Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.aliexpress.com/item/32759099662/32759099662.html

 

έχει καλή βαθμολογία πάντως. λέτε να είναι μουφα?

 

Μαγαζί 3 μηνών με 25 μόνο αξιολογήσεις; Θα το ξανασκεφτόμουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

This is not the original for SONY controller, it is China's production of high quality for PS3 controller. Its working state is the same as the original controller. If you buy it, you will find it worth it. This is a high quality for PS3 controller

 

 

καπου εκει δε κοστιζουν τα μαιμουδενια;;;

Link to comment
Share on other sites

εχουν αρκετες επιλογες ταχυδρομειων.

ολα πανω κατω τις ιδιες μερες κανουν. μη σε απασχολει τοσο πολυ, εφοσον δε πληρωνεις κατι εξτρα

 

 

Τελικα σημερα μου εστειλε tracking ο πωλητης μεσω του aliexpress και στελνει με sg post........κατα την δικη μου εμπειρια ειναι το πιο γρηγορο.......μεχρι στιγμης τους δινω αριστα!!!

 

Σε ουτε 24 ωρες shipping και μαλιστα το δεμα ειναι trackable εξαρχης!!

 

Υ.Γ. Περιμενω δεμα απο banggood (υποτιθεται απο τα μεγαλα κινεζομαγαζα) ενα μηνα τωρα σε προιον που ηταν αμεσα διαθεσιμο και εκανε 9 μερες να γινει shipped!!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα παιδιά.

Λοιπον εχω ενα προβληματισμό, να το παρω λιγο απο την αρχη να δωσω περισσότερες πληροφορίες.

Πριν δυο μηνες είχα κανει μια παραγγελία ενα ηλεκτρονικό τσιγαρο και δυο μπαταρίες ολα. Οκ ήρθανε στον μηνα περίπου.

Λοιπον πριν μισο μηνα ενας συνάδερφος απο την δουλειά με. Παρακαλεσε να του παραγγειλω τα ιδια για εκείνον και μιας που δεν το κατέχει απο ίντερνετ τα παρηγγειλα εγω απο τους ίδιους προμηθευτές.

 

Λοιπον παραδαξος οι μπαταριες ηρθανε στις 15 ημερες το ηλεκτεονικο τσιγαρο ακόμα να έρθει να σημειωσω λιγο εδω σε. Εμενα ειχανε έρθει με μία διαφορά ημέρας απο το ιδιο ταχυδρομείο απο κινα πηγανε Ολλανδία και απο εκει Ελλάδα.

 

Του συναδέρφου λοιπον οι. Μπαταριες έχουν έρθει το αλλο βλεποντας το τρακινγκ εχει φυγει απο Ολλανδία απο τις 17/11 και ακομα να έρθει την ιδια μερα ειχανε φυγει και οι μπαταριες αλλα αυτες εχουν έρθει εδω και μια εβδομαδα και βαλε και τις εχω πάρει.

 

Τι γινετε βρε παιδιά; παιζει να ειναι εδω το τσιγάρο και να μην εχουν ενημερώσει το τρακινγκ; κοιταω και στο 17 track αλλα και στα ελτα στο συστημα τους αλλα τίποτα.

 

Σκεφτόμουν να παω απο τα ελτα αλλα τις να τους πω κοιτάξτε μηπως εχω κανενα δεμα; πρεπει να κοιτάξουν ολα τα δέματα και σιγα μην το κάνουν να εχει παραπεσει το δεμα. Πουθενά και γιαυτο δεν ανανεώνετε το τρακινγκ; αυτο γραφει συνέχεια οτι ακομα ειναι καθοδον.

 

Αυτα ελπιζω να μην σας κουρασα η ζάλισα καθε μερα με.ο συναδερφος βρε διονυση που ειναι; εγω βεβαια του ειχα εξηγηθεί οτι κανει γυρω στον μηνα,αλλα.με.προβληματιζει που του ηρθανε οι.μπαταριες και οχι το τσιγάρο σε αντιθεση με.εμενα που ηρθανε μια μια μερα διαφορά

Link to comment
Share on other sites

saouron35 εχω και εγω ενα δεμα με nl με ""ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 15-11-2016 ΟΛΛΑΝΔΙΑ"" και τελευταια ενημερωση 17-11-2016 ""the item is on transport to the country of destination, Greece"" .

