Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινουριο μαγαζι ειναι αλλα βλεπω οτι κανει τζιρο. Λογικα δεν θαχεις προβλημα. :)

Συγνώμη που επανέρχονται ,αλλά από άλλα αλλά σιτε μου έστελναν μαιλ επιβεβαιωσεις της παραγγελίας, τώρα τίποτα.διαβασα ότι κάνει 7-8 μέρες να στείλουνtracking number,, μπορείς να με ενημερώσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη που επανέρχονται ,αλλά από άλλα αλλά σιτε μου έστελναν μαιλ επιβεβαιωσεις της παραγγελίας, τώρα τίποτα.διαβασα ότι κάνει 7-8 μέρες να στείλουνtracking number,, μπορείς να με ενημερώσεις

Θα σου πρότεινα αν έχεις κάποια συσκευή Android να κατεβάσεις το apk του Ali και να δεις από εκεί μέσα τι γίνετε, ειναι ποιο εύκολο στη χρήση από το site. Κάπου εκεί μέσα θα δεις (αφού το ψάξεις πρώτα) πόσες μέρες έχει περιθώριο το μαγαζί για να στείλει το πακέτο σου, όταν το στείλει θα σου έρθει μήνυμα στην εφαρμογή μαζί με το tracking number.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!θελω να κανω μια πρωτη φορα αγορα απο αλι,εχω κανει πολλες αγορες μεσω ebay αλλα ΠΟΤΕ απο αλι.Μολις τωρα ειδα οτι δεν εχει pay pal.Visa καρτα χρεωστικη πειραιως δεχεται??παραθετω το προιν

https://www.aliexpress.com/item/-/32669808886.html?spm=2114.13010208.99999999.6.VWXiew

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!θελω να κανω μια πρωτη φορα αγορα απο αλι,εχω κανει πολλες αγορες μεσω ebay αλλα ΠΟΤΕ απο αλι.Μολις τωρα ειδα οτι δεν εχει pay pal.Visa καρτα χρεωστικη πειραιως δεχεται??παραθετω το προιν

https://www.aliexpress.com/item/-/32669808886.html?spm=2114.13010208.99999999.6.VWXiew

 

Περνάει κανονικά η χρεωστική.Απλα στο προιον επελεξε να σταλεί απο γερμάνια η τέλος πάντων απο χωρα της Ευρώπης διότι απο κινα έρχεται με DHL και εχεις μεγάλες (99%) πιθανότητες να μπει τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Περνάει κανονικά η χρεωστική.Απλα στο προιον επελεξε να σταλεί απο γερμάνια η τέλος πάντων απο χωρα της Ευρώπης διότι απο κινα έρχεται με DHL και εχεις μεγάλες (99%) πιθανότητες να μπει τελωνείο.

NAI γεμανια θα επελεγα ουτως η αλλως.Απλα επειδη κανω πρωτη φορα αγορα δεν ηξερα ποσο αξιοποιστω ειναι κ εαν λογο capital control θα εχω θεματα..

Link to comment
Share on other sites

NAI γεμανια θα επελεγα ουτως η αλλως.Απλα επειδη κανω πρωτη φορα αγορα δεν ηξερα ποσο αξιοποιστω ειναι κ εαν λογο capital control θα εχω θεματα..

Δες και αυτο το καταστημα https://joyingoem.aliexpress.com/store/1937952 αρκετα προιοντα τα στελνει απο γερμανια και εχει και δικο site που παλι εχει προιοντα και τα στελνει απο γερμανια https://www.carjoying.com/eu-warehouse/double-din-android-stereo.html

Τωρα σιγα σιγα αρχιζουν και βγαινουν με 2ram και με Intel cpu.

 

Αν θες δες και την υπογραφη μου

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτο το καταστημα https://joyingoem.aliexpress.com/store/1937952 αρκετα προιοντα τα στελνει απο γερμανια και εχει και δικο site που παλι εχει προιοντα και τα στελνει απο γερμανια https://www.carjoying.com/eu-warehouse/double-din-android-stereo.html

Τωρα σιγα σιγα αρχιζουν και βγαινουν με 2ram και με Intel cpu.

 

Αν θες δες και την υπογραφη μου

τα εχω δει αλλα πιο ακριβα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε πόσες μέρες στέλνουν tracking number έχω ήδη 6 μερες

Αναλόγως τον πωλητή.

Οι μή αξιόπιστοι δε στέλνουν ποτέ :lol:

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα υπολοιπο στο παυπαλ.

υπαρχει τροπος να το χρησιμοποιησω στο ali;

 

Θα το κατεβάσεις στην τράπεζα σου και μετά θα το χρησιμοποιήσεις στο Ali.

