Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι ότι δεν είμαι φοιτητής... και μου το κάνουν "και καλα" σαν εξυπηρέτηση... μέσω κάποιου γνωστού...(που είχε εταιρικό 5 τηλ και τα γυρνάει όλα σε φοιτητικό) ... και ξέρει καποιον υπάλληλο σε κατάστημα..

 

χάνω κάτι? ισχύει κάτι διαφορετικό?

 

Το "φοιτητικό" το δίνουν άνετα στον καθένα?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

Αν σου το κάνουν "εξυπηρέτηση" οφείλεις να κάνεις όσα σου λένε.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου το κάνουν "εξυπηρέτηση" οφείλεις να κάνεις όσα σου λένε.
Και εφόσον είναι μέσο γνωστού δεν είναι ο καθένας.
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

τελικά το "φοιτητικό" το δίνουν σε όλα τα καταστήματα?

 

σε συμβόλαια και καρτοκινητα?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι φοιτητής ναι.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

δεν ενοοω το original αλλά αυτό της προώθησης....

 

που κάνουν μεταφορά των συμβολαίων...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω , απλά σκέφτομαι ότι αν τα καταστήματα δίναν "φοιτητικό" σε αντικατάσταση συμβολαίου αυτή η εταιρεία θα είχε κατεβάσει ρολά.
Link to comment
Share on other sites

και όμως συμβαίνει.. ίσως όχι σε μεγάλη έκταση....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας παιδια, καθως ημουν στην παραλια με πλησιασαν δυο-τρια ατομα της βοντα για να μου δωσουν αριθμο. στην αρχη ημουν αρνητικός αλλα μετα ακουσα τη λεξη φοιτητικο ετσι και εγινε και πηρα νουμερο φοιτητικο χωρις να είμαι φοιτητής. στο χαρτι που μου εδωσαν λεει 600λεπτα για ολους 600 για cu 100 sms για ολους και το 2.1 gb το εσβησαν και εγραψαν 9.6 gb. και ολα αυτα λεει με ανανεωση 10 ευρω,, τοωτησα 15 φορες θα εχω 10 gb??? ναι μου έλεγε ειναι προσφορα. και επισης μου εγραψε πανω στο χαρτι που μου εδωσε για δυο χρονια βαλω δε βαλω κάρτα θα παιρνω 600 για cu

και 600mb. βαζω σημερα τη σιμ και βλεπω οτι τρεχει μια προσφορα για λιγο καιρο τωρα το καλοκαιρι που σου δινει 7 gb και αυτα τα 7 ληγουν σε 25 μερες και το κοβω τα 9.6 gb να ηταν φουμαρα. αρχικα θέλω να ρωτησω πως μπορω να δω αν οντως εχω φοιτητικό αριθμό και τι δικαιούμαι;

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα, συνήθως μετά τη διακοπή του φοιτητικού, τι προσφορά κάνουν για να παραμείνεις?

 

το φοιτητικό λήγει κάποια στιγμή αλλά άμα δεν σε έχουν πάρει ισχύει κανονικά και ας έχει λήξει το Πάσο. για να κοπεί θα σε ενημερώσουνε !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το φοιτητικό λήγει κάποια στιγμή αλλά άμα δεν σε έχουν πάρει ισχύει κανονικά και ας έχει λήξει το Πάσο. για να κοπεί θα σε ενημερώσουνε !

 

To γνωρίζω αλλά νομίζω ότι όταν σε καλούν για να στο κόψουν, σου δίνουν μια άλλη προσφορά, νομίζω κάπου στα 10 ευρώ, για να έχεις ότι είχες με το φοιτητικό....

Link to comment
Share on other sites

To γνωρίζω αλλά νομίζω ότι όταν σε καλούν για να στο κόψουν, σου δίνουν μια άλλη προσφορά, νομίζω κάπου στα 10 ευρώ, για να έχεις ότι είχες με το φοιτητικό....
Σε γνωστό είχαν δώσει τις τιμές των πακέτων του φοιτητικού με τις μισές παροχές σε χρόνο ομιλίας. Νομίζω τα έλεγαν special. Κάνε μια αναζήτηση σε ποιο πίσω σελίδες και λογικά θα βρεις την απάντηση, είχε αναφερθεί μέσα στο θέμα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

To γνωρίζω αλλά νομίζω ότι όταν σε καλούν για να στο κόψουν, σου δίνουν μια άλλη προσφορά, νομίζω κάπου στα 10 ευρώ, για να έχεις ότι είχες με το φοιτητικό....

 

 

 

 

εμενα μου ειχαν κανει προσφορα για φοιτητικο (??) καρτοσυμβολαιο, με 14 ευρω αλλα δε θυμαμαι τι εδινε... (εχω ακομα φοιτητικο αν κ εχω παραδωσει το πασο απο τον Μαρτιο και εληγε τον Αυγουστο,ελπιζω για πολυ γτ συμφερει :P )

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ενεργοποιήσω το φοιτητικό, χωρις να έχω πάσο?.