 

 

Να ρωτησω, εκανα μια αγορα Oct. 12 2016 και μου εδωσε tn μετα απο περιπου μια εβδομαδα.

Δυστυχως το tn ειναι λαθος, το δεμα με το tn παραδοθηκε σε αλλη διευθυνση. Μαλλον εχει δωσει το ιδιο tn σε δυο πελατες, σε εμενα και σε καποιον αλλο.

Με τα πολλα, του εστειλα μηνυμα οτι μου εχει δωσει λαθος tn και οτι το δεμα παραδοθηκε 250κλμ περιπου μακρια απο εμενα και οτι δεν γνωριζω τη διευθυνση.

Εκανα extend delivery 20 μερες και τελευταια ημερομηνια για dispute ηταν η 04-12-2016.

Στις 02-12-2016 του εστειλα παλι μηνυμα οτι δεν εχω παραλαβει και μου απαντησε το πρωι στις 03-12-2016 να κανω υπομονη 3 εργασιμες ημερες για να ψαξει στα ταχυδρομεια να δει που ειναι το δεμα μου. Εγω του απαντησα μετα απο 10λεπτα οτι δεν μπορω να περιμενω ακομα 3 εργασιμες ημερες γιατι θα <<βγω>> απο τα περιθωρια του dispute, επισης των ρωτησα αν μπορει να κανει παλι extend delivery και δεν μου απαντησε καθολου.

Το απογευμα ανοιξα dispute και γραφω οτι

δεν εχω παραλαβει το δεμα μου.

το tn ειναι λαθος και παραδοθηκε σε αλλη αγνωστη διευθυνση ~250κλμ μακρια απο εμενα.

οτι εχει δωσει το ιδιο tn σε δυο πελατες

 

Σημερα μου εστειλε μηνυμα και μου γραφει

Dear friend,

i am sorry to hear that

because of weekend i am not reply to you in time

i contact our post office , it was they made an mis take ,i am so sorry for the trouble

How about we resending a package to you?

We could arrange it soon per your confirmation.

Waiting for your reply .

Best regards

 

Αυτο που γραφει στα <εντονα>> δεν το καταλαβα, μπορει να στειλει παλι το δεμα και να γινει extend delivery ? πως μπορει να γινει αυτο ? Μην την ""πατησω""

 

Το προιον το θελω, ειναι δυο 12V CSR8645 APT-X Hifi Bluetooth 4.0 Receiver Board for car Amplifier Speaker συνολικης αξιας 17,60usd

Τι να κανω, να επιμενω στο dispute και να κανω παλι την ιδια αγορα ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

saouron35 εχω και εγω ενα δεμα με nl με ""ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 15-11-2016 ΟΛΛΑΝΔΙΑ"" και τελευταια ενημερωση 17-11-2016 ""the item is on transport to the country of destination, Greece"" .

 

 

Να ρωτησω, εκανα μια αγορα Oct. 12 2016 και μου εδωσε tn μετα απο περιπου μια εβδομαδα.

Δυστυχως το tn ειναι λαθος, το δεμα με το tn παραδοθηκε σε αλλη διευθυνση. Μαλλον εχει δωσει το ιδιο tn σε δυο πελατες, σε εμενα και σε καποιον αλλο.

Με τα πολλα, του εστειλα μηνυμα οτι μου εχει δωσει λαθος tn και οτι το δεμα παραδοθηκε 250κλμ περιπου μακρια απο εμενα και οτι δεν γνωριζω τη διευθυνση.

Εκανα extend delivery 20 μερες και τελευταια ημερομηνια για dispute ηταν η 04-12-2016.

Στις 02-12-2016 του εστειλα παλι μηνυμα οτι δεν εχω παραλαβει και μου απαντησε το πρωι στις 03-12-2016 να κανω υπομονη 3 εργασιμες ημερες για να ψαξει στα ταχυδρομεια να δει που ειναι το δεμα μου. Εγω του απαντησα μετα απο 10λεπτα οτι δεν μπορω να περιμενω ακομα 3 εργασιμες ημερες γιατι θα <<βγω>> απο τα περιθωρια του dispute, επισης των ρωτησα αν μπορει να κανει παλι extend delivery και δεν μου απαντησε καθολου.

Το απογευμα ανοιξα dispute και γραφω οτι

δεν εχω παραλαβει το δεμα μου.

