Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και γίνεται κουβέντα για το φοιτητικό. Έχω φοιτητικό cu με βεβαίωση δημοσίου ΙΕΚ από το 2013, το χω πεταμένο σε μια συσκευή, το χρησιμοποιώ κατά καιρούς να τρώω τα mb που μαζεύει. Κάρτα έχω να του βάλω τρία χρόνια, το άνοιξα σήμερα.69a10159f602f3aa2be82c908de8342d.jpgeb146655dc4f97a528376890d0396728.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

και πρεπει να διαγραφονται τα προηγουμενα λεπτα και mb internet που ειχες μαζεψει απο την φοιτητικη προσφορα.

για ποσο χρονικο διαστημα θα εισαι στο cu special το γνωριζεις; για 2 χρονια; .

 

οσο για τα πακετα το cu special 7 δινει με 7 ευρω 500 λεπτα προς ολους και 400mb ιντερνετ ;

και στο πακετο με τα 8,50 ευρω δινει 600 λεπτα προς ολους και 100 μυνηματα προς ολους και 1gb internet ;

σωστα τα γραφω; .

 

αρα πρακτικα μειωνονται στην μεση τα λεπτα ομιλιας προς ολους με τις ιδιες τιμες , οσο για 1200 sms προς ολους ητανε προσφορα κανονικα ητανε 100 μυνηματα προς ολους στο φοιτητικο. σωστα τα λεω; .

 

επισης στο δελτιο τυπου γραφει το εξης Επίσης, ανακοινώνεται ότι από 15 Δεκεμβρίου 2017 οι συνδρομητές CU Students Xclusive των οποίων η φοιτητική ιδιότητα λήγει μεταφέρονται αυτόματα στην προσφορά CU Special για 24 μήνες. πηγη :

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20171103-nea-paketa-me-perissotero-chrono-omilias-pros-olous-kai-timologiakes-allages-gia-syndromites-kartokinitis/

 

Δεν ξέρω για πόσο καιρό θα είμαι δεν το είχα πληροφορηθεί τότε και δεν με απασχόλησε να σε πω την αλήθεια. Όταν και αν λήξει θα κινηθώ για όπου αλλού με συμφέρει πιο πολύ έτσι και αλλιώς δεν μπορώ να ξαναβγάλω φοιτητικό.

 

Ό,τι είχα συσσωρεύσει από φοιτητικά πακέτα χάθηκε καθώς άλλαξαν τα πακέτα με το special.

Σωστά τα γράφεις για τα πακέτα special. Στην αρχή μάλιστα το special 7 (αυτό βάζω και με καλύπτει πλήρως) ήταν special 5 με 5€ αλλά το ανέβασαν "ετσιθελικά" παρόλα αυτά παραμένει vfm μεταξύ του ανταγωνισμού.

Επίσης όπως έγραψα παραμένει το τελείως free 600min προς CU και 600mb κάθε πρώτη του μηνός. Με 7€ καθε μήνα είμαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Το ξανά έβαλαν!

Give Back Promo

Κατανάλωσε όσα MBs θέλεις μέχρι 30/11, γιατί στις 3/12 θα τα πάρεις πίσω με διάρκεια 15 μέρες.

Για εγγραφή μπες στα φοιτητικά πακέτα ή μπες στο My CU app. Το κόστος της εγγραφής είναι 1€

 

Πώς Λειτουργεί:

 

Για να γραφτείς στην προσφορά στείλει GB με SMS στο 1252 έως 30/11

Από την στιγμή της ενεργοποίησης θα αρχίσουν να μετράνε τα δεδομένα που καταναλώνεις. Σε αυτά περιλαμβάνονται όλα τα δεδομένα από οπουδήποτε. Δηλαδή τα γενικά δεδομένα χρήσης (data πακέτα), τα pass, τα bonus , και οι προσφορές. Στις 3/12 μέσα στην μέρα θα σου επιστραφούν όλα τα δεδομένα που κατανάλωσες. Τα δωρεάν MBs γενικής χρήσης που θα σου επιστραφούν θα είναι διαθέσιμα για 15 μέρες.

Ενεργοποίησέ το!

 

 

Tell me more:

 

Το κόστος ενεργοποίησης είναι 1€

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις από 01/11 έως 30/11.

Από την στιγμή που θα το ενεργοποιήσεις, θα αρχίσουν να μετράνε τα δεδομένα που καταναλώνονται. Σε αυτά περιλαμβάνονται τα γενικά δεδομένα χρήσης (data πακέτα), τα pass, τα bonus, το panic button και οι προσφορές.