Από q θέλω να κάνω φορητότητα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηγα εχτες στο the mall athens στην Νεραντζιωτισσα και μπαινοντας εδινε μια κοπελα νουμερα cu , και μου ειπε οτι αμα ημουνα φοιτητης θα ειχα φοιτητικα πακετα για 10 χρονια αμα μου ενεργοποιουσε το νεο νουμερο με το πασο μου . και μου εκανε εντυπωση τα 10 χρονια! επισης εδινε νουμερα με φοιτητικες παροχες! δεν πηρα βεβαια διοτι εχω ακομα φοιτητικες παροχες χωρις να εχω το πασο μου επειδη μου εχει ληξει! , ρωτησα ποσο καιρο θα ητανε εκει και μου ειπε μονο για εχτες .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω Wind φοιτητικό σε μορφή προσφοράς δίχως να είμαι φοιτητής. Πλέον έχει γίνει ασύμφορη η συντήρηση του. Από αυτά που έχω δει το Vodafone cu είναι το πιο οικονομικό πλέον. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα συγκεκριμένα νούμερα τα δίνει η Vodafone όπως η Wind σε μορφή προσφοράς καθώς επίσης και αν γνωρίζει κάποιος που θα τα βρω Θεσσαλονίκη. Και κατι ακόμα. Έχουν ημερομηνία λήξης τα εν λόγω τηλέφωνα? Ευχαριστώ!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπορείς να βρεις σε αγγελίες σε αρκετά υψηλή τιμή, της τάξης των €50.

Ελοχεύει ο κίνδυνος να το χάσεις γιατί δε θα είναι στο όνομά σου. Επίσης είχα διαβάσει παλιότερα ότι κάποιοι ενεργοποιούν κατά καιρούς σε φοιτητικά πάσο νέα φοιτητικά. Όταν γίνεται αυτό, το φοιτητικό που μπορεί να έχει ενεργοποιηθεί και δοθεί σε σένα, μπορεί να πάψει να είναι φοιτητικό σε μια νύχτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπορείς να βρεις σε αγγελίες σε αρκετά υψηλή τιμή, της τάξης των €50.

Ελοχεύει ο κίνδυνος να το χάσεις γιατί δε θα είναι στο όνομά σου. Επίσης είχα διαβάσει παλιότερα ότι κάποιοι ενεργοποιούν κατά καιρούς σε φοιτητικά πάσο νέα φοιτητικά. Όταν γίνεται αυτό, το φοιτητικό που μπορεί να έχει ενεργοποιηθεί και δοθεί σε σένα, μπορεί να πάψει να είναι φοιτητικό σε μια νύχτα.

Για αυτό ρώτησα αν υπάρχει το συγκεκριμένο πακέτο σε μορφή "προσφοράς''.. Υπαρχει αυτή η δυνατότητα? Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ρώτησα αν υπάρχει το συγκεκριμένο πακέτο σε μορφή "προσφοράς''.. Υπαρχει αυτή η δυνατότητα? Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Αν θυμάμαι καλά είχε αναφερθεί παλιότερα εδώ ότι η Vodafone μοίραζε στο δρόμο πακέτα προσφοράς αντίστοιχης της φοιτητικής με κόστος ενεργοποίησης πακέτου τα 8,5€ με 1500' προς όλους και 1500 mb. Αυτά τα πακέτα είχαν διάρκεια ζωής τον 1 χρόνο (πάλι αν θυμάμαι καλά) και μετά συνέχιζαν ως κανονικά cu.

Τελευταία που πέρασα από Αριστοτέλους με Εγνατίας είχε παιδιά της vodafone που διαφήμιζαν πακέτα cu με πολλά λεπτά και mb, δε σταμάτησα να ρωτήσω, δεν χάνεις να περάσεις μια βόλτα και να μάθεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω Wind φοιτητικό σε μορφή προσφοράς δίχως να είμαι φοιτητής. Πλέον έχει γίνει ασύμφορη η συντήρηση του. Από αυτά που έχω δει το Vodafone cu είναι το πιο οικονομικό πλέον. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα συγκεκριμένα νούμερα τα δίνει η Vodafone όπως η Wind σε μορφή προσφοράς καθώς επίσης και αν γνωρίζει κάποιος που θα τα βρω Θεσσαλονίκη. Και κατι ακόμα. Έχουν ημερομηνία λήξης τα εν λόγω τηλέφωνα? Ευχαριστώ!

 

και εγω λεω να το γυρισω σε wind λογω με €8,57 για 1500’ προς όλους και 1,5GB Mobile Internet

Link to comment
Share on other sites

και εγω λεω να το γυρισω σε wind λογω με €8,57 για 1500’ προς όλους και 1,5GB Mobile Internet

 

Σε 1 μηνα θα στοιχιζει 10ευρω και η 25 μερες διαρκειας παραμενουν.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

και εγω λεω να το γυρισω σε wind λογω με €8,57 για 1500’ προς όλους και 1,5GB Mobile Internet

 

Επίσης δεν ισχύει στα wind φοιτητικά η φορητότητα! Μόνο νέα νούμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό.. Για ποιο λόγο να έρθει κάποιος από φοιτητικο cu σε Wind.. Στην wind το φοιτητικο θα κοστίζει πλέον 10 ευρώ και θα είναι για 25 ημέρες.. Στη Vodafone με πακέτο 6 ευρώ κάνεις τη δουλειά σου έτσι δεν είναι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό.. Για ποιο λόγο να έρθει κάποιος από φοιτητικο cu σε Wind.. Στην wind το φοιτητικο θα κοστίζει πλέον 10 ευρώ και θα είναι για 25 ημέρες.. Στη Vodafone με πακέτο 6 ευρώ κάνεις τη δουλειά σου έτσι δεν είναι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβως,αν και με τρωει να το κανω και εγω το δικο μου cu.

Θα την παλεψω με το υπαρχον και βλεπουμε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...