το tn ειναι λαθος και παραδοθηκε σε αλλη αγνωστη διευθυνση ~250κλμ μακρια απο εμενα.

οτι εχει δωσει το ιδιο tn σε δυο πελατες

 

Σημερα μου εστειλε μηνυμα και μου γραφει

Dear friend,

i am sorry to hear that

because of weekend i am not reply to you in time

i contact our post office , it was they made an mis take ,i am so sorry for the trouble

How about we resending a package to you?

We could arrange it soon per your confirmation.

Waiting for your reply .

Best regards

 

Αυτο που γραφει στα <εντονα>> δεν το καταλαβα, μπορει να στειλει παλι το δεμα και να γινει extend delivery ? πως μπορει να γινει αυτο ? Μην την ""πατησω""

 

Το προιον το θελω, ειναι δυο 12V CSR8645 APT-X Hifi Bluetooth 4.0 Receiver Board for car Amplifier Speaker συνολικης αξιας 17,60usd

Τι να κανω, να επιμενω στο dispute και να κανω παλι την ιδια αγορα ?

Δηλαδη και εσυ στο αναμένετε είσαι φιλε μου απο ολλανδια; εγω πηρα σήμερα και τα. Κεντρικα στα ελτα δεν βγήκε ακρη, εντωμεταξυ το παλικαρι στα ελτα τρελη μορφη ηξερε τα πάντα μου λεει δυστηχως περιμένουμε. Α μου εδωσε και μια πληροφορία να την μοιραστω και εδω μου ειπε σε.λιγο καιρο ολα και με απλο ταχυδρομειο θα περνάνε τελωνείο εχουν σκοπο τα κόβουν.

Αφου μου λεει εγω εχω κανει παραγγελεια 600ευρω αντιστασεις και ηλεκτρονικό τσιγάρο αχχαα τι καμενο παλικαρι

Link to comment
Share on other sites

Α μου εδωσε και μια πληροφορία να την μοιραστω και εδω μου ειπε σε.λιγο καιρο ολα και με απλο ταχυδρομειο θα περνάνε τελωνείο εχουν σκοπο τα κόβουν.

Θα προσλάβουν προσωπικό δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Θα προσλάβουν προσωπικό δηλαδή?

 

Τι να σου πω, εκτός αμα το είχανε αφήσει τοσο καιρο ελεύθερο το θεμα αυτο λαι επειδη βλέπουν οτι πέφτουν πολλές αγορες απο έξω είπανε να τα κόβουν για να μας την σπάσουν.

Τελικά δεν μου απάντησες και εσυ συο αναμείνατε απο ολλανδια εισαι; σου βγαζει οτι είναι καθοδον;

Εντιτ σορυ δεν ειδα οτι εισαι αλλος γιατι ειμαι απο κινητο

Link to comment
Share on other sites

saouron35

Τι να κανω, να επιμενω στο dispute και να κανω παλι την ιδια αγορα ?

 

Zήτα refund και ξανα κάνε την παραγγελία ( αν μπορείς από αλλού αλλιώς πάλι εκεί ) για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

karthan7 τι να σου πω βρε φιλε εγω θα περιμενω γιατι ο συγκεκριμενος πωλητης στην δικια μου περιπτωση δεν φταει γιατι ειχα ξανα παρει απο εκει,τωρα τι μπορει να εχει γινει.

απο τα κεντρικα στα ελτα που πηρα τηλ και ηταν οπως ειπα τρελο παλικαρι μου ειπε επρεπε κανονικα να ερθει απο τις 25 του μηνα το μονο που μπορω να κανω να περιμενω μπας.

φοβαμε μην εχει κολησει κανενα τελωνειο εδω στην ελλαδα και το κρατανε,αλλα να μου πεις δεν θα ειδοποιησαν?

Link to comment
Share on other sites

Zήτα refund και ξανα κάνε την παραγγελία ( αν μπορείς από αλλού αλλιώς πάλι εκεί ) για σιγουριά.

Ευχαριστω για την απαντηση. Nαι, εχω σκοπο να κανω παλι την παραγγελια

 

μου απαντησε

 

hello friend

are you here

if you receive my message can you reply to me

pls dont worry ,

i really want to help you

do you have any good solution?

hope we can have good communicate

you kindeness will be highly appreciate

thanks best regards

 

του απαντησα

Hello

I want to make a refund my money and I do again new order from you.

Thanks

 

και μου απαντησε παλι

hello friend

it is no problem ,i can resend to you

after i resend i will send the tracking number

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά την επαναποστολή δεν την εμπιστεύομαι σε ήδη από την Κίνα μιας και θα καθυστερήσεις πολύ να δεις εαν τελικά πραγματικά το ξανα έστειλε. Το ότι θα σου ξαναδώσει tracking number δεν λέει κάτι μιας και θα μπορούσε να σου δώσει πάλι λάθος ή tracking άλλου.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε και εγω. Κανει πως δεν καταλαβαινει ο κινεζος :lol:

 

Του απαντησα παλι να μου κανει επιστροφη χρηματων και να κανω παλι αγορα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μην εμπιστευεστε οτι θα σας το στειλει εκ νεου, σε καμια περιπτωση ,ζητηστε επιστροφη του ποσου, προσωπικα την πατησα
Link to comment
Share on other sites

Ουτε και εγω. Κανει πως δεν καταλαβαινει ο κινεζος :lol:

 

Του απαντησα παλι να μου κανει επιστροφη χρηματων και να κανω παλι αγορα

 

να σε καταλαβω λιγο αυτο αφορα το δεμα που ειναι κολημενο το τρακινγκ οτι εχει φυγει απο ολλανδια,και ειναι καθοδον για ελλαδα?δηλαδη αυτο?

The item is on transport to the country of destination2016-11-17 09:29

Link to comment
Share on other sites

να σε καταλαβω λιγο αυτο αφορα το δεμα που ειναι κολημενο το τρακινγκ οτι εχει φυγει απο ολλανδια,και ειναι καθοδον για ελλαδα?δηλαδη αυτο?

The item is on transport to the country of destination2016-11-17 09:29

Οχι, ειναι αλλο δεμα, δες απο κατω.

 

 

Να ρωτησω, εκανα μια αγορα Oct. 12 2016 και μου εδωσε tn μετα απο περιπου μια εβδομαδα.

Δυστυχως το tn ειναι λαθος, το δεμα με το tn παραδοθηκε σε αλλη διευθυνση. Μαλλον εχει δωσει το ιδιο tn σε δυο πελατες, σε εμενα και σε καποιον αλλο.

Με τα πολλα, του εστειλα μηνυμα οτι μου εχει δωσει λαθος tn και οτι το δεμα παραδοθηκε 250κλμ περιπου μακρια απο εμενα και οτι δεν γνωριζω τη διευθυνση.

Εκανα extend delivery 20 μερες και τελευταια ημερομηνια για dispute ηταν η 04-12-2016.

Στις 02-12-2016 του εστειλα παλι μηνυμα οτι δεν εχω παραλαβει και μου απαντησε το πρωι στις 03-12-2016 να κανω υπομονη 3 εργασιμες ημερες για να ψαξει στα ταχυδρομεια να δει που ειναι το δεμα μου. Εγω του απαντησα μετα απο 10λεπτα οτι δεν μπορω να περιμενω ακομα 3 εργασιμες ημερες γιατι θα <<βγω>> απο τα περιθωρια του dispute, επισης των ρωτησα αν μπορει να κανει παλι extend delivery και δεν μου απαντησε καθολου.

Το απογευμα ανοιξα dispute και γραφω οτι

δεν εχω παραλαβει το δεμα μου.

το tn ειναι λαθος και παραδοθηκε σε αλλη αγνωστη διευθυνση ~250κλμ μακρια απο εμενα.

οτι εχει δωσει το ιδιο tn σε δυο πελατες

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με το αλλο τι γινετε; ακομα περιμένεις;

Ναι, ακομα περιμενω.

 

Μην κουραζουμε ομως εδω το τοπικ με τα off τοπικ ;):)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακομα περιμενω.