Στις 03/12 και εντός της ημέρας, θα του επιστραφούν όλα τα δεδομένα που κατανάλωσες.

Τα MBs γενικής χρήσης που θα του επιστραφούν θα είναι διαθέσιμα για 15 μέρες .

Τα MB που θα επιστραφούν θα είναι γενικής χρήσης ανεξαρτήτως του πακέτου/προσφοράς από τα οποία προήλθαν.

Το πακέτο μπορεί να χρησιμοποιηθεί για χρήση μόνο εντός Ε.Ε . Το πακέτο δεν ισχύει για χρήση εκτός Ε.Ε.

Σε περίπτωση που ο συνδρομητής έχει διαθέσιμα MBs από άλλα πακέτα, προηγείται η κατανάλωση αυτών με την συντομότερη ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

Το ξανά έβαλαν!

Give Back Promo

Κατανάλωσε όσα MBs θέλεις μέχρι 30/11, γιατί στις 3/12 θα τα πάρεις πίσω με διάρκεια 15 μέρες.

Για εγγραφή μπες στα φοιτητικά πακέτα ή μπες στο My CU app. Το κόστος της εγγραφής είναι 1€

 

Πώς Λειτουργεί:

 

Για να γραφτείς στην προσφορά στείλει GB με SMS στο 1252 έως 30/11

Από την στιγμή της ενεργοποίησης θα αρχίσουν να μετράνε τα δεδομένα που καταναλώνεις. Σε αυτά περιλαμβάνονται όλα τα δεδομένα από οπουδήποτε. Δηλαδή τα γενικά δεδομένα χρήσης (data πακέτα), τα pass, τα bonus , και οι προσφορές. Στις 3/12 μέσα στην μέρα θα σου επιστραφούν όλα τα δεδομένα που κατανάλωσες. Τα δωρεάν MBs γενικής χρήσης που θα σου επιστραφούν θα είναι διαθέσιμα για 15 μέρες.

Ενεργοποίησέ το!

 

 

Tell me more:

 

Το κόστος ενεργοποίησης είναι 1€

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις από 01/11 έως 30/11.

Από την στιγμή που θα το ενεργοποιήσεις, θα αρχίσουν να μετράνε τα δεδομένα που καταναλώνονται. Σε αυτά περιλαμβάνονται τα γενικά δεδομένα χρήσης (data πακέτα), τα pass, τα bonus, το panic button και οι προσφορές.

Στις 03/12 και εντός της ημέρας, θα του επιστραφούν όλα τα δεδομένα που κατανάλωσες.

Τα MBs γενικής χρήσης που θα του επιστραφούν θα είναι διαθέσιμα για 15 μέρες .

Τα MB που θα επιστραφούν θα είναι γενικής χρήσης ανεξαρτήτως του πακέτου/προσφοράς από τα οποία προήλθαν.

Το πακέτο μπορεί να χρησιμοποιηθεί για χρήση μόνο εντός Ε.Ε . Το πακέτο δεν ισχύει για χρήση εκτός Ε.Ε.

Σε περίπτωση που ο συνδρομητής έχει διαθέσιμα MBs από άλλα πακέτα, προηγείται η κατανάλωση αυτών με την συντομότερη ημερομηνία λήξης.

 

 

αυτο το πακετο αφορα μονο φοιτητες; το ειδα και στο site https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/give-back-promo/

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τι τους έχει πιάσει ξαφνικά στη Vodafone τα φοιτητικά?? Δεν τους βγαίνουν τα κουκιά???

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα πρότεινα, μιας και το φαινόμενο ακύρωσης φοιτητικής ιδιότητας έχει αυξηθεί πολύ αυτές τις μέρες, να κάνουμε μια καταγραφή για το τι βολεύει να επιλέξουμε μετά:

 

Σενάριο 1: CU Special: €8,5

  • 600' προς όλους
  • 600' προς CU (δωρεάν κάθε 1η του μήνα)
  • 100 SMS προς όλους
  • 2,1 GB data (600 MB δώρο κάθε 1η του μήνα, 500 MB από Just Surf Bonus - λογικά συνεχίζει να ισχύει, 1 GB από το πακέτο)

 

Σενάριο 2: Ειδικό Καρτοπρόγραμμα τηλεφωνικής προσφοράς: €18,09

  • 1200' προς όλους + 600' προς Vodafone
  • 100 SMS προς όλους
  • 3 GB data

 

αν έχετε δει ή σας έχουν κάνει προσφορά για κάτι άλλο, το προσθέτε στη λίστα για να είναι ξεκάθαρο για όλους και πιο εύκολο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τιντουτ πριν λιγο ηρθε στο κινητο

 

ΣTO VODAFONE.GR MΠOPEITE NA ENHMEPΩΘEITE ΓIA TIMOΛOΓIAKEΣ AΛΛAΓEΣ ME IΣXY AΠO 03/12/18 ΣTIΣ XPEΩΣEIΣ KAPTOKINHTHΣ.

