ληξης του νέου υπολοίπου μου;

 

κανονικα θα παει 2μηνες μετα σαν κανονικη ανανεωση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραα,

γνωριζει καποιος αν υπαρχει κοστος στην φορητοτητα απο q σε φοιτητικο vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε καλέσουν μην ασχοληθείς.

 

Μου κάνει εντύπωση ότι είναι ψιλόrandom το πως ειδοποιούν. Anyway, ευχαριστώ!

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε sms οτι ενεργοποιήθηκε μόλις το CU Special.

μου έδωσε 600 ΜΒ και 600' ομιλιας προς CU και μου ΑΦΑΙΡΕΣΕ ΠΛΗΡΩΣ τα ΜΒ που είχα απο το φοιτητικο κοντά 17 γιγα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε sms οτι ενεργοποιήθηκε μόλις το CU Special.

μου έδωσε 600 ΜΒ και 600' ομιλιας προς CU και μου ΑΦΑΙΡΕΣΕ ΠΛΗΡΩΣ τα ΜΒ που είχα απο το φοιτητικο κοντά 17 γιγα.

 

λογικο ειναι 2 διαφορετικα τελειως πακετα! κανονικα πρεπει και τα 600 λεπτα απο τα φοιτητιτικα λεπτα να σου τα εχει διαγραψει .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

λογικο ειναι 2 διαφορετικα τελειως πακετα! κανονικα πρεπει και τα 600 λεπτα απο τα φοιτητιτικα λεπτα να σου τα εχει διαγραψει .

 

με διαβεβαιωσαν χτες που μιλησα μαζι τους οτι τα λεπτα ΜΒ κλπ θα ληξουν 1/1/19 και οχι με την αλλαγή του πακέτου.

anyway μιλησα και παλι μαζι τους και μου ειπαν οτι εγινε λαθος στην ενημερωση και οτι θα μου δώσουν ΜΒ δώρο για αυτό το "λαθος"

επίσης με την ενεργοποιηση του σπεσιαλ, μου ήρθαν δωρεαν 600 λεπτα προς σιγιου και 600ΜΒ και στο καπακι sms οτι αυτά θα τα έχω κάθε μηνα χωρις να βάλω κάρτα

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...