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως τον πωλητή.

 

Οι μή αξιόπιστοι δε στέλνουν ποτέ :lol:

 

Γενίκευση χωρίς λόγο.

 

Έχω παραλάβει δεκάδες πράγματα χωρίς tracking και κατά τα αλλα οι πωλητές ήταν πολύ αξιόλογοι.

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γενίκευση χωρίς λόγο.

Έχω παραλάβει δεκάδες πράγματα χωρίς tracking και κατά τα αλλα οι πωλητές ήταν πολύ αξιόλογοι.

Sent from mTalk

Ποιά γενίκευση?

Το ερώτημα ήταν πότε στέλνουν tracking number και όχι πότε στέλνουν το αντικείμενο χωρίς tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Στο ali γινονται εκπτωσεις λογω black friday ;

Λιγες ημερες πριν και δεν εχω δει τιποτα σχετικο.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω ακύρωση παραγγελίας μπορώ αμέσως να παραγγείλω από άλλο μαγαζί μέσα στο AliExpress?

Εννοείται ότι μπορείς.

Και να μην κάνεις ακύρωση, πάλι μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Στο ali γινονται εκπτωσεις λογω black friday ;

Λιγες ημερες πριν και δεν εχω δει τιποτα σχετικο.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

είχαν το 11.11 αυτοί και αποδείχθηκε για ακόμη μια χρονιά τρελή μούφα.

 

Και καλά αρχικές τιμές στο Θεό και ντεμέκ έκπτωση 10000%...

 

Γενικά μη περιμένεις τρελές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα cancel order και περιμένω την έγκριση του πωλητή..πόσες μέρες θα κάνει να το εγκρινη να παραγγειλω από άλλο μαγαζί μπας και μου στείλουν το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι μπορείς.

Και να μην κάνεις ακύρωση, πάλι μπορείς.

 

Τα χρήματα που έδωσα για την παραγγελία που ακύρωσα ,που βρίσκονται? Μπορώ με τα ίδια χρήματα να παραγγειλουμε αλλο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα που έδωσα για την παραγγελία που ακύρωσα ,που βρίσκονται? Μπορώ με τα ίδια χρήματα να παραγγειλουμε αλλο κινητό?

Τα χρηματα τα εχει το aliexpress.Θα περιμενεις να αποδεχτει ο πωλητης την ακυρωση θα σταλθουν τα χρηματα πισω στην καρτα σου σε 3-5 μερες και μετα κανεις την αγορα που θελεις.

 

Στάλθηκε από το S308 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής αποδέχτηκε την ακύρωση...τώρα θα περιμένω να επιστραφούν τα χρήματα στην κάρτα μουωσε 4_5 μέρες?
Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής αποδέχτηκε την ακύρωση...τώρα θα περιμένω να επιστραφούν τα χρήματα στην κάρτα μουωσε 4_5 μέρες?

 

4-5 εργάσιμες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια.. παρήγγειλα απο εδώ https://www.aliexpress.com...608.0.0.4Tfgos το εν λόγω κινητό.

 

Πριν παραγγείλω είχα ρωτήσει τον πωλητή αν είναι in stock και μου είπε όλα κομπλέ. Έκανα παραγγελία στις 17 του μήνα και έκτοτε του έχω στείλει και 2 μηνύματα για διευκρινήσεις. Ούτε μου έχει απαντήσει, με γράφει, όυτε το κινητό έχει στείλει, σαν να μην υπάρχω ενα πράμα.. να ανησυχώ ? Υπάρχει τρόπος να τον "πιέσω" να το στείλει γρήγορα? Η παραγγελία είναι in process και δε κουνιέται φύλλο..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια.. παρήγγειλα απο εδώ https://www.aliexpress.com...608.0.0.4Tfgos το εν λόγω κινητό.

 

Πριν παραγγείλω είχα ρωτήσει τον πωλητή αν είναι in stock και μου είπε όλα κομπλέ. Έκανα παραγγελία στις 17 του μήνα και έκτοτε του έχω στείλει και 2 μηνύματα για διευκρινήσεις. Ούτε μου έχει απαντήσει, με γράφει, όυτε το κινητό έχει στείλει, σαν να μην υπάρχω ενα πράμα.. να ανησυχώ ? Υπάρχει τρόπος να τον "πιέσω" να το στείλει γρήγορα? Η παραγγελία είναι in process και δε κουνιέται φύλλο..

 

Ευχαριστώ

 

Δεν μπορω να ανοιξω το λινκ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...