Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λενε "δεν εκοψες και το 4 sharing" και το χρεωναν σε κανονικη τιμη ( για αυτους ! )

Καλα δε προκειται να τα πληρωσω επειδη αυτοι αποφασισαν ετσι

το μονο μην μου πειραξουν το cu που ειναι και φοιτητικο καθως εστειλαν και σχετικο γραμμα 4 μηνες μετα αφου το εχω μετατρεψει σε cu

 

edit

Πηρα γνωστο σε καταστημα

Αφορα το κοψιμο της ( και καλα ) καρτας sim 4 sharing που καποτε ηταν δωρο

Τα cu δεν πειραζονται

Ευχαριστω

Edited by de_paizei1
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά! Η vodafone με κάλεσε από τον 2106702868.

Με κάλεσαν δεύτερη φορά στις 22/10 και πάλι έτυχε και δεν απάντησα.

11/10 έχω λάβει το SMS που έλεγε ότι το φοιτητικό μου έχει λήξει. Ως τις 18/10 έπρεπε να τους έχω καλέσει, μου έλεγαν. Χτες αγόρασα το studentXclusive άλλη μια φορά. Άρα θα μου μηδενίσουν λεπτά ομιλίας και ΜΒ στις 14 μέρες από την ημέρα που τα αγόρασα (αν υποθέσουμε ότι θα διακόψουν το φοιτητικό στις 11/11, 1 μήνα μετά το SMS ή έστω 18/11, 1 μήνα μετά την ημερομηνία που μου έιχαν δώσει να τους καλέσω);

Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν δεύτερη φορά στις 22/10 και πάλι έτυχε και δεν απάντησα.

11/10 έχω λάβει το SMS που έλεγε ότι το φοιτητικό μου έχει λήξει. Ως τις 18/10 έπρεπε να τους έχω καλέσει, μου έλεγαν. Χτες αγόρασα το studentXclusive άλλη μια φορά. Άρα θα μου μηδενίσουν λεπτά ομιλίας και ΜΒ στις 14 μέρες από την ημέρα που τα αγόρασα (αν υποθέσουμε ότι θα διακόψουν το φοιτητικό στις 11/11, 1 μήνα μετά το SMS ή έστω 18/11, 1 μήνα μετά την ημερομηνία που μου έιχαν δώσει να τους καλέσω);

 

το λογικό είναι να σου αφαιρέσουν απλα τη δυνατότητα να αγοράσεις φοιτητικά πακέτα, όχι να σου μηδενίσουν το υπόλοιπο του πακέτου πριν τις 30 μέρες από τη μερα που το αγόρασες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

έχει και ο καιρός γυρίσματα.. Μόλις με πήραν να μου πουν ότι μέσα στον Οκτώβριο το φοιτητικό θα λήξει. Έχουν ήδη περάσει 6 χρόνια από τότε που το έβγαλα (ακόμα και τότε το πάσο μου δεν είχε ισχύ)

 

Μου έκαναν προσφορά καρτοπρογραμμα ~16 ευρώ

1000 λεπτά προς ολους

3gb Internet

 

Αξίζει λέτε; μόνο gb με ενδιαφέρουν

Edited by maden123456

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

έχει και ο καιρός γυρίσματα.. Μόλις με πήραν να μου πουν ότι μέσα στον Οκτώβριο το φοιτητικό θα λήξει. Έχουν ήδη περάσει 6 χρόνια από τότε που το έβγαλα (ακόμα και τότε το πάσο μου δεν είχε ισχύ)

 

Μου έκαναν προσφορά καρτοπρογραμμα ~16 ευρώ

1000 λεπτά προς ολους

3gb Internet

 

Αξίζει λέτε; μόνο gb με ενδιαφέρουν

 

Όχι....ζήτα να πας σε CU Special!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ κακό νέο αυτό με τη λήξη του φοιτητικού

:cry:

τις τελευταίες ημέρες γίνεται χαμος από παιδιά που τους έκοψαν φοιτητικο!

Απ´οτι φαίνεται ξεκίνησε για τα καλά η ψαλίδα! :cry:

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Όχι....ζήτα να πας σε CU Special!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τις τελευταίες ημέρες γίνεται χαμος από παιδιά που τους έκοψαν φοιτητικο!

Απ´οτι φαίνεται ξεκίνησε για τα καλά η ψαλίδα! :cry:

 

Σε κανένα δεν εκοψαν το φοιτητικό...προσφορά σε καρτοκινητό τους έδωσαν

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα δεν εκοψαν το φοιτητικό...προσφορά σε καρτοκινητό τους έδωσαν
Λένε ξεκάθαρα ότι θα κοπεί εντός Οκτωβρίου. Αύριο θα είναι ενημερώσω!