 

Θα αλλάξει η τιμή από το xclusive 6.Δεν ξέρω λεπτομέρειες,ίσως τα παιδιά εδώ ξέρουν κάτι παραπάνω αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης λέει στην ανακοίνωση για τα πακέτα ότι μετά τα τρία πρώτα λεπτά είναι ανά λεπτό. Δεν είναι ανά δευτερόλεπτο; Αυτό ισχύει και τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Το ξανά έβαλαν!

Give Back Promo

Κατανάλωσε όσα MBs θέλεις μέχρι 30/11, γιατί στις 3/12 θα τα πάρεις πίσω με διάρκεια 15 μέρες.

Για εγγραφή μπες στα φοιτητικά πακέτα ή μπες στο My CU app. Το κόστος της εγγραφής είναι 1€

 

Πώς Λειτουργεί:

 

Για να γραφτείς στην προσφορά στείλει GB με SMS στο 1252 έως 30/11

Από την στιγμή της ενεργοποίησης θα αρχίσουν να μετράνε τα δεδομένα που καταναλώνεις. Σε αυτά περιλαμβάνονται όλα τα δεδομένα από οπουδήποτε. Δηλαδή τα γενικά δεδομένα χρήσης (data πακέτα), τα pass, τα bonus , και οι προσφορές. Στις 3/12 μέσα στην μέρα θα σου επιστραφούν όλα τα δεδομένα που κατανάλωσες. Τα δωρεάν MBs γενικής χρήσης που θα σου επιστραφούν θα είναι διαθέσιμα για 15 μέρες.

Ενεργοποίησέ το!

 

 

Tell me more:

 

Το κόστος ενεργοποίησης είναι 1€

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις από 01/11 έως 30/11.

Από την στιγμή που θα το ενεργοποιήσεις, θα αρχίσουν να μετράνε τα δεδομένα που καταναλώνονται. Σε αυτά περιλαμβάνονται τα γενικά δεδομένα χρήσης (data πακέτα), τα pass, τα bonus, το panic button και οι προσφορές.

Στις 03/12 και εντός της ημέρας, θα του επιστραφούν όλα τα δεδομένα που κατανάλωσες.

Τα MBs γενικής χρήσης που θα του επιστραφούν θα είναι διαθέσιμα για 15 μέρες .

Τα MB που θα επιστραφούν θα είναι γενικής χρήσης ανεξαρτήτως του πακέτου/προσφοράς από τα οποία προήλθαν.

Το πακέτο μπορεί να χρησιμοποιηθεί για χρήση μόνο εντός Ε.Ε . Το πακέτο δεν ισχύει για χρήση εκτός Ε.Ε.

Σε περίπτωση που ο συνδρομητής έχει διαθέσιμα MBs από άλλα πακέτα, προηγείται η κατανάλωση αυτών με την συντομότερη ημερομηνία λήξης.

 

Μια χαρά, πάλι θα το ενεργοποιήσω!! Κάποτε βέβαια ήταν τελείως δωρεάν, τώρα όμως υπάρχει χρέωση 1€ .

 

Όπως και να έχει κερδισμένοι βγαίνουμε από την στιγμή που το φοιτητικό μου είναι άθικτο (Μπουχαχαχα)

 

Ίσως βέβαια αυτές τις προσφορές να τις πετάνε για να "ψαρέψουν" την κινητικότητα των φοιτητικών.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι εκεί που κινούμαι και κυρίως εντός των κτηρίων η Vodafone σέρνεται οπότε τι να καταναλώσω;

την έχω βάλει στην άκρη και χρησιμοποιώ wind που 4G εκεί τα σπάει εντός του ιδίου κτηρίου, (Κέντρο Αθήνας)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, πάλι θα το ενεργοποιήσω!! Κάποτε βέβαια ήταν τελείως δωρεάν, τώρα όμως υπάρχει χρέωση 1€ .

 

Όπως και να έχει κερδισμένοι βγαίνουμε από την στιγμή που το φοιτητικό μου είναι άθικτο (Μπουχαχαχα)

 

Ίσως βέβαια αυτές τις προσφορές να τις πετάνε για να "ψαρέψουν" την κινητικότητα των φοιτητικών.