 

Μην κουραζουμε ομως εδω το τοπικ με τα off τοπικ ;):)

 

Καλα off topik δεν νομιζω να ειναι αφορα αγορες απο το alli

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αγορά στις 11.11 ένα κινητό στο οποίο ο πωλητής μου είχε δώσει ψεύτικο Tracking number. Μετά από 15 μέρες που δεν δούλεψε ποτέ το Tracking μίλησα με live chat στο αλι γιατί ο πωλητής δεν μου απαντούσε στα μηνύματα. Τελικά ο πωλητής απάντησε και μου είπε ότι θα το στείλει σύντομα. Μετά από κάποιες μέρες που του ξανάστειλα γιατί πάλι δεν δούλευε ο κωδικός μου είπε τελικά ότι το κινητό στο χρώμα που επέλεξα δεν το έχει σε απόθεμα και έχει εξαντληθεί και να μου κάνει refund. Από αναζήτηση που έκανα όντως στο χρώμα δεν υπάρχει πια διότι κάνεις πλέον δεν το πουλάει (το έχουν όλοι Out of stock). Στο τέλος του είπα ας μου το στείλει με άλλο χρώμα γιατί δεν θέλω να ακυρώσω την παραγγελία γιατί έχω προσθέσει πολλά κουπόνια και η τιμή είναι πολύ καλή+την ισοτιμία που πέτυχα εκείνη την στιγμή. Του είπα να μου το στείλει και να μου δώσει ένα σωστό Tracking που θα δουλεύει αυτός μου απάντησε ότι το υπάρχον Tracking θα αρχίσει να δουλεύει. Έτσι όπως το χειριστηκα το θέμα θα έχω κάποιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αγορά στις 11.11 ένα κινητό στο οποίο ο πωλητής μου είχε δώσει ψεύτικο Tracking number. Μετά από 15 μέρες που δεν δούλεψε ποτέ το Tracking μίλησα με live chat στο αλι γιατί ο πωλητής δεν μου απαντούσε στα μηνύματα. Τελικά ο πωλητής απάντησε και μου είπε ότι θα το στείλει σύντομα. Μετά από κάποιες μέρες που του ξανάστειλα γιατί πάλι δεν δούλευε ο κωδικός μου είπε τελικά ότι το κινητό στο χρώμα που επέλεξα δεν το έχει σε απόθεμα και έχει εξαντληθεί και να μου κάνει refund. Από αναζήτηση που έκανα όντως στο χρώμα δεν υπάρχει πια διότι κάνεις πλέον δεν το πουλάει (το έχουν όλοι Out of stock). Στο τέλος του είπα ας μου το στείλει με άλλο χρώμα γιατί δεν θέλω να ακυρώσω την παραγγελία γιατί έχω προσθέσει πολλά κουπόνια και η τιμή είναι πολύ καλή+την ισοτιμία που πέτυχα εκείνη την στιγμή. Του είπα να μου το στείλει και να μου δώσει ένα σωστό Tracking που θα δουλεύει αυτός μου απάντησε ότι το υπάρχον Tracking θα αρχίσει να δουλεύει. Έτσι όπως το χειριστηκα το θέμα θα έχω κάποιο πρόβλημα?

 

Εγώ θα ειχα ακυρώσει.

 

Φαίνεται ότι είναι της υπομονής αυτος ο τυπος.

 

 

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο που είχα παρατηρήσει με το Ali είναι ότι έχω πάρει πάνω από 100 πράγματα και πότε κάποιο δεν χάθηκε (μόνο ένα άργησε 2 μήνες) ενώ από ebay συχνά πυκνά χάνονται
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο που είχα παρατηρήσει με το Ali είναι ότι έχω πάρει πάνω από 100 πράγματα και πότε κάποιο δεν χάθηκε (μόνο ένα άργησε 2 μήνες) ενώ από ebay συχνά πυκνά χάνονται

 

Γιατί είναι περίεργο ? θα έπρεπε να είναι αλλιώς ?

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα σημερα απο το ταχυδρομείο μου να παρω κατι αλλο και με την ευκαιρία ρώτησα εκει την υπάλληλο και τις ειπα το θεμα μου μπας και ειναι στο ταχυδρομείο και απλα δεν εχει ενημερωθεί κολησει το τρακινγκ τις εδωσα τον κωδικό μπήκε στο σύστημα και τις έβγαλε οτι ειναι στο αεροδρόμιο από τις 17 Νοεμβρίου.

τι γινετε βρε παιδια; περνάει τελωνειο; και γιατι στο τρακινγκ δεν βγάζει οπως όλες τις φορές οτι εχει φτάσει Ελλάδα και απλά ειναι στο αεροδρόμιο.

 

ετσι μου ειπε η κοπελα οτι ειναι στο αεροδρόμιο και δεν ειναι ακομα στο ταχυδρομείο τους το κεντρικό δεν εχει παει ακομα εκεί

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...