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Λένε ξεκάθαρα ότι θα κοπεί εντός Οκτωβρίου. Αύριο θα είναι ενημερώσω!

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

παντως εμενα δεν με καλεσαν απο τα κεντρικα για την ληξη του φοιτητικου και ο μηνας τελειωσε, για να δουμε , Καλο μηνα σε ολους! , οποτε μαλλον οτι θελουνε λενε , και οσοι ητανε στην λιστα τους καλεσαν και μπορει μετα απο 1 μηνα να τους γινει σπεσιαλ του cu τους.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος δέχεται προσφορά η οποία σίγουρα δεν θα συμφέρει όσο το φοιτητικό;

 

απο φοβο να το πω?και με την ιδεα οτι θα πανε σε απλο σιγιου...γτ με οσα εχουν γραφτει απο εδω δεν τους εχουν πει οτι αν δεν πανε στο καρτοκινητο θα πανε σε σπεσιαλ! αλλα τους λενε οτι θα πανε σε απλο σιγιου!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν με κάλεσαν. Δεν πάει να πει ότι θα είναι για πάντα το φοιτητικό. Σήμερα μάλιστα μου έβαλαν και τα δωράκια του μήνα. Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν με κάλεσαν. Δεν πάει να πει ότι θα είναι για πάντα το φοιτητικό. Σημίτης μάλιστα μου έβαλαν και τα δωράκια του μήνα.

 

Χάχαχα χαίρομαι που είναι όλα καλά προς το παρόν αλλά αυτό το Τ9 μου έφτιαξε την μέρα.Καλημερα σε όλους :D

Link to comment
Share on other sites

Χάχαχα χαίρομαι που είναι όλα καλά προς το παρόν αλλά αυτό το Τ9 μου έφτιαξε την μέρα.Καλημερα σε όλους :D

 

Τι διόρθωσα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα. Να πω ότι με είχαν καλέσει τον προηγούμενο μήνα, δεν το είχα σηκώσει και μου είχαν στείλει να επικοινωνήσω μαζί τους για προσφορά, πράγμα που δεν έκανα.

 

ΣE ENHMEPΩNOYME OTI MEXPI THN ΔEYTEPA 5/11 H ΦOITHTIKH ΠPOΣΦOPA ΣOY ΘA ΛHΞEI KAI ΘA ANTIKATAΣTAΘEI ME TH NEA ΠPOΣΦOPA CU SPECIAL. XPEΩΣIMA ΠAKETA ΠOY EXEIΣ ENEPΓOΠOIHΣEI ΘA ΠAPAMEINOYN ΓIA XPHΣH EΩΣ TH ΛHΞH TOYΣ. ΘA ΛABEIΣ ΣYNTOMA SMS ME THN ENEPΓOΠOIHΣH THΣ NEAΣ ΠPOΣΦOPAΣ.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΣE ENHMEPΩNOYME OTI MEXPI THN ΔEYTEPA 5/11 H ΦOITHTIKH ΠPOΣΦOPA ΣOY ΘA ΛHΞEI KAI ΘA ANTIKATAΣTAΘEI ME TH NEA ΠPOΣΦOPA CU SPECIAL. XPEΩΣIMA ΠAKETA ΠOY EXEIΣ ENEPΓOΠOIHΣEI ΘA ΠAPAMEINOYN ΓIA XPHΣH EΩΣ TH ΛHΞH TOYΣ. ΘA ΛABEIΣ ΣYNTOMA SMS ME THN ENEPΓOΠOIHΣH THΣ NEAΣ ΠPOΣΦOPAΣ.

watch_http://www.youtube.com/watch?v=gtMqSCQss20

http://www.bikepics.com/members/johncompu/

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα άρχισα να το παρακολουθώ το θέμα αυτό το CU special τι πρόγραμμα είναι και τι προσφέρει;
Link to comment
Share on other sites

5.11 λήγει και σε μένα.

Για cu specilal

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7249766#post7249766

 

Κάποιος που το έχει να μας πει αν ισχύουν οι τιμές και τα στοιχεία του πακέτου?

Στο site της vodafone βρήκα αυτό

 

"Το πακέτο CU Special 6 μετονομάζεται σε CU Special 7 και η χρέωσή του μεταβάλλεται από 6€ σε 7€. Τα λοιπά χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν αμετάβλητα.

Η χρέωση του πακέτου CU Special 8 μεταβάλλεται από 8€ σε 8,5€. Τα λοιπά χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν αμετάβλητα."

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μήνυμα ήρθε και σε μενα σήμερα.