 

Εμένα μου την έσπασε που δεν καταναλώνει από αυτά που επιστράφηκαν αλλά από αυτά που ληγκουν πρώτα, οπότε πρέπει να φας ότι άλλο λήγει πριν από αυτό και μετά θα αρχίσεις να τρως από τα επεστρεμενα!:wacko:

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα πρότεινα, μιας και το φαινόμενο ακύρωσης φοιτητικής ιδιότητας έχει αυξηθεί πολύ αυτές τις μέρες, να κάνουμε μια καταγραφή για το τι βολεύει να επιλέξουμε μετά:

 

Σενάριο 1: CU Special: €8,5

  • 600' προς όλους
  • 600' προς CU (δωρεάν κάθε 1η του μήνα)
  • 100 SMS προς όλους
  • 2,1 GB data (600 MB δώρο κάθε 1η του μήνα, 500 MB από Just Surf Bonus - λογικά συνεχίζει να ισχύει, 1 GB από το πακέτο)

Αυτό το πακέτο επίσης θα ισχύει για πάντα μετά;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πακέτο επίσης θα ισχύει για πάντα μετά;

 

Φυσικα και δεν το γνωρίζει κανείς αυτό, ούτε η ίδια η εταιρια ακόμα!

Εαν κρίνουν ότι έχουν χασούρα από τα φοιτητικά εκτός από το κόψιμο των παλιών που έχει ξεκινήσει για τα καλά θα συνεχίσουν να ανεβαίνουν κι άλλο τα φοιτητικά πακέτα....εδώ τα απλά ακρίβυναν αυτά δεν θα ακριβύνουμε;:wacko:

Δυστυχώς έτσι όπως πάσι πιστεύω ότι σύντομα θα δούμε το xclusive 8.5 να μετονομάζεται σε xclusive 10! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το θέμα επειδή έχω περάσει κατά πολύ τα ν+2 έτη σπουδών και περίμενα ότι θα μου έρθει κι εμένα το σμς ή κλήση από τη vf ωστόσο τίποτα μέχρι στιγμής... θεωρώ απίθανο να σταθώ τόσο τυχερός ώστε να με προσπεράσουν ίσως μετά τις 5/11 ακολουθήσει νέο κύμα
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το θέμα επειδή έχω περάσει κατά πολύ τα ν+2 έτη σπουδών και περίμενα ότι θα μου έρθει κι εμένα το σμς ή κλήση από τη vf ωστόσο τίποτα μέχρι στιγμής... θεωρώ απίθανο να σταθώ τόσο τυχερός ώστε να με προσπεράσουν ίσως μετά τις 5/11 ακολουθήσει νέο κύμα

 

Πολύ πιθανό δυστυχώς, εαν έχει κάποια εξέλιξη ενημέρωσε εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα το γνωστό μήνυμα ότι μέχρι την Δευτέρα 5/11 θα λήξει η φοιτητική προσφορά και θα αντικατασταθεί με τη νέα cu special. Χθες μου έφαγε ότι λεπτά και ΜΒ είχα. Το αστείο είναι ότι το πάσο μου δεν έχει λήξει. Στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπε να στείλω σε mail φωτογραφίες από την ταυτότητα και το πάσο. Τελικά τα φοιτητικά για πόσο ισχύουν;
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα το γνωστό μήνυμα ότι μέχρι την Δευτέρα 5/11 θα λήξει η φοιτητική προσφορά και θα αντικατασταθεί με τη νέα cu special. Χθες μου έφαγε ότι λεπτά και ΜΒ είχα. Το αστείο είναι ότι το πάσο μου δεν έχει λήξει. Στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπε να στείλω σε mail φωτογραφίες από την ταυτότητα και το πάσο. Τελικά τα φοιτητικά για πόσο ισχύουν;

 

Πόσα χρόνια έχεις το φοιτητικο;

Στείλε τα στοιχεία άμεσα μην στο κόψουν!

Link to comment
Share on other sites

Από το 2012 και το πάσο λήγει τον Αύγουστο του 2019. Έστειλα τις φωτογραφίες της ταυτότητας και του πάσο που μου ζήτησε αυτός στην εξυπηρέτηση και περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει κάπου η Vodafone ότι τα φοιτητικά τα δικαιούνται μόνο όσοι είναι εντός των ετών σπουδών συν ακόμα 2;
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί σε σας το My cu app? Από χτες βγάζει "Εκτελούμε εργασίες συντήρησης. Δοκιμάστε ξανά σε λίγο"

Μάλλον θα γίνει καλό ξεκαθάρισμα από αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Για δύο χρόνια είναι το special .

 

άραγε ανανεώνει το υπόλοιπο δωρεάν κάθε μήνα? το cu special ή όχι? .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...