 

το ιδιο μυνημα ελαβε και το κινητο του αδελφου μου σημερα! , αρα 2 πακετα cu special και θα διαγραφουνε κανονικα ολα τα 600 λεπτα και 600 mb internet απο τα προηγουμενα απο την cu φοιτητικη προσφορα , και θα μπαινουνε και σαν special 600 λεπτα και 600mb internet , και μαλλον θα ειναι για 2 χρονια το cu special. αυτο δεν το αναγραφει πουθενα! αλλα απο αλλους συνδρομητες καπου το ειχα διαβασει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Απο το καλοκαίρι του 2017 κοπηκε και το δικο μου φοιτητικο (το ειχα απο Οκτωβρη 2012) και μεταφερθηκα αυτοματα σε CU special καρτοκινητο. Με ειχαν ενημερωσει τηλεφωνικα καποιες μερες πριν γινει αυτο. Παρέμεινα γιατι ειναι πιο συμφερον απο ολα τα αλλα καρτοκινητα (μη φοιτητικά) των αλλων εταιρειων. Τα δωρεαν 600 λεπτα προς CU και 600 mb καθε αρχη του μηνα παραμενει!
Link to comment
Share on other sites

Απο το καλοκαίρι του 2017 κοπηκε και το δικο μου φοιτητικο (το ειχα απο Οκτωβρη 2012) και μεταφερθηκα αυτοματα σε CU special καρτοκινητο. Με ειχαν ενημερωσει τηλεφωνικα καποιες μερες πριν γινει αυτο. Παρέμεινα γιατι ειναι πιο συμφερον απο ολα τα αλλα καρτοκινητα (μη φοιτητικά) των αλλων εταιρειων. Τα δωρεαν 600 λεπτα προς CU και 600 mb καθε αρχη του μηνα παραμενει!

 

και πρεπει να διαγραφονται τα προηγουμενα λεπτα και mb internet που ειχες μαζεψει απο την φοιτητικη προσφορα.

για ποσο χρονικο διαστημα θα εισαι στο cu special το γνωριζεις; για 2 χρονια; .

 

οσο για τα πακετα το cu special 7 δινει με 7 ευρω 500 λεπτα προς ολους και 400mb ιντερνετ ;

και στο πακετο με τα 8,50 ευρω δινει 600 λεπτα προς ολους και 100 μυνηματα προς ολους και 1gb internet ;

σωστα τα γραφω; .

 

αρα πρακτικα μειωνονται στην μεση τα λεπτα ομιλιας προς ολους με τις ιδιες τιμες , οσο για 1200 sms προς ολους ητανε προσφορα κανονικα ητανε 100 μυνηματα προς ολους στο φοιτητικο. σωστα τα λεω; .

 

επισης στο δελτιο τυπου γραφει το εξης Επίσης, ανακοινώνεται ότι από 15 Δεκεμβρίου 2017 οι συνδρομητές CU Students Xclusive των οποίων η φοιτητική ιδιότητα λήγει μεταφέρονται αυτόματα στην προσφορά CU Special για 24 μήνες. πηγη :

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20171103-nea-paketa-me-perissotero-chrono-omilias-pros-olous-kai-timologiakes-allages-gia-syndromites-kartokinitis/

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς άνοιξα την εφαρμογή και Δόξα τω Θεώ είχαν μπει και τα αναδρομικά μεγκαμπάητ (4,49GB) αλλά και επιπλέον λεπτά ομιλίας πρός CU, όποτε έμμεσα αντελήφθην πως , παρά το γεγονός πως ούτε αυτό τον μήνα με ενημέρωσαν με σμς οτι μου τα βάλανε, υπάρχουν κανονικά οι ενδείξεις πως μπήκαν , αφού τα είδα στην εφαρμογή.

 

Να πω στο σήμειο αυτό πως και εμένα με κάλεσαν σε σίγιου αλλά και γουατσάπ αυτό το νούμερο που κόβει τα φοιτητικά , αλλά τότε δεν ήξερα τι είναι και δεν το σήκωσα πιστεύοντας πως είναι ενοχλητικές προσφορές!

 

Τελευταίο κρούσμα έλαβε χώρα στις 17/10 . Κάνενα τελεσίδικο σμς δεν εστάλη.

 

ΥΓ Ζήτω η ΒΟΝΤΑΦΟΝ ΣΙΓΙΟΥ ΣΤΙΟΥΝΤΕΝΤ! Με τα γκιγκαμπάητια σώθηκα , όσον αφορά τις εξόδους μου, μιας και δεν θα υποχρεούμαι να συνδέομαι σε επικίνδυνα γουαηφάηγια. :):):